2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

trendy masallah oğluna cok erken ogrenmıs cısını..aslında bu konuda ben bıraz tembelım...bır yere gıttıgınde tırım tırım tuvalet aramak zor gelıyor bana...bırde bızımkı ınat emınımkı herkesın tuvaletıne oturmaz....bızımkı cok kaka yapıyor ya...canım sıkılıyor bıraz...onceden 1 yapardı...bır ara 5 e kadar cıktı...suan 2 yada 3 kez yapıyor genelde 3 ama...bu yuzdenmı buyumuyor acaba
valla biz bikere kayınvalidemlere gitmiştikta tuvalette çocuk oturağıda yok tabi alaturka işte bende kucaklayarak yapsın dedim kakasını tuttu yapmıyo,eve giriyoruz anne diy ekaka gösteriyo morarıyo yapıcak neyse yine götürüp kucaklıyorum yapmadı ve sonunda odada altına yaptı kakasını tutamayıp keşke bez taksaydım,işte canım başkasını evinde olmuyo istemiyolar oturağını arıyo anlıycan:KK50:
Bazen benim oğlumuda simsiyah yaptığı oluyo balçık gibi.. Cnm sanırım yedikleriyle alakalı bir durum.

valla 2gündür boyuna zeytin yiyo kesin o yaptı diyorum artık başka bişi gelmiyo aklıma çünkü gözdede yedi ve oda siyah yapıyo petrol gibi:KK23:

merhaba kızlar nasılsınız?
ben taşındım yerleştim sonunda çok şükür ama çok yoruldum
müminecim filizcim hayırlı olsun tayinleriniz
çişini öğrenen bebişlerede maşallah biz bez bağlıyoruz hala bayramdan sonra tekrar denicem bıraktırmayı
bu evde odasını da ayırdık kayranın maşallah hiç zor olmadı
iştah sıfırın altında bizdede akşamüstü bir küçük kutu muzlu süt gecede hiçbişey yemedi çubuk kraker verdim artık en azından bişey geçsin boğazından diye bir tanecik yedi aç aç uyudu :KK43:

merhaba kızlar nasılsınız

trendy masallah oğluna cok erken ogrenmıs cısını..aslında bu konuda ben bıraz tembelım...bır yere gıttıgınde tırım tırım tuvalet aramak zor gelıyor bana...bırde bızımkı ınat emınımkı herkesın tuvaletıne oturmaz....bızımkı cok kaka yapıyor ya...canım sıkılıyor bıraz...onceden 1 yapardı...bır ara 5 e kadar cıktı...suan 2 yada 3 kez yapıyor genelde 3 ama...bu yuzdenmı buyumuyor acaba

canım ne güzel yapsın işte bak biz neler çekiyoruz kabızlıktan.

emelcim hayırlı olsun yeni evin.hoşgeldin. maşallah kayraya artık kendi odalarına geçiyolar..

peki aldıkların resimde görünen kadar güzel ve kalitelimi duruyor, bazıları resim aldatıyor ama eve geince çok basit kalitesiz duruyor diyor.

sen hangi butikten alıyorsun.

kızlar ben sadece kredi kartı var diye Trendyol la Markafoni den alışveriş yapamıyorum. Ama bi site buldum Dergivitrini.com diye kapıda ödeme var ücretsiz kargoyla çok cici şeyler var ama güvenemedim. Daha önce burdan alışveriş yapan var mı?????

:KK47:

kızlar ben sadece kredi kartı var diye Trendyol la Markafoni den alışveriş yapamıyorum. Ama bi site buldum Dergivitrini.com diye kapıda ödeme var ücretsiz kargoyla çok cici şeyler var ama güvenemedim. Daha önce burdan alışveriş yapan var mı?????

:KK47:

tatlım bu siteyi ilk defa duydum
markafoni trendyol ve limangodan çok alışveriş yapmışımdır bence güvenli siteler tavsiye ederim

Son düzenleme:
slmm kızlarr
primanın yarışmasına katıldık
bizi desteklerseniz seviniriz :))
Prima Yıldızını Arıyor
sitesine girip ''medaa'' diye aratırıp oylarınızı verebilirsiniz :))

günaydın

Tüm Türkiye'nin başı sağolsun En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE
Artık şehit haberleri duymayalım yeter
ALLAH belanı versin PKK denilen illet

Son düzenleme:
günaydın herkese
filizcim sana katılıyorum ve şehitlerin ailelerine sabır diliyorum çok acı
ecenin kabızlığı sürüyor acıyo diye yapmıyor dün eşim de yoktu görümcemin tanıdığı bi dr. u aramışlar o da içten çatlak olabilir demiş krem adı söylemiş bakalım onu deniycez ama bizim cadı elini bile sürdürüyo nasıl krem sürcez bilmiyorum. burda kaç dr. a götürdük bişey öneren yok valla sinir oluyorum özele de gidiyoruz ama hep baştan savma iş yapıyolr dr. lara d güvenmiyorum artık

günaydın herkese
filizcim sana katılıyorum ve şehitlerin ailelerine sabır diliyorum çok acı
ecenin kabızlığı sürüyor acıyo diye yapmıyor dün eşim de yoktu görümcemin tanıdığı bi dr. u aramışlar o da içten çatlak olabilir demiş krem adı söylemiş bakalım onu deniycez ama bizim cadı elini bile sürdürüyo nasıl krem sürcez bilmiyorum. burda kaç dr. a götürdük bişey öneren yok valla sinir oluyorum özele de gidiyoruz ama hep baştan savma iş yapıyolr dr. lara d güvenmiyorum artık

çok çok geçmiş olsun özlemcim yemek yemiyolar ondandır inanda oluyo arasıra yemek yemediği zamanlar çok sıpalar ya
bu aralar gene iştahı tabanda
bilmiyom ne yapacaz
normalde abur cubur yiyen ve yediren bi insan asla değilim ama sırf yesin diye eti puf aldım kendime inanmıyorum ama aldım öğlende de zorla yalvararak yedirdim

Son düzenleme:
selam kızlar nasılsınız...şehitlerimizin ailelerine allah sabır versin...ne hallerle büyütülüyo o evlatlar, allah o analara yardım etsin...
özlemcim eceye o da hazırlamışsınız, güle güle kullansın...darısı da inana olsun...
ben tuvalet eğitimi konusuna biraz ara verdim...ramazan da çok sabırlı olamıyorum, hem de ege sanki hazır değil gibi...başka bi sitede okudum dr yazmış...tuvalet eğitimine başlamak için 3 aşamayı geride bırakmak gerkiyormuş...burdaki arkadaşlardan daha eğitime başlamayan varsa faydası olur belki diye yazıyorum
1.aşama:çocuk tuvaletini saklanarak yapar ve altını değiştirtmek istemez
2.aşama:çocuk tuvaletini yapınca altına rahatsız olur ve annesi çok meşgul bile olsa mutlaka değiştirtir
3.aşama:çişi geldiğini söyler, tuvalete gidince bazen yapar bazen yapmaz....
bunu yazan drun görüşlerine güveniyorum, biz daha bu 3 aşamayı tamamlamadık .....artık ne zaman tamamlarsak o zaman başlarız....bugün bi arkadaş geldi egeden 1.5 yaş büyük oğlu var , o da o şekilde öğretmiş 3 gün sürmüş, bakalım hayırlısı...
konuşma konusunda biz geriden geliyoruz şimdilik 2 kelimeli cümlelerdeyiz, aslında pek dert etmiyorum ben, yine başka bi sitede erkek çocuklarının 3 yaşına kadar konuşmaması normalmiş, biriktirme döneminde olabilirmiş, biriktirim 2-3 haftada gayet düzgün cümleler kuranlar varmış.....ayrıca bizim hala eksik dişimiz var, bunula da ilgili olabileceğini düşünüyorum, ne de olsa konuşurken dişlerimizi de kullanıyoruz............

bugün bize gelen kendinden 1.5 yaş büyük abisiyle çok hoş vakit geçirebileceğini düşünmüştüm egenin...çünkü genelde kurallara uyan, paylaşmayı bilen bi çocuktur, nazı kaprisi bize, başkasının yanında kuzu gibi olur...ama hiç tahmin ettiğim gibi olmadı...oyuncağını vermedi bizimki, ama abisinin yanında getirdiği oyuncakları aldı, abi hangi oyuncağa el atsa kıymetli oldu, bi bağırış çağırış, ağlama, kendini yerden yere atma....misafirin yanında ne yapacağımı şaşırdım...o da çocuk sonuçta çok büyük olsa anlayış gösterir, alttan alır,yemek yemedi,uyumadı da bugün, çok etkilendi herhalde yaşadıklarında.... galibaa benim oğlan büyümüş ve sanırım büyüdükçe bazı işler daha da zorlaşıyormuş onu anladım...kreş konusunda bikez daha düşünmeye karar verdim

fatoş kaganda eve couklu mısafır gelınce cok agresıflesıyor...zaten herseye benım benım deme donemlerındeler....gorumcemler b1 hafata bende kaldı cocuk ıyıden ıyıye zıvanadan cıkmıstı..onunda 2 cocugu var...ben hıc takmıyorum kafaya boyle seylerı.bu 3 gelısım asamasını kagan kaydettıde ben daha egıtıme baslamadmya alısttırttırırım....ama saklanarak yapma olayını cok fazla yapmadı kagan...ama kakalı bezden cok rahatsız oluyor ve degıstırrtırmek ıstıyor...hatta gecen oğlen uykusundan kalkınca bızde uyumustuk sersemdık bıraz...be babasını uyandurırp gıdıp uyumaya devam ettım...bezını cıkarmıs ve salonun ortasına halıya kakasını yapmıs...babası kokuya uyandı...geceleyın bazen bezını cıkarıp yataga çişini yaptı heryerıne...bızde bır bez cıkarma huyumuz var....belkı bakıcıya alısttırttırırım az kaldı bakıcı donemıne....

fatoş ben 3 yaş oncesı kreş olayına cok zorda kalmadıkca sıcak bakmıyorum.....bence bırebır ılgılenılme donemınde cocuklar..yemesı ıcmesı uyumasıyla bırebır ılgılenılmesı gerek....eger mecbur degılsen bence seneye dusun...ben seneye vermeyı dusunuuyorum ınsallah

benim oğlanda tam tersi eve çocuklu misafir gelsede oynasak diye bakıyoo,en çokta 8yaşında yeğenim var en çokta o0 gelince mutlu oluyor,onların evine yaklaşınca bi sevinç çığlıkları atıyor tabi anlıyor onlara gittiğmizi tanıyor sokakları falan,neyse işte anlaşma konusunda üstüne yok,ama karşıdaki çocuk anlayışlı olucak,alttan alıcak falan,bide oyuncak paylaşmama huyu kardeşine karşı çok ağır,ama şöyleki kardeşinin oyuncağını elinden alıp ona başka oyuncak veriyo gönlü olsun ağlamasın diye,akıllı bıdığım benim

allahım herkeze kolaylık versin zor,,,,

En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

bu arada şehitlerimize allah rahmet eylesin diyorum:KK43:

kahrolsun pkk:KK47: allahım nasıl biliyosa öyle yapsın
:KK43:

bela okumayın allaha havale edin o nasılsa herşeyi görüyor
:KK43:

En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
merhaba kızlar
sabah nihayet kakasını yaptı ama çok sert bir de kakayı bu kabız olduğundan beri ayakta yapıyo üzerinde kıyafetleri falan tuvalete otutturamıyorum. geçen salona parke üzerine yapmıştı babası temizledi bugün de kiloduna yaptı katı olunca bi yer batmadı allahtan ama acıyo diye çok ağladı akşam krem sürdük inşallah faydası olur acısına.
akşama ne yapsam diye düşünüyorum hep aynı hep aynı şeyler....
ece de kendinden büyükleri çok seviyor ama yaşıtlarıyla anlaşamıyor. onlarla hiçbirşeyini paylaşmaz

Nestle'den Duyuru..Dikkat!

ACİLL !!!!!!!!! NESTLE FİRMASINDAN DUYURU!!!!!!!!!! .... Tüm ebeveynler için NestLe herkesten 2012 son kullanma tarihli Banana Bebek Mamalarının iadesini istedi, çünkü içinde cam olabilirmiş. Lütfen tüm bebeklerin güvenliği için bu yaZIyı kopyala&yapıştır yapınız. Eğer ebeveyn değilseniz bu postanın yönlendirilmesine yardım ediniz. Bir bebeğin hayatını kurtarabilirsiniz!!

Son düzenleme:
günaydın kızlar bi ctesi sabahı gene iş yerindeyiz...
inan bu aralar bişey yemediği için seven seas aldım dün bu sabah kullanmaya başladık bakalım iyi gelir inş kullanan varmıydı arkadaşlar seven seas

merhaba herkese
filizcim bize de dr. 1 yaşındayken vermişti daha şişe bitmedi düşün yani içiremiyoruz ama içtiğinde gerçekten etkili oluyordu
ben de camları sildim tülleri yıkadım salonum kaldı sadece sonra da eceyle banyo yaptık şimdi uyuyor

fatoş kaganda eve couklu mısafır gelınce cok agresıflesıyor...zaten herseye benım benım deme donemlerındeler....gorumcemler b1 hafata bende kaldı cocuk ıyıden ıyıye zıvanadan cıkmıstı..onunda 2 cocugu var...ben hıc takmıyorum kafaya boyle seylerı.bu 3 gelısım asamasını kagan kaydettıde ben daha egıtıme baslamadmya alısttırttırırım....ama saklanarak yapma olayını cok fazla yapmadı kagan...ama kakalı bezden cok rahatsız oluyor ve degıstırrtırmek ıstıyor...hatta gecen oğlen uykusundan kalkınca bızde uyumustuk sersemdık bıraz...be babasını uyandurırp gıdıp uyumaya devam ettım...bezını cıkarmıs ve salonun ortasına halıya kakasını yapmıs...babası kokuya uyandı...geceleyın bazen bezını cıkarıp yataga çişini yaptı heryerıne...bızde bır bez cıkarma huyumuz var....belkı bakıcıya alısttırttırırım az kaldı bakıcı donemıne....

fatoş ben 3 yaş oncesı kreş olayına cok zorda kalmadıkca sıcak bakmıyorum.....bence bırebır ılgılenılme donemınde cocuklar..yemesı ıcmesı uyumasıyla bırebır ılgılenılmesı gerek....eger mecbur degılsen bence seneye dusun...ben seneye vermeyı dusunuuyorum ınsallah

Benim eşim de bu sene kreşi çok ıstedı.ben de yeğenlerımın gıttığı kreşin muduruyle konuştum kadın bıle 3 yaşından önce vermeyın mecbur değilsenız dedı.Bı kere bağışıklık olarak hazır değiller bu yaşta çok sık hastalanır dedı ayrıca anneye en bağımlı olduğu yaş dedı.hakkatten de derın sarmış durumda.babasıyla yatmaya gıdıyolar anne bızı bırakma sen de gel dıyo bana o derce yanı:)biz de seneye gönderıcez artık kreşe kısmetse.

merhaba kızlar
sabah nihayet kakasını yaptı ama çok sert bir de kakayı bu kabız olduğundan beri ayakta yapıyo üzerinde kıyafetleri falan tuvalete otutturamıyorum. geçen salona parke üzerine yapmıştı babası temizledi bugün de kiloduna yaptı katı olunca bi yer batmadı allahtan ama acıyo diye çok ağladı akşam krem sürdük inşallah faydası olur acısına.
akşama ne yapsam diye düşünüyorum hep aynı hep aynı şeyler....
ece de kendinden büyükleri çok seviyor ama yaşıtlarıyla anlaşamıyor. onlarla hiçbirşeyini paylaşmaz

ay kıyamam ben ona yaa:KK59: daha önce de yazmışstım sanırım ama keçı boynuzu pekmezını sabah aç karnına ver bı tatlı kaşığı.üzerine de su içir.aç karnına yendımı tuvalate çıkartıyo çünkü.bi dene bakalım belkı işe yarar.

yaa bı de size bişey sorucam.bezden kurtulanlar gece bez bağlıyo musunuz yoksa 24 saat külot mu?ben bezı attım tamamen ama 1,5 ay içinde 3 kez gece yatağa çiş yaptı.eskıden sut içerek uyuyodu ama şimdi daha erken verıyorum sütünü sonra da çişini yaptırıyorum uyumadan.babası gecen gece benden habersız sut vermış yattıklarında sabah 5 de kalkmış anne yatağa çiş döküldü diyo bana:)

X