2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

12 kilonun nesi zayıf kızlar ya, çok normal bence. bugün gzetede okudum kilolu ocuk sağklılı çocuk demek değildir diyordu. 12 kilo falan çok çok normal. bi akrabam var 4 yaşında oğlu 12,5 kilo o bile alıştı takmıyor artık.

canım benım yegenım 6 yasında ve 17 kılo
bende kılolu olmamasından taraftarım
abur cubur vermem hıc tadını bılmez
ne bıleyım ıste saglıklı olsun dıye ugrasıyoruz su hayatta :KK34:

AYŞE bende de hiç boy kompleksi yok canım ya...kendimle barışıgım...zaten bayanda en sevdiğim boy 165 tir....ya 12 kg banada zayıf gelmiyor...normal bence.....daha ne olsun yani...bu yaş aralığındaki cocuklar genelde 12-13 maksimum da 14 olmalı bence fazlasıda ıyı degıl zaten......

nora benım oğlumda hiç abur cubur bilmez...sadece ülkerin balık cubuk ve badem krakerını nadıren verırırm.....abur cubur yıyecegıne hıcbısey yeöemsın daha ıyı bence....

bayanmerak canım erken evlenmıssın...erken evlenmenın tek avantajı zaten erken anne olmak...onun dısında bır avanrtajı yoktur bence....

ayşe ben 28 yasındayım canım....daha doğrusu 28,5 ıtıraf etmelıyım kı

bugün dediğiniz gibi dışarıya çıkardım, komşunun küçük kızı evcilik oynuyormuş onu izledi oda bişeyler yapmaya çalıştı, sonra fena rüzgar verdı içeriye girdik, hemen banyoya soktum yemeğini yedi hemen uyudu.

dün daha çok yorgundu ama direndi sanrıım dişleri acıyordu, 2 tanesinin uçları görünüyor. işdahı iyi şimdilik ağrısı olsa yemezdi diyede düşünüyorum.

birde kızlar mert sütü bardaklar 5-6 yudum anca içiyor, aşağıya inicez önce süt sonra aşağısı diyorum öyle içirebiliyorum, bunu ilerde koz olarak kullanırmı acaba, yapmasammı, ama diğer türlüde içmiyor, böylelikle 1 bardak içirebiliyorum.

özlem belki sana garip gelecek ama ben daha hiç enginar yemedim, kereviz falan o tür şeyler almayız, pazarlarda falanda 1-2 yerde zor bulursun, konyalı sevmiyor bu tür ürünleri, ancak migros kipa vs... yerlerde satılıyor. enginarı merak ediyorum ama kerevis çok köt kokuyormuş, enginar denk gelirse alayım bi deneyelim bakalım.

akşama bol sarımsaklı kabak yemeği yapayım diyorum, mert geçen yıl seviyordu, unutmadıysa tatını yer inaşallah.

emel neslihan sütten kesince mertin çok işdahı açıldı, yemiyor diyorsanız hemen kesin. artık beni kendi götürüyor mutfağa dolabı açtırıyor.

özlem devam sütünü sen hangi marka kullanıyorsun ve günlük ne kadar içiyor.

ayşe cnm karışmak gibi olmasın ama bence şimdi biberona alıştırmaya uğraşma, zaten büyüdüler, biberonu bırakma yşları geldi bi de o sorunla uğraşırsın, azra sütü pipetle içiyo bi de öyle dene istersen

iştahı da açılmış maaşallah ona

AYŞE bende de hiç boy kompleksi yok canım ya...kendimle barışıgım...zaten bayanda en sevdiğim boy 165 tir....ya 12 kg banada zayıf gelmiyor...normal bence.....daha ne olsun yani...bu yaş aralığındaki cocuklar genelde 12-13 maksimum da 14 olmalı bence fazlasıda ıyı degıl zaten......

nora benım oğlumda hiç abur cubur bilmez...sadece ülkerin balık cubuk ve badem krakerını nadıren verırırm.....abur cubur yıyecegıne hıcbısey yeöemsın daha ıyı bence....

bayanmerak canım erken evlenmıssın...erken evlenmenın tek avantajı zaten erken anne olmak...onun dısında bır avanrtajı yoktur bence....

gençsin cnm daha, ben 33 oldum yaa , oku oku derken de çocuğa anca sıra geldi maalesef

kilo konusunda da kızlar, 12-13 kilolar çok normal, fazlası obez e yaklaşır artık, tabi boyu uzun olan bebekler için belki farklıdır ama,
azra daha 85 cm, 11 kilo bu hali bile bana öyle cılız gelmiyo, annesi gibi minyon bi hanım olucak o da işte

neysem herkese selamlar, iş temposu ev telaşı derken geçiyo bizde de günler,
huysuzluk sanırım hepimizin derdi, azalır mı diyodum ama arkadaşım 3 yaşında çok beter olduğunu söylüyo, evlendirene kadar rahat yok sanırım artık :KK47:
pazartesi 1 ay izne ayrılıyorum ama malesef kızımla geçiremicem, işe gidiyo gibi çıkıp kütüphanede ders çalışıcam, haziranda mezun oluyorum inşallah, dua edin kızlar bana, bunu da atlatırsan artık ne ders ne kitap görmek istemiyorum

bu arada , azra aşırı emzik bağımlısı oldu, benze sorunu var mı, varsa nasıl braktırmayı düşünüyorsunuz,
şu çiş sorunu da çok takılıyo kafama, daha lazımlğa b, damla yaptırmayı bile başaramadım :KK43:(

bu arada , azra aşırı emzik bağımlısı oldu, benze sorunu var mı, varsa nasıl braktırmayı düşünüyorsunuz,
şu çiş sorunu da çok takılıyo kafama, daha lazımlğa b, damla yaptırmayı bile başaramadım :KK43:(
müminecim ceylin de çok düştü emziğe bu ara önce den sadece yatarken alıyordu şimdi elinde battaniyesi ağzında emzik geziyor emziği emmiyor da aslında kemiriyor diş kayıcı gibi ben düşünmüyorum bıraktırmayı daha dışarı çıktığımızda emmiyor aklına gelmiyor evdeyken istiyo ısırıp duruyo onu da

anam 2009 haziran bebeklerıne noldu boyle..........bu ara hepsi huysuz demek kı.........bebek ergenlıgınden demek kı......ayşeceylin kızının gelişimi maşallah cok ıyı...acaba demiriinin iyi olması pekmeze mı baglı yoksa kırmızı et tuketıyorsa ona mı baglı...kadir tuğcu kanı kırmızı et yapar dıyor pekmez kan falan yapmaz dıyor ama dr larda hep pekmez tavsiye edıyor kansızlara.....opekmezlı su ıyı bır alıskanlık olmus....ben de kağana hiç kırmızı et yedıremıyorum...kofte sevmıyor tavuk sevıyor.....bısey yemıyor dıydede mecbur yapıyorum Allahın gunu.....

noracım oğlanın benım boyuma yetısmesıne kaldı 70 cm...ben nedense hep uzun boylu kadınların kucagına cocugu daha cok yakıstırıyorum....kagan ılk 6 ay cok kıloluydu...kucagıma alıp aynaya bakıyordum bır garıp gorunuyorduk...bebegın bebegı olmus gıbı:18::18:zaten bana hep cok kucuk gosterdıgımı soylerler yaş olarak ....yanı hatta bazıları cok abartıyor.....unıverste 3 te amelıyat ıcın hastaneye yatmıstım orada bır kadın benı 12- 13 yaslarında sanmıstı..galıba bodur tavuk her daim piliç:KK52::KK52:
cnm ceylin çok sık et tüketmiyor aslında genellikle kıymalı yumurta yada menemen bazende köfte yiyor

kıymalı baharatlı yumurtayı sevdiği için daha çok o şekilde yediyorum.oda en fazla 1 yemek kaşığı kıymadan yapılıyor ve ceylin herşeyden az az yiyor genelde yani etten oekmezden kesinlikle harnup pekmezi pekmezler içinde kan yapıcı özelliği en yüksek olan pekmez 2. de dut pekmezi dut pekmezi gelişimlerine de çok faydalı ikisinden dönüşümlü veriyorum cnm

ya bırde alternatif tıpa gore kan grubu A olanlara kırmısı et ıyı degılmıs alternatif tıpa gore....boyle bısey duydunuz mu.....ben evlenene kadar agzıma surmedım nefret edıyordum etten...kurban bayramlarında evden kacardım.....yemekte et gorsem kıyametlerı koparırdım...sımdı oğlumda sevmıyor.....ıkımızınde kan grubu A
benim de kan grubum A kızımınki de A ben çok severim eti kavurmasını köftesini kebabını hepsini severim. sadece yemeklerin içinde hoşlanmıyorum.

bu ardan ne enginar ne de kereviz yemedim ben de zaten sebze yemeklerine yeni alıştım sayılır ama denemek istiyorum

napıyonuz kızlar köfte yaptım yemedi halbuki açken yerdi of yine aç yatıcak bugün de

bugün dediğiniz gibi dışarıya çıkardım, komşunun küçük kızı evcilik oynuyormuş onu izledi oda bişeyler yapmaya çalıştı, sonra fena rüzgar verdı içeriye girdik, hemen banyoya soktum yemeğini yedi hemen uyudu.

dün daha çok yorgundu ama direndi sanrıım dişleri acıyordu, 2 tanesinin uçları görünüyor. işdahı iyi şimdilik ağrısı olsa yemezdi diyede düşünüyorum.

birde kızlar mert sütü bardaklar 5-6 yudum anca içiyor, aşağıya inicez önce süt sonra aşağısı diyorum öyle içirebiliyorum, bunu ilerde koz olarak kullanırmı acaba, yapmasammı, ama diğer türlüde içmiyor, böylelikle 1 bardak içirebiliyorum.

özlem belki sana garip gelecek ama ben daha hiç enginar yemedim, kereviz falan o tür şeyler almayız, pazarlarda falanda 1-2 yerde zor bulursun, konyalı sevmiyor bu tür ürünleri, ancak migros kipa vs... yerlerde satılıyor. enginarı merak ediyorum ama kerevis çok köt kokuyormuş, enginar denk gelirse alayım bi deneyelim bakalım.

akşama bol sarımsaklı kabak yemeği yapayım diyorum, mert geçen yıl seviyordu, unutmadıysa tatını yer inaşallah.

emel neslihan sütten kesince mertin çok işdahı açıldı, yemiyor diyorsanız hemen kesin. artık beni kendi götürüyor mutfağa dolabı açtırıyor.

canım ben bebelac veriyorum 1 yaşından sonra ona geçtik milupadan. miktar değişiyo bu ara yatarken 200 falan içer.gece de 200-250 arası içer ama geçen hafta gece hiç kalkmadı.bazen de 3-4 gün açlıktan sonra yatarken, gece 2-3 defa toplam 1 litre içtiği olur.
ayşecim ben kerevize özellikle kokusuna bayılıyorum enginarı da severim geçen kış ilk tattığında yemişti ece bu sene ağzına koymuyo yarın enginar yapmayı düşünüyorum bakalım yiycek mi?
sen de çeşit yap çocuklar değişiklik arıyo öğlen verdiğimizi yemese de akşam vermem sıkılıyo çünkü.

canım erken evlenmek hem güzel hemde gereksiz dünya yükünün altına erkenden giriyorsun
ama erken yaşta anne olmak çok güzelll

napıyonuz kızlar köfte yaptım yemedi halbuki açken yerdi of yine aç yatıcak bugün de

canım ben bebelac veriyorum 1 yaşından sonra ona geçtik milupadan. miktar değişiyo bu ara yatarken 200 falan içer.gece de 200-250 arası içer ama geçen hafta gece hiç kalkmadı.bazen de 3-4 gün açlıktan sonra yatarken, gece 2-3 defa toplam 1 litre içtiği olur.
ayşecim ben kerevize özellikle kokusuna bayılıyorum enginarı da severim geçen kış ilk tattığında yemişti ece bu sene ağzına koymuyo yarın enginar yapmayı düşünüyorum bakalım yiycek mi?
sen de çeşit yap çocuklar değişiklik arıyo öğlen verdiğimizi yemese de akşam vermem sıkılıyo çünkü.

ayy kerevizi bende severim canım hele salatasınab bayılıyorumm
ama benim kızı yemedi herşeyi yemedigi gibi
sagoldun bende yemdigi sebzelerin yemek suyunu çorba gibi ekmek dograyıp yediriyorummm

canım bısey surme ya da yara bandı takma olayına gırersem tamamen keserım dıyorum...bende bazen acıdı dıyorum...ama nasıl bır bagımlılıksa ooce emıyor sonra meme acıdı dıyor kafasıno cekrken......valla sımdı cok emıyo dıyporum ama bırakınca cok da uzulurum gıbı gelıyor....
bende çok üzülüyorum şimdiden, aramızdaki o bağ kopacak gibi geliyor :KK43:

emel sana ozelden msj atmıstım aldın mı canım
bugün gördüm canım çok sağol Allah razı olsun

aysecim çok iyi anlıyorum seni ceylinde çok huysuz olsu çok ağlayan bir çoçuk değşlken herşeye ağlar oldu bu ara ben çözümü dışarı çıkarmakta buldum yağmurda yağsa dışarıdayız yorulana kadar bıkana kadar sürekli koştuğu için tavuk kovalıyor:KK1: eve gelince biraz daha sakin oluyor çok koşturunca da uykusuna direnmiyor.

emelcim ben uzun süredir veriyorum pekmezi hiç dokunmadı bir zararını görmedik .:KK34:göz kararı koyuyorum biberona gün içinde toplam 1.5,2 kaşık kadar içmiş oluyordur
maşallah canım yarasın prensese, bende artırayım ozaman nedense 2 tatlı kaşığına takılıp kalmışım

vallahı canım pekmez muz cılek seftalı ne varsa elma armut koyuyordum yogurduna yok yemıyordu
meger sade yemek ıstıyormus benım zıllı sade yogurt yıyıyor canım ama alıstı sımdı
bıde sutas babymıx yogurt verıyordum once tadı eksıydı bıraz onu hıc yemedı danıno falan vermedım hıc ben bır tek onu alıyordum sımdı bıldgın yogurt yıyıyo cok sukur ya
zorladım cok 10 gun bıraktım yenıden denedım canım yıne yemedı yıne denedım alıstı sımdı :KK9:
maşallah canım , hiç yemez benimkide yoğurt sevmiyorum anne ya diyor :)
bu akşam cacık yapmıştım kendimize sarımsaklı içine ekmek doğradım az biraz yedi :nazar:

canım bende bayılırım engınaraaa :KK9:
alayım bende yaparım artık
ben bıraz ınatcıyım ıkızler burcu ve aslanda oylee bıde benım evı dusun :KK9:
canım vallah ben dun beyzaya sordum annecım cıs varmı dedım vaa dedı
goturdum wc ye oturttum yaptı kızlar yaaa
ama ben tedırgınım cok ne bıleyım havalar duzelsın dıyorum yanı benım kız yapıyo ama anası bıraz tembele kacıyooo :KK9:
maşallah beyzayada alkış
bende havalar ısınınca başlıcam aslında söylüyor çiş diye ama iki kat pijama soyana kadar kaçırır altına diye havaların ısınmasını bekliyorum şortla tuvalete götürmek daha kolay olur :KK52:

ya bırde alternatif tıpa gore kan grubu A olanlara kırmısı et ıyı degılmıs alternatif tıpa gore....boyle bısey duydunuz mu.....ben evlenene kadar agzıma surmedım nefret edıyordum etten...kurban bayramlarında evden kacardım.....yemekte et gorsem kıyametlerı koparırdım...sımdı oğlumda sevmıyor.....ıkımızınde kan grubu A
bizde A grubuyuz canım, ama seviyor kayra et türü şeyler

inşallah canım kayranında iştahı açılır maşallah merte
ısrarla meme istiyor ama azaltamıyorum ki :KK43:(

cabım evde 4 tane biberon var, 2 tanesi anne göğsüne benzeyen uçların biri kauçuk biri silikon, diğer biberonların uçları normal uç, onunda biri kauçuk biri silikon, yani piyasadaki uların hepsinidenedi, deliği küçüktür dedim gittim bi uca 10 tl verdim ağzına sokmuyor, bende tüm biberonları bazanın altına koydum gördükçe sinir oluyorum. bardakla içiriyorum.
biradaha akıllanıyorlar, laf dinleyince içiyorlar sanki, boyun uzuycak kocaman olcaksın dediğimimde de biraz içiyor.

bizim uyku sorunumuz zpek olmadı, emerek uyurdu rahattım, memeyi bıraktırınca huysuzlaştı ondan yağıyor nasıl uyuycağını bilemiyor, ayağımda asla sallatmıyor ağlaya ağlaya uyuyor kendi, bazen hikaye kitabı okuyorum öyle uyuyor.
benimde en büyük zorluğum uyutmak olucak kesin kayrada emerek uyuyor çünkü

ayşe cnm karışmak gibi olmasın ama bence şimdi biberona alıştırmaya uğraşma, zaten büyüdüler, biberonu bırakma yşları geldi bi de o sorunla uğraşırsın, azra sütü pipetle içiyo bi de öyle dene istersen

iştahı da açılmış maaşallah ona

gençsin cnm daha, ben 33 oldum yaa , oku oku derken de çocuğa anca sıra geldi maalesef

kilo konusunda da kızlar, 12-13 kilolar çok normal, fazlası obez e yaklaşır artık, tabi boyu uzun olan bebekler için belki farklıdır ama,
azra daha 85 cm, 11 kilo bu hali bile bana öyle cılız gelmiyo, annesi gibi minyon bi hanım olucak o da işte

neysem herkese selamlar, iş temposu ev telaşı derken geçiyo bizde de günler,
huysuzluk sanırım hepimizin derdi, azalır mı diyodum ama arkadaşım 3 yaşında çok beter olduğunu söylüyo, evlendirene kadar rahat yok sanırım artık :KK47:
pazartesi 1 ay izne ayrılıyorum ama malesef kızımla geçiremicem, işe gidiyo gibi çıkıp kütüphanede ders çalışıcam, haziranda mezun oluyorum inşallah, dua edin kızlar bana, bunu da atlatırsan artık ne ders ne kitap görmek istemiyorum
Allah gönlüne göre versin canım, inşallah başarıyla atlatırsın
biberonada alıştırmayım bari bende dediğin gibi birde onu bıraktırmaya çalışmayalım

ayy kerevizi bende severim canım hele salatasınab bayılıyorumm
ama benim kızı yemedi herşeyi yemedigi gibi
sagoldun bende yemdigi sebzelerin yemek suyunu çorba gibi ekmek dograyıp yediriyorummm
bende bayılırım kerevize ,hele portakallı süper oluyor
o kokusu bence şahane , nesi kötü diyorlar anlamıyorum
enginarıda içi kılçıklı falan oluyor ya ondan sevmiyorum aslında yapmak lazım çocuğa
faydalı sonuçta ben yemiyorum diye odamı yemicek

iyigeceler kızlar...

kızlar o emziğe bağımlı olma olayı bence dişlerden. dişler geliyor artık.

mümine biberon değilde sulukla denetiyorum ama nafile istemiyor bardakla devam, pipeti denedim ısırıyor içmiyor.

özlem 1 litre iyi içiyormuş maşallah diyeyim. devam sütünün tadına baktınmı bilmiyorum ama çok tatlı haliyle işdahını kapatıyor insanın bence ondan yemiyor ece. vermesen az versen ağlıyormu.

neslihan ben çok veriyorum artık aburcubur ya. mesela bezini bağlatmıyor dikkatini çekmek için ya şeker yada minik çikolata veriyorum. dışarıya gezmeye giderkende çubuk kraker büsküvi falan yiyior valla.

ay şimdi reklamlarda çikolata görse fanta görse hemen mutfağa götrüyor, çikolataya acaip sardı bu ara.

özlem sen 4-5 çeşit yapıyorum dedmişsin mesela neler yapıyorsun.
ben akşama yemek yapıyorsam ertesi günü öğlenede yerim diye fazla yapıyorum her öğün kendime yemek pişirmek zahmetli geliyor valla. mertte yiyior yememezlik etmiyor ama içim rahat değil işde.

kızlar dün vurdum demiştimya, bugün yine mızmızlandı çikolata dedi durdu açmıki diye mutfağa götürdüm kek yedi biraz, acıktınmı annem dolma ısıtayımmı dedim ısıt dedi, yavrum 1 dolma yedi birazda büskivi yedi suyunu içti hemen uyudu. dünde açmıydı acaba diye çok üzüldüm.
aylardır yatarken bişey yemeyen çocuk olunca hiç aklıma gelmedi. bundan sonra gece yediricem.

emel azaltma olmuyor canım ya, kestinmi birden keseceksin.
birde çocuğu memeden tiksindirip acıdı falan deyip sonradan vermek çocuğun psikolojisini bozarmış, kararlı olmalıymış anne.
ilk günler insan kötü oluyor ama sonra alışıyorsun. çocuk için ayrı zor anne için ayrı zor, artık kucakta oturmuyorlar, emerken sıktırıp öpüyordum ama şimdi gelmez gelsede kurtlu gibi kımıldar.

hazır meyve suyu veriyormusunuz kızlar, hero bayb, milupa falan varya çocuklar için, onlar sağlıklımıki.
mert meyve olarak hep elma yiyor eve başka meyve girmiyor piyasada meyve göremiyorum ki, çilek falan zamanı değil portakal kalmadı ne vercez ki.
kivi ve muzu sevmiyor.
yaz gelsede bolca karpuz yese.

bende çok üzülüyorum şimdiden, aramızdaki o bağ kopacak gibi geliyor :KK43:

bugün gördüm canım çok sağol Allah razı olsun

maşallah canım yarasın prensese, bende artırayım ozaman nedense 2 tatlı kaşığına takılıp kalmışım

maşallah canım , hiç yemez benimkide yoğurt sevmiyorum anne ya diyor :)
bu akşam cacık yapmıştım kendimize sarımsaklı içine ekmek doğradım az biraz yedi :nazar:

maşallah beyzayada alkış
bende havalar ısınınca başlıcam aslında söylüyor çiş diye ama iki kat pijama soyana kadar kaçırır altına diye havaların ısınmasını bekliyorum şortla tuvalete götürmek daha kolay olur :KK52:

bizde A grubuyuz canım, ama seviyor kayra et türü şeyler

inşallah canım kayranında iştahı açılır maşallah merte
ısrarla meme istiyor ama azaltamıyorum ki :KK43:(

benimde en büyük zorluğum uyutmak olucak kesin kayrada emerek uyuyor çünkü

Allah gönlüne göre versin canım, inşallah başarıyla atlatırsın
biberonada alıştırmayım bari bende dediğin gibi birde onu bıraktırmaya çalışmayalım

bende bayılırım kerevize ,hele portakallı süper oluyor
o kokusu bence şahane , nesi kötü diyorlar anlamıyorum
enginarıda içi kılçıklı falan oluyor ya ondan sevmiyorum aslında yapmak lazım çocuğa
faydalı sonuçta ben yemiyorum diye odamı yemicek

iyigeceler kızlar...
kız portakallı nasıl oluyor yazda bizde yapalım
ama kulaga hoş geliyorr
evet haklısın canım bizim yemegimiz şeyeleri de muhakkaak yapmamız lazım ki çocuk herşeyden vitaminini alsınnn
yoksa b,y,klere bakarsak bizler herşeyi seçiyoruz
ama bebişlere zor zoraki bir iki lokmada yutsalar pişirmek gerekir bende öyle düşünüyorum canımmm
kızlar dün vurdum demiştimya, bugün yine mızmızlandı çikolata dedi durdu açmıki diye mutfağa götürdüm kek yedi biraz, acıktınmı annem dolma ısıtayımmı dedim ısıt dedi, yavrum 1 dolma yedi birazda büskivi yedi suyunu içti hemen uyudu. dünde açmıydı acaba diye çok üzüldüm.
aylardır yatarken bişey yemeyen çocuk olunca hiç aklıma gelmedi. bundan sonra gece yediricem.
yok canım ya dünde aç olsaydı seni gene mutfaga götürür halini anlatmaya çalışırdı
benim kızım çok acıktımı anne şüdü anne şüdü diye beni mutfaga götürür hatta bazen sütü kucaklayıp yanıma getirir katayım diyee
hazır meyve suyu veriyormusunuz kızlar, hero bayb, milupa falan varya çocuklar için, onlar sağlıklımıki.
mert meyve olarak hep elma yiyor eve başka meyve girmiyor piyasada meyve göremiyorum ki, çilek falan zamanı değil portakal kalmadı ne vercez ki.
kivi ve muzu sevmiyor.
yaz gelsede bolca karpuz yese.

evet veriyorum canım
ben hemde bebek için olnalardan da degil normal meyve suyu veriyorum
geçen sene memelekette süt içiyor kusuyor içiyor kusuyor hemde kessik kesik kusuyor içtigi sütü
baktım olmayacak benim kız biberonsuzda uyumaz
bende meyve ssuyu vermiştim
öyle başladık
ama eve geldigimde meyve sıkacagım var
onunla denedim
akıllı bıdık hazırı içtide evdebsıktıgım hakikisini içmdi
sene içerisindede öyle meyvesuyu içsin diye üstüne düşmedim aralarda biz içtikçe oda içti
meyve püresi yaparım zaten
bakalım bu yaz ne yapacaz içecekmi cadı deneyecegizz

Son düzenleme:
günaydın guzel hazıran anneleri ve bilmiş huysuz haziran bebekleri :KK9:
kızlar baya konusmussunuz alıntı yapamayarak burdan yazacam
cunku cok vaktım yokk
neyse
benımkıde emzıge asırı baglandı bu hafta agzında olmasa bıle ılla elınde gezdırecek :KK9:
çiş olayı yaza kaldı artık ne yapalımm

kereviz enginar bakla bilimum sebze yemekelrini cok severim yemegın ıcındekı etten tıksınıyorum yaa
hazır meyve suyu vermıyorum kızlar ıcınde asırı seker var kendım sıkıyorum zaten bılıyorsunuz hep soyluyorum benımkının meyve suyuyla hıc arası yok

buarada kızlar balık yagı yazında verılıyormu ya ınternette okudum yazın vermeyın yazıyoo
bende vermek ıstıyorum ama nasıl hıc vermedım kızlar surup falan ıcmedıgı ıcın dr. umuzda yurt dısında

günaydın guzel hazıran anneleri ve bilmiş huysuz haziran bebekleri :KK9:
kızlar baya konusmussunuz alıntı yapamayarak burdan yazacam
cunku cok vaktım yokk
neyse
benımkıde emzıge asırı baglandı bu hafta agzında olmasa bıle ılla elınde gezdırecek :KK9:
çiş olayı yaza kaldı artık ne yapalımm

kereviz enginar bakla bilimum sebze yemekelrini cok severim yemegın ıcındekı etten tıksınıyorum yaa
hazır meyve suyu vermıyorum kızlar ıcınde asırı seker var kendım sıkıyorum zaten bılıyorsunuz hep soyluyorum benımkının meyve suyuyla hıc arası yok

buarada kızlar balık yagı yazında verılıyormu ya ınternette okudum yazın vermeyın yazıyoo
bende vermek ıstıyorum ama nasıl hıc vermedım kızlar surup falan ıcmedıgı ıcın dr. umuzda yurt dısında

ben geçen yaz vermiştim cnm bu yazda vermeyi düşünüyorum. ama hergün değilde haftada 2-3 kez vericem cnm.

Benim oğlum emziği sadece uyurken istiyor. Onun dışında yokediyorum hemen..
meyve suyu olarak hazırlardan bende kullanmıyorum şeker dolu çünkü. Ben püre yapıyorum meyveyi öyle yediriyorum posasınıda yemesi lazım bence.

X