2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

gülincim 1 hafta bağladım bez ama yapmadı beze yaklaşık bir haftadır bağlamıyorum.maşallah kızıma yatarken süt içer sabaha kadar tutar hatta geçen gün hem yatarken içti hem gece içti ve sabaha kadar tutmuş hepsini aslında tutması çok kötü ama gece yaptıramıyorum inş. böyle devam eder derin de yapa yapa alışır bence gece de bağlama

selam kızlar..
birkaç gün giremedim.yağmur vıınn ımı kırdı.internete bağlanamadık dolayısıyla.onun dışında iyiyiz.kulaklarımızı deldirdik.çok şeker oldu.

geçmişi okumadım.herkes iyidir umarım..

gülincim ben bezi öğrendikten sonra hiç bağlamadım.hiç de zorluk yaşamadım.evden çıkmadan mutlaka oturtuyorum yapıyor.gece de yatmadan tuvalete gidip çişimizi yapıyoruz.ellerimizi yüzümüzü yıkıyoruz dişlerimizi fırçalıyoruz ondan sonra uyuyor.ilk zamanlar yaptığı oldu.ama artık yapmıyor.ama bence doğal yapması öğrenecek zamanla.

özlem yağmur da bi ara kabızdı hatta poposu bile kanamıştı.meyveli yoğurtlardan yedirdim biraz düzeldi.bir de bol bol sıvı şeyler yedir.sütte kabız yapıyor.

bu arada iştahımız çok güzel kızlar.kesinlikle keçi boynuzu pekmezi yüzünden.hem iştah açıyor hemde içinde yok yok vitamin açısından.
sabah kahvaltıda 2 tatlı kaşığı veriyorum tatlı niyetine.deneyin isterseniz...

yaa bı de size bişey sorucam.bezden kurtulanlar gece bez bağlıyo musunuz yoksa 24 saat külot mu?ben bezı attım tamamen ama 1,5 ay içinde 3 kez gece yatağa çiş yaptı.eskıden sut içerek uyuyodu ama şimdi daha erken verıyorum sütünü sonra da çişini yaptırıyorum uyumadan.babası gecen gece benden habersız sut vermış yattıklarında sabah 5 de kalkmış anne yatağa çiş döküldü diyo bana:)

canım bende çişini öğrendikten sonra gece bağlamaya devam etmiştim baktım 5gün ard arda bezi kuru çıkıyo sabah,bıraktım gece bezini,artı benimki yatarken içiyo sütünü,sabaha kadarda çok içiyo en az 2biberon mama yiyo ve kaldıramıyorumda ağlıyo vede kardeşide olduğu için uyandırır diye kaldırmıyorum,maşşallah tutuyo benimkide,ama tabiki gece ıslatmaları çok normal arada beninkide ıslattı kaç kere hemde,yatmadan önce çiş yaptırnmak çok önemli,ben nezaman işetmeden uyuyakalsa ozaman iıslatıyo altını:KK1:

cevaplar için teşekkur ederım arkadaşlar.evet bence de yatmadan önce çiş yapmaları iyi.gerçi çok daha uzun saaatler uyuyup yapmadığı oldu.aman neyse arasıra olacak tabı dediğniiz gibi.

keçi boynuzu bence de süper ilke.ben de her sabah 1 tatlı kaşığı kouyuyorum kahvaltısına ya da meyvesıne vs.ben de yıyorum kansızlığa çok ıyı gelıyo bağırsakları çalıştırıyo vs.koskanın alıyorum ben çok lezzetli.

yarın bakıcımızl 2.haftamız başlıyo.gelmesın o sevmıyorum ben onu dıyo:KK43:( of kendı bakma ımkanım olsa keşke.bugun babasıyla mıgrosa gıdıceklerdı kapıda anne senı bırakmıycam sen de gel dıye tutturdu bağırış çağrış gıtmedı vesselam.kadına sevmedım senı dıyo gıderken de se:KK52:vgi teyzem gitmesin dıy çatlak kıremıt:))

günaydın kızlar

merhaba herkese
filizcim bize de dr. 1 yaşındayken vermişti daha şişe bitmedi düşün yani içiremiyoruz ama içtiğinde gerçekten etkili oluyordu
ben de camları sildim tülleri yıkadım salonum kaldı sadece sonra da eceyle banyo yaptık şimdi uyuyor
canım bizde başladık bakalım kullanmaya inanda içmek istemiyo ama sabahları zorla içiriyoruz tatlım
ellerine sağlık canım
bende toparlanamaya başladım artık ev taşımak zor iş ya şimdiden yoruldum ki bunu ayvalığa götürüp yerleştirmesi var bide

yaa bı de size bişey sorucam.bezden kurtulanlar gece bez bağlıyo musunuz yoksa 24 saat külot mu?ben bezı attım tamamen ama 1,5 ay içinde 3 kez gece yatağa çiş yaptı.eskıden sut içerek uyuyodu ama şimdi daha erken verıyorum sütünü sonra da çişini yaptırıyorum uyumadan.babası gecen gece benden habersız sut vermış yattıklarında sabah 5 de kalkmış anne yatağa çiş döküldü diyo bana:)
tatlım bende bağlamıyorum şimdiye kadar maşallah işemedi hiç ama
gülincim 1 hafta bağladım bez ama yapmadı beze yaklaşık bir haftadır bağlamıyorum.maşallah kızıma yatarken süt içer sabaha kadar tutar hatta geçen gün hem yatarken içti hem gece içti ve sabaha kadar tutmuş hepsini aslında tutması çok kötü ama gece yaptıramıyorum inş. böyle devam eder derin de yapa yapa alışır bence gece de bağlama
maşallah aman
cevaplar için teşekkur ederım arkadaşlar.evet bence de yatmadan önce çiş yapmaları iyi.gerçi çok daha uzun saaatler uyuyup yapmadığı oldu.aman neyse arasıra olacak tabı dediğniiz gibi.

keçi boynuzu bence de süper ilke.ben de her sabah 1 tatlı kaşığı kouyuyorum kahvaltısına ya da meyvesıne vs.ben de yıyorum kansızlığa çok ıyı gelıyo bağırsakları çalıştırıyo vs.koskanın alıyorum ben çok lezzetli.

yarın bakıcımızl 2.haftamız başlıyo.gelmesın o sevmıyorum ben onu dıyo:KK43:( of kendı bakma ımkanım olsa keşke.bugun babasıyla mıgrosa gıdıceklerdı kapıda anne senı bırakmıycam sen de gel dıye tutturdu bağırış çağrış gıtmedı vesselam.kadına sevmedım senı dıyo gıderken de se:KK52:vgi teyzem gitmesin dıy çatlak kıremıt:))

alışır canım zamanla daha yeni
zehra ablaya ilk zamanlar inan git git diye eve sokmuyodu şimdi akşam otururken bile aklına geliyo gelsin gelsin diye ağlıyo
maşallah aralarından su sızmıyo çok seviyo

günaydın arkadaşlar.inşallh alışır filiz.şu an yanımda kavgamız suruyo.gıt senı sevmıyorum dıyo kadına:) ay utanıyorum valla.gelmesın o zamana yarın başkasının teyzesi olsun dıyorum hayır dıyo.bırakmıyo da başkasına gıtsın.

slm kızlar ne güzel kalabalık olmuşuz
şimdi internette araştırıyodum aklıma size sormakta geldi bayram geliyo haliyle çocuklarımıza bayramda ne giydirecez telaşı herkezde başlamıştır.
ben inana gemici bi takım almak istiyorum alabileceğim bi yer yada bi site varmı gözünüze çarpan olmuştur belki.
bilecik küçük yer olduğundan ben buralarda pek bulamıyorum.
yardımlarınız için teşekkürler.

günaydın arkadaşlar.inşallh alışır filiz.şu an yanımda kavgamız suruyo.gıt senı sevmıyorum dıyo kadına:) ay utanıyorum valla.gelmesın o zamana yarın başkasının teyzesi olsun dıyorum hayır dıyo.bırakmıyo da başkasına gıtsın.

:)
alışmış ama naz yapıyo annesi sana sende yanında olasın istiyor.

bana da öyle gelıyo.ben almıycam bayramda bışey.yazlıkta olucaz çünkü,bı anneanne bı babaaanne e bahçelık yer takılıcaz öle:)

merhaba kızlar
eceyi dışarı çıkardım 2 saat oyalandık geldik uyudu
ilkecim gülincim sağolun keçi boynzu pekmezi güzel de gel bizim kıza içir sizinkiler maşallah zorla da olsa içiyolar bizimki asla ilacını da meyve sularına katıyoruz bazen onu da anlıyo bu acı diyip içmiyo çook huysuz çoook
filizcim kolay gelsin sana ne güzel sevine sevine topla bence ayvalığa gidiyorsunuz ya.bayramda bakalım hiç giymediği bi eteği var belki bir elbise de alırız ama zaten üstündekiler uzun süre durmuyo hemen batırıyo dediğin kıyafeti bilemiycem canım
gülincim size de kolay gelsin bakıcınızla . nasıl iyi mi?

merhaba kızlar
ilkecim gülincim sağolun keçi boynzu pekmezi güzel de gel bizim kıza içir sizinkiler maşallah zorla da olsa içiyolar bizimki asla ilacını da meyve sularına katıyoruz bazen onu da anlıyo bu acı diyip içmiyo çook huysuz çoook
filizcim kolay gelsin sana ne güzel sevine sevine topla bence ayvalığa gidiyorsunuz ya.bayramda bakalım hiç giymediği bi eteği var belki bir elbise de alırız ama zaten üstündekiler uzun süre durmuyo hemen batırıyo dediğin kıyafeti bilemiycem canım

sağol tatlım evet toparlıyoruz canım da ramazan dolaysıyla zor oluyo iş çıkışı yemek falan filan derken saat 11 ne zaman oldu anlamıyoruz anca haftasonu işte
ece bayağı inat desene uyusun bakalım bıdık

selam kızlar,
keyifler yerindedir inşallah,
filizcim kolay gelsin, aynı dert bende de va, daha bişeye de başlamadım, çok büyüyüo gözümde, ev de tutamadık, artık bayram ertesi gidicez, inşallah buluruz gönlümüze göre,
gülin cnm bence de asıl sorun kadını sevmemesi değil de seni bırakmak istememesi olabilir, alışıcaktır zamanla,
ramazan sona yaklaştıkça halsizlik de artıyo, yazıcak çok şey var ama halim yok kızlar, öptüm hepinizi

merhaba kızlar

valla bence gayet iyi canım.kadına bıraz kapris yapıyo gerçi derin.öğlen yemeğini yedıkten sonra çıkıyorum annemcim ben bıraz dedim işim var dışarıda.tamam dedı çıktım.2 saat falan kaldım dışarıda.geldiğimde oyun oynuyolardı.
neyse gecenlerde mudodan teflon tencere aldım.2 kez kullandım daha dun bı baktım makıneden çıkarken teflonu kağıt gıbı kalkmış.ilk defa böyle bişey göruyorum.aldım götürdüm bugun.incelemeye gönderıcez 1 hafta sonra gelın dedıler.bakalım ne dıycekler.başınıza geldı mı hiç böyle bişey?
öf şaka maka tatılım bıtıyo.5 eylul de iş başı kısmetse.

topic yine ölmüş.sayfalar hiç ilerlemiyor...
bütün gün evdeydik yağmurla.babamız geldi yemek yedik.şimdi uyuttum yağmuru.
ya kızlar sırtım çok ağrıyor 2 gündür anlamadım neden oldu.batıyor sanki birşey ne olabilirki acaba?
gülin alışır merak etme oyunla falan günden güne alışır.
biraz takılıp yatıcam görüşürüz kızlar...

iyi geceler kızlar herkes iyidir inşallah
bişey sorucam çocuklarınız ne kadar süt içiyor günde yada yoğurt peynir yiyorlarmı?
ve 2 yaşındaki çocuk ne kadar içmeli
kayra süt içmek istemiyor zorlarsam bir yudum okadar işte peyniri menemen yada peynirli börek falan yapıp içine koyuyorum ne kadar yerse
yoğurt yemiyor
bugün parkta kadının biri ne kadar oğlun zayıf biraz dedi 2 yaşında dedim hatta zeytinyağlı barbunya yapmıştım parkta yediriyordum işte böyle zorla parklarda yiyor dedim süt çok içiyorsa o tıkıyordur dedi sütte içmiyorki dedim şaşırdı kadın
kendi çocuğu gece 2 biberon gündüz yoğurdu peyniri yemeğini herşeyini yermiş
ay çok sinir oldum zaten üzülüyordum üstüne tuz biber ekti
sütü nasıl sevdirebilirim bilmiyorum :KK43:(

emel benım oğlumda süt içmiyor,peynirde yemiyor....bazı gün 200 cc bazı gün 400 cc yoğurt yiyor....bozver kımsenın lafını takma bazı cocuklar ne bulsa yıyorlar...o kadınınkı kadar süt içen cocuklrda genelde kansızlık oluyor ama

günaydın kızlar

valla bence gayet iyi canım.kadına bıraz kapris yapıyo gerçi derin.öğlen yemeğini yedıkten sonra çıkıyorum annemcim ben bıraz dedim işim var dışarıda.tamam dedı çıktım.2 saat falan kaldım dışarıda.geldiğimde oyun oynuyolardı.
neyse gecenlerde mudodan teflon tencere aldım.2 kez kullandım daha dun bı baktım makıneden çıkarken teflonu kağıt gıbı kalkmış.ilk defa böyle bişey göruyorum.aldım götürdüm bugun.incelemeye gönderıcez 1 hafta sonra gelın dedıler.bakalım ne dıycekler.başınıza geldı mı hiç böyle bişey?
öf şaka maka tatılım bıtıyo.5 eylul de iş başı kısmetse.

canım daha önce de ben bahsetmiştim bunu bende karacanın setini almıştım aynı sorunla bende karşılaştım 2 tenceremde aynı oldu sadece pilav tenceresi sağlam evde mail attım garanti belgesi ile gönderin diyolar nerde bulacam belgeyi attım çöpe tencereleri

iyi geceler kızlar herkes iyidir inşallah
bişey sorucam çocuklarınız ne kadar süt içiyor günde yada yoğurt peynir yiyorlarmı?
ve 2 yaşındaki çocuk ne kadar içmeli
kayra süt içmek istemiyor zorlarsam bir yudum okadar işte peyniri menemen yada peynirli börek falan yapıp içine koyuyorum ne kadar yerse
yoğurt yemiyor
bugün parkta kadının biri ne kadar oğlun zayıf biraz dedi 2 yaşında dedim hatta zeytinyağlı barbunya yapmıştım parkta yediriyordum işte böyle zorla parklarda yiyor dedim süt çok içiyorsa o tıkıyordur dedi sütte içmiyorki dedim şaşırdı kadın
kendi çocuğu gece 2 biberon gündüz yoğurdu peyniri yemeğini herşeyini yermiş
ay çok sinir oldum zaten üzülüyordum üstüne tuz biber ekti
sütü nasıl sevdirebilirim bilmiyorum :KK43:(

tatlım millete aldırış yaparsan baştan yanlış yaparsın bence takma milleti
her çocuk aynı değil
serviste benim karşı tarafımda oturan birinin oğlu var inandan 6 ay küçük hergün gelip yediği şeyleri sayıyo çocuğunun bi çocuk bi oturumda 2 tane alabalık yer mi çocuğu bi öğünde aynı anda 2 alabalık yiyormuş
bırak inana 2 alabalık yedirmeyi yarım yese oturur bayram ederim
yemek sorunu bizde hep var hep derim yemiyor bizi sinir krizlerine sokuyor artık vitamine başladık gene
sütü versen içer içmem demez hep de süt olmaz ki

selam kızlar,
keyifler yerindedir inşallah,
filizcim kolay gelsin, aynı dert bende de va, daha bişeye de başlamadım, çok büyüyüo gözümde, ev de tutamadık, artık bayram ertesi gidicez, inşallah buluruz gönlümüze göre,
gülin cnm bence de asıl sorun kadını sevmemesi değil de seni bırakmak istememesi olabilir, alışıcaktır zamanla,
ramazan sona yaklaştıkça halsizlik de artıyo, yazıcak çok şey var ama halim yok kızlar, öptüm hepinizi

slm tatlım
sağol canım sanada kolay gelsin
ev işini daha bizde halletmedik bayramda gidince halledecez inş hayırlısıyla
inş sizde gönlünüze göre ev bulursunuz

günaydın kızlar.
emelcim yağmur önceden hiç içmezdi çok denedim bende.çilekli mutlu sade soğuk sıcak ılık.kafayı yiyecektim az kalsın.
sonra bir gün kayınvalidem görümcemin oğluna cicibebeli süt yaptı.yağmur bende istiyorum dedi.verdik sevdi o gün bugündür.içiyor.
ama çokdeğil.sabah kahvaltısında veriyorum bir de gece yatmadan.toplasan 200 ml anca içiyordur.ama tam bir yoğurt canavarı.her öğle yemeğininin yanına 1 kase koyarım yer.peynir de labne veriyorum sabahları.diğer peynirler tuzlu geliyor sanki.ben de omlet yapıp veriyorum.

sende dene yılma.başkalarının sözlerini takmamak insanın elinde değil.anlıyorum seni ama sağlıklı ya çok şükür de geç.

X