2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

nora bazen yardım almak ıstıyorum ınan...sabıha paktunaya goturmeyı dusundum ancak cok ılgısız oldugunu reklamındakı gıbı olmadıgını soyluyorlar....ama gucum kalmadı ınan....eşimde bende öğretmeniz öğleden sonra boşuz...geldıkten sonra 6 -7 saat bakmamız gerekıyor sonra uyuyor...ama canımıza okuyor.....bazen eşime cok moralim bozuluyor....pazartesi-salı çarşamba-perşembe-cumartesı beyfendının aktıvıtelerı var...benımse sadece cuma gunu.....cocuga bakmak ezıyet halıne geldı artık...dokunmaya bırseyıne dokunmaya korkuyorum....mesela dun oyun hamurlarını ıstedı verdım...kapakları acık onunde duruyordu...oyun hamuruna parmagımla bastırdım...sen mısın yapan kendını yerlerden yerlere atttısaatlerce agladı avutamadım....bugun sımdı halamlardan geldım...sehpanın ustnde renklı renklı taslar vardı..oynasın dıye halının ustune aldım bı kac tane...senmısın alan yıne kendını ordan oraya attı saatlerce agladı...bende esıme surat yaptım...cemıyete gıtmıycek cocugu dısarda gezdırıyor sımdı...valla herseyın en ıyısını yapmaya calıstım ama bu cocuk nıye boyle oldu nerde yanlıs yaptım anlamadım.....konusması falan cok ıyı masallah..cok guzel benzetmeler cıkarımlar yapıyo...tan yardım almayı dusuncekken bıraz ıyı oluyo..sonra yıne aynı bende sasırdım atrtık ne yapmak lazım acaba

selam arkadaşlar,
biz evimize geldik dün akşam, ders falan çalışamadım ama çok güzel bi tatil oldu bize , azra iyi vakit geçirdi, ilgilenen çok olunca da acayip şımardı tabii,
emzik bırakma olayını başardık çok ükür kazasız belasız,
umarım sizler de iyisinizdir, yavaş yavaş gezi planları başlıyo, yolculuğa çıkanlara hayırlı yolculuklar diyeyim,
neslihan cnm gerçekten çok zor işin, hele bi de yorgun ve yalnız olunca daha zor oluyo, bazen eşimle birbirimize atıyoruz, sen oyna, sen oyna diye, evde ne gün ne saat geçiyo çocukla yalnızz, evdeki annelerimizin hepsine çok kolay gelsin, çalışan anne olmak da zor ama, bütü gün evde hem çocuğa yetmeye çalışmak, hem ev işi gerçekten Allah kolaylık versin size, biz işe gidince yorulsak da en azından kafamızı dağıtmış oluyoruz, 3 yaşından sonra bence çocuklar en azından oyun grubuna gitmeli, kalabalık aile değilse sıkılıyo haliyle onlar da

iyi akşamalar kızlar
emelcim ay yaklaştı dimi d.günü haftaya da bizim ama biz daha hiç konuşmadık bile ne yapıcaz
geçen sene haftalar önce hazırdı herşeyi. bu arada geçmiş olsun diş ağrısı çok zor
noracım ben de sulu göz bazen durduk yere ona bakarken gözlerim dolar
müminecim hoşgeldin başkalarının yanında gerçekten çok şımarıyo çocuklar huyu değişiyo
neslihancım ay okudukça üzülüyorum işin çok zor ya bizimki o kadar değil.dediğin gibi ağlayıp zırlıyo ama uykusuz olduğunda falan yapar
kübracım başınız sağolsun kolay gelsin sana da
ece bugünlerde maşallah çok iyi yemesi iyi gidiyo karnı tok olunca da huysuzluğu azaldı.ama bizimki de babadab bi dakika ayrılmıyo yazın annemlere gidince nasıl durucaz bakalım babası olmadan

Bence ne yaparsan yap psikiyatra götürme, götürürsen de ilaç verirlerse kullanma, çocuklara bu yaşta antidepresanı sakinleştiriciyi dayıyorlar, çocuklar sonra iyice zıvanadan çıkıyor. daha davranışsal terapiler falan varsa. ya da mesela varsa etrafında, bir oyun grubuna yazdırsan, bütün anaokullarında var herhalde, orada diğer çocuklarla oynar sen de haftada en azından bir kaç saat kafanı dinlersin, yeniden enerji toplarsın.

ya oyun grubu ıcın erken oldugunu dusunuyorum aslında....kağan hep aktıvıte ısteyen bır cocuk...devamlı bırseylerle ılgılı olmak ıstıyor ve hareketleri aşırı hızlı....ya ben bazen cok bunalıyorum ama ne olursa olsun o benım canım...bunalmamın sebebı de onun cok aglaması...yanı uzuluyorum aglamasına dayanamıyorum...ve bu aralar cıdden cok artırdı huysuzlugunu.....özlem bızımkının de yemesı nısbeten ıyı artık...yanı şöyleki:sizlerin cocuklarına göre az yiyordur ama ne olursa olsun en azından yedirebiliyorum bu ara....işten geldikten sonra bir kavanoz yogurda 1 tane muz ezıyorum....onu 3-4 saat suruyor yedırmem ama yavas yavas yiyor....yatmadan öncede genelde 1 tane tavuk budu haslıyorum onu yiyor yatıyor...tek düze besleniyor ama en azından besleniyor işte....

mümine suanki durum gösteriyor ki eger böyle devam ederse ben seneyede full bakıcı düşünüyorum...ondan sonraki eğitim dönemi başladığında da yarım gün kreş...işten dönerken almayı düşünüyorum...yani3 yaşını 4 ay geçmişken inşallah...

bunların geçici bir dönem oldugunu düşünüyorum ve oğluma antidepresan falan vermem zatenç....zaten ben kağanın ilerde cok akıllı uslu olacagını düşünüyrum...ben de küçükken böyleymişim.annem benden cok cekmiş...yemek yemezmişim hep meme meme diye ortalarda gezermişim....çok inatçıymışım...istediğim olmayınca kafamı duvarlara vururmuşum...annem babam beni zor zaptedermiş.birkeresinde merdivenin başına oturmuşum biryere gitmemiz gerekiyormuş..kendimi kitlemişim gitmiycem diye...babam asılmış asılmış beni yerimden oynatamamış...sonra kendimş bir bırakmışım aşağıya uçmuşum...böyle fena bişeymişim...ama sonradan da cok akıllı uslu bişey olmuşum.....
Allah bu zor zamanlarını kolayca atlatmayı nasip etsin hepimize...kızlar bu arada ben oğluma rabbena duasını öğretiyorum benim peşimden o kadar güzel söylüuyor ki maşallah....

ayy canım inş en kısa zamandada bırakırsın o agır ilaçları
iyi olursun
canım gerçekten suyun herşeye faydası var dr dedigi gibi bol bol iç inş
bende zaten su ve özellikle sıcak suyla zayıflıyorum
bol su içmek aynı zamandada vücuttaki kötü birirkmişleri
atarmış
dukan diyeti canım şimdi hatırlamıyorum nasıl bişiydi
ama kk diyet bölümünde dukan diyeti diye yazıyordu orada okumuştum oraya bakkkk canım

herkese gunaydın kızlarrr
sevınıyorum 4gun tatilllllll

canım benım burada bıkac velım gıttı paktunaya ve hıc fayda gormedıler
ne yalan soylıyeyım
bence sen bı oyun grubuna ver
bırak aglasın dıyo dr. lar ama dısarıdan konusmak kolay tabı
ne kadarını yapabılıyoruzkı
ıste kararlı olmak onemlı canım

ben kararlı olmaya calısıyorum cunku bu yas cocugu annenın kararlı olmasını ıstıyoo
ama cok zor ıste...

canım hosgeldın ne guzel tatılın ıyı gecmesıne sevındım
darısı bıze artık

canım ben aıle ıcı bır dogum gunu yapıyorum
pastasını gecen sene esım sıparıs etmıstı pek memnun kalmadık
bende ıntrenetten verdım sıparısı
ben esım ve kızım olacak pastanın uzerınde
sade beyaz bı pasta bırazda suslerım evı yeter yanı
zaten bu yaslarda dogum gununu cocuklar anlamıyoo

canım hiperaktıvıte ılacları var ama onları verecegını sanmasm zaten
ama bencede ılac almamamlı
ve oyun grubuna vermelı

canım bence ver oyun grubuna yada aktıvıte yapan gruplar var mesela
onlara gotur
bende kucukken asırı yaramazmısım kızımda aynı ben
tabıkıde akıllı uslu olacak annesxı hıc merak etmöe canım
uzme kendını
bu da bır donem

saol canım bakacam sımdı
valla ben gunde rahat 2lıtre ıcıyorumdur
bızde su bır gun gelır ertesı gun bıter aılece cok ıcıyoruzzz

selam kızlar.nasılsınız..
müminecim nasıl bıraktınız emziği.yağmur sadece uyurken alıyor.bende istiyorum artık bıraktırmayı.
yağmuru uyuttum.uyanınca çıkıcaz hava süper.

Merhaba kızlar, hava karardı çok fena yağmur indirdi , gök gürültüsüne uyanmaz inşallah kayra
müminecim hoşgeldin emzikten kurtulmuşsunuz hayırlı olsun

neslihancım bencede oyun grubuna ver, enerjisini atar , sakinleşir ,Allah yardımcın olsun canım
maşallah yemesinede inşallah daha iyi olur,maşallah duadamı öğrenmiş , bende elhamdülillah, subhanallah tespih çekmeyi öğrettim gören bayılıyor , duaları öğrenemez daha diye düşünüyordum ama öğreteyim yavaş yavaş, masalları falan unutmuyor öğrenir herhalde dualarıda

özlemcim sağol canım, dişim iyi biraz, ecemizede kocaman alkış maşallah iştahı dahada artsın inşallah
bende aile arasında yapçam doğumgünü , kurabiye börek falan birkaç bişeyde yaparım pastanın yanına tamam işte
evide uçan balonlarla süslücez bakalım öyle düşündük :))

selam kızlar okuldan geldim nihayet başladı tatilimiz sonra da geriye bişey kalmıyo zaten yaz tatili geldi. sabah hava süperdi tam ben çıkarken bir yağmur bastırdı taksiyle geldim eve .bizim cadı uyuyo uyanmadan bakıyım dedim ama kimseler yok

emelcim gecen sene ucan balonun patlaması sebebiyle bir cocugun suratı yanmıstı...helyum gazı kullanılıyor ucan balonlarda...ancak baze kalıtesız gazlar sebebıyle problem olabılıyor...normal dogum gunu balonlarından al canım ıstersen

merhaba kızlar tekrardan
ıslerı yapıp anca gelebıldım
yarın tatılllll
cok sevınclıyım ya kızlarrr
anlatamam sızeee

bende ucan balona karsıyım canım allah korusun patlar falan
ben bıle korkuyorum
bende kızıma bısmıllah ve allah dedırtıyorum amın dıyo ama bu kadar daha
bıraz daha buyusunde unutmasın ıns.

maşallah kuzuyaa. benim oğlumda ezan okunurken suss diyo. ezanı dinliyo..çok tatlılar yaa..

selam kızlar.nasılsınız..
müminecim nasıl bıraktınız emziği.yağmur sadece uyurken alıyor.bende istiyorum artık bıraktırmayı.
yağmuru uyuttum.uyanınca çıkıcaz hava süper.

benım kızımda emzıgı bıraktı canım .dişiyle emzıgı delmıs zılli bır baktım emmek ıstemıyor cok sasırdım bır baktımkı ucunda delık acılmıs.emdıkce dılı ıcıne kacıyor.emzık ıstedıkce o emzıgı verdım eee eee deyıp emmek ıstemedı yaklasık ıkı aydır emzık kullanmıyoruz sende dene ıstersen canım. bu metodla 3 arkadasımda emzıgı bıraktırdı.bence işe yarar.

maşallah kuzuyaa. benim oğlumda ezan okunurken suss diyo. ezanı dinliyo..çok tatlılar yaa..

masallah kuzulara ne guzel seyler ögrenıyorlar benım kızımda namaz kılmaya bayılıyor ben kılarken oda yanıma durup basını örttürüp amın yapacam dıyor.rabbım allah sevgısını versın içlerıne ınsallah.

selam kızlar, herkesler iyidir umarım,
biz de idare ediyoruz işte, şu sendromlarla başımız dertte, acayip küsme huyu başladı azrada, sebepli sebepsiz küsüyo, dönüyo arkasını, asıyo suratını, ööyle geziyo ortalıkta turşu gibi

ilkecim ben azaltarak bıraktım gibi oldu, azra gündüz de çok emzik emiyodu, önce emdiğinden farklı bi emzik alıp onu verdim bi gün, ilk hevesle biraz emdi attı köşeye,
ertesi sabah diğer emziğini kestim, uyanınca getirdi anne bunda saç var diyo, baktım emziğe aa annecim bu kırılmış, karıncalar kırmış dedim, çöpe attı onu, anne başka meme ver dedi, aldığım emziği verdim, onu da bi emdi bi attı, gece uykuda sinirlendi almadı, sadece gündüz uykularında aldı iki gün, sonra onu da sakladım kayboldu dedim, aklına geldikçe sordu ben de kırıldı dedim, biraz surat astı ,10 gün falan oldu keseli, bugün aklına gelmiş bayaa bi sormuş bakıcıya, ama vermiyoruz tabii ki, iyi oldu, yüzünü görür olduk çocuğun yaa

dualar da öğreniyo bebeklerimiz maaşallah onlara, biz de azrayla hergün subhaneke okuyoruz uyumadan, öğrendi bayaaa(onun okuyuşu: subaaneke allhümme bebikamdik velailahe gayruk) , ortasını inatla söylemiyo, bana da okutmuyo illaa kendi okuyacakmış zilli

selam kızlar, cezam bitti yazabiliyorum artık.
mert çok saçma bi saatte uyudu gece kaçta yatar bilmiyorum.
annemle ablam bendeydi, dışarıya çıkamadık bugün.
mert 2 bardak süt içti maşallah çok seviniyorum süt içtiği zaman.

özlem sen toz olan süttenmi kullanıyorsun, ama onlar süt tozu. anneler görev başına hattını aradı ablam sıvı devam sütleri inek sütüne katkı katılarak yapılıyormuş ama toz olan süt tozu ablamda öğrendikten sonra 7 aylık oğlunu sıvı olana geçirdi.

neslihan bırak ağlasın duymamazlıktan gel tv izle susacak elbet, mertte 3-4 ay önce öyleydi güvenliğini sağladıktan sonra hiç yokmuş gibi davranıyorum bana yapamıyor ama babası gel oğlum ağlama dedikçe iyice zırlıyor.

mertte 1,5 yaşında öğrendi amin demeyi, şimdi allah kaç diyoruz eliyle gösteriyo birde söylüyor 1 diye. kimin kulusun diyoruz allahın diyo.

anne gidelim diyo, nereye gitcez oğlum diyorum makete diyo :) (market demek istiyo)

ooo maşallah size çok içiyormuşsunuz canım
ben öncelerden o kadar içmezdim yaklaşık 1.5-2 senedir bende çok içmeye başaladım
benimde günde 2-2.5litreyi buluyor ve bubun 4-5 bardagı sıcak su oluyor canım
ve ve ve tuvalettende çıkamıyorum
bir yere gitmeye korkuyorum
bu arakar düğün iöin çarşı pazara gidiyoruz oralarda bi sıkıştırıyo sormaaa gitsin

maşallah bu kuzucuklara
nede güzel şeyler ögrenirlemiş
benim kzıımda ezan okunurken ellerini açar ve anne amin der
Allah kaç dedigimizde Allah 1 der ve elliyle gösterir

şimdilerdede agzının burnunun kulaklarının
yani azalarının yerlerini ögreniyorrrr
ve bazen tutturdumu tutturuyor
geçen kardeşine
anne kulakı annekulakı
tamam kızım kulak diyorum
bırakı vermedi cadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…