2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

maşallah kuzuya, evet taktılarmı takıyorlar valla, banyoda kendi terliğini giyiyor anne seninki anne seninki diyor tamam beniim diyorum yine aynı.
birde acaip terlik ayakkabı delisi benim topukluları babasının koca ayakabılarını giymeye can atıyor.

kızlar altın çilek kapsülleri tarım bakanlığı tarafından piyasadan toplatılmış, içinde ne olduğu belli olmadığı için ölümcül risk taşıyormuş. e bunlar neden piyasaya sürülmesine izin verdi o zaman madem içinde ne olduu belli değil diye toplatıyorsun onay verme o zaman. Türkiyede insan hayatı bu kadar ucuz işde...

ayrıca hiçbir sayıflatıcı etkisi yokmuş.

Günaydın kızlar,
bizde çok erken kalktık 7de , herzaman uyuyordu 10 a kadar falan çok zor geldi bu sabaazgeh kalkmak
yumurtasını koydum kaynıyor size bakayım dedim
maşallah kuzulara ne çok şey öğrenmişler
uçan balonla ilgili sağolun kızlar yazdığınız için vazgeçtim bende normal balon alırız
görüşürüz bugün süper bir gün olsun

günaydın arkadaşlar, bizde klasik oldu artık 7 de kalkmak, akşam 10 buçuktu yattı sabah de ayakta, anne uyku bitti, içeri gidelimmi diyo, emziği bırakınca sabah ağzına tutuşturup az daha uyutma olayı da bitti artık
, gözlerimden uyku akıyo resmen,
bugün aşağıdaki parkta uçurtma şenliği var, hava da kapalı malesef, yine de yağmazsa azrayı götürürüz belki
hepinize iyi tatiller

günaydınn kızlarr..

bizde hergünki gibi 8 de kalktık kahvaltımızı yaptık yağmur cailou bakıyor bende nete bakayım dedim.
uyutucam birazdan.uyanınca izmire gidicez.2 gün kalıp döncem.kuzenimin nişanı var.
emzik konusunda deniyeceğim bende zaten az alıyoruz komple bırakalım bari.

herkese iyi tatiller görüşrüz kızlar...:79:

selam kızlar akşama misafir çağrdım sabahtan beri temizlik yaptım bişeyler hazırladım yoruldum valla eşim eceyi oyaladı da rahat rahat yaptım yoksa bunları da yaptırmaz cadı
hava süperdi baba kız aşağıya inmişlerdi iyiki inmişler sonradan gök boşaldı sanki bir yağmur bir yağmur hep tatillerde hava kapalı oluyo sinir oluyorum.
bizimki de 1 yaşındayken allah bir diye gösterirdi şimdi göstermiyor.seccadeyi alıp oturup namaz kılıyo bi de güzel mırıldanıyo

ayşecim bebelacın 1+ yazan var ya onlardan.onların süttozu olduğunu sanmıyorum çünkü milupanın da devam sütü toz du sonradan sıvı olanı çıkardı.heö süt tozu olsa ece sadece onu içiyodu biliyosun gelişim geriliği falan olurdu

ayyy ben,mkide bayılır ayakkabılara
nerdde ayakkabı terlik görse
anne akka anne akka heycanlı heycanlı bagırıyor
bizim geline kına için aldıgımız kıyafetler ayakkabı olsun bende benim ev kuaföre yakın oldugu için,
tabi bizim cadıda biliyor gelin ayakkabısının yerini
duruyor duruyor onları giyiyyor
giydirmiyim diyorum o zamanda feryat figan aglıyor
o ayakkabıda çok taşlı bişiy olacak diye korkuyorumm

canım hayırlı yolculuklar
ve hayırlı olsun nişanınız,
sizde bizim gibi kalabalıksınız sanırım
bi nişanda bi bu düğündesin maşallah

slm kızlar masallah tosuncuklara ne guzel seyler ögrenıyorlar.
ılkecım gez valla sımıdıden cocuklar okula baslayınca gezemeycgız nasıllsa tadını cıkaralım bu gunlerın.
kızlar ılk kez dun elif sımay cısım geldı dedı klozete oturttum bısey yapmadı sabah yıne geldı dedı oturunca yaptı oda bende cok sevındık alkıslıyor kendını çişini yapınca ınsallah devamı gelır.sızın wc alıstırmaları basladımı?

ohh maşallah annesi kuzuna
bizim kızda daha alrını açmadım ama
sürekli soruyorum kızım çiş geldimi diye
heveslensin diye lagzımlık aldık
daha tabure zanned,yor ama olsun
maşallah benim kuzum da bugün anne çiş anne çiş dedi ve hemen bi köşeye oturu verdi
baktım sıkışıyo
kızım gel demeye kalmadan işi bitti
ama baktım kaka yapmış gerçekten
Allahıma binlerce kere şükürler olsun anlamaya ,başladı
umarım altını açıncada bi sıkıntı olmdan ögrenirizzz

kızlar nerdesiniz demiyecegim bu saatte kimseler olmaz
tabiki
bende gece nöbetindeyim
oglum sagolsun
iki gündür dogru düzgün uyumayı verdi
şimdide ayakta sagolsun,bende fırsattan istifade işlerim vardı biraz onları ayarladım
sabaha kaynanam burda ,nş
koşturyorummm

sabahın ilk annesine günaydın

ooo kimse yok tatile mi gittiniz kızlar?
biz de bugün bursaya gittik avmlerde dolaştıkbikaç bişey aldım az önce geldik ece yolda uyudu şimdi de devam uykuya.allahtan mızmızlık etmedi bizimle gezdi bıcırık artık büyüdüler valla

sagol canım darısı sıze ınsallah.
her götürdüğümdede boş dönmuyoruz ınsallah böyle devam eder.

Son düzenleme:
merhaba kızlar, nasılsınız?
yarın paşamın doğumgünü, bildiğiniz pratik tarifler varsa yazarmısınız? daha netleştiremedim kafamda menüyü ,zaten aile arasında yapıcaz geçen seneki kadar özenmiyorum açıkçası
ama yinede 15 kişi oluyoruz
mercimek köftesi, kıymalı börek, mahlepli kurabiye ( kurabiyeyi 2 şeklinde yapmak istiyorum ama kalıp bulamadım, bıçakla şeklini çıkartabilirmiyim acaba denicem akşama )
birde pasta işte
bakalım nette nasıl tarifler var

deprem çok korkunçtu bu arada, yaşayan herkese geçmiş olsun

sabah markete gittim kayrayla ,ekmek falan alcaktım, onu iste bunu iste, uçak buldu aldı, oyuncak market arabalarından buldu aldı , kartımıda almamışım yanıma kasada param yetmedi oğlum bırakalım yarın alırız diyorum bırakmıyor neyse ben bıraktım bişeyler
rezil oldum anlayacağınız

neyse kızlar görüşürüz
çok işim var benim

günaydın arkadaşlar, umarım güzel bi haftasonu geçiriyodur herkes,
biz cumartesiyi gezerek geçirdik, bu gün dinlenicez biraz,
alhan cnm afferin kuzuna, tam zamanı peşini bırakmayın kurtulun inşallah, ben temmuzu bekliyorum, şimdilik azra da hazır değil, ben de stresliyim, uğraşmak zor gelicek
emelcim doğum günü kutlu olsun oğluşunun, kayramızın daha nice yaşlarını, mürüvvetlerini göstersin Allahım

küçük hanım sabah 7 de ayaktaydı yine, yaptığına kahvaltı denirse o kahvaltısını yaptı(1 dilim kaşar peyniri, 3 zeytin, 1 şeri domates, çeyrek dilim ekmek), birazdan da biz kahvaltı yapıcaz,şimdilik bu kadar bizden, görüşürüüz

günaydınnn
emelcim doğumgününüz kutlu olsun nice mutlu yıllara kayrayla
müminecim maşallah güzel yemiş daha ne istiyosun bizimki bunların tadını bile bilmiyo
dün akşam da misafirlerimiz vardı tatilde misafirlerimi ağırladım hiç olmazsa bugün de tatilin son günü geçti çabucak

ıyı gunler arkadaslar....
emelcim kayraya nice mutlu yıllar.....

kızlar hep ıcımı sızlere dokuyorum sızıde sıkıyorum belkı ama kusura bakmayın nolur.....kaganı artıkbir psikologa mı gotursem dıye dusunuyorum cıddı....hıperaktıvıte davranıs bozuklugu olmasından korkuyorum....dun dayımlardaydık...herkesın agzı acık kaldı yıne...kızım bu cocuk her zaman mı boyle dıyorlar...kı dun yıne ıyıyıdı yanı nıspeten....sabahtan aksama kadar mızmız vve aglıyor....herseyı aglayarak soyluyor....kı ben her dedıgını yapan ve engellemeyen bır anneyım...her oyunun sonu sınır nobetlerıyle bıtıyor.....mesela suyla oynamak ıstıyor yada cızgıfılm ızlemek ıstıyor ve bunu muhakkak ne ıstıyorsa aglayarak soyluyor.....sabah aglayarak kalkıyor aksam yatana kadar aglıyor kısacası....artık cok bunaldım daraldım....benımde yuzum gulmez oldu...mutlu cocukları gorduksce daha da moralım bozuluyor benım de oğlum spoyle gulse eglense kendı kendıne oyunlar oynasa dıye dusunuyorum.....
bana dıyolar kı sen bununla nasıl iş yapıyorsunuz...cocuk yatana kadar ınannın evı b.... goturuyor.....iş de asla yaptırmıyor...bulasık makınasına Allahın bır bardagını koydurmuyor...acınca kapatmaya calısıyor...camasır makınesını calıstıorsam onunda kapatıyor acsam aglıyor....supurgeyı acsam dugmesını kapatıyor....cocuk yattıktan sonra gece 2 lere 3 lere kadar iş yapıyorum...ertesı gunku yemeklerını yapıyorum..onun yemegını bıle yapamıyoryum o uyanıkken....degıl ısıtamıyorum bıle ....ne yapıvccamı sasırdım artık

sağol cnm, ama bu saat oldu, söylediklerimin üstüne yediği 1 sosis o kadar, bu ara iştahı iyice bozuldu, kuş gibi kaldı yüzü, iyi yediği zaman bile zor kilo alan bi çocuk , olanı da vericek diye korkuyorum, şimdi uyuyo, bimercimek çorbası yaptım umarım yer uyanınca

Allah kolaylık versin cnm, okuyunca ben yoruldum inan, illa ki ünlü birine değil, araştır insanların memnun kaldığı bi çocuk psikoloğuna götür bence, belki bi yardım almalı çocuk, bazen farketmediğimiz hatalar yapıyo olabiliriz çocuk büyütürken, hepimiz yapıyoruzdur da mutlaka ama bazı çocuklar daha hassas daha fazla etkileniyolar herşeyden,
geçen antalyaya gittik geldik annemlere, 6 günlük gezide bile bütün yeme düzeni, huyu suyu bozuldu, hala toparlamaya uğraşıyoruz :2:

bence götür canım dr a en azından ne yapmanız nasıl davranmanız gerektiği konusunda fikir alırsınız.bilmiyorum belkide her dediğini yaptığın için böyle davranıyor olabilir.mümkün olduğunca ağlatmamak ihtiyaçlarına cvp vermek gerek ama çoçuğun sınırlarıda bilmesi gerekiyor madem her istediğini yaptığında mutlu olmuyo sonunda huysuzluk çıkarıyor ağladığında hırçınlaştığında görmezden gel ağladığında yüz verme dayanmak zor ama birazda böyle dene.ceylininde dönem dönem huysuz zamanları oluyor hırcınlaşıyor aman kızım cnm kızım yapma dedikçe daha beter yapıyor.bende oralı olmuyor sinirlendiğinde elini masaya vuruyo acıyo birazda ben hiç bakmıyorum tutuyorum kendimi sonra kendi gelip anneee diyo öpüyo beni.

ceylin hiç oturmuyo bu ara beni isteği hiç bitmiyo sürekli elimden tutup götürüyo bişeyler istiyo oturmama tahamül edemiyo.acayip sokak düşkünü bu hiç hoşuma gitmiyo biz lojmandayız bölüğün içindeyiz büyük bir bahçemiz var küçük bir parkamızda var ama yok hanfedi dışarı çıktığımız zaman tura çıkıyor hanfendi askerlerin yanına iştima alanına gidiyor gidip alamıyorda kalabalık onca askerin içine telefon ediyorum babası güvendiği birine söylüyo biraz geziyo oralar getiriyolar.normalde benim yanımdan ayrılmayan çoçuk peşimde gezen çoçuk dışarı çıkınca beni gözü görmüyo elinden tutan hadi gidelim diyen herkesle gidiyo herkese güveniyo korku nedir bilmiyo hiç birşeyden korkmaz korkmasıda istemiyorum bende korkutmuyorum hayvanlarlar yada başka şekilde şu gelir bu ısırır, seni götürürler vs.diye korkutmuyorum bu zamana kadar hiç yapmadım hiç korku nedir bilmiyo aşırı güvenli hem kendine hem etrafa çok güveniyo acaba yapmam mı lazım bilmiyorum

emelcim kayranın doğum gününü kutluyorum tekrardan nice yıllara...

Son düzenleme:

canım ya Allah kolaylık versin inş
gerçekten çocuk büyüytmek zor meşakkat
ama senin kuzu daha da zor bir çocuk sanırım anlattıklarına göre
sen bilirsin ama bence kuzunu hiç dr götürme
daha o dr bilecek yaşta degil ki dr söylediklerini yapsun tatbik etsin
gene sen yapacaksun sen tatik edeceksin
eeee sende zaten ugraşıyorsun elindedn geldigince
benim bir tanıgımın çocuguda çok hiperaktif çocugunu dr götürmüş
o da ufacık çocuga sakinleştiriciyi dayamış
ee dedim faydasını gördünmü
sadece biraz faydası oldu dedi
yani oda çözüm degil bence ve küçücük bedenler ilaçlara bagrus kalıyor ve hormıonlar
sinirler yıpranıyor diye düşünüyorum
abartında diye bilirsin ama bence götürme dr
kendin evde çarelerine bak
her dedigini aglıyor diye yapma
sosyalleştir çocuklu arkadaş ortamlarına git
olmazsa kreşe başında sen durmak şartıyla göütr
ne biliyim çaresine kendin bak
Allah yardımcın olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…