2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

doktorumun verdiği bilgileri de paylaşıyım sizinle kızlar.

foliboli kesti.

16 cı haftada demir ve vitamine başlarız dedi.

spor yap. evde varsa bisiklet , yürüyüş bandını kullan , bol bol yüz, ama kendini yormadan zorlamadan yap.

kilo alma dedi. bebeğine almıycaksın kendine alcaksın çünkü dedi. bebeğin 5 aylıkken ancak 500 gr olucak dedi. şuan aldığın kiloların hepsini kendine alırsın dedi.

kabızlık konusunda da llifli yiyecekler ye dedi. kepek ekmeği sebze tüket , her gün aynı saatte tuvalete git bekle dedi :)) bünyeni aynı saate göre alıştır dedi. o öyle düzene girermiş. çay yardımı alabilirsin bağırsakları çalıştıran dedi.

güneşe çıkma havalar çok sıcak dedi.

çok Güzel şeyler Sölemiş Canim Doktorun Kilo Almadan Olmuyor Ister Istemez Iştahin Açiliyor

bende bebeğimi gördüm cuma günü el salladı bize.kıpır kıpır hiç durmuyor.cinsiyeti nezaman belli olur acaba çok merak ediyorum.2 li testin sonuçlarını perşembe alcam.ultrasonda iyi çıktı herşey bakalım kan testi nasıl çıkcak.kilolarla benimde başım dertte yarım saatte bir acıkıyorum.ama hiç tatlı canım çekmiyor hamur işi yemiyorum genede alıyorum

Ben başlangıçtan beri 2 kilo almıştım, doktorum banada demişti aynılarını, şu an bebiş çok ufak aldığın kilolar onun değil senin,son aylarda alacaksın zaten şimdiden alma demişti, doğru söylüyorlar dikkat etmemiz gerek, bir arkadaşım 6 aylık hamile henüz 3 kg almış

gözün aydın rüyagibişeker cinsiyeti kesin olarak 16.haftada belli olur yani drun ne zaman sölerse bebişinde kendini ne zaman gösterirse kiloları takma kafana inş doğumdan sonra vericez...

offffff inanmıyorum yaaa ne güzel:1ninca:

ben 6 aylıkken düşünemiyorum kendimi

Gözünaydın inşallah test sonuçlarında iyi çıkar canım

ay ne güzel 3 kilo almış off...

doktor bana da dedi 16. haftada gel cinsiyeti belli olur dedi

sağolun kızlar ama kilo vermek çok zor oluyor doğumdan sonrada.dikkat edelim genede.ne güzel ya 3 kilo herhalde ben davul gibi olurum

gitmedim biraz daha geçsin de dedim kesin sonuç belli olsun... şuan dişimle uğraşıyorum... belki haftaya giderim 4 boyutluya

merabalar:))oku oku bitmedi önceki mesajlar gene:))
teste girenler mutlu çıkmış çok sevindim,ultrason anneliğimi hatırlattı bana tekrar ama yine ihtiyacım var:))
umarım test sonuçları da istediğimiz gibi çıkar..
şu diş konusu:benim dişler kanamaya başlayalı çok oldu ama bi güvenemiorum gitsem mi gitmesem mi die,özellikle sabahları kabus oluo,kan kan..umarım bu dertler geçer,mutlu mesut geçiririz hamileliğimizi..

bu arada kilo için bol bol meyva yiyin ben henüz kilo almamışım sanırım bunu meyvaya borçluyum.mesela salatalıkta süper günde 2 kiloya yakın yiyorum ,mutlu oluorum ama kalori yok,tavsiye ederim.ekmeği de kesin bi atra 1,5 ekmeğe çıkmıştım göbeğim de kocamandı,3-4 gündür yemiorum bu sefer de eşim kurbiş nerde dio:))

Kızlarr Talya'nın kg çizelgesini aldım hadi güncelleyelim böylece belki kendimizi kontrol edebiliriz. Oldumu bilemiyorum kaymalar olabilir

İSİM Başlangıç kg Şu anki kg Alınan kg
CİCİKIZSİNEM.....................60
BALIM................................54
HANDE 80 ..........................41
SMRİSK..............................61
TALYA................................61.7
PRETTY WOMEN................57
MARSG..............................48.7..................................49.9...............................+1,2
BLOOMS............................60.................................... 64.................................+4
LİLAM.................................68....................................68.9...............................+0.9
MELEĞİM16........................57....................................57.5...............................+0.5
RÜYAGİBİŞEKER................60....................................62..................................+2
BARCLİ...............................63....................................67..................................+4
FATOCUM .........................54....................................54.5................................+0.5
MİNİĞİMM .........................52....................................56.5................................+4.5
GÜLSEREN....................... 68................................... .70...................................+2
GAMZE YILMAZ..................54.....................................55.5................................+1.5
EKİNSU ...........................64.....................................66...................................+2
EZRA 2001.........................58 ...................................59.6................................+1.6
NAZLICAN ........................ 52.....................................53...................................+1

Son düzenleme:

umarım canım umarım.

dişini ihmal etme ...git bir doktora. periyodontolog a gitmen en iyisi diş eti uzmanı onların bakış açısı normal dişçiden farklı oluyor.

yumuşak uçlu diş fırçası ile fırçala oral-b nin var advantage diye bişey eczanaden al ama en yumuşağı de... inan çok daha iyi gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…