2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

dün geceden beri kimse yazmamış.

günaydın kızlar,

su çiçeği aşısını reçeteye falan yazmadı doktor yazsada devlet ödemiyorki zaten. kafamıza göre gittik aldık biz.

eşim erken uyandırdı bugün mert hala uyuyor.
dün gece 1 tabak kara mercimek çorbası yedi sabaha kadar hiç uyanmadı.

bugün annemlere gidicez, hergün dışarıya çıkarıyor mert eve sokamıyoruz, evin yolunu biliyor evi sevmem eve gidemiyom diyor, çimlerin üstünde tepindikten sonra ağlaya ağlaya geliyor eve.
2 saat falan dışarda oyalanıyoruz daha ne yapayım parkda yokki, markete gidiyoruz ordanda sokaklarda geziyoruz.

kzılar süt kutusunun üzerinde açıldıkdan sonra 2 gün içinde tüketilmeli yazıyorya,
saate vurduğun zaman 3 gündüz ediyor.

yani dün öğlen açtığım sütü yarın öğlene kadarmı tüketmeliyim o zaman 48 ssaat oluyor.
yoksa dün açtığım bugün bitmelimi.

mert hemen bitiremiyor. normal inek sütü olsa dün açsam bugün den sonra vermem kalanını kendim içerim ama devam sütü olunca atmaya kıyamıyorum yazık günah.

siz ne yapıyorsunuz.

herkeslere gunaydın kızlar
hava super ve artık bend esandaletlerımı ayagıma gecırdım
yasasın yazzzz

merhaba kızlar, nasılsınız?
nora sen neden kortizon kullanıyorsun geçmiş olsun
cok saol canım
astım ıcın alıyorum
benımkı baya ılerlemıs
umarım gececekkk

canım hosgeldın
ohh tatıl ıyı gelmıstır tabııı
dıslerdendır mızmızlıgı canım
gıt yaptır ıcınde kalmasın

canım ohhh sende hos geldın
tatıl yapan yapana vallah guzeldı dımı antalya
benım ıcınde gezın kılzar yaaaa

canım doktor yazmadı ben kendım alıp yaptırıcam
asısını canım,

canım kıyamam kuzuya
korkmustur annesı ya ne yapsın
canım benım yaaa

selam kızlar nasılsınız bakalım.
mertinde dişleri 2 tane çıktı ama yemesinde sıkıntı olmadı.
sadece bu aralar kapalı mekanlara girmek istemiyor, sürekli açık alanda arabada duralım diyor.
hangısı evde oturmak ıstıyorkı zatennn
beyzada oyle aksam parka cıkardım eve gırmek bılmedı yaa

canım bızde sut o gun bıter bende ıcerım o yuzden ertesı gune kalmaz
vallah dun actıysam ertesı gun bıtırırım ben canım
allah korusun bozulmasın yanıı

inek sütü olsa bizdede biter canım ama devam sütünü nasıl içiyim ben, atmayada kıyamıyorum, mertinde süte alışma denemeleri, günlük 1 çay bardağı içiyor yavaş yavaş çoğaltcam, geçen 1 su bardağı içirdim kustu midesi bulandı. ama haklısın tabi 1 kutu süt için sağlığımız olmamak lazım atayım bende yeni açayım bari.

Kızlar sanırım benim oğlumda 2 yaş sendromu başladı. İstediği bişey olmadığında çığlıklar atarak bağırmaya başlıyor. Susturmak çok zor. İlgilenmiyorum o zaman 2 dakika sonra yanıma geliyor. Sizinkilerdede varmı böyle bir durum.

canım ya ben devam sutu vermıyorum
canım yenı ac saglıgımızdan kıymetlı mı yaaa dımı

canım hosgeldın aramıza
benım kız bayadır oyle vallh ne yapacagımı sasırdım kaldım gecen gun bızde cıglık yok ama aglama var
dun bana bı vurdu
vallahı felegım sastı kızlar ya
bende kustum sana dedım
ınatcıyımdır da hemen barısmam kızlar
barısmadım geldı opımm anne dıyo hayır dedım cok acıdı
kımseye vurulmaz dedım
anneee ozur ozur nutfen anne dıyo
geldı optu sarıldı kucagımda uyudu cadı
ah kızlar ya
ıcımden tut kendını nora hemen yumusama dıyorum ama
kızıma bakınca aglamamak ıcın kendımı zor tutuyorum
hemen aklıma kotu seyler gelıyo nora barıs ya sabaha uyanamazsak
allah korusun olursem vıcdan azabı duyarım obur tarafta bıle
ne bıleyım sımdı bıle gozlerım doldu
ya anne olmak hem guzel hem cok zor kızlar ya

buraya yazıyorum ya ıcım rahatlıyo
kızlar ıyıkı varsınız vallah

merhaba kızlar
pek uğrayan yok bu ara
menekşe bizimki çoktandır öyle istediği olmayınca zor susturuyoruz
ayşecim biz kutuda toz halinde kullanıyoruz biberonda kaldıysa buzdolabına koyuyorum ertesi gün ısıtıyorum ama sen sıvı olanını soruyosun bilemiycem.aslında bozulmaz ama rahat edemiyo insan normal inek sütü bile 2 gün yazıyo ama bir hafta açık kalsın hiçbirşey olmuyo
bizimki de aynen hep dışarı çıkmak istiyo çıkınca da girmek bilmiyo

cnm tepkisiz kalmak lazımmış bu durumda. Bugün yere yattı nasıl mızmızlanıyor. Gel oğlum diyorum öyle diyorum böyle diyorum yok. Bende iyi gelme ben salona gidiyorum seninlede ilgilenemeyeceğim böyle yaparsan dedim. 2 dakika sonra baktım sakin bir şekilde salona geldi çizgi film seyretmeye başladı.:)

canım bende tepkı vermedım zaten
ama cok kotu oldum ya
ben cok duygusalım kızlar ya
hemen sulunaır gozlerımm
yaramazlık yapınca bende hıc ılgılenmem zaten
hemen gelır yapısır

sımartmıyorum ama cok sevıyorum
ve gecen gece soyle bısey oldu
ogun ben ve esım gec geldık ısten toplantı falan
yanımıza geldı aramıa yattı yatakta
bı benım yuzumu sevdı bı babasını
ozledı bızı ve anne cıcı baba cıcı
anne ekmek mama
baba ekmek abara (buara arabalara kamyonlara taktı bızımkı )
dıyo canım benım yaaa

canım ya bugün açtıgın sütü yarın bitirmelisin bitmiyorsad açirme 3gün vertme aynı sütü
birde eger bir paketi bitiremiyorsanızz tek içimliklerinden al canım içer ötekinlerde ziyan olmaz büyük paket almazsın olur öyle

Son düzenleme:
kızlar geçmişi okuyamadım
sadece iki sayfa okudum cadoloz rahat vermiyor ,
umarım herkez iyiydir
birde nermin kaçgünlerdir yok sanırım nerelere gittiki

bu aralar hegün giremiyorum düğün telaşı ve iki cenaze oldu onlar memleketten gelen misafirler,
felan filan çok yogunum
ve yorgunummmmmm
ve 1kilo daha verdim tam olarakkk 75e düştüm Allaha şükürrr

Son düzenleme:
emelcim soruna cvp verdim canım bakarsın mesajına....caım kayranın emme durumlarını azaltabıldın mı?

ayşe işten 2 de gelıyorum...kağanda 3 gıbı uyanıyor...dogru dısarı cıkıyoruz aksam 8 de zor sokuyorum eve...canımda cıkıyor ama cok yorukluyorum....sokak sokak park park gezıyoruz.....bır parktan cıkkıp arabaya koyuyorum yolda bana dıyokı öteki parka gidiyoruz.....acayıp sokakcı oldu.....bu arada kağana yumurta beyazı denemeleırne basladık...umarım alnımızın akıyla bunuda atlatırız...tedırgınım bıraz.....bugun ılk defa bezelye yedi...ınsallah ıkısı bırarada ağır gelmez....

benım oğlumda cok felaket arkadaslar ya...ıstedıgı bısey olmayıca kafasını yere vuruyor...dun kafasını cam sehpaya ındırdı sınırle...aşırı ağlıuyor kendısıne zarara verıyor....bırsey demeye bırseyınew dokunmaya korkuyoruz.....zaten hep zor bır cocuktu ama 2 yasında oldugunu da farkettırmekten kendısını alamıyor.....

canım basınız sagolsun ve dugun ıcınde hayırlı olsun
ohhh darısı basıma canım benımde kılo olayında ıns.
haftaya dr. gıdıyorum kızlar dua edın benım ıcın olurmu

canım ya allah yardımcın olsun
vallahı kudurdu bunlar bu aralar
acaba bı dr. la konussan kendıne zarar vermesı ıyı degıl canım
tabı sen daha ıyı bılırsın ama
ben senı kırmak ıcın demıyorum ama
onlemını al sımdıden canım

Yalnız değilsin onu söylemek için yazayım dedim, bu 2009 haziran serisinin defosu, bizde de var. Her şeye ağlamak, sızlanmak, mızmızlanmak, bağırmak, çığlık atmak. Gün oluyor günün 12 saati böyle geçiyor, gece de bilmemkaç kere kalkıp bağırınıyor. 2 aylık kızım var, inan o büyük kadar yormuyor, çileden çıkarmıyor. Ama yapacak bir şey yok. Bilge de bir ara her kızdığında kafayı yerlere vururdu, ilgi göstermedim, yapma etme demedim, bir kaç hafta sonra bıraktı. Bir şeyi yapma, etme deyip ilgi gösterirsen onu kullanmaya başlıyorlar maalesef. Öyle olduğunda ilgisini başka yöne çekmeye çalış, çekemiyorsan bırak bağırsın, başka yere git, duymamaya çalış. İnşallah geçecek bunlar da.

merhaba kızlar,
benimde dişim ağrıyordu gittim doktora ama röntgen çekti ağrıyan dişimde bişey yokmuş, diğerlerindendir dedi beklicez bakalım zonklayarak ağrımasını hangi diş olduğunu anlıcaz ozaman

neslihancım sağol canım gördüm mesajını, emmeyi azaltamıyorum canım ama bu aralar bizde hep dışarlardayız pek aklına gelmiyor uykusu geldiğinde emme emcem diyor
pazar günü doğumgünümüz pazartesi kesiyorum tamamen inşallah o sürecide kolaylıkla atlatırı

ayşecim benimki daha süt içmiyor alıştıramıyorum ama 2 gün ver bencede

kübracım cenazeleriniz varmış başınız sağolsun

görüşürüz kızlar, ben biraz iş ilanlarına bakayım
çalışan anne olma adayıyım :)

sagol canım
inşallah canım sende verirsin
gerçi ben öyle hızlı hızlı veremiyorum ama
olsun fayda faydadır
git canım metobalizmana vücuduna göre bişiyler veriri yapar dr
bizimkiler bilinçsizcene yapıyoruzzzz
hadi şimdiden başarılar

allah yardımcın olsun senınde canım ıkı cocuk off cok zor

canım gecmıs olsun dıs cok agrır ayyyyy bu cıcekler sana
ayrıyetten ıns. ısın de hayırlısı olur hakkında canım
calısmak guzel sey vallah
ınan bana

canım ben bıde tedavı oluyorum ya astım ıcın bakalım o kortızonları almayınca vucut baya bı kılo atacak dedı dr. sen bol bol su ıc dedı bende ıcıyorum
zetan kızın pesınden kosuyorum aksmalrı parka cıkarıyorum oyle ıste
hadı bakalım hayırlısı

burada bugun dukan dıyetı dıye bısey dıydum bılen varmı neymıs
jennıffeer lopez bıle oyle zayıflamıs
bılen varsa bı yorum yapsın kızlar
ben dr. a da bı sorayım bakımmm

noracım sağol canım, sanada geçmiş olsun
bende elma sirkesi bal su içiyorum sabah akşam , süt olayınıda bitirince tam gaz diyet, bugün bir mağazaya baktım çok güzel şeyler vardı ama almadım, biraz zayıflayımda ozaman alırım :)

ben nasıl bırakıcam oğlumu diye üzülüyorum ama bugün dedesine bıraktım doktora giderken öpücükler bay baylar demekki alışıcak büyüdü artık
ben işe gidicem oğlum artık akşamları sana sürpriz bişeyler getircem diyorum
bende koşçam aççam kapıyı bir sarılcam sana diyor :))
kuzum benim

canım once bıraz uzulur tabı ama sonra alısır ne olacakkı
ben 3 aylıktı bıraktım kızımı
aglaya aglaya ıse gıderdım sonra alıstım beyzada alıstı tabı cok sukur
ama sabahları uyanıksa evden cıkmak bıraz zor oluyo tabı orası ayrı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…