2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

mert bebek yastığında yatıyor, bizim yastıklar bebekler için yüksek, yani en azından bizimki şu ortopedik olanından onda yatırmam mesela ama sizinkiler ince ise bişey olmaz bence, kaynanamlarında evdeki tüm yastıklar incedir mesela, sana kalın gelmiyorsa bişey olmaz sanırım ama bilemiycem tabi...

nora bu çocukların boy ve kilosu genetik bence.
benim eşim 1,75 65 kilo
ben 1,60 48 kiloyum
mert 11 kilo, boyunu bilmiyorum. mert normal yiyior artık ama kilo alamıyor aynı biz gibi. bende çok yerim ama kilo alamıyorum, çevremde anne baba kilolu ise çocuk azda yese kilolu oluyor.
ama senin çocuğun kilosu abartı değil bence, yani obez sınıfına girmyor, 16 kio falan olsa endişe etmekte haklısın.
hem şurda 2 yaşlarına ne kaldı. endişe etme, hem zaten diyet yemeğide yiyiormuş daha ne olacak yapabileceğinin fazlasını yapıyorsun.

bizde bugün bebek görmeye gittik, hava harikaydı, merte iyi geldi. orada uyuyamadı gelince uyuttum. tarhana çorbası yaptım uyanınca içiricem.
ay negüzel48 kilomusun canım senin kilona inmeme 13 kilo var :KK43:((
iyi akşamlar,sizlere birşey sormak istiyorum.kızım bizim kullandığımız yastıkta yatıyor yani büyük yastıkta...sorun olur mu?öyle alıştı diyebilirim
bizimkisi ince kaz tüyü yastık aldık onda yatıyor tam yatıyor diyemeyiz uyurken çok dönüyor başında yastık falan kalmıyo
merhaba kızlar
boy kilo kesinlikle genetik bizimki yemediği halde 11,5 kilo boyunu ölçmedim ama yaşıtlarına göre çok uzun çünkü bizde herkes uzun
cnmkzm ben de normal yastık koyuyorum ama bizimki yan yatıp yastıksız yatıyo

maşallah ece kızımabencede genetik canım yabiz nasıl birbirimize benzemiyoruz onlarda benzemiyor

kızlar dün akşam çok kötü bişey oldu sabah 6 da zeynebin ağlamasıyla uyandım bizimkinin beşigi hemen ayak ucumuzda zeynep gece beşikten yanımıza geçmiş eşimde çok dönüyor diye kalkmış koltukta yatmış tabi zeynep döne döne babasının tarafından yere düştü kalorüfer ile bazanın arasına sıkıştı allahım zeynebi çekiyorun gelmiyo çok korktum eşime bagırdım geldi bazayı çekti zeynebi çıkartık dişi dudagını içten kesmiş yavrum çok korkmuş sabah 6 dan 8 e kadar ağladı bende ağladım eşime kızdım madem yataktan kalkıyosun haber ver o boşluğu doldurayım kıyamam ya bugün yemek yedirirken eli ağzında anne acıdı men düttü diyo verilmiş sadakamız varmış allah beterinden korusun

benim eşim 1,75 65 kilo
ben 1,60 48 kiloyum
mert 11 kilo, boyunu bilmiyorum. mert normal yiyior artık ama kilo alamıyor aynı biz gibi. bende çok yerim ama kilo alamıyorum, çevremde anne baba kilolu ise çocuk azda yese kilolu oluyor.
ama senin çocuğun kilosu abartı değil bence, yani obez sınıfına girmyor, 16 kio falan olsa endişe etmekte haklısın.
hem şurda 2 yaşlarına ne kaldı. endişe etme, hem zaten diyet yemeğide yiyiormuş daha ne olacak yapabileceğinin fazlasını yapıyorsun.

bizde bugün bebek görmeye gittik, hava harikaydı, merte iyi geldi. orada uyuyamadı gelince uyuttum. tarhana çorbası yaptım uyanınca içiricem.
ayşecim dediğin gibi bencede genetik
iyi akşamlar,sizlere birşey sormak istiyorum.kızım bizim kullandığımız yastıkta yatıyor yani büyük yastıkta...sorun olur mu?öyle alıştı diyebilirim

tatlım ben hala küçük yastıkta yatırıyorum gerçi yatağında nerde yattığı belli değil ama büyük kulanmıyorum

benim eşim 1,75 65 kilo
ben 1,60 48 kiloyum

tesekkur ederım cnm ya ıcım rahatlayıyo sız boyle yazınca :KK9: ne bıleyım ınsan evladının hep ıyı olmasını ıstıyo ıstee :KK9:

canım benım kızım tam bır yastık delısı :KK9::KK9::KK9: ıannaamazsın bı ponnysini bıde yastıgını asla paylasmaz daha dogrusu evde ve her yerde olan yastıkların hepsı onun :KK9::KK9::KK9:
buyuk yastıkta yatıyo benımkısıde ama basını koymaz yastıga bacaklarını koyar ters benımkı bıraz :KK9::KK9: herkes gıder mersıne beyza gıder tersıne yanı :KK9::KK9::KK9:

selam kızlar..
havvacım çok geçmiş olsun.kıyamam cnm benm ne acıyordur şimdi dudağı.hemencecik geçer inş..
yağmur yastık kulllanmaz pek.ama incedir yastığı..

hava kapalı yağmurlu.ama gezmeye gidicez arkadaşıma.ordanda akşam yine arkadaşa gidicez bebek görmeye.görüşüürüz kızlar...

selam kızlar..
havvacım çok geçmiş olsun.kıyamam cnm benm ne acıyordur şimdi dudağı.hemencecik geçer inş..

hava kapalı yağmurlu.ama gezmeye gidicez arkadaşıma.ordanda akşam yine arkadaşa gidicez bebek görmeye.görüşüürüz kızlar...

valla ilke sen böyle gezmek deyince yerinde olmak istiyorum
8-17 saatleri arasında masa kenarında 17 den sonrada evde binekliyorum

bizimkisi ince kaz tüyü yastık aldık onda yatıyor tam yatıyor diyemeyiz uyurken çok dönüyor başında yastık falan kalmıyo

maşallah ece kızımabencede genetik canım yabiz nasıl birbirimize benzemiyoruz onlarda benzemiyor

kızlar dün akşam çok kötü bişey oldu sabah 6 da zeynebin ağlamasıyla uyandım bizimkinin beşigi hemen ayak ucumuzda zeynep gece beşikten yanımıza geçmiş eşimde çok dönüyor diye kalkmış koltukta yatmış tabi zeynep döne döne babasının tarafından yere düştü kalorüfer ile bazanın arasına sıkıştı allahım zeynebi çekiyorun gelmiyo çok korktum eşime bagırdım geldi bazayı çekti zeynebi çıkartık dişi dudagını içten kesmiş yavrum çok korkmuş sabah 6 dan 8 e kadar ağladı bende ağladım eşime kızdım madem yataktan kalkıyosun haber ver o boşluğu doldurayım kıyamam ya bugün yemek yedirirken eli ağzında anne acıdı men düttü diyo verilmiş sadakamız varmış allah beterinden korusun

çok geçmiş olsun cnm kuzuyaa üzüldüm. Allah beterinden korusun...

gecmıs olsu narkadasım allah korumus kızını bence hemen ınanıyorsan tabıı sadaka ver bırılerıne ...
allah yavrularımızı bıze bagıslasın ıns. amınnn :KK16::KK16::KK16:

selam kızlar..

çok geçmiş olsun cnm kuzuyaa üzüldüm. Allah beterinden korusun...

gecmıs olsu narkadasım allah korumus kızını bence hemen ınanıyorsan tabıı sadaka ver bırılerıne ...
allah yavrularımızı bıze bagıslasın ıns. amınnn :KK16::KK16::KK16:

sagolun kızlar allah korusun yavrularımızı noracım tabiki inanırım sadakaya verdim hemen zaten kim bilir bizi ne kazalardan koruyor

sagolun kızlar allah korusun yavrularımızı noracım tabiki inanırım sadakaya verdim hemen zaten kim bilir bizi ne kazalardan koruyor

canım ben cok ınanırım gercekten... gecenlerde bızımde basımıza bı olay geldı kızımla ılgılı tv sehpasındakı cama yaslanmıs tabı cam patladı bı anda o kadar korkttumkı hele beyzaa bembeyaz oldu kuzumm:KK14::KK14::KK14: o anımı kızımı alısımı asla unutmam hemen verdım sadakamı allahım sen bızı ve yavrularımızı koru yarabbımmmm

birazdan isten cıkıcam kısmetse yarında ıs var offf... hıc cekılmez ama ne yapalım yınede cok sukur ya.. bugun hıc yemegım yok eve gıdıp bı seyler uydurmam lazım ama aklıma hıc bırsey gelmıyooo
kızlar sızlerde neler var :KK17::KK17::KK17:

geçmiş olsun canım, bizimkide bizim yatakta yatıyor, bazen emziricem diye uyuyakalıyorum kenarda yatmış oluyor allahtan düşmedi hiç.
b

ayşecim dediğin gibi bencede genetik

tatlım ben hala küçük yastıkta yatırıyorum gerçi yatağında nerde yattığı belli değil ama büyük kulanmıyorum
sende zayıftın galliba değilmi filiz.
tesekkur ederım cnm ya ıcım rahatlayıyo sız boyle yazınca :KK9: ne bıleyım ınsan evladının hep ıyı olmasını ıstıyo ıstee :KK9:

gerçekten öyle, evladının enlerde olmasını istiyor ama sonrada halimize şükrediyoruz. o hastanelerdeki çocukları görünce halimize binlerce kez şükrediyorum, sağlıklı olsunlarda gerisi boş.

merhaba kızlar
havacım çok geçmiş olsun kıyama zeynepe
bizde de durumlar aynı akşamları zırlayıp duruyo bakıcı gündüz çok iyi sakin diyo bütün garezi bize
akşamları nasıl eğlendireceğini şaşırıyo babası şimdi bile minderlerden kayak yaptılar kayıyo
neyseki tatile girdik dinlenicem biraz

kızlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim:KK16:bizim yastıklar biraz kalın,alıştı her geceyarısı kalkıp aramızdaa yatıyor ve sabaha kadar bizim yastıkla yatıyor.kendi yastığını koyduğumda ağlayıp babasının yastığına koyuyor başını:KK1::KK1:

ıyı geceler arkadaslar.....
bu aralar gıremedım umarım hepınız ıyısınızdır...
ancak okuyabılıyorum...
özlem senı ozellıkle takıp edıyorum cunku senınkı benım oğlanın kız versıyonu.......ve ben bunların bu huzursuzluklarını tamamen yememelerıne baglıyorum....etrafımda ne kadar iştahlı cocuk varsa agızları kulaklarında....ıstahsızlarda hep agresıf...hatta ıkızler var bırı cok yıyor dıgerı hıc yemıyor aynen boyleler....bende gece 3 lere kadar oğluma ertesı gun ıcın 4-5 cesıt hazırlıyorum ama hıcbırını yemıyor....ozlem sende ek gıdaya basladıgınızda cok pımpırıklendın mı....ben oğun saatlerıne cok onem verıp koymus oldugum yemegı muhakkak yedırıyordum...acaba bıktırdık mı cocukları dıyorum...bakıyorum uzerıne dusmeyen annelerın cocukları dah ıstahlı...herseyı yıyolar

X