2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar uzun zamandır yazzmıyorum. bugün 19 haftalık oldum. ve bronşit oldum. her öksürdüğümde su aktı. sususz kaldığım için bir hafta hastanede yattım serum iğne ilaç bir sürü müdahele yapıldı bebeğime. şimdi çok şükür iyiyiz ama çok zor günler geçirdik. bu arada benimde ikinci kızım geliyor. bu sene kız yılı sanırım:) ecemde kızımız olacak adı da kaan olacak diyo:) tanıdığı nadir bebekler var.onların isimlerinden etkileniyor

kızın hayırlı olsun canım
çok da geçmiş olsunnnn
zor olmuştur insan birde bebegime bişiy olcakdiye korkuyor hem beden en hemde ruhan yıpranıyo yaa

sağolun teyzeleri yağmur çok fazla sosyal,konuşkan,arkadaş canlısı falan filannnn :))))
bütün gün cırcır cır cırrrr.
mümine sevindim alışmana.kreş ortamı değiştirir çocukları.bnde seneye düşünüyorum.
ama haftaya annemlere gidicem babam anaokulunda müdür 1 haftalığına götürecek yağmur'u kreşe.
seviniyor ama anne benim çantam yok ki diyorrr belki 5 tane çantası var:KK52:

maşallah canım ne güzel sıcak kanlı olması
benimkide sıcak kanlıdır Allaha şükür çocuklarla oynucam diye koşturur
sadece biraz paylaşma sorunumuz varr canı istemezse hiç bişeyini ellettirmez cadııı

merte çok geçmiş olsun,
gülincim yiyor artık çok şükür eskisi gibi değiliz, çok uğraştım doğru sizi bile bıktırdım ama artık iyi iştahı sadece süt ve süt ürünleri sevmiyor karıştırıyorum bişeylere anlamadan yediriyorum işte
herkes iyidir inşallah
görüşürüz kızlar

selam kızlarrr
ayşecim etrafınızda çocuk yok mu onlarla sık görüşsen bizimki de bazen yapıyor öyle o zaman çok sinir oluyorum bazen de çok güzel oynuyor

etrafta mertin akranları var ama o bana yapışık gitmez uzaktan izler. en basitinden ablamın oğlu var sürekli görüşüyoruz hep büyüklerle oynamak istiyor.
çok geçmiş olsun.bu arada senın de kızın hayırlı uğurlu olsun.aramızda 3 hafta var demek:)

ah be Emel şu ek gıdalara başladığımızdan beri sen de ayşe de mahvoldunuz yesınler dıye.neyse öyle ya da böyle buyolar işte.

geçmiş olsun Ayşe'cim.

saol canım büyüyorlar ama akranları gibi değilki, geçen markete gittik kıyma aldık mert sepete koydu, oradaki kız dediki "sepete konulacağınıda biliyor yesinler seni" dedi. yuh dedim içimden dahamı bilmesin.
2 yaşında varmı diyor. 2,5 dedim daha küçük duruyor dedi o günden beri beslenmesine takık durumdayım. ben taktıkça o sanki anlıyormuş gibi inadına yemiyor.
derin seni yemek konusunda hiç üzmedi sanırım değil mi gülin. günlük nasıl besleniyor ona özel pişiriyormusun yoksa evde ne varsa onumu yiyior.

merte çok geçmiş olsun,
gülincim yiyor artık çok şükür eskisi gibi değiliz, çok uğraştım doğru sizi bile bıktırdım ama artık iyi iştahı sadece süt ve süt ürünleri sevmiyor karıştırıyorum bişeylere anlamadan yediriyorum işte
herkes iyidir inşallah
görüşürüz kızlar

saol emelcim. benimkide bu aralar süt içmez oldu bıktı herhalde.
başka çocuklar günlük 1 liitre içiyorlar bizimkiler 1 bardak zorla içiyorlar.
kayra yinede yiyen bir çocuk bence. topikte okuyorum açlıktan kan şekeri düşüp acile yetiştiriyoruz diyenler var.
ben mertin 1 günlük öğünün yazdım benim çocuk 1 haftada anca yer onları diyorlar.
yinede şükür.

selammmm
kızlar bizi biliyosunuz ben de bıktırmıştım sizi. bütün gün açtı süt içer yatardı daha yeni yeni yemeye başladı. gerçekten boşuna takıyosunuz sizinkiler maşallah çok iyi.

selammmm
kızlar bizi biliyosunuz ben de bıktırmıştım sizi. bütün gün açtı süt içer yatardı daha yeni yeni yemeye başladı. gerçekten boşuna takıyosunuz sizinkiler maşallah çok iyi.

özlemcim benimki yaşıtlarıyla bir görünse bende çok takmam ama gören küçük duruyor diyor haliyle moralim bozuluyor. benim oğlan bebek suratlı, soktor normal diyor ama gerçekten bebek gibi gibi gösteriyor yani yüzünde belli bir ifade yok. minyon görünüyor.
aslında allaha ne kadar şükretsek azdır, en ufak şeyleri sorun ediyoruz, ablamın oğlunun sol kolu tutmyor, ben mertin bazit şeylerini sorun ederken utanıyorum

bu saatte normalde uyuyor olurum ama uykum yaşadığım olay yüzünden kaçtı.
bizim yukardaki öğrenciler herzamanki gibi böğüre böğüre şarkı söylüyordu acaip sinir oldum polisi aradım. geldiler 70 tl ceza yazdılar, bu yukardakiler cezayı yiyince hırslarından tepemde tepinmeye başladılar. ben yine polisi aradım, ekip gönderiyoruz dediler.
ekip gelmeden apartman sakinleri yukarıya çıktı kavga başladı, adam kızın yüzüne bi tane patlattı, küfürler havada uçuştu. sonra polis geldi kavga hala durmadı. sonra benim kapıma geldi polisler, mert allahtan uyuyordu. allahım bir kokrktum, polis huzumetiniz nedir diyor gecenin 12:30 u, eşim yok. ben bişey yok falan diyorum yukardakiler gelirken polis bana saldırmasınlar diye kapımı örttü kız geldi burası değil 27 numaradaki bana vurdu dedi ama yanlış hatırlıyor. yazık 27 numaradaki gariban komşum ve kasırı polis merkezndeler.

1 telefonumla işlerin bu noktaya geleceğini hayal bile edemezdim. sizlere çok kısa anltıım ama bu gece apartmanda yer yerinden oynadı.

etrafta mertin akranları var ama o bana yapışık gitmez uzaktan izler. en basitinden ablamın oğlu var sürekli görüşüyoruz hep büyüklerle oynamak istiyor.

saol canım büyüyorlar ama akranları gibi değilki, geçen markete gittik kıyma aldık mert sepete koydu, oradaki kız dediki "sepete konulacağınıda biliyor yesinler seni" dedi. yuh dedim içimden dahamı bilmesin.
2 yaşında varmı diyor. 2,5 dedim daha küçük duruyor dedi o günden beri beslenmesine takık durumdayım. ben taktıkça o sanki anlıyormuş gibi inadına yemiyor.
derin seni yemek konusunda hiç üzmedi sanırım değil mi gülin. günlük nasıl besleniyor ona özel pişiriyormusun yoksa evde ne varsa onumu yiyior.
YOk şimdi allah var yıyen bı çocuk oldu derın hep.ona özel yapılan hiçbişey yok ayşecim.evde ne varsa o da onu yıyor.sabahları genelde rafadan yumurta sut zeytın ve nutellalı ekmek yıyo.
11 gıbı meyve-parktan gelınce de evde ne yemek varsa içine ekmek doğranıp o.bazen sut istıyo uyumadan önce.akşam ustu atıştırmalık bişeyler.belkı 1 dilim kek vs.
akşam da gene evde ne yemek varsa o.gece de yatmadan önce muhakka içine bebe bısküvisi konmuş sut yoksa içmem dıyo zilli:KK37:.iştahı ıyı maşallah:nazar:ınşallah mınığım de ablası gıbı yıyen bı çocuk olur.

özlemcim benimki yaşıtlarıyla bir görünse bende çok takmam ama gören küçük duruyor diyor haliyle moralim bozuluyor. benim oğlan bebek suratlı, soktor normal diyor ama gerçekten bebek gibi gibi gösteriyor yani yüzünde belli bir ifade yok. minyon görünüyor.
aslında allaha ne kadar şükretsek azdır, en ufak şeyleri sorun ediyoruz, ablamın oğlunun sol kolu tutmyor, ben mertin bazit şeylerini sorun ederken utanıyorum

çocugun sağlıklı mı sen ona bak boşver söylenenlerı.bu arada tedavı sonuç vermedı demek kıyamam ben ona:KK25:

ayşecim vakka boş yere komşularının sıkıntı yaşamasına uzuldum ama kendını bılmezler densiz ve saygısız ınsanların da haddını bılmesı gerektığını düşünüyorum.bu anlamda yaptığın yanlış değil bence.bı de öğrenciler dıyorsun.yaşları küçük yanı.saygılı olmaları gereken yerde....yenı nesil iğrenç zaten.rezillikleri diz boyu.polis yerıne telefonlarını bulup ana babalarına ulaşmak lazım bunların gelın kızlarınızı zapt edın dıye.

nasılsınız...gülin 2.kızın geliyo demek...hadi hayırlısı...çok sevindim...neslihan da öğrense de yazsa merak ediyoruz...nil sana da geçmiş olsun..çok zor olmalı yaşadıkların...allah bi daha yaşatmasın....ayşe mert güzel yiyo maşallah...geçen yediklerini yazmışsın...çeşitli ve sağlıklı....egenin hergün yediği aynı şey...karışık kahvaltı...mercimek çorbası...meyveli muhallebi.....başka hiçbişey yok.....ne süt ne sebze ne et..bi ara köfte yiyodu yemiyo artık...sütü de zar zor kandırıp içiriyoduk onu da içmiyo...hayatında daha evde kendimize yaptığımız hiçbi yemeği yemedi...ama sağlıklı ve ben buna seviniyorum...üzülmeyin siz de...dr süt içse yeter diyo benim yemeyen ama çok süt içen yeğenim var.....

sağoalsın tatlım,evet kızları ıkıledım allahın ıznıyle...nıye yemıyokı acaba yaa?ay ınsan uzulur o öyle yemedıkçe:KK43:

YOk şimdi allah var yıyen bı çocuk oldu derın hep.ona özel yapılan hiçbişey yok ayşecim.evde ne varsa o da onu yıyor.sabahları genelde rafadan yumurta sut zeytın ve nutellalı ekmek yıyo.
11 gıbı meyve-parktan gelınce de evde ne yemek varsa içine ekmek doğranıp o.bazen sut istıyo uyumadan önce.akşam ustu atıştırmalık bişeyler.belkı 1 dilim kek vs.
akşam da gene evde ne yemek varsa o.gece de yatmadan önce muhakka içine bebe bısküvisi konmuş sut yoksa içmem dıyo zilli:KK37:.iştahı ıyı maşallah:nazar:ınşallah mınığım de ablası gıbı yıyen bı çocuk olur.

çocugun sağlıklı mı sen ona bak boşver söylenenlerı.bu arada tedavı sonuç vermedı demek kıyamam ben ona:KK25:

eevet canım ameliyatta oldu ama hala başarısız.
derine kocaman bir maşallah, yiyen çocuk büyüten çocuk büyüttüm demesin diyorlar ama kısmen katılıyorum. herşey yemek mi sanki, uykusu ateşi hastalığı vs... uzayıp gidiyor..... yinede şükür.
ayşecim vakka boş yere komşularının sıkıntı yaşamasına uzuldum ama kendını bılmezler densiz ve saygısız ınsanların da haddını bılmesı gerektığını düşünüyorum.bu anlamda yaptığın yanlış değil bence.bı de öğrenciler dıyorsun.yaşları küçük yanı.saygılı olmaları gereken yerde....yenı nesil iğrenç zaten.rezillikleri diz boyu.polis yerıne telefonlarını bulup ana babalarına ulaşmak lazım bunların gelın kızlarınızı zapt edın dıye.

ailesinin numarasını bulmamız mümkün değil canım. ev sahiplerini aradık ben paramı alıyorum demiş.
ama dünkü olaydan sonra imza toplatılıyor attırılacaklar inşallah.

nasılsınız...gülin 2.kızın geliyo demek...hadi hayırlısı...çok sevindim...neslihan da öğrense de yazsa merak ediyoruz...nil sana da geçmiş olsun..çok zor olmalı yaşadıkların...allah bi daha yaşatmasın....ayşe mert güzel yiyo maşallah...geçen yediklerini yazmışsın...çeşitli ve sağlıklı....egenin hergün yediği aynı şey...karışık kahvaltı...mercimek çorbası...meyveli muhallebi.....başka hiçbişey yok.....ne süt ne sebze ne et..bi ara köfte yiyodu yemiyo artık...sütü de zar zor kandırıp içiriyoduk onu da içmiyo...hayatında daha evde kendimize yaptığımız hiçbi yemeği yemedi...ama sağlıklı ve ben buna seviniyorum...üzülmeyin siz de...dr süt içse yeter diyo benim yemeyen ama çok süt içen yeğenim var.....

canım muhallebi yiyormuşya oradan kalsiyum ihtiyacını alır.
benimkide süt istemiyor artık ne yoğur nede peynir zaten aylardır yemiyor.
sabah uyanır uyanmaz pilav pişirttirdi bana azıcık yaptım yedi, ardından da baklava diye ağlıyor, tulumba tatlısıyla kandırdım artık.
mercimek et yerine geçiyor canım dert etme keşke benimkide mercimek içse içine çaktırmadan herşey koyar içirirdim. geçen yaptım oyunla yarım kase anca içirebildim bunada şükür....

faceden görmüşsünüzdür gerçi ama görmeyenler için yazıyorum.Neslıhanın da bı kızı olacakmış.

sağoalsın tatlım,evet kızları ıkıledım allahın ıznıyle...nıye yemıyokı acaba yaa?ay ınsan uzulur o öyle yemedıkçe:KK43:
üzülmüyorum artık gülincim...elimden geleni yaptım yapıyorum da...o da öyle böyle büyüyecek...ben ve eşim de iştahsızmışız küçükken...annem ege sana göre çok iyi diyo....dr da zaten zorlama diyo...

eevet canım ameliyatta oldu ama hala başarısız.
derine kocaman bir maşallah, yiyen çocuk büyüten çocuk büyüttüm demesin diyorlar ama kısmen katılıyorum. herşey yemek mi sanki, uykusu ateşi hastalığı vs... uzayıp gidiyor..... yinede şükür.

ailesinin numarasını bulmamız mümkün değil canım. ev sahiplerini aradık ben paramı alıyorum demiş.
ama dünkü olaydan sonra imza toplatılıyor attırılacaklar inşallah.

canım muhallebi yiyormuşya oradan kalsiyum ihtiyacını alır.
benimkide süt istemiyor artık ne yoğur nede peynir zaten aylardır yemiyor.
sabah uyanır uyanmaz pilav pişirttirdi bana azıcık yaptım yedi, ardından da baklava diye ağlıyor, tulumba tatlısıyla kandırdım artık.
mercimek et yerine geçiyor canım dert etme keşke benimkide mercimek içse içine çaktırmadan herşey koyar içirirdim. geçen yaptım oyunla yarım kase anca içirebildim bunada şükür....
çorba dediğinin içine ne koyarsan koy çoğu su...ben çok besleyici olduğunu düşünmüyorum...ama elden gelen bişey yok buna da şükür...muhallebi ve kahvaltısında süt var...toplamda 300cc ediyodur...günlük ihtiyacı olandan az ama olsun..bunu yemeyen de var

faceden görmüşsünüzdür gerçi ama görmeyenler için yazıyorum.Neslıhanın da bı kızı olacakmış.

aaa süper kızlar 3ledik topikte....2012 kız yılı mı acaba? elimi çabuk tutup eylüle ekime yetiştirsem mi bi tane:emir_bebek:

çorba dediğinin içine ne koyarsan koy çoğu su...ben çok besleyici olduğunu düşünmüyorum...ama elden gelen bişey yok buna da şükür...muhallebi ve kahvaltısında süt var...toplamda 300cc ediyodur...günlük ihtiyacı olandan az ama olsun..bunu yemeyen de var

:emir_bebek:

herkes kendinde olmayanı istiyor sanırım. benimkide hep kuru şeyer yer ve dolayısıyla kabız oluyor, bende sulu yemekler çorbalar içsin istiyorum ama olmuyor tabi.
300 ml süt 1 gün için çok iyi. 1 çay bardağı süt bile 1 gün için yeterliymiş canım.
diğer türlü 10-12 yaşındaki çocuklarında 1 lt. içmeleri gerekiyor, yada yetişkinlerin haftada 2 kez balık yemesi lazımmış ama nerdeeee. mümkün değil ki heleki çalışan insanlarlar kesinlikle buna uyamaz.

ee kızlar nasılsınız bakalım. mert bu saatte uyudu gece 1 den önce yatmaz.
kalksında tatlı alamaya gidicez.
benim oğlan domatesi çok seviyor ama domateslerde hormonlu, yemek yaparken görüyor istiyor vermesen yıkar ortalığı hadi yedirdin bi daha diyo. 2 domates yiyor yani.

hamilelerin hepsi kız mı şimdi? 4 kız başına 1 oğlan düşüyormuş kızlar :)
bende 1 oğlandan sonra 1 kızım olsun isterim ama oğlum için erkek olması daha iyi tabi, allah sağlıklı hayırlı evlatlar versin. kazayla falan hamile kalırsam doğururum ama kendi isteğimle hiç cesaretim yok.

X