2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

nora nasıl alıştırdın cnm ben her yolu denedim şeker filan koyuyorum bazen 1-2 kaşık yiyor sonra yine tükürüyor sen ne yaptın..

vallahı canım pekmez muz cılek seftalı ne varsa elma armut koyuyordum yogurduna yok yemıyordu
meger sade yemek ıstıyormus benım zıllı sade yogurt yıyıyor canım ama alıstı sımdı
bıde sutas babymıx yogurt verıyordum once tadı eksıydı bıraz onu hıc yemedı danıno falan vermedım hıc ben bır tek onu alıyordum sımdı bıldgın yogurt yıyıyo cok sukur ya
zorladım cok 10 gun bıraktım yenıden denedım canım yıne yemedı yıne denedım alıstı sımdı :KK9:

merhaba kızlar bizim de deneme sınavı vardı bugün erkenden eve geldim iyi oldu ama hava kapalı yağmur yağmak üzere kızımın şansın dışarı da çıkaramıycam yine evdeyiz.
biz bugün 6.30 da kalktık sağolsun ece şimdi de uyuyor.bu aralar uyku düzeni iyice bozuldu akşam 11.30 da yattı erkenden ayakta gündüz de az uyuyor eskisine göre yemey başladı demiştim geçengün 2 gündür ağzına bişey koymadı bakalım nolacak
ayşecim ben hergün yemese de 2-3 çeşit yaparım ki belki yer diye ama hepsi çöpe gidiyo.aynı yemekten sıkılır değişik şeyler yapsana şimdi enginar çıktı bakalım yarın falan pişircem ben de.
geçen ben de sordum ne pişiriyosunuz diye artık bulamıyorum yemek.yeşil mercimek , kabak enginar falan idare ediyoz işte.
neslihan ilahi ikizler burcundan ne gördün kız ben de ikizlerim.kızım da ikizler eşim de öyle bizim evi düşünün.
gülin maşallah derine inş. yaza öğrenirler de bezden kutuluruz ama gözümde büyüyo benim nasıl öğreticez

canım bende bayılırım engınaraaa :KK9:
alayım bende yaparım artık
ben bıraz ınatcıyım ıkızler burcu ve aslanda oylee bıde benım evı dusun :KK9:
canım vallah ben dun beyzaya sordum annecım cıs varmı dedım vaa dedı
goturdum wc ye oturttum yaptı kızlar yaaa
ama ben tedırgınım cok ne bıleyım havalar duzelsın dıyorum yanı benım kız yapıyo ama anası bıraz tembele kacıyooo :KK9:

valla maşllah Beyzaya.derın klozete oturmaya korkuyo ağlamaya başlıyo.yavaş yavaş öğrenıcekelr kım altı bezli kalmış ki bizimkiler kalsın di mi ama:))
ben gene okuldayım.sınav yapyıroum şu an.öf bıtse de eve gıtsek.izmirde de hVA kapalı bı yağıyo bı duruyo.
ben derine enginar verdım gecen gun yedi.sabahları da artık çok şükür ayrı yemeye başladı.yumurta haşlıyorum içine ekmek doğrayıp yanında ballı tereyağlı ekmeğini falan.sevınıyorum yaa değişik yesin artık.1 yıldır şu bulamaçtan bana fenalık geldi:KK52:

nora burdayım canım
gülin maşallah ne güzel bizimkisi bulamaçı hiç yemedi dğduğundan beri ayrı da yemiyor tereyağın falan kokusunu alıyo koklayıp bırakıyo cins çocuk peyniri tatmadı bile

valla maşllah Beyzaya.derın klozete oturmaya korkuyo ağlamaya başlıyo.yavaş yavaş öğrenıcekelr kım altı bezli kalmış ki bizimkiler kalsın di mi ama:))
ben gene okuldayım.sınav yapyıroum şu an.öf bıtse de eve gıtsek.izmirde de hVA kapalı bı yağıyo bı duruyo.
ben derine enginar verdım gecen gun yedi.sabahları da artık çok şükür ayrı yemeye başladı.yumurta haşlıyorum içine ekmek doğrayıp yanında ballı tereyağlı ekmeğini falan.sevınıyorum yaa değişik yesin artık.1 yıldır şu bulamaçtan bana fenalık geldi:KK52:

saol canım ya dedıgım gıbı kızımda azım var ama ben halaaa usur dıye dusunuyorum :KK9:
dogru soyluyorsun herkes bezını oyle yada boyle cıkarmıs ıste
bende okuldayım allahtan okul oncesı benımkı sınav falan yokk
burdada hava berbat yagmur camur her yer
canım beyza hıc oyle bulamac yemedı yaa
ıstemedı hep peynır ekmek zeytın yedı
bende ona ozenırdım hep koy ıcıne herseyı yesın dıye ama yemedı ıstee

anam 2009 haziran bebeklerıne noldu boyle..........bu ara hepsi huysuz demek kı.........bebek ergenlıgınden demek kı......ayşeceylin kızının gelişimi maşallah cok ıyı...acaba demiriinin iyi olması pekmeze mı baglı yoksa kırmızı et tuketıyorsa ona mı baglı...kadir tuğcu kanı kırmızı et yapar dıyor pekmez kan falan yapmaz dıyor ama dr larda hep pekmez tavsiye edıyor kansızlara.....opekmezlı su ıyı bır alıskanlık olmus....ben de kağana hiç kırmızı et yedıremıyorum...kofte sevmıyor tavuk sevıyor.....bısey yemıyor dıydede mecbur yapıyorum Allahın gunu.....

noracım oğlanın benım boyuma yetısmesıne kaldı 70 cm...ben nedense hep uzun boylu kadınların kucagına cocugu daha cok yakıstırıyorum....kagan ılk 6 ay cok kıloluydu...kucagıma alıp aynaya bakıyordum bır garıp gorunuyorduk...bebegın bebegı olmus gıbı:18::18:zaten bana hep cok kucuk gosterdıgımı soylerler yaş olarak ....yanı hatta bazıları cok abartıyor.....unıverste 3 te amelıyat ıcın hastaneye yatmıstım orada bır kadın benı 12- 13 yaslarında sanmıstı..galıba bodur tavuk her daim piliç:KK52::KK52:

anam 2009 haziran bebeklerıne noldu boyle..........bu ara hepsi huysuz demek kı.........bebek ergenlıgınden demek kı......ayşeceylin kızının gelişimi maşallah cok ıyı...acaba demiriinin iyi olması pekmeze mı baglı yoksa kırmızı et tuketıyorsa ona mı baglı...kadir tuğcu kanı kırmızı et yapar dıyor pekmez kan falan yapmaz dıyor ama dr larda hep pekmez tavsiye edıyor kansızlara.....opekmezlı su ıyı bır alıskanlık olmus....ben de kağana hiç kırmızı et yedıremıyorum...kofte sevmıyor tavuk sevıyor.....bısey yemıyor dıydede mecbur yapıyorum Allahın gunu.....

noracım oğlanın benım boyuma yetısmesıne kaldı 70 cm...ben nedense hep uzun boylu kadınların kucagına cocugu daha cok yakıstırıyorum....kagan ılk 6 ay cok kıloluydu...kucagıma alıp aynaya bakıyordum bır garıp gorunuyorduk...bebegın bebegı olmus gıbı:18::18:zaten bana hep cok kucuk gosterdıgımı soylerler yaş olarak ....yanı hatta bazıları cok abartıyor.....unıverste 3 te amelıyat ıcın hastaneye yatmıstım orada bır kadın benı 12- 13 yaslarında sanmıstı..galıba bodur tavuk her daim piliç:KK52::KK52:

canım ne yıyorsa onu ver sende benım kızda pekmezı agzına koymaz
aman varsın yemesın ne yapayım zorla yedırdıgımdede kusuyo cadı

canım vallah bı ara boyumdan memnun degıldım bende kısa boyluyum aılede herkes 1,75 falan bı annem kısa benden dusun yanı
sımdı hıc takmıyorum boyu kıloyu saglıklı olalımda canım
kucuk gostermek ıyı bır sey canım uzulme bence hala cıtırsın yanı :KK9:

ya bırde alternatif tıpa gore kan grubu A olanlara kırmısı et ıyı degılmıs alternatif tıpa gore....boyle bısey duydunuz mu.....ben evlenene kadar agzıma surmedım nefret edıyordum etten...kurban bayramlarında evden kacardım.....yemekte et gorsem kıyametlerı koparırdım...sımdı oğlumda sevmıyor.....ıkımızınde kan grubu A

ya bırde alternatif tıpa gore kan grubu A olanlara kırmısı et ıyı degılmıs alternatif tıpa gore....boyle bısey duydunuz mu.....ben evlenene kadar agzıma surmedım nefret edıyordum etten...kurban bayramlarında evden kacardım.....yemekte et gorsem kıyametlerı koparırdım...sımdı oğlumda sevmıyor.....ıkımızınde kan grubu A

canım hıc duymadım ben
bende kemıklı et haslanmıs et ve et suyunu sevmem
ama kebab kofte falan severım yanı
grubum 0 acaba ondanmı

mert, 2-3 gündür ağlaya ağlaya uyutabilriyoruz, bugün eşimde yok yine bağıra bağıra ağlıyor, her yolu deniyorum yok, en sonunda delirdim bacaklarına poposuna vurdum çok pişmanım, keşke yapmasaydım ama oldu, biraz ağladıktan sonra bana sımsıkı sarıldı içini çeke çeke uyudu.
şu çocuklar niye uyuyvermez anlamıyorum, gözleri gidiyor hala direniyor.

biberonla süt denemelrrim hala olumsuz, sonra bugün annemgilde süt kutusunu gördü, bardak dedi, bardağa döktüm 1 bardak içti, çok şaşırdım, eve geldim evdede yarım bardak içti. meğer çocuk biberondan içmek istemiyormuş bende boşuna zorluyormuşum.

çocuklara ne yediriyorsunuz kızlar, ben bi emek yapıyorum yazık çocuk hep onu yiyior.
her öğün değişik yapamıyorum.
akşam dolma yedi yarın öğlene yine yiyecek mesela, her öğün ne pişrsem derdi oluyor, birde 3-4 saate bir acıkınca yetişemiyorum.

canım seni çok iyi anlıyrum hemde çok
benim kzıım dogdugu günden beri uykuyu sevmeyenbir yapıya sahiptir
çok iyi hatırlıyorum kırkının içinde bebekti günde sadece 45dk uyurdu sğrekli kucakta sürekli aglar
byüdü düzelir dediler aynı düzelmedi uyku uyumayıca yemek yemeyince
cadı dahada cadaloz oluyor heryere dadanıyor
bende uyuyamayınca sinirlerim yıpranıyor kolay degil gece gündüz sürekli ayaktayız uyusun diyede dışarı çıkardık sadece bebek arabasında dolaşırken uyurdu düşün yani

bazen bende çok sinirlendigimde elini cimciririm keşke yapmasak keşke olmasa
ama sabrında bi sınırı oluyor

biboranada canım
benim kızım çok zor biberon aldı beni emmeyi çok seviyordu
öteki biberon uçları plastik gibi geliyor agzına verince ittiriyordu
bendr
kauçuk uç aldım o çok yumuşak sanki anne gögsünün ucu gibi
onunla alıştı 1-2 ay kullandım daha sonra normal uca geçtim
kauçuk uç
çok yumuşak oldugunda çocugun agız yapısının şekillendirmiyormuş kısacası iyi degilmiş
kızım biberona alıştıktan sonra normal damaklıları kullanmaya başladım
dene
belki öyle alışabilir

bugün dediğiniz gibi dışarıya çıkardım, komşunun küçük kızı evcilik oynuyormuş onu izledi oda bişeyler yapmaya çalıştı, sonra fena rüzgar verdı içeriye girdik, hemen banyoya soktum yemeğini yedi hemen uyudu.

dün daha çok yorgundu ama direndi sanrıım dişleri acıyordu, 2 tanesinin uçları görünüyor. işdahı iyi şimdilik ağrısı olsa yemezdi diyede düşünüyorum.

birde kızlar mert sütü bardaklar 5-6 yudum anca içiyor, aşağıya inicez önce süt sonra aşağısı diyorum öyle içirebiliyorum, bunu ilerde koz olarak kullanırmı acaba, yapmasammı, ama diğer türlüde içmiyor, böylelikle 1 bardak içirebiliyorum.

özlem belki sana garip gelecek ama ben daha hiç enginar yemedim, kereviz falan o tür şeyler almayız, pazarlarda falanda 1-2 yerde zor bulursun, konyalı sevmiyor bu tür ürünleri, ancak migros kipa vs... yerlerde satılıyor. enginarı merak ediyorum ama kerevis çok köt kokuyormuş, enginar denk gelirse alayım bi deneyelim bakalım.

akşama bol sarımsaklı kabak yemeği yapayım diyorum, mert geçen yıl seviyordu, unutmadıysa tatını yer inaşallah.

emel neslihan sütten kesince mertin çok işdahı açıldı, yemiyor diyorsanız hemen kesin. artık beni kendi götürüyor mutfağa dolabı açtırıyor.

özlem devam sütünü sen hangi marka kullanıyorsun ve günlük ne kadar içiyor.

boy konusu konuşulmuş, boyu ortalamada giden hiç üzülmesin bence, benim yeğenim hep yaşıtlarına göre kısa gitti ergenlikte bir uzadıki herkesi koydu geçti.
kimi çocuk aylarca aynı kalıyor ama bazı zamanlarda birden uzuyor, yani belli olmuyor çocuk uzun boylu diye yetişkin olunca 1.90 olacağının garantisi yok, belki uzun giden ergenlikte pek fark etmeyecek. mertinki tam oratalamada ama ben hiç takmıyorum çünkü çevremde çok fazla var, kısa olupta ergenlikte serpilen.

canım seni çok iyi anlıyrum hemde çok
benim kzıım dogdugu günden beri uykuyu sevmeyenbir yapıya sahiptir
çok iyi hatırlıyorum kırkının içinde bebekti günde sadece 45dk uyurdu sğrekli kucakta sürekli aglar
byüdü düzelir dediler aynı düzelmedi uyku uyumayıca yemek yemeyince
cadı dahada cadaloz oluyor heryere dadanıyor
bende uyuyamayınca sinirlerim yıpranıyor kolay degil gece gündüz sürekli ayaktayız uyusun diyede dışarı çıkardık sadece bebek arabasında dolaşırken uyurdu düşün yani

bazen bende çok sinirlendigimde elini cimciririm keşke yapmasak keşke olmasa
ama sabrında bi sınırı oluyor

biboranada canım
benim kızım çok zor biberon aldı beni emmeyi çok seviyordu
öteki biberon uçları plastik gibi geliyor agzına verince ittiriyordu
bendr
kauçuk uç aldım o çok yumuşak sanki anne gögsünün ucu gibi
onunla alıştı 1-2 ay kullandım daha sonra normal uca geçtim
kauçuk uç
çok yumuşak oldugunda çocugun agız yapısının şekillendirmiyormuş kısacası iyi degilmiş
kızım biberona alıştıktan sonra normal damaklıları kullanmaya başladım
dene
belki öyle alışabilir

cabım evde 4 tane biberon var, 2 tanesi anne göğsüne benzeyen uçların biri kauçuk biri silikon, diğer biberonların uçları normal uç, onunda biri kauçuk biri silikon, yani piyasadaki uların hepsinidenedi, deliği küçüktür dedim gittim bi uca 10 tl verdim ağzına sokmuyor, bende tüm biberonları bazanın altına koydum gördükçe sinir oluyorum. bardakla içiriyorum.
biradaha akıllanıyorlar, laf dinleyince içiyorlar sanki, boyun uzuycak kocaman olcaksın dediğimimde de biraz içiyor.

bizim uyku sorunumuz zpek olmadı, emerek uyurdu rahattım, memeyi bıraktırınca huysuzlaştı ondan yağıyor nasıl uyuycağını bilemiyor, ayağımda asla sallatmıyor ağlaya ağlaya uyuyor kendi, bazen hikaye kitabı okuyorum öyle uyuyor.

ben boyumu hiç kompleks yapmıyorum, 30 yaşına geldiğimizde çok şansı olduğumuzu hisettcez zaten. minyon görünmek her saman avantaj. hem topuklu giyinme şanzımız var bizim.
merti kardeşim sananlar oldu, markette gel annem dediğimde yüzüme garip garip bakanlar oldu, sen evlimisin diyenler çok var. liseye gidiyor sanıyorlar bazıları o derece yani.
senin yaş kaçtı neslihan.
profiline resim koysana bir sen kaldın sonra silersin.

Derin prensese maşallah alkış :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:
çok kazık sorma kız yazık çocuklara :)

maşallah ceyline canım, çok uzun boylu olucak galiba
kayra 87 cm. 13 kg ama aylardır bir kilo bile artmadı :KK43:

kız ters ters yazılırmı insanın başı döner :))
iyi ama düzeltmişsin sonunda gözün aydın, küçük yaramazını öptüm

çok erken evlenmişsin canım gerçekten, çocuklarla birlikte büyücen :)

üzülme canım, büyüdükçe toparlar benim oğlum 47 cm 2900 gr. doğdu ama sütüm yaradı herhalde iyi kilo aldı :nazar:

çok değilmi o kadar pekmez canım, ben 2 tatlı kaşığını geçirmiyorum dokunur falan diye
maşallah nazar değmesin içmez benimki öyle

yapma canım, sabırlı olmaya çalış, masum meleklerimiz onlar kızma annesi
bende biberona alıştırmaya çalışıyorum memeyi azalttım ama istemiyor anne bu biberonu açalım emmenin içine dolduralım cuk cuk emeyim bende diyor :)))

yemek konusundada canım, ben öğle pişirdiğim yemekten kalan olursa ertesi gün öğlen veriyorum
yani öğle akşam aynı şey bizim bile canımız istemez
salatanın suyuna ekmek banmayı seviyor benim oğlum öyle karnını doyuruyor çoğu zaman yemiyor başka bişey

bizim bugünkü menümüz
sabah beyaz peynirli maydanoz dereotlu omlet ekmek içi, 2 tatlı kaşığı tahin pekmez
yarım salatalık
öğle kıymalı bulgurlu kabak yemeği
yarım muz
akşam bizle bişey yemedi, yoğurt çorbası yapmıştım onuda istemedi
gece 11 de erişte yaptım aç açına uyumasın diye

az yiyor bu aralar bu çok yemiş hali, yoğurt hiç yediremiyorum mesela sevmiyor napçaz bilmem

iyi geceler kızlar,
sabahın ilk annesine günaydın
evet ya fena döndü hemde
başım döndü migdem bulandı felan :KK60:
ama sonra hallettim

canım evet ben çok erken evlendim
dedemde memlekettedir her telefonda görüştügümüzde muhabbet eder benimle
bebekler büyüdünüzmü diye:KK60:
bende yavaş yavaş büyüyoruz derim
şimdi o hesap bedne onlarla büyüyorum
ama erken anne olma güzel
çocuklarımla yaş farkım az olacak umarım arkadaş gibi oluruz anlaşırız
benim kendi annemle aramda 21yaş var ben annemle anne kız gibi degilde arkadaş gibiyimdirrr

öncelikle herkese gunaydın kızlarrr
malum ısyerındeyız ısler hep cookkk bı bıtmedıya yaz olsada rahatlask

canım ben 26 yasında anne oldum 24 yasında evlendım
beyza hanım 48 cm dogdu kılosuda 2840 tı mınıcıktı yaa :KK9:

canım bende bıberonla verıyorum benımkıde bardakla ıcmez
canım sende bunalmıssındır yaa
evde tek basına olunca ısın daha zor tabı
canım keske yapmasaydın dıyecem ama olan olmus bı dahakı sefere kendını kontrol et tatlım ya onada yazıkk

bende beyzayı parklara goturuyorum ıyıce yoruyorum hemen uyuyorr :KK9:
yemek konusunda bızde dun aksam corba yaptım tavuklu bezelye bulgur pılavı vardı yanınada patlıcan kabak bıber kızarttım yogurtlu beyza bezelye ve bulgur pılavı yedı yogurt yedı oyle uyudu

canım off cok zor yaa
allah yardımcın olsun
ufak tefek olmakla degıl ama gucle alakalı canım bence
dogru soyluyorsun malesef kıtapta yazılanları yapamıyoruzkı her zaman bıde bız sankı kıtapla buyudukk

bı yerde okudum kıtaplarda oyle yazıyor denmıstı.. psıkologta cocuklar kıtaplarda yazılanları okuyamazlar demıstı
cocukla alakalı anneyle alakalı durumlarda karar annenın olmalı
cocuga secneklerını sun ama secenekler senınkıler olmalı dıyorlar bana mantıklı gelıyor

vallahı ınanıyorum ben bu ıkızler burcuna bı guluyo bı aglıyo anlamadım gıttı
ben oglak baba aslan kız ıkızler evde savas havası esıyo :KK9:
ama sonunda beyza kazanıyoo :KK9::KK9:

canım benımkıde bı ara yogurt hıc yemedı sımdı bayılıyooo
ellerını sokuyo yogurdun ıcıne :KK9:
ben hıc muhallebı vermıyorum gece ya meyve yıyor yada sut ıcıyor duruma gore :KK9:

ayy gerçektende ufak dogmuş canım kuzun
Allah ömür versin
şimdiden sonra büyür inş

cabım evde 4 tane biberon var, 2 tanesi anne göğsüne benzeyen uçların biri kauçuk biri silikon, diğer biberonların uçları normal uç, onunda biri kauçuk biri silikon, yani piyasadaki uların hepsinidenedi, deliği küçüktür dedim gittim bi uca 10 tl verdim ağzına sokmuyor, bende tüm biberonları bazanın altına koydum gördükçe sinir oluyorum. bardakla içiriyorum.
biradaha akıllanıyorlar, laf dinleyince içiyorlar sanki, boyun uzuycak kocaman olcaksın dediğimimde de biraz içiyor.

bizim uyku sorunumuz zpek olmadı, emerek uyurdu rahattım, memeyi bıraktırınca huysuzlaştı ondan yağıyor nasıl uyuycağını bilemiyor, ayağımda asla sallatmıyor ağlaya ağlaya uyuyor kendi, bazen hikaye kitabı okuyorum öyle uyuyor.

bak sen bilmişe illak, istedikleri olacak
inşallah alışır canım ne diyeyim
ama biberona alışırsa eminimki onunla emerek uyuyacak benim kızım hala biboron elinde tok olsa bile azcık koyarım
biberon agzında emerek uyur
sen bazadan çıkar o biberonları
hele kauçukları
ittire kaktıra alışacak uykusunada faydası olacak başka yolu yok

slm kızlar masallah kuzulara kılolarıda boylarıda guzel.
benım kızımda 92 cm 12.800 kılo alımı yavas ama napayım benımde bebeklıgım öyleymıs bana cektı sanırım .
kızım uyandııı kactım beeennn

12 kilonun nesi zayıf kızlar ya, çok normal bence. bugün gzetede okudum kilolu ocuk sağklılı çocuk demek değildir diyordu. 12 kilo falan çok çok normal. bi akrabam var 4 yaşında oğlu 12,5 kilo o bile alıştı takmıyor artık.

X