2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar
özlemcim olsun sıkma canını hallorur

pek alakasız soru soracam ama
ankastre fırın ocak kullanan varmı önerdiğiniz marka model varmı
şimdiden teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum

herkese merhabalar arkadaslar
yogun bır haftasonun ardından yıne ıse basladım.. kızım dun uyumamak ıcın resmen benımle savastı sabah 6 da kalktı ve aksam 7ye kadar uyumadı . tabı buarada nazlar kaprısler huysuzluk had safhadaydı.. sonra 7de bı uyudu zıllı sabah 9da kalkmıs.. butun nazı huysuzlugu bana vallah..
neyseee kızlar gecmıse bakamadım kusura bakmayın yogun bır sezon benı beklıyor.. sadece son sayfayı okudum..
olymposs arkadasım beyza cumartesı ve pazar gunu agzına sudan baska bırsey koymadı ınanırmısın nasıl uzuldum anlatamam.. ne yemekler yaptım yok yemedı...
filiz arkadasım benım yok ama kızkardesımın kı arıston ama hıc memnun degıl.. kankamın sıemens o cok memnunmus...

herkese ıyı haftalar dılıyorum.. hasta olanlar cok cok gecmıs olsun kızlar...

kızlar sizin bebişlerin konuşma durumu nedir? özellikle erkek bebekler. benim oğlumun hiç konuşmaya niyeti yok heşeyi anlıyor ama 10-15 kelime söylüyor sadece.

selam kızlar...
topic yine sessiz..
yağmuru uyuttum bakayım dedimm sizee..
hava çok soğuk dünden beri.kapandık kaldık ewe.gerçi yağmur hanım öğlen babasıyla bi fasıl gezdi geldi.yorulmuş uyuyoo mışıl mışıll..
bende temizlik yaptım.yağmur koltukları kalemlerle çizdi hep.yıkattım sonrada örtü aldım.yıkadım serdim bugün.yemek falan derken bu saat oldu wallahi.
haftasonu eşim istanbula gidicek bizde izmire annemleremi gitsek diye düşünüyorum.
bakalım hava düzelirse bizde kızımla 3,5 günlük bi kaçamak yaparız..:KK66:

menekşe sen erkekleri sormuşşsun ama ben cevaplıyayım yinede.kızlar daha çabuk konuşuru derler.bilemem ama yağmur baya cümle kuruyor.anne yapma yaaa diyo mesela gıdıkladığım zaman.
bitti.bu ne?kalk dittt diyo bana kızdığı zaman:KK57:
derdini net bişekilde anlatıyor.birsürü kelime var yazmadığım.2 yaşından sonra eğer hala konuşmada sıkıntı varsa dr götürülmesi gerekiyor diye biliyorum.konuşur seninkide merak etme...

herkese iyi akşamlar.görüşrüz kızlar...:80:

filizcim ben fırınım electrolux.piyasaya göre apahalı ama ben çok menunum tavsıye ederım.ocağımda cam siemens.öncekı de electrolux dü.ama cam ocak tavsıye etmem.çok şık duruyoror ama koruması çok zor.
epeydir uğramadım.geçmişe de bakmadım umarım herkesin keyfi yerındedir.face book da olan arkadaşlarla ordan görüşüyruz gerçi.
benım de bugun boş gunumdü.sav sak dolaştım arabayla alışveriş yaptım kuaföre girrim falan.ama şimdi 2 gün full okuldayım.izmirde de hava soğumaya başladı.
eşimi beklıyorum şimdi.gelsin dışarı çıkıcaz.
İlke yağmurla derin aynı gun doğumlular ama maşallah yağmura,dillenmiş.derin cümle kurmuyor henuz ama nutella dıyor:))25-30 kelıme söylüyor Derin de ama cümle yok henüz.
neyse gene uğramaya çalışırım.öptüm sizleri...:21:

ay çoktandır yazmadım ya salak salak yazmışım kelımeleri valla idare edin artık:))

selam kızlar, mert erken uyuyunca hemen gireyim dedim ama kimse kalmamış.
mertte çoktandır cümle kuruyor, anne kalk, baba uyuyo, efe ağlıyo diyor.
burdada havalar soğumaya başladı. annemlere gidecektim efe grip olmuş kaldık yine evde.

merhaba kızlar nabersiniz, paşam uyudu size bakıyım dedim
selam kızlar...
emelcim ne diyeti yapıyorsun?bende yapmaya çalışıyorum bişeyler.ama yavaş yavaş gidiyo kilolar.
spor şart ama yapamıyorum yağmurla...
buarada maşallah kayraya okadar konuşuyorrmuu aferim ona:KK9:

hava çok güzel burda.yağmuru uyuttum.uynaınca çıkıcaz görüşürüz kızlar...
ilkecim sağol canım, kayramın maşallahı var, gayet rahat konuşuyoruz herşeyi
birde ne oldu bitti babasına anlatıyor tencereye elimi soktum anne kızdı soydu beni diyor :):nazar::nazar:
eşim abajuru ayarlamış yatağın başına koymuş, babamla ara kablo çektik diyor :) :nazar::nazar:
bende az yemeye çalışıyorum 3.2 kilo oldu giden, mesela öğle ve akşam birer kase yoğurt yiyorum yağ yakıyormuş yoğurt, yeşil salata yapıyorum sadece limon ekliyorum tok tutuyor
tatlıyı kesmiştim ama bugün dayanamadım biraz yedim :KK50:
spor olarak sadece mekik çekiyorum bazen oda
işte böyle inşallah veririz hep beraber

günaydın kızlar
8 de kalktık tem,zlik yaptım hava çok güzel dışarı çıkıcaktık ama ece hanımın uyku saati uyutmaya çalıştım uyumadı da off yine evdeyiz ya sinir oluyorum

ay maşallah kayraya o kadar konuşuyo mu?
emelcim ben de diyet yapmaya çalışıyorum elma yiyorum çok zayıflatıyo akşamları da azalttım ben de 1 kilo vermişim e bize kolay gelsin o zaman

ilke sana da kolay gelsin sen evdesin yarım saat pilates yapsan yeter ben akşam gelince vakit olmuyo ev işi ve yorgunluktan
sağol canım, hepimizin evladına maşallah
elma benide çok acıktırıyor canım ya, tebrikler sanada hep beraber zayıflıcaz yaz gelmeden :KK74:

elma zayıflatıyormu ki?

ben elma yediğim zaman açlıktan midem kazınıyor, meyveler özellikle elma çok feci acıktırıyor beni. mertte farkettim bunu. beslenme topiğinde işdahsız bebeklere sabah kalkınca elma veriyorlarmış işdahı açılsın diye.
aynen bende öyleyim ayşecim

ıyı geceler arkadaslar...oğlum iyileşti hamdolsun...iştahsızlık hat safhada gidiyor....ayşe sen memeden bıraktırma olayını dusunmuyor musun artık....mertte cok emıyor mu ve bu durum iştahını bızımkı gıbı cok fazla etkılıyormu....oğlum hiçbişey yemıyor ve ıkı dolanıyo hemen meme ıstıyo....ben bır turlu yemek yemediği için meme olayını azaltamıyorum ve azaltmadan da kesmek ıstemıyorum cok bunalım yapar dıye

iliğimi kemiğimi kuruttu valla. benimkide aynen iki dolanıp emme diyo, başka şeyle kandırıp unutturamıyorumda illa emecek. sen çalışıyorsun nasıl duruyorki emmesiz. benimki 1 saat içinde 3-4 kez emer, dışarda biraz unutuyo ama evde ağzında hep meme, oyalanıp duruyor.
bence azaltmak çözüm olmuyor, aynı sigara gibi buda kestinmi birden keseceksin. ben haziranda bıraktırıcam, salça kırmızı oje, ayakkabı boyası sürüyorlarmış, arkadaşımınkide aynen benimki gibidi ayakkabı boyası sürmüş 1 haftada bıraktı diyor.
bende süt ve süt ürünleri almadığı için bıraktırmak istemiyorum, yoğurt falan yese bıraktırıdım, doktorda 2 yaşına kadar emsin dedi, kalsiyum ihtiyacı için, sütüm yetmiyordur diyordum ama maşşallah değerleri hep yüksek çıktı.
memeyi bıraktırmak için anneninde hazır olması gerekiyormuş, anneyle arasındaki tek bağ o. o da giderse kucağımızada gelmezler artık :) valla bi ara kafama koymuştum ama sonra hazır olmadığımı anladım.
kızlar benim oğlumda öyle emme diye gezer hep yapışık durumdayız, gecede 5-6 kere kesin kalkar emmeye, sirke sürüyorlarmış bıraktırırken birde ilk bir ay gündüzleri kesmek lazımmış, sonra geceleride kesin diyor doktorlar ben öyle yapıcam
2 yaşını doldurduktan sonra tabi

filizcim ben fırınım electrolux.piyasaya göre apahalı ama ben çok menunum tavsıye ederım.ocağımda cam siemens.öncekı de electrolux dü.ama cam ocak tavsıye etmem.çok şık duruyoror ama koruması çok zor.
epeydir uğramadım.geçmişe de bakmadım umarım herkesin keyfi yerındedir.face book da olan arkadaşlarla ordan görüşüyruz gerçi.
benım de bugun boş gunumdü.sav sak dolaştım arabayla alışveriş yaptım kuaföre girrim falan.ama şimdi 2 gün full okuldayım.izmirde de hava soğumaya başladı.
İlke yağmurla derin aynı gun doğumlular ama maşallah yağmura,dillenmiş.derin cümle kurmuyor henuz ama nutella dıyor:))25-30 kelıme söylüyor Derin de ama cümle yok henüz.
Derin en güzel sözcüğü öğrenmiş daha ne olsun :)

slm güzel anneler ve bebıslerı gecmıs çoook bırıkmıs ben gelmeyelı okudum ama kım ne yazdı arap sacına döndu kafamdakıler.pc de klavyemız bozuldu o yuzden yazmadm uzun süre herkes ıyıdır ınsallah.
elıf sımayda orta derecede konusyor ıstedıklerını anlatıyor ama çokta uzun cumle kurmuyor.
kızlar bebıslerınz cızgı fılm ızlıyormu elıf tv de ızlemıyor pcde olacakmıs.gece bahcesı ve buz devrı fanatıgı oldu cıktı.onun dısında hıc ılgılenmıyor.gercı cokta bagımlı olmasın ama bazanda nefes almak için ıyı olmuyorda değil yanı.

sabahın ılk annesıne günaydın dıyorum.sanırım kapanısı ben yapıcm.görüşmek üzere...

selam kızlar...
topic yine sessiz..
yağmuru uyuttum bakayım dedimm sizee..
hava çok soğuk dünden beri.kapandık kaldık ewe.gerçi yağmur hanım öğlen babasıyla bi fasıl gezdi geldi.yorulmuş uyuyoo mışıl mışıll..
bende temizlik yaptım.yağmur koltukları kalemlerle çizdi hep.yıkattım sonrada örtü aldım.yıkadım serdim bugün.yemek falan derken bu saat oldu wallahi.
haftasonu eşim istanbula gidicek bizde izmire annemleremi gitsek diye düşünüyorum.
bakalım hava düzelirse bizde kızımla 3,5 günlük bi kaçamak yaparız..:KK66:

menekşe sen erkekleri sormuşşsun ama ben cevaplıyayım yinede.kızlar daha çabuk konuşuru derler.bilemem ama yağmur baya cümle kuruyor.anne yapma yaaa diyo mesela gıdıkladığım zaman.
bitti.bu ne?kalk dittt diyo bana kızdığı zaman:KK57:
derdini net bişekilde anlatıyor.birsürü kelime var yazmadığım.2 yaşından sonra eğer hala konuşmada sıkıntı varsa dr götürülmesi gerekiyor diye biliyorum.konuşur seninkide merak etme...

herkese iyi akşamlar.görüşrüz kızlar...:80:[/QUO

evet cnm kızlar çabuk konuşuyor benim kızım kuzey kadarken 5 e kadar sayıyordu. ama oğlumun hiç niyeti yok konuşmaya hala 10- 15 kelime dışına çıkmıyor. birden konuşacak heralde..

nutella diyorsa dewamı gelir merak etme:KK9:
hava soğuk orda bakalım gelicez perşembeden sonra düzelicekmiş biraz..

merhaba kızlar nabersiniz, paşam uyudu size bakıyım dedim

ilkecim sağol canım, kayramın maşallahı var, gayet rahat konuşuyoruz herşeyi
birde ne oldu bitti babasına anlatıyor tencereye elimi soktum anne kızdı soydu beni diyor :):nazar::nazar:
eşim abajuru ayarlamış yatağın başına koymuş, babamla ara kablo çektik diyor :) :nazar::nazar:
bende az yemeye çalışıyorum 3.2 kilo oldu giden, mesela öğle ve akşam birer kase yoğurt yiyorum yağ yakıyormuş yoğurt, yeşil salata yapıyorum sadece limon ekliyorum tok tutuyor
tatlıyı kesmiştim ama bugün dayanamadım biraz yedim :KK50:
spor olarak sadece mekik çekiyorum bazen oda
işte böyle inşallah veririz hep beraber

sağol canım, hepimizin evladına maşallah
elma benide çok acıktırıyor canım ya, tebrikler sanada hep beraber zayıflıcaz yaz gelmeden :KK74:

aynen bende öyleyim ayşecim

kızlar benim oğlumda öyle emme diye gezer hep yapışık durumdayız, gecede 5-6 kere kesin kalkar emmeye, sirke sürüyorlarmış bıraktırırken birde ilk bir ay gündüzleri kesmek lazımmış, sonra geceleride kesin diyor doktorlar ben öyle yapıcam
2 yaşını doldurduktan sonra tabi

Derin en güzel sözcüğü öğrenmiş daha ne olsun :)

emelcim kocaman maşallahhhh kayraya...:nazar:
bende dün başladım diyete.şimdilik iyi gidiyor.10 kilo wermem lazım istediğim kilo için.
dikkat ediyorum yediklerime.yaza kadar wericem inşallah...

kadınlar günümüz kutlu olsun kızlar..
yağmur uyandı kaçtımmmmm:79:

kadınlar günümüz kutlu olsun :)))))
herkes dıyete baslamıs ne güzel benımde vermem gereken 8 kılom var yesıl cay ıcıyorum bende
ıyı gelıyor metebolızmayı güzel calıstırıyor.elıf sımaydan fırsat olup onu bıle demlemeye halım kalmıyor bazan ınanırmısınz.
bende bekarken bır derı bır kemıktım ama hormon bozuklugu mahfettı benı allahtan boyum varda pek göstermıyorum.

hem diyet hem pilates kızlarrrrr,ben 21 kg almıştım hamıleyken fazlasıyla verdım çok şükür.:nazar:

kızlar merhaba giremedim bugün tüm gün okuldaydım
bizimki de herşeyi söylüyor ama çok fazla cümle kurmuyor
benim de diyet devam ama daha bişey yok gerçi okuldan geldim bi tabak sütlacı gömdüm benim diyet de bu kadar işte

ıyı geceler arkadaslar..........
kayraya masalllah...erkek cocuklar gec konusur tezını attı çöpe valla....emelcim kayra tv izlıyor mu hiç...bırde yanında o ızlemese bıle sız ızlıyor musunuz...yanı tv goruyor mu kısacası...
benım oğlumunda konusması ıyı hamdolsun...3-4 kelımelık cumleler kuryabılıyor...bugun pencereden bakarken bana bat kar ucuyor dedi....karı da bakıcısından öğrendi heralde...bır tutsada su cocuklar artık karla tanıssalar...herseye bat kelebek bat bebek ....boyle seyler soyluyor bırde sunucu gıbı konusuyor....oyuncagklarını alıyor eveeeeeeeeeeeeeeeeet dıyor...ben yapbolzrla falan oynatırken eveeeeeeeeeeeeet dıyorum ya onu taklıt edıyor.....herseyı taklıt edıyolar...devamlı gozu ustumde....o yuzden ınanın hareketlerıme cok dıkkat edıyorum....

emelcım kayranında yemek yemesını olumsuz yonde etkılıyor mu canım emmek....pekı gunduz kesme ısını 2 yasından sonramı yapıcaksın....o zaman ıkı yasını gecer cunku bırakturabılmen...benımkı cok emıyor ya....azaltmaya calısıyorum...ama cok yoruluyorum turlu turlu saklabnalıkar yapıyorum unutturmak ıcın ama 5 dk ılerı atıyorum ancak...krız gelınce gelıyo ıste...ama bu olay benı cok dusunduruyor...bırakınca hayatı zından eder gıbı gelıyor bana.

ıyı geceler arkadaslar..........
kayraya masalllah...erkek cocuklar gec konusur tezını attı çöpe valla....emelcim kayra tv izlıyor mu hiç...bırde yanında o ızlemese bıle sız ızlıyor musunuz...yanı tv goruyor mu kısacası...
benım oğlumunda konusması ıyı hamdolsun...3-4 kelımelık cumleler kuryabılıyor...bugun pencereden bana bat kar ucuyor dedi....karı da bakıcısından öğrendi heralde...bır tutsada su cocuklar artık karla tanıssalar...herseye bat kelebek bat bebek ....boyle seyler soyluyor bırde sunucu gıbı konusuyor....oyuncagklarını alıyor eveeeeeeeeeeeeeeeeet dıyor...ben yapbolzrla falan oynatırken eveeeeeeeeeeeeet dıyorum ya onu taklıt edıyor.....herseyı taklıt edıyolar...demvamlı gozu ustumde....o yuzden ınanın hareketlerıme cok dıkkat edıyorum....
tv hiç seyretmiyoruz canım, hani diyor ya arkadaşlar calio falan ben onun hangi kanalda çıktığını bile bilmem, kendi seyretmediği gibi bizede seyrettirmiyor biraz dizi seyredeyim diyorum gidip kapatıyor kumandayıda elimden alıyor, resimli kitap okuyoruz masallar anlatıyorum ona soruyorum bu ne tarak mesela ne yaparız tarakla .. yani konuşturmaya çalışıyorum
benimde her yaptığımı taklit ediyor taburesi elinde geziyor evde yemek yapıyorum ille içine bakçakmış
gazı açıyor kendi kendine tuvalete bile kapı açık giriyorum valla :KK43:

emelcım kayranında yemek yemesını olumsuz yonde etkılıyor mu canım emmek....pekı gunduz kesme ısını 2 yasından sonramı yapıcaksın....o zaman ıkı yasını gecer cunku bırakturabılmen...benımkı cok emıyor ya....azaltmaya calısıyorum...ama cok yoruluyorum turlu turlu saklabnalıkar yapıyorum unutturmak ıcın ama 5 dk ılerı atıyorum ancak...krız gelınce gelıyo ıste...ama bu olay benı cok dusunduruyor...bırakınca hayatı zından eder gıbı gelıyor bana.
yememiz çok problemli oturupta bişey yediği pek nadirdir, oyalıcan bişeylerlede ağzını açıcak genelde lavobada sularla oynarken yediriyorum oda zor oluyor her yer su oluyor üstü başı yerler
2 yaşından sonra kesicem ,dediğim gibi önce gündüzleri sonra geceleri ama korkuyorum şimdiden nasıl olcak diye aşırı düşkün çünkü bende oyalıyamıyorum meme aklına geldimi hiç birşeye kanmıyor
Allah yardımcımız olsun canım ,
birde kurandada öyle geçiyormuş 2 yaşına kadar emzirin diye, o süt çocuğun hakkı sonuçta Allahın mucizesi onun için üretiliyor emsin 2 yaşına kadar birazda böyle düşünüyorum ondan hiç azaltmadım

X