2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

gülinn katılıyorum arkadaşım biz de büyüdük ne 2 ne de 3 yaş sendromu yaşadık yaşattık.çok fazla bilimsel açıklamalar bunlar.senin yaptığının aynıısnı bugün yaptım yağmur'a.
dışarıdaydık herşeye zırlıyor bak dedim ya adam gibi gezersin benimle ya da doğru eve tamam annecim özür dilerim isteyerek yapmadım gezelim hadi güzel güzel diyor:KK52:

yağmur evde durmak istemiyor ben alıştırdım galiba her allahın günü çıkardım yaz kış demeden şimdi de sıkılıyor.
hep aynı şeyleri yapıyormuşuz sıkılıyormuş okula gidicem diyor.bende havalar az daha ısınsın 1,2 saat oyuın grubuna göndereyim diyorum.
bazen çıldırtıyor.bu arada bende vuruyorum özlem öldürürcesine değil çat pat vuruyorum walla.birşey olmaz.fazlasına karşıyım tabi...

keloğlan izliyor küçük hanım bende biraz takılayım bırakırsa tabi...görüşürüz herkese iyi akşamlar....

bizde yaşıyoruz böyle şeyler,
bende her dediğini yapmıyorum , kızıyorum poposuna vuruyorum bazen okadarcık olur, annelerin sözünden çıkılmaz
her zaman arkadaş gibi konuşuyoruz sohpet ediyoruz ama terbiyesiz bir çocuk olmasın
bizim uykularımız problem, yok oynamalar zıplamalar bilgisayarda kendine oyun açmalar
gece bir buçuk olmuş daha uyumuyor bir bağırdım hemen uyu diye ağlaya ağlaya uyudu :KK43:
ne zaman bitçek bu sendromlar bilmiyorum

ben de kendimi suçluyodum egenin yaramazlıklarına tahammül edemeyince bağırdığım, kızdığım oluyor diye...sizi duyunca rahatladım...ege çok alıngan bağırmayı bırak azıcık sesim ciddileşsin hemem dökükür pıtır pıtır yaşlar gözünden...ama ben de insanım napayım ölçü kaçıyor bazen...ege genelde dışarı çıkmıycam diye değil de içeri girmiycem diye diretir...bi de alışveriş merkezindeysek asla oyuncakçı dışında mağazalara giremeyiz...ev gezmesi de olmayacak..park bahçe açık alan sever bizimki..bi de uyumamak ve yememek için çok ağlar...genelde de o kazanır...onun istediği olur ...babayla ben de kavga eder döneriz evimize:)
ama yine de bu sıralar memnunum oğluşumdan...kitap okumaya ve tv izlemeye az da olsa başladı..kağıt kalem ve sulu oyunlar oyalıyor onu biraz daha ...ben de 5-10dk nefes alıyorum...bi de evin dağınıklığına alıştım galiba ......eskisi kadar sinirimi bozmuyo ayağıma takınan bi oyuncak araba...ya da buzdolabından çıkan legolar:)....

iyi geceler kızlar, bizim uyku düzeni bozuldu iyice.
1 den 2 den önce yatmıyoruz malesef.
balık yağını bırakınca abur cubur dışında hiç birşey yemiyor. sanırım tekrar alıcam ama marka değiştirmek istiyorum onuda içmez diye alamıyorum. carslon markasını çok övdüler, 45 tl imiş, alsam içmiycek çöpe gidecek diye almıyorum sanrım,
seven seas ı içiyor.

bugün hava çok güzeldi annemlere gittik çiftlik halımı istiyorum diye tutturdu sen bekle alayım geleyim dedim, elimi kolumu sallaya sallaya gittim özlemişim. meğer tek başına yürümek bir özgürlükmüş rahatladım valla.

bizde kıyafet mağazalarına gidince şekerle kandırıyorum öyle alışveriş yapabilyoruz ancak.

maalesef olmasa iyi ama insanı bazen çileden çıkartıyorlar yani bende vururum çocuklarıma ama çok olmamak şartıyla
zaten bagırmak normalleşti
perşembeye misafirim var ve dünden beri temizlik yapmaya çalışıyorum
ikiisde delirttiler
biri biryandan aglar digeri kovayı devirir
yani arada oluyor
bizimkilerde gezmeyi çok severler
dışardan eve girerken çok yoruyorlar beni içeri girmicez diye
çocuklar işte
selmet bir büyüseler ne güzel olacak
önceleri 4 tane çocuk düşünüyordum sanırım caydım ve bunlar bi büyüsünler istiyorummm

valla ben eskiden vuruyordum ama şimdi vurmuyorum çileden çıkardığında koridora götürüyoruz orda bekliyceksin ne zaman susarsan o zaman gelebilirsin salona diyoruz bizde ceza yöntemi işe yaradı. ama bizim mert öyle kıpır kıpır orayı burayı karıştıran tipten değil, mızmız sürekli ağlar, gecenin bir vakti evde olmayan bişeyi inadına ister.
hele bir gözlüğü var nereye attığını unutur sonra onu yarattırır bize( töbe töbe)

günaydın kızlar...
nasılsınız.yağmurla kahvaltımızı yaptık o mickey mause izliyor bende bakınayım dedim biraz.
bu ay regl olmadım biraz geciktim ama genelde oluyor.spiralden dolayı.dün geldi biraz bugün birşey yok.
haftaya kontrole gitmek istiyorum.eşim çıkarttıralım diyor ama ben biraz daha kalsın diyorum.ona kalsa bugün hamile kalsam süper olacak.
spiralin de zorluğu bu azar azar geliyor sonra bitiyor birkaç gün sonra tekrar geliyor.aptal oluyorsun walla.

kızlarr çocuklar dizi yada film izliyormu yağmur çok seviyor.mesela arka sokaklar ne ben ne de eşim izlemeyiz.zaten gündüz tv sadece çizgii film için açıktır ben pek seyretmem akşamları da haber falan sonra dizi varsa biraz izlenir.yağmur zaten 10 da uyuyor.sizde de varmı dizilere yada filmlere karşı bi merak ?
bazen anne arka sokakları açsana diyor şaşırıyorum walla:KK53:

benimkiler çizgifilimcidir
ikiside bayılıyorlar,
çizgifilim kanalı sabah bir açılıyor akşama kadar
pepe hastasıyız
başka bişiy başladıgında beni degiştirdi zannediyor anne açsana diye kızyor bana
küçügümde pepe izlerken yemek yediriyorum agzındaki lokmayı unutuyor
aval aval pepe seyrediyorlarrr
artı ikiside bilgisayara bayılıyorşlar
sürekli ben açtıgımda elimden alma çabaları var ikisinde

İyi geceler kızlar nasilsiniz bende benim canavarlar uğraşıyorum benim kide tam sizin anlattığınız gibi cocuk ipini koparmış danalar gibi artık dişlerimi sıkmadan çenem ağrıdı burada Dr gittik bugün kızımız olacak 2 .prensesim geliyor detaylı ugs çektirdik hersey normal dedi ama kroid pleksus kıstı varmış Dr önemli değil 28 hafta sonuna doğru beyin büyüdükte kaybolur cogu gebelikte olur dedi hatta Doktorlar artık raporlara yazmıyorlar bu kıstı görsellerde dedi ama ben taktım iste kafama aman sag sağlım kucağıma alayım da başka birşeyi istemiyorum

Son düzenleme:
selam kızlar bu hafta çok yoğun okul sınavlar var hep de akşama koymuşlar 7-8 de evde oluyorum ancak hiç bişeyle ilgilenemedim o yüzden
havacım inş. sağ salim kucağına alırsın bebişini.
kübra bizimki de tv hastası ya sinir oluyorum akşamları artık açmıyoruz haber bile izlemiyoruz ama ağlıyo açın diye oyun oynarken bile tv nin sesini duymak istiyoryaz gelse unutur dışarı çıkarız hep ama şimdi napıcaz bilmiyorum

selam kızlar bu hafta çok yoğun okul sınavlar var hep de akşama koymuşlar 7-8 de evde oluyorum ancak hiç bişeyle ilgilenemedim o yüzden
kübra bizimki de tv hastası ya sinir oluyorum akşamları artık açmıyoruz haber bile izlemiyoruz ama ağlıyo açın diye oyun oynarken bile tv nin sesini duymak istiyoryaz gelse unutur dışarı çıkarız hep ama şimdi napıcaz bilmiyorum

Sagol canım saglicakla alayım kucağıma inşallah zeynepte tv bayılıyor buaralar mınika cocuğa takılıyor dizi falan pek izleyemiyorum üzülüyorum bazen çok tv izliyor diye ama napiyim oyuncaklarından çabuk sıkılıyor kısi atlatsakda rahatlasa kuzular

havvacım hiç üzülme doktor önemli değil dediyse, inşallah sağ salim kucağına alırsın, hep beraber doğumgünü kutlucaz daha hastanede :)
nasılsınız kızlar,
benimki bu aralar pek uyumuyor gece 2 de zor uyudu sabah sekizde ayakta daha yeni anca öğlen uykusuna yattı
birde hep sallamak istiyor ayağımızda salla salla bide uyusa mahvoluyoruz
sizinkiler kendi uyuyormu?

bizimde hep minika çocuk açıktır, kış günü sıkılıyor yapçak bişey yokki aslında iyi değil okadar televizyon ama napalım
dizilerdende ferihayı biliyor gelmiş bana anne feriha emirin arabasına binip gitti diyor :)

selam kızlar
emelcim bizimki çok uykusu geldiğinde akşam 12 gibi kendi uyur ama ben dayanamadığım için o kadar 11 gibi sallamaya başlıyorum bazen hemen uyur bazen de bayağı bi sallarım ama genelde 11.30 gibi uyur sabah 7.30- 9.00 arası bi saatte kalkar öğleden sonra 2 saat bazen 3 saat uyur ama 3 saat uyuduğunda akşam uyumak bilmiyo.uyku düzeni iyi gibi yoksa çalışıyorum dayanamam gece de mama içmeye kalkar artık ona da kalkmasa çok iyi olucak

İyi geceler kızlar nasilsiniz bende benim canavarlar uğraşıyorum benim kide tam sizin anlattığınız gibi cocuk ipini koparmış danalar gibi artık dişlerimi sıkmadan çenem ağrıdı burada Dr gittik bugün kızımız olacak 2 .prensesim geliyor detaylı ugs çektirdik hersey normal dedi ama kroid pleksus kıstı varmış Dr önemli değil 28 hafta sonuna doğru beyin büyüdükte kaybolur cogu gebelikte olur dedi hatta Doktorlar artık raporlara yazmıyorlar bu kıstı görsellerde dedi ama ben taktım iste kafama aman sag sağlım kucağıma alayım da başka birşeyi istemiyorum

hadi bakalım gözün aydın.sen de benım gibi kızları ıkıledın demek:)) ben de en son 7 ocakta gıttım kontrole.10 gün içinde gıdetım dıyorum bakalım bızımkı ne durumda.

valla ne kistiydi hatırlamıyorum ama ilk gebeligimde banda dr. kist var ama hiç korkulcak bişiy degil demişti
daha sonta kontrollere gittigimde elhamdülillah hiçbir şey demedi başka dr larada gittim kimse kist felan var demedi yani koekma kötü bişiy degildir ve heen geçer hayırlı bir şekilde bebeginide dogurursun bak ne güzel bi kızın daha oluyormuş bende hep iki kız kardeş olmak istemişimdir ama olamadım o ayrı bi durum
aslında bu tv işini kökünden halletmek hiç seyretttirmemek lazım ama çocukları bırak bizler bile bagımlı olmuşuz hayırlıısylan yaz gelsede şöyle kendimi parklara atsak
geçen hafta sonu azcık güneş gördük solugu parkta aldıkkk
havvacım hiç üzülme doktor önemli değil dediyse, inşallah sağ salim kucağına alırsın, hep beraber doğumgünü kutlucaz daha hastanede :)
nasılsınız kızlar,
benimki bu aralar pek uyumuyor gece 2 de zor uyudu sabah sekizde ayakta daha yeni anca öğlen uykusuna yattı
birde hep sallamak istiyor ayağımızda salla salla bide uyusa mahvoluyoruz
sizinkiler kendi uyuyormu?

bizimde hep minika çocuk açıktır, kış günü sıkılıyor yapçak bişey yokki aslında iyi değil okadar televizyon ama napalım
dizilerdende ferihayı biliyor gelmiş bana anne feriha emirin arabasına binip gitti diyor :)

benimkilerde çok zor uyuyorlar artık çocuk sallamaktan ayaklarım çatlak çatlak oldu
sallamadanda uyumuyorlar nedense
inş bizim çocuklarında uykularının düzene girecegi bir zaman vardır

hadi bakalım bu sene kızlardan gidiyoruz
kız senesi olacak gibi
topikte oglumuzda var yolda ama kızlar çogunluktaa

selam kızlar
okuldan geldim takılıyorum.zaten ders programı değişti haftaya cuma akşama kadar oldu gıcık oldum ya neyse artık yaz geliyo allahtan

selam kızlar
temizlik yaptım duş aldım çorba pişirdim yemek ne yapsam diye düşünüyorum akşama da arkadaşa gidicez.diyete tam tekrar başlamış toparlıyodum ki akşam kesin bozulacak çünkü beceriklidir gideceğimiz kişi
az önce de kan kanseri bi kadını okudum kk da izmirdeymiş 3 yaşında oğlu varmış 3 ay ömrü kalmış ağla ağla mahvoldum.allah yardımcısı olsun kan ve ilik istiyolar izmirdekiler yakınlarınızı bilgilendirebilirsiniz.çok acı bi olay allah kimsenin başına vermesin

bugun izmirde hava süperdi valla.bız butun gun dışarıdaydık.şu anda derın dedesıyle beraber sırkte.bızım evın önunda kuruluyo her sene.o da bılet almış ıkısıne gıttıler:)) onun evde olmamamsı o kadar garıpkı.hem guzel hem de her an kulağımda sesı.neyse 1 saat sonra gelecekler.

özlemcim sanırım aynı bayan.bende face de blogunda yazdıgı bı yazıyı yayınlamıştım.9 eylul unı.de benım kan grubum uyuyo ama maalesef hamıleyken kan verılemıyomuş.allah evladına bağışlasın ınşallah.

X