2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar dün bi selam verip çıktım bugün iyi gelenler olmuş hoşgeldiniz
fatoşcum hangi diyeti yapıyosun artık ben de son kez ve kararlı olarak başlıycam diyete annem gelinimiz falan çok zayıfladı herkes bana kızıyor zayıfla diye okul açılıyo yine başlıyo ne giycem derdi zayıflamam lazım
gülincim ben hisarın kullanıyorum günlük olarak da napıyım aman kenarda durmasın diye düşündüm
müminecim daha ev amasyaya gitmemişsiniz anlaşılan
biz de annemlerdeydik abimin çocuklar falan iyiyidi ama ece burnumuzdan getrirdi herzamanki gibi hala kakaını tutuyor hem yapmıyor hem de akşama kadar popom acıyor diye ağlıyor valla ne yapıcağımızı şaşırdık bütün tatil tuvalette geçti. bir de bizimki yeğenimle oynamadı oyuncaklarını kaçırdı halbuki yeğenimle aynı yaştalar ama o herşeyini paylaşıyo ecenin peşinde oynayalım diye ama bizim cadı git git itti durdu çocuğu. bizden böyle görüşmek üzere

kızlar ben de bi süredir yoktum yazlıktaydık bugün döndük artık bol bol girerim inşallah bu ay sonu akçaya gidicez kısmetse tatil iyi geliyo yaa

herkese selamm.. Bizde dün döndük tatilden. Tabi tatil denirse. Kuzey sağolsun burnumuzdan getirdi. nasıl bir huysuzluk. Devamlı mızmız. Yemek yemeye gidiyoruz artık eşimle sırayla yiyoruz. Durmuyor yerinde ne zaman düzelecek bunlar ya....

merhaba kızlar
ohh neslihancım gez bakalım
menekşe maalesef böyle çocuklarla şansımıza bize de bu model çıktı
ben de bugün okula gittim toplantı vardı ardından sınav görevi 2 yi geçiyodu geldiğimde. iyi kızım durmuş ama bakıcı gidince beni mahvetti boş yere ağlamalar çekmeceden eşyalarını alıp fırlatmalar. uyumamış uykusuzluktan da yaptı ama bırakıp gittik diye içlenmiş heralde sonra 1 saat ağladı beni istemedi yanına ben de bağırdım kızdım baktım yerde uyuyakalmış biz yeni eğitim yılına böyle başladık bakalım bu yıl nasıl olacak

MERHABA kızlar.evet sanırım herkes hala tatıl de.biz de çeşmedeydık 4 gun.ama 2.gunu dönduk buz gıbıydı hava.evde takılıyoruz benım de yarın son gun ve fatoş:KK43:( alıştıydı çocuklar bıze evde ah ahh neyse:KK43:

bız de gıttık bugun derın'e bayram harçlıklarıyla bı suru oyuncak aldık hasılat ıyıydı maşalah:))
ama onun gözü hala benım ve babasının ılgılendığı şeylerde.yolda gıderken annne ben çok acıktım yemek yemek istıyorum dedı:))) ınanamadık valla sonra da burgerdan bı hamburgerı göturdu keçi:nazar: dun açım dıye bakıcısına 2 kez yemek yedirmiş şaşırdım dıyo kadın:)

kızlar yaa bışı sorucam.gunluk kullanmak için çatal bıçak seetı almak ıstıyorum evdekılerın hepsını atıcam:) bugun baktım korkmazın var 89 parça 230 tl bı de Narin dıye bı marka var 300 tl ama çok şık.var mı aranızda bunları kulllanan?benım çeyızımkı jumbo nun bana mısın demedı 10 yıldır.ama gundelığe veremem 1000tl vs.

gülin benim çeyizdekilerde jumboydu, önce sakladım kullanmadım,şimdi tepe tepe kullanıyorum gündeye, gelen giden çok yok, olsa da öyle incelemezler zaten günlük ayrı mı misafire ayrı mı diye...sonuçta jumbo çizilmiyo , makineden de tertemiz pırıl pırıl çıkıyo, kullan gitsin diyorum kısacası, ne para vericen yeniden..
selam arkadaşlar tatiller bitiyo yavaş yavaş,
fatoş sana aynen katılıyorum artık sakin hayat lazım yaa hele çocukluyken ne trafik ne gürültü çekilmiyo, sanırım amasyada buluruz aradığımız sakinliği, aradaki farkı yazarım o zaman
gülin maşallah derine, hastalık geçirdiğimiz için bizim iştah tabanlarda, bayramı sinir krizleriyle geçirdim yeme sorunu yüzünden, kuş gibi kaldı iyice
kaşık takımı olarak da, ben korkmazın bi takımını almıştım tamamen parlak olanından, bulaşık makinesinden lekeli çıkıyo, mutlaka tekrar nemli bezle silmek gerekiyo, o açıdan memnun kalmadım aslında korkmaz iyidir ama bilmiyorumi, narii de duymadı ama nehir de iyi olabilir günlük için
yaşlandık mı ne mümine, daha şimdiden fazla geliyo kalabalık gürültü, belki de evde gürültüye doyduğumuzdandır, amasya iyi biyer yaşamak için, hiç gitmedim ama oralı bi arkadaşım var, çok över memleketini, sonuçta beğenmezsen bikaç yıl sonra tayin istersin

merhaba kızlar dün bi selam verip çıktım bugün iyi gelenler olmuş hoşgeldiniz
fatoşcum hangi diyeti yapıyosun artık ben de son kez ve kararlı olarak başlıycam diyete annem gelinimiz falan çok zayıfladı herkes bana kızıyor zayıfla diye okul açılıyo yine başlıyo ne giycem derdi zayıflamam lazım
gülincim ben hisarın kullanıyorum günlük olarak da napıyım aman kenarda durmasın diye düşündüm
müminecim daha ev amasyaya gitmemişsiniz anlaşılan
biz de annemlerdeydik abimin çocuklar falan iyiyidi ama ece burnumuzdan getrirdi herzamanki gibi hala kakaını tutuyor hem yapmıyor hem de akşama kadar popom acıyor diye ağlıyor valla ne yapıcağımızı şaşırdık bütün tatil tuvalette geçti. bir de bizimki yeğenimle oynamadı oyuncaklarını kaçırdı halbuki yeğenimle aynı yaştalar ama o herşeyini paylaşıyo ecenin peşinde oynayalım diye ama bizim cadı git git itti durdu çocuğu. bizden böyle görüşmek üzere
muzaffer kuşan 2 haftada 8 kilo diyeti canım...yalnız ben ilk 3 gün listeye tam uyayım dedim ama çok başım döndü, bu nedenle bazı ara öğünler ekledim, tabi sadık kalmayınca diyete 2 haftada 8 kilo vermeyi beklemiyorum ama ne versem kar diyorum, sen de katıl gruplardan birine, çok azimli arkadaşlar var, onları okuyunca insan yapabileceğine inanıyo...yalnız okula başladık ya, orda listedekileri nasıl tüketicez onu bilemiyorum, benim okulda yazanları bulmam ya da yanımda götürmem imkansız, kendi başıma iş yapıp şağlıksız bi diyet olsun da istemiyorum...neyse yapıcaz artık bişeyler.....

selam kızlar
yazdıklarınızı zaman zaman okuyorum ama yazmıyordum. artık yazarım inşallah.
bayramda ilçeye gittik bizde. mert 1 gün iyise 1 gün kötü.
çocuk uykusuz olduğunda 1 günümüz mahvoluyor, birde kalabalığa hiç gelemiyor. akrabalarda üzrine abanıyor sevicem diye o da nefret ediyor eziyeti bana. kimseyede diyemiyorsun sevme diye.

biz daha tatile gidemedik ramazanda zaten oruçtuk, ramazan sonrasıda akdeniz dışında denize çocukla girilmez, akdenizdede otellerde eylül sonuna kadar yer yokmuş ne olucak bilmiyorum, mertle zaten tatile çıkmak akıl işi değil ama eşim bunaldım gidelim diyor.

merhaba kızlar nasılsınız?
bende diyete br başlıyorum bir bırakıyorum irade meselesi biraz ama yeşil çayı 1 litre kaynamış suya bir yemek kaşığı yeşil çay atıyorum soğuyunca gün boyu içiyorum baya faydası oldu olmayan pantalonlarım falan oluyor artık
yusuf kayrayıda tuvalete alıştırmaya çalışıyorum kaçırdıklarımız çok oluyo ama yavaş yavaş alışçaz
geceleri bağlıyorum siz nasıl yaptınız kızlar, bazıları birden bırakıyormuş ya

merhaba kızlar
bugün evdeyim dün bıraktık diye heralde burumuzdan getirdi.gündüz beni deli etmişti gece de sabaha kadar uyumadı ve uyutmadı babasını.gece bez bağlattı çişini de beze yapmış.sabah yine bağla diyor neyse konuştum falan tuvalete yaptı.allahım ya kafayı yiycektim bize kızdı beze dönüyodu nerdeyse inş. bi daha böyle yapmaz.bir de dün çok öksürüyordu dr. a gittik sabah sağlıkocağına boğazı kızarmış iyiyki getirdin ilerler dedi dr. neyse 3 şurup yazdı ben de muayene oldum benim de boğazım şişmiş bana da 2 antibiyotik yazdı.
fatoşcum diyet gruplarını okuyorum da uyamıyorum ben.dediğin diyeti de denemiştim ama sonunu getiremedim
ayşecim hoşgeldin. eşin istiyosa gidin tatile ya biz de denize gitmedik bu sene ama pişman olduk.
emelcim ben de aldım yeşilçay üşeniyorum bari içeyim. bi ara biyerde okumuştum içine limon falan atıp günboyu içiyordu dur bulayım o tarifi. çiş olayı da gece bağladım ama yapmadı sonra çıkardım ben de bezini maşallah hemen öğrendi. sen de gündüz öğrendiyse gece bağlama bence yatağın altına bişeyler ser.

hoşbulduk özlemcim.
deniz olayı sanırım bu yıl yattı, belki thermal bi otele 1 haftalığına gideriz.

benimde misafirim gelicek, biraz uyuyum diyordum komşu pirinç istemeye geldi 10 dak anca uyuyabildim ama buda yeter.

ben bezi ilk 1 hafta gece bağladım sonra tamamen attım unutturdum, toplamda 4 kere anca ıslatmıştır yatak, zaten alt açma örtüsü seiryorum ıslanmıyor.
şükür bez olayı tamamen bitti.

bezi ne kadar çabuk unutturursanız o kadar kolay oluyor, bi tak bi çıkar çocuğun kafası karışıyor. hem daha unzun süre sinirleriniz yıpranıyor.

akşama etli ekmeğin yanına ne yapayım kızlar, fikriniz var mı?

hoşbulduk özlemcim.
deniz olayı sanırım bu yıl yattı, belki thermal bi otele 1 haftalığına gideriz.

benimde misafirim gelicek, biraz uyuyum diyordum komşu pirinç istemeye geldi 10 dak anca uyuyabildim ama buda yeter.

ben bezi ilk 1 hafta gece bağladım sonra tamamen attım unutturdum, toplamda 4 kere anca ıslatmıştır yatak, zaten alt açma örtüsü seiryorum ıslanmıyor.
şükür bez olayı tamamen bitti.

bezi ne kadar çabuk unutturursanız o kadar kolay oluyor, bi tak bi çıkar çocuğun kafası karışıyor. hem daha unzun süre sinirleriniz yıpranıyor.

akşama etli ekmeğin yanına ne yapayım kızlar, fikriniz var mı?

ben geldimmm...

uzuuuun bi aradan sonra herkeslere merhabalar..
bayramda izmire annemlere gittik gezdik tozduk eğlendik ben biraz uzun kaldım eşim döndü.dün itibariyle evime gelmiş bulunmaktayım.
ama şimdide ev arayıp bulup taşınmamız lazım.bakalım umarım güzel bir ev buluruz.

bez olayını 2 ay önce tamamen bitirdik biz.çok şükür.alışınca bezi tekraR takmayın kızlar.yağmur 1 günde öğrendi maşallah..

geçmişi okumadım.umarım herkes iyidir.
ayşe salata ve ayran süper olur....

bundan sonra bolbol görüşürüz ben kaçtım kızlar...

merhaba kızlar maşallah çişini öğrenen kuzulara
özlemcim geçmiş olsun sanada eceyede
bende bu gece bağladım yarın gece bağlamayım bari , zaten alıştı bugün akşam soruyor anne niye bez bağlıyorsun diye uyku bezi dedim bende :)
ayşecim ben fırında patates yaptım yemeğin yanına patatesleri küçük parçalar halinde doğruyorum içine bir kaşık kadar yağ tuz, baharat ne istersen kekik kırmızı biber falan çok güzel oluyor hepsini harmanlayıp borcama döküyorum fırında çıtır çıtır kızarıyor tavsiye ederim

benim oğlumda bir hafta öncesine kadar bezine yapıyordu kesinlikle tuvaleti istemiyordu. hayır beze yapıcam diyodu bende üstelemedim. Dün tekrar bir deneyeyim dedim bir günde alıştı maşallah kuzumaa.. tuvaleti gelince çiş deyip tuvalate koşuyor..2 gündür bezlenmiyoruz maşallahh...

selammmm
ilkecim sen de hoşgeldin .bugün de tüm gün okuldaydım kuzu yine huysuzluk etti öptürmedi kucağıma gelmedi allahım ya bacak kadar buylarıyla küsüyolar bi de....

selam hanımlar, bizimde bugün canımız sıkıldı atladık tramvaya kipaya gittik her durakta mert geldikmi diye sordu:)

playdoh un oyun hamurunu aldık birde tamek in kahvaltımı aldı dışarda içti, tramvayda çişini yaparmıki diye korktum yol uzundu allahtan markette çiş dedi.

banyo yaptırdım uyuttum.

kuzularınıza kocaman maşallah :nazar: bizimkinde tuvalet işinde tık yok valla hiç söylemiyo bazen de kakam var ama tuvalete yapmıcam bezime yapçam diyo ben de üstüne gitmiyorum hiç yalnız şöyle bi handikap var bizde 6 numara bez kullanıyoruz ama küçük geliyo bacaklarını sıkıyo daha büyüğü de yok şu altına kaçıran çocuklar için olan külot gibi giyilen bezler var ya onlardan alayım diyorum ama çok pahalı onlar da yaa 10 tanesi 20 tl yürek dayanmazzz :KK1:

selam kızlar ...ağustosta bi 1-2 hafta kadar çiş için uğraştım ama olmadı...zorlama yapmadan güzellikle söylemedi....ben artık keyfine bıraktım...canı ne zaman isterse...klozet adaptörü ve lazımlığı banyoda duruyo...sabahları benimle giriyo...annecim istediğinde bunlara çiş kaka yapabilirsin diyorum...oldu diyo...ama yapmadı daha hiç..demek ki daha istemiyo...
okulda başladı..çocuğuma alışmışım...sabah çok zor ayrılıyoruz....gündüz uykusunu da uyumak istemiyo...45-50dk ancak...sizinkilerin gündüz uykusu nasıl...aslında gündüz çok az uyuduğu için akşam 10da yatıyo...sabah 7de ayakta...toplamda az değil mi bu yaştaki çocuk için...üstelikte kıpır kıpır her zaman...

kızlar mertin 1 günlük yediğini yazıcam silere, bana normal geliyor ama kayınvalideme göre hiçbişey yemiyormuş, bu yaşdaki çocuk daha ne yesin diyorum içimden.

500 ml süt.
8 tane cicibebe
1 çay bardağı kadar tamek kahvaltım
1 armut
1 porsiyon kavun
biraz etli ekmek
3 büyük köfte
1 orta patetes kızartması
2 mini çikolata
gece yatarkende 1 kase tarhana çorbası.

sizinkiler nasıl, benimki hiç ekmek yemiyor ama birçok şeyin vitaminini alıyor.

merhaba kızlar
merte maşallah daha ne yesin
yusuf kayranın içtiği en fazla 400 ml oda puding yada nesquikse
yemesi işkence zaten onca oyunla zorlamayla bir köftenin yarısına kadar yedirebildim bu akşam

X