2009 mayıs anneleri bebeklerimize neler almaya başladık

AysunEge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.834
3
merhaba kızlar.a.s.
bebeklerimiz için bişeyler almaya başladık mı:emir_bebek:
bebeğimin cinsiyeti daha belli değil (yarın doktorumuz belki söyler)ama çıtçıtlı badi aldım birkaç tane tabi pembe ve mavi dışında.
burdan alınanları görürsek fikir edinmiş oluruz diye düşündüm.:nazar:

ben 8.aya kadar birşey almayı düşünmüyorum,ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı,ne olur ne olmaz diye ,içimde hala korku var,o yüzden son aylarda alıcam,sen kaç haftalıksın cnm?

Valla bende en azından 5.aya kadar birşey almayı düşünmüyorum. Cinsiyeti için %90 kız dedi doktorumuz ama bi kesin görelim :) Hani derler ya ilk don al donansın diye :) Bende sarı-beyaz bi atlet külot takımı aldım o kadar :) Ama babanem şimdiden iki hırka ördü :)

canım bende son aylara doğru alıcam sadece yeğenim hastane çıkışı set almış beyaz çok şekerler ama ben henüz almıcam.

benimkide erkekmiş ama belli olmaz tabi hayırlısı olsun.bizde hiçbirşey almadık daha erken diye düşünüyorum ama annanesi yelek falan örmüş.

vala benim oglumdan kalma bir suru bebek giysileri var onlari ayarlayim ama hennuz cinsiyet belli olmadi 13 kasimda kontrolum var bakalim zaten 8 aya kadar bise almayi dusunmuyorum zaten ilk hamisimde ole yapmistim hersey 8 ayda almistim

valla kızlar ben ikiz anne adayıyım 5 ayımda gidip alışverişimi yapacam çünki erken doğum olasığı birde ilerki aylardaki ağırlaşacak halimi düşünürsem çıkamam üstelik kışa denk geliyor....

şimdiden eltim 2 tane hastane çıkışı almış.. yiğenim iiki yakalık iki çorap ve patik bir zıbın almış ...

ama ben 5 ayda gider alır gelirim arkdaşım tek bebekdi 6 ayında gitti aldı herşeyini hazırladı .....
ama 5 ayda git dedi bana ne olur ne olmaz dedi..

selam arkadaşlar benim bebişide doktor erkeğe benziyor dedi ama malum kesin değil daha bende 6 aydan sonra almayı düşünüyorum bir şeyler
ama şimdiden içim gidiyor ne güsel şeyler var ya
ama ananem bir yelek bir hırka örmüş, onlara dokununca o kadar duygulandımki malum hepimiz hassasız
bide halası pisipisili takım almış beyaz üstüne fıstık yeşili bide şortlu takım almış
dayısı zürafalı kırlent almış annemde bebe yastığı yapmış çok tatlı
kızlar kuzularımız gelsinler hayırlısı
ile neler alırız onlara

Evet bende çoğunluk gibi henüz bişey almadım.Cinsiyeti belli olsada 6. aydan sonra hazırlık yapmayı düşünüyorum inş..Ama kafamda bir sürü şey tasarlıyorum.Mekanlarda bebiş eşyalarına ve kıyafetlerine bakıyorum.En azından nerde ne var keşfediyorum.Almaya karar verdiğimde hazır olursa kolay olur diye düşünüyorum.Bizimde büyüklerden hazırlık var şimdiden:)K.validem Adanada camerayla bana elindeki örgüleri gösteriyor..Hazırdada bir çok kazak hırka örülmüş duruyor.Bu arada eltimde hamiş.Onunla da yaşıt sayılırız.Ona ve bana hatta diğer kardeşlere yetecek kadar örgü mevcut şu anda yane:))Saolsun elleri dert görmesin inş.Kendisi de hasta..Allahım şifa versin inş..

Çok tatlı duygular ,heyecanlar bunlar yaaa:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

benim prensesimden bir sürü eşyası var zaten bebişime hiçbir eksiği yok şimdilik ama 8. aydan sonra hastane çıkışı alacağım sadece en güzelide son aylarda yapılan hazırlıklar çok eğlenceli oluyor Allah hepimize yaşatsın o anları inşallah

Az önce içinde 365 gün okunacak 365 adet masal bulunan "Masal Evi" adlı kitabı aldım. Ay nasıl güzel... Koca bir ansiklopedi gibi :) Çok heyecanlandım ya :)

ben 8.aya kadar birşey almayı düşünmüyorum,ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı,ne olur ne olmaz diye ,içimde hala korku var,o yüzden son aylarda alıcam,sen kaç haftalıksın cnm?

aslında haklısın canım çevremdekilerde 7. aydan sonra almamı söylüyorlar ama ben pek dayanamıyorum.:emir_bebek:
14+3 günlük :ecrin_bebek:
kızlar bu arada doktorum erkek bebeğimin olucanı söyledi:emir_bebek:

Oooo bi oğluş daha geliyor bizim kızlara :) Hayırlı uğurlu olsun canım...

Bende 7 aya kadar bişey almayi düşünmüyorumm ama babaannesi ve teyzesi şimdiden almaya başladilar inşallah bebeğime giydirmek nasip olur ...dün aliş veriş merkezinde okadar gusel bebek odalari gördümki anlatamam hemen siperiş vermemek için kendimi zor tuttum :))

bende şimdiye kadar hiç bişey almadım mağazaların önünden geçerken kendimi alamıyorum tabi bıraksalar saatlerce bakarım minik minik kıyafetlere ama daha çok küçük olduğundan almayı düşünmedim bile aslında bazen şüpheleniyorum acaba ben hamile değilmiyim die çünkü hiç ama hiç belirtim olmadı benim göğüslerim dışında ya insan hiç mi öğürmez kusmaz ne biçim bi bünyem varsa anlamadım valla halbuki ne istemiştim öğürüp kusup ortalığı batırıp eşime temizletmeyi:jeyyar:ama allah ın bi lütfu heralde diorum bebeğimi beklerken o kadar acılar çektim hamileliğimde çok rahat geçiyo
allam yaaa soruya bak benim verdiğim cevaba bak:roflol::roflol:

haa bide unutmuşumarkadaşım bu yeleği hediye etti geçen gün ay nasıl mutlu oldum
img0106auj3.jpg

kızlar beş ay sonra artık aldığımız cicilerin resimlerini buradan paylaşmaya başlarız inşallah zaman çabuk geçiyor :))))) sonrada Allahın izniyle doğum haberlerimizi ve bebişlerimizin resimlerini

haa bide unutmuşumarkadaşım bu yeleği hediye etti geçen gün ay nasıl mutlu oldum
img0106auj3.jpg

canım güle güle kullansın bebiş:emir_bebek:
az önce çarşıdaydım ve bebek mağazasına uğradım.
okadar güzel şeyler vardıkikaydirigubbakcemile3
kendimi zor tuttum ve sadece bir çorap alıp çıktım.
fiyat araştırması yaptım arabası odası elbiseleri bu bebiş bizi biraz zora sokucak anlaşılan
ama değer oğluşuma.
yeterki bebeklerimizin ve bizim sağlığımız yerinde olsun zamanla hepsi olur.

bende henuz bişey almayanlardanım....ilk bebişim dusukle sonuclanınca,korkumu tam yenebılmış değilim henuz...bugun konturolumuz vardı,11+5 gunluguz.dr donusu,bebek magazasına ugrayıp gezdık bıraz...gercektende super seyler var ve almamak için insan zor tutuyor kendini...bugun sadece 'annelık ve bebek bakımı ' adlı kıtap aldım.gebelıkten bebişlerin 3 yasına kadar olan gelısımı,sorunlar,yapılması gerekenler hemen hersey var.ansıklopedı gıbı,tavsıye ederım kızlar.....

X