2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar nabersiniz?
kübracım sağol canım,
gülincim gözün aydın, kübracım darısı başına
özlemcim sağlık ocağı doktoru banada bişey yok demişti, ben şevket yılmazda gülay kaya var ona götürdüm
hatta yavrum bişey yemiyordu dedim ya, antibiyotiğe başladığımdan beri ağrıları geçti rahatladı herhalde bir güzel yiyor maşallah 2 gündür
özlemcim kendin doktora gittinmi naptın?

bende bütün gün kayınvalidemdeydim bugün misafirler vardı, hiç uyumadı kayra şimdi eve gelince ilacını içirdim uyudu sabaha kadar kalkmaz artık :)

iyi geceler kızlar...

aa kimse uğramamış benim de yazılı işleri vardı hallettim takılıyım dedim ama kimse yok

emelcim ben daha gitmedim bakalım belki haftaya
sağlık ocağındaki dr.muz iyi ne bileyim kulaktan anlamak kolay diye inandım inş. bişey yoktur çünkü sürekli ya kulak ya idrar yolu iltihabı için dr.ye gitmekten bıktım artık bi çocuğa bakamadık diyorum kendi kendime

selam kızlar..
bugün pek yoğundum.ehliyet kursunda trafik dersinden ssınav olduk 92 aldım
1 hafta gidemedim kursa sadece 3gün ders gördüm.ama güzel geçti.
yağmuru uyuttum bi duş aldım bakayım dedim.
gülinnn sewindimmmm

bu arada yarın istanbul yolcusuyuz.pzt döncez.özlemmm geziyorum walla napıyım.fırsat var bizde değerlendiriyoruz.gelincede yine izmir olabilir.bu sene kuzenler teker teker evleniyor.bizede gezme çıkıyor

sağolun kızlar yaa epey bı tırsmıştım valla yalan değil:)) ah be özlem ıhmal etme şu dr işini de hepimiz rahat edelım.
ilkeeeeeeeee yallah şöföööör yalllahhh gez toz sefan olsun.hava guzeldır ınşallah ıst.da.izmir resmen kışı yaşıyo valla kalorıferler tam gaz yanıyo bızım apt.da şu an.

özlem ne işin var?e-okulda mı takılıyosun sen de:)) eskıden evrak işi bitmezdi şimdilerde de ınternet başından kalkamıyoruz öf dıkandım velleee tatil başlasa da 2 ay kafa dınlesek.
regl oldum rahatladım ya çenem açıldı
akşam mıgrostan şu specıal k mı ne ondan aldım asuman kroşenın oynadığı:))var mı aranızda ondan yıyen.benım bı iştahım açıldı son gunlerde öle böle değil.bı 2 kg versem yeter.

haftaya da marmarıse gıdıyoruz kısmetse.ilkeye özendım 19 mayıs tatıl ya elım de izin aldı 1 gun.arkadaşarı da ayarttım 2 gun bı kaçamak yapıcaz inşallah.ay hadı yeter gece gece çenem düştü.kendı kendıme konuşuyo gıbı hıssedıyorum kendımı

hehehhhhh yallah şöferrrrrr yallahh he çok güldüm walla gece geceee
kızım napıcaksın koreşenin special k sını.neyin var senin biz naapalım beeee
hadi sende bi marmasir havası al da gel.
burasıda serin bi yaz gelemedi bu sene zatiiiii

ben önce tıp fakültesine gittim ilaçsız solunum testi film falan bişey yok dedi başından savdı, bide alerjik bir bünyeniz yok dedi.
sonra özel hastaneye gittim film çekildi kan değerlerime bakıldı, birde ilaç ve ilaçsız solunum testine girdim. ciğerlerimde kanda bişey yok ama solunum testimde astım çıktı bir tane fısfıs verdi.
astım hiç geçmezmiş. doktorun kendi kardeşi astımmış 5 yıl fısfısla yaşamış sonra fısfısı bırakmış, belki seninkide öyle bişeydir.
kafanda endişelerin varsa başka bir doktora git derim, şahsen bu doktorda bana bişey yok deseydi yine başka bir doktora gidecektim ne çektiği ben biliyorum.
senin nasıl durumda astım hırıltı var mı derin nefes alma ihtiyacı duyuyormusun.

saol canım, dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen mümkün olmuyor işde, günde 1 sigara içiyorum eşim kızıyor ama içmesem akım hep orda kalıyor.

kızlar mert pipisine dokundurtmuyor acıyor gibi bir ifade var yüzünde ama işdahı genel durumu iyi, acaba bir sıkıntımı varki diye düşünüyorum.
2 gündürde geceleri ağlamıyor, geceleri doyuyrup uyutuyorum tok olduğu içinmi uyanmıyorki.

hergün ne pişireceğimi şaşırdım. biz akşamları hep kahvaltı tipi yapıyoruz, börek pişi melemen vs... mertte onları yemiyor, yavrum çoğu zaman tarhana mercimek çorbası yiyior.

bizde yarın yozgata gidecek gibiyiz benimki kesin değil ama eşim gidecek, düğün varmış, patronun eşide gelirse bende gidecekmişim, gelmesse erkekler gidecek, hiç istemiyorum bilmediğim bi yer, mertle tanımadığımız bir ortam çok zor, ya bide köy düğünü haremlik selamlık nasıl olucak bilmiyorum.
çalışana pazar günleri önemli olurya banada önemli valla, eşimle gezmek istiyorum iş icabı olmuyor, yok fuardı yok düğündü....

günaydın kızlar.
Ayşe karno toksa bı sıkınıtısı olmadığı taktırde uyanmaz tabı mert.sizin beslenmez saatlerınız bıraz duzensız sanırım dı mı?geç kalkıyosunuz geç yıyosunuz falan.sen yemediğin için mert de yemöıyodur.derının sabah öğle akşam yemek saatlerı duzenlıdır.7 gibi falan akşam yemeğini yemiş olur.
sonrayatana kadar meyve tatlı falan takılır.en son da gece uyumadan önce bı bbıberon süt içer uyur.
her gun her gun çorba da sağlıklı değil be güzelim.o çocuğun sebzeden gelecek vıtamıne de ıhtıyacı var< meyveye de ete de.bıraz zorlanır belkı ama şöyle bı 10 gun ınat edıp bı duzen oturtmaya çalışsan.işine karışmak gibi olmasın lutfen yanlış anlama.

günaydın kızlar...
kalktık kahvaltımızı yaptık.yağmur tepemde nette geziniyorum.uyutunca bavulu falan hazırlıycam vs.
ayşe yağmuruunda akşam öğünü pek yok.biz ne yersek tırtıklıyor işte.
mesela akşam biraz tavuk biraz pilav ayran içti.yoğurt hastası kız.5 öğün yese bıktım demez.
bende her öğününün yanına koyuyorum.sütten telafisi olsun diye.
bazen geceleri muhallebi veriyorum 1 kase uyanmıyor hiç.bazende cicibebeli süt yapıyorum.
uyanmıyorsa doyuyordur merak etme.ne güzel işte.
gülinin dediğine katılıyorum sadece çorbayla olacak iş değil.ama çorba diyip geçmeyin hepsibirbirinden faydalı.ete gelince yağmur yemez.ama kıyma koyuyorum çorbalarına.

ben çıktım kızlar.gelince görüşürüz hoşçakalın...

öncelikle herkese gunaydın kızlar
bugun ıcımde ınanılmaz bır enerjı var hadı bakalım allah hayır etsın
hepınıze hayırlı cumalar dılıyorum

kızlar çok şükür bıraz önce regl oldum.pöfff valla üzerimden büyük bi yuk kalktı.eşim de pek bı heveslıydı sabah ama kusura bakmasın:)

canım gozun aydınnn

ohh gözün aydın darısı başıma
yaaaa

umarım en kısa zamanda sende olursunnn

canım benımıkıde oyle bazen gece aglıyo ıste aman bıseyı yoksa ruya falan goruyordur belkı

masaalah kuzuna canımm

hayırlı olsun canımm en zoru motordu ben oyle hatırlıyorum canım ıns. hepsını verır ehlıyetıne kavusursunnn

ooooo tatıl gıbısı varmııı
benımde esım dun surprız yapmıs haftaya 4 gun tatıl ya bızde gıdıyoruzzz
neresı oldugunu soylemedı ama catlıyorum yaaa
canım ıst. soguk hava berbet vallah
bızdede oyle hala kalorıfer yakıyoruz hele gecelerı daha soguk oluyor kızlar

canım ben hayatımda hıc sıgara ıcmedım
denemedım bıle ama bu rahatsızlık dogumdan sonra cıktı
canım zaten dr. soyledı bana cıgerlerımın %60 ını kullanıyormusum ben
ne dıyeyım en onemlısı saglık canım
fısfıs kullanıyorum ıkı alerjı hapı bırde dr. rapor verdı foradıl dıye bı ılac onu alıyorum oda kortızon zaten
umarım ıyılesırız tez zamnda
nefes almamak cok kotu bısey yaaa

canım bend ekatılıyorum dusuncene
benımde kız sabahın koru kalkar 6da kahvaltı ogle yemegı evde ne varsa meyve yogut aralarda kek falan yada borek gıbı seyler yer
aksam yemek yer yada bı corba ıcer sonra yıne meyve gecede sut ıcer yatar
tek ogun beslemek yanlıs dıye bılıyorum bende yanı artık bızımkıler bebek degıl sırf corba yetmıtyordur bana gore artık buyuduler cunku ben her yemegı verıyorum kızlar
dun aksam z. taze fasulye vardı makarna yogurt saklata onlardan yedı uyudu
sende erkenden kalksan beraber kahvaltı falan duzenı oturur
yanlıs anlama ama canım lutfen kotu amaclı soylemıyorum canım
cocuklarımızın ıyılıgı ıcın ...
her sey onlar ıcın degılmı zaten

ooo ıyı gezmeler canım
benım ıcınde gez olurmuu
ıyı eglenceler sana canımmm

kızlar her öğün çorba yemiyorki, hergün yiyior ama tek öğün yani.
günde 4-5 öğün yiyior 1 i çorba oluyor, diğer öğünler değişik ama çorba öğünü aynı demek istemiştim. eti sevmiyor artık bende suyunu çorbasına kullanıyorum, kara mercimekte et yerine geçiyormuş 3-4 günebir onu yiyior.
elma hergün mutlaka 1 tane yer.
mercimek çorbasına kabak brokoli, patates havuç evde ne varsa koyuyorum.
sebzeler temizleyici, meyveler besleyci diyor ahmet maranki kızlar.

dün gece yedirdim yatırdım dedimya yine ağlayarak uyandı sworuyorum şunu yermisin bunu yermisin ağlıyor öylece uyudu, 2 saat sonra yine kalktı ağlıyor cicibebe getirdim su getirdim, 9 tane cicibebe 2 bardakda su içti uyudu, anlamıyorum daha ne yapcam ben. gece de 1 kase tarhana çorbası, yarım elma 1 avuçta fıstık yedi.
süt içimiyorki uyanınca daya biberonu.

canım kortizon çok şişiriyormuş vücudu, başka alternatifi yokmu. çok ilaç alıyormuşsuun, allah acil şifa versin. başka bir doktora gitsen ilaçlarının bazılarını bıraktırımı yada farklı bir tedavimi uygular.
birde benim fısfıs buzdolabında durmak zorundaymış, buz torbasıyla geldi eczaneden seninki nasıl.

alerjin nasıl tespit edildi bide...

ben çıkıyorum kızlar, bavul hazırlıycam, yozgat yolcusuyuz, görüşmek üzere, allah bana yardım etsinde mertle problem yaşamadan dönelim, bye...

canım evet malesef fazla ılac kullanıyorum ama bakalım bu benım 4. doktorum
hıcbırıne guvenmedım ama bu son dr. ıyı gıbı geldı sımdılık
hemde ne sısmek canım dogumdan sonra eskı kıloma donmustum ama sımdı 10kılo aldım yıne onları vermeye calısıyorum umarım verebılırım
benımkı oyle degıl canım bıldıgın fısfıs ama her sıkıstıgımda alıyorum ve cantamda zaten daha dogrusu cebımdee

alerjımde canım test yapıldı hem kan testı hemde alerjı testı ama 2 asamalı oldu
bıraz degısık yanı once ılk alerjılere bakıldı polen falan sonrada bı ılac verdıler damardan oylede baktılar

allah yardımcınımınz olsun
ne dıyeyım
burada canım hayırlı yolculuklar sana kolay gelsınnn

ayy hayorlısıylan inşallah daha olamadımmmmmmmmmmm

bu arada yarın istanbul yolcusuyuz.pzt döncez.özlemmm geziyorum walla napıyım.fırsat var bizde değerlendiriyoruz.gelincede yine izmir olabilir.bu sene kuzenler teker teker evleniyor.bizede gezme çıkıyor
ohhh valla gezin ne güzel
sanada hayırlı yoculuklar canım
bizimde düğün telaşının yanı sıra misafirlerim başladı yarın kayınpederim gelecek memleketten
bizim yerimizede gezinnn

specıal k aldım
ama okadar migdemi bulandırdıki
yiyemedim ve çöpü boyladııı
sen beyendinmi canımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…