2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

marsgcım nasılsın nasıl gidiyor son günlerin ? Allah bir an önce sizi de kavuştursun yavrularınıza..

lansinoh almamıştım ben,hastanede başka bir krem söylediler onu kullandım ama eve gelince bu karışımı yaptım şimdi rahatım çok şükür..

oğluşum tam bir süt oğlan oldu teyzesi,koynumdan çıkmayacak nerdeyse :)) artık büyümeye başladı yüzü değişiyor..allahın bir mucizesi işte..

marsgcım nasılsın nasıl gidiyor son günlerin ? Allah bir an önce sizi de kavuştursun yavrularınıza..

lansinoh almamıştım ben,hastanede başka bir krem söylediler onu kullandım ama eve gelince bu karışımı yaptım şimdi rahatım çok şükür..

oğluşum tam bir süt oğlan oldu teyzesi,koynumdan çıkmayacak nerdeyse :)) artık büyümeye başladı yüzü değişiyor..allahın bir mucizesi işte..

amin canım ya öyle sabırsızlanmaya başladım ki artık. halbuki daha ocağa giremedik hep sizin yüzünüzden erken erken doğurup bizimde canımızı çektiriyorsunuz böyle :)))

son günlerimiz uykusuz ve heycanlı geçiyor canım. meraktan, heyecandan dört dönüyorum :)))

biraz daha büyüsünde yine koy fotosunu maşallah pamuk gibiyddi yavrun 41 kere maşallah

kançiçeğim valla epiduralli normal doğum istiyodum ama doktorum epidural önermedi şimdi iki gündür yan çizmeye başladım sezeryan mı olsam acaba diye ondanda korkuyorum sezeryan olanlarda anlatmıyolarki yaşadıklarını

fatocum ben de spinal anesteziyle sezaryen oldum..çok iyi geçti ameliyat..sadece ben de uyuşma hemen olmadı hissetmeye başladığım için hafiften uyutmuşlar beni..ilk yürüyüş ilk gaz çıkarma problem olmadı..ikinci gün oturarak emzirmeye başladım..sancı oldumu zaten ağrı kesici yapılıyor anlamıyorsun ağrıları..şu an çok iyiyim 12. günüm her işimi kendim yapabiliyorum..sezaryen korkulacak bişey değil içiniz ferah olsun..

herkesin vücudu ayrı tepki veriyor ... spinalde çok baş ağrısı çeken varmış. uyuşmayanda çok duydum.

rahat geçirende çok tabi. bakalım bizim doğum hikayemiz nasıl olucak

marsgcım bende uyuşamadım işte..aslında acele ettiler biraz çünkü aynı anda normal doğum varmış masada bırakıp gelmiş doktorum biraz bekleseydiler daha iyi uyuşabilirdim..başağrısı içinde bol bol su enaz 3 litre..çay neskafe ,kafeinli içecekler tüketmek başağrısını en aza indiriyormuş..ben de hiç olmadı başağrısı..bu arada rezene çayı içiyorum sabah öğle akşam hem gaz için hem süt için aklınızda bulunsun..

marsgcım bende uyuşamadım işte..aslında acele ettiler biraz çünkü aynı anda normal doğum varmış masada bırakıp gelmiş doktorum biraz bekleseydiler daha iyi uyuşabilirdim..başağrısı içinde bol bol su enaz 3 litre..çay neskafe ,kafeinli içecekler tüketmek başağrısını en aza indiriyormuş..ben de hiç olmadı başağrısı..bu arada rezene çayı içiyorum sabah öğle akşam hem gaz için hem süt için aklınızda bulunsun..

hay allah nasıl denk gelmiş... rezeneyi duydum bebeğede vermek iyi geliyormuş biraz daha büyüyünce...

yürüyüşe çıkıyorum kızımı rahat doğurayım diye hadi öptüm seni :))

ayrıca kızlar hstaneye giderken bebek bezi için yeni doğan alın derim..ben molfiks yeni doğan aldım..şimdi prima 2 numara kullanıyorum büyük geliyor hep sızdırdı çişini..kuzum küçükte doğmadı üstelik..birde yünlü yelek giydirirken dikkat edin tüyleri ağzına giriyor memelerinize yapışıyor..ben hemen kalın penye yelek aldırdım rahat ettim..kusura bakmayın kafanızı şişiriyorum ama elimden geldiğince sizlere yardımım olsun istedim..

sinirlerim cok bozuk sureklı aglamk ve hıc bısey yapmadan yatmak ıstıyorum.bu son gunler cok zormus.bebegımde 2 haftada sadece 150 gram almıs gelışımı durmus plesanta yaslanmaya baslamıs 10 gun daha beklemek bıtırıyor benı.

ayrıca kızlar hstaneye giderken bebek bezi için yeni doğan alın derim..ben molfiks yeni doğan aldım..şimdi prima 2 numara kullanıyorum büyük geliyor hep sızdırdı çişini..kuzum küçükte doğmadı üstelik..birde yünlü yelek giydirirken dikkat edin tüyleri ağzına giriyor memelerinize yapışıyor..ben hemen kalın penye yelek aldırdım rahat ettim..kusura bakmayın kafanızı şişiriyorum ama elimden geldiğince sizlere yardımım olsun istedim..

sinirlerim cok bozuk sureklı aglamk ve hıc bısey yapmadan yatmak ıstıyorum.bu son gunler cok zormus.bebegımde 2 haftada sadece 150 gram almıs gelışımı durmus plesanta yaslanmaya baslamıs 10 gun daha beklemek bıtırıyor benı.

Aleya benimde sorunum ayni. Ay basinda iyiydi durumu 2 hafta onden gidiyor denildi. Simdide plasentasi kireclenmis gelisimi yavaslamis, sigara kullaniyormusun diye sordu doktor. Birak icmeyi icilen yerde durmuyorum. Bu son zamanlarda oluyormus. Uzulme bide bebek gelisimini tamamlayinca oluyormus. benimde 5 gunum var. Pazartesi sezaryan olucam bebek ters oldugu icin. INsallah sorunsuz bebeklerimizi kucagimiza aliriz.:Saruboceq:

tavsiyelerin icin tesekkur ederim. Iyiki bende bulunsun diye penye yelek almisim. digerleri hep orgu. bide rezene cayi sutu arttirir gazida alir diye duydum. Kullandinmi ? bilgin var mi?

kızlar üzmeyin kendinizi kiloları normalse ,zaten zamanınızda yaklaşmış allah hayırlısıyla doğum yapmayı nasip etsin.

aslimi beklerken canım ilkgünden beri günde 3 defa içiyorum rezeneyi faydası çok oldu..hem arttırdı hem gaz için çok yararını gördüm..doktorda zinco diye bir gaz ilacı vermişti çok sıkışırsa ondan veriyorum..

linaycım hoşgeldin , iyi olduğuna sevindim ne güzel bilgiler vermişsin saol

kızlar waterfulla konuştum doğurmamış bugün işleri varmış girememiş, montesorinin de eşi bu akşam eğer hava şartları izin verirse geliyormuş

Linaycım okudun mu bilmiyorum ama okumamış olabilirsin çok gerilerde kaldı çünkü benim bebiş en son cuma günü kontrolde hala doğum kanalına inmemişti, doktorda tabi endişelendi çünkü bebek büyüyor ve hala aşağı inmiyor dolayısıyla bu cumaya kadar beklicez doğmaz ise cuma sabahı hastaneye gel bakalım, duruma göre belki alabiliriz doğuma seni dedi

hoşbuldum canım..sizleri görmeyince merak ettim bende ne oldu diye..sne iyimisin var mı bi gelişme ,yılbaşı süprizi olsun istermisin senin yaramaz :))

ınnanacım baslıgına hayran oldum :) allahım mutlulugunu daim etsın
lınaycım verdıgın guzel bılgıler ıcın tesekkurler cok faydalı olacak sımdıden almak lazım cayı :)
asıkcım sen ne guzel olmusun oyle aman maşallahhh nazar degmesın cıcılerı de cok guzellll
allahım hepimize sorunsuz dogumlar nasıp etsın kalmaya bıle gerek kalmadan cıkalım hastaneden yavrularımız kucaklarımızda

hoşbuldum canım..sizleri görmeyince merak ettim bende ne oldu diye..sne iyimisin var mı bi gelişme ,yılbaşı süprizi olsun istermisin senin yaramaz :))

olucak galiba canım yılbaşı hediyem o benim noel baba o gece getirecek :)) şaka bir yana olabilir tabi çünkü zaten 40 haftası 1 ocakta doluyor

X