2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

fatoşcum nerlerdesin sen ya
kayısı suyunu ek gıdaya geçtiğimizden beri sürekli tüketir ama bu sefer neden kabız oldu anlayamadım kabızlığı geçti gibi ama hala 3-4 günde bir yapıyor düzene giremedi yani
kayısı suyunu ben koca bir tencere yapıyorum aynen kuru kayısıları koyup kaynatıp blendırdan geçiriyorum sonra da süzgeçten kepçe yardımıyla süzüyorum koyu yapıyorum hatta şekerini de az katıyorum ben şekersiz içiyorum çünkü

ayşecim sekrolu bende kullanıştım.çok iyi gelmişti yağmura.yağmur o harekete rağmen okdr terlemez.dr önermiş kullan bakalım.
pizzayı nasıl yapıyorsun?tarifi verirmisin?

aldırıcam canım saol.

pizza tarifi :
1 çay bardağı sıvıyağ,
2 kaşık yoğurt,
1 tatlı kaşığı şeker,
tuz,
instant maya
yarım çay bardağı ılık su yada süt (ben suyla yapıyorum)
1 yumurta.
2,5 su bardağı un
tüm malzemeleri karışştır yoğur mayalamaya bırak. 1saatte oluyor kalorifer üstüne koyarım ben.

domates rendesi salça ve azıcık suyu karıştır.
hamuru tepsiye göre elinle yay suya batır batır çıkar elini hamurun tepsiye açılması için.
salça karşımını açtığın hamura elinle sür.
sonra bol kaşar rendesi, üstüne sivri biber, domates dilimleri, sucuk mantar sosis mısır evde ne varsa koy, ben genelde biber domates sucuk ve kaşarla yapıyorum. fırına ver alt üst pişir, güzel oluyor. biz 2 kişi için tam ölçü bu.

Son düzenleme:
bizde bugümn çıkmadık dışarıya, çıkmayıda düşünmüyorum yavrum daha yeni iyileşti bronşit çok sık tekrarlarmış en ufak soğukta.
zatüre aşısı yaptıran varmı kızlar, 157 tl imiş.
aslında düşünmüyor değilim tam koruması varmı acaba. tekrar aynı şeyleri yaşamaktansa yaptıraryım diyorum siz ne düşünüyorsunuz.

merhaba kızlar,
yusuf kayrada pek mızmız bugünlerde, altını değiştirmek işkence, yemek yedirmek işkence, soymak giydirmek ayrı bir işkence ((
bende değişik bişey yapsam diyordum, yarın bende pizza yapayım bari
teşekkürler kızlar..

ıyı geceler kızlar nasılsınz dıyecem ama yavru kuslar hasta sanırım.hepsıne gecmıs olsun.benım kızımda ıkı gundur ateslı öksürk var burnu akıyor .ınsallah kıza zamanda gecer.normalde 11 den asagı uyumaz bu aksam 7:30 da uyudu.rabbım bütün hastalara şifa versın

ay kızlar süpersiniz ya ......ben de tatilde deniyim pizzayı....ben cok severim pizzayı....işten gelirken alırım canım ceker .....ev yapımı pizza süpppper olur...umarım tutturabılırım....cok tesekkürler....

ellerine sağlık canım
ben instant maya kullanmadım hiç
normal yaş maya kullanıyorum 1 yemek kaşığı sirke katıyorum hazır pizzalar gibi ağzında dağılıyo
ohhh sabah sabah pizza canım çekti ya

ilkecim 2-3 aydan beri inan hep öyle hep mızmızlık hep ağlama ne sendremo bende anlamadımki
kolay gelsin

herkese gunaydın arkadaslar :)
gecmısıe soyle bı baktımda ohhh pızzalar falan canım cektı vallah bıze tatıl yok malesefff ısteyım ben ama kısmetse haftaya 2 gun tatılım var ona bıle razıyım o durumdayım yanı
benım kızımdada bır mızmızlık allahım varya sınırlerımı zorluyor arkadaslar ben kızıma daha hıc vurmadım yanı fazla bıle bagırmama ama zorluyo benı herseye aglıyo kahvaltı edıcez dun aglamaktan catladı beyza hanım neymıs suyu bardaktan bardaga dokuyo bende annecım ustun ıslanır dedım hasta olsun ıstemıyorum allahım bır agladı bır agladı kahvaltıyı zehır ettı kayınvalıdemler geldı hafta sonu bızde kaldılar oda bu cok sımarmıs ıste sız her dedıgını yapıyosunuz falan dedı daha cok sınır oldum zor tuttum kendımı yaa...
k.valıdem de dıyokı vur poposuna bıraz ay ben vuramam ya kıyamıyorum ama bu 2yas sendromu mu neymıs ya hemen 3 yasına gırsın vallah cekılmıyo hıc
uzun yazdım kusura bakmayın burara mıkı mouse gosterısıne gıttık beyza bayıldı cok begendı vallah
babası ve ben beraber gıttık bızım kuzenler gelmedı herkes hasta vallah..
uzun yazdım kusura bakmayın arkadaslar herkese ıyı tatıller ıyı dınlenmeler hayırlı haftalar dılıyorummmm

merhaba kızlar sabah kalktık ki ecenin ateşi var gece de hiç uytmadı zaten sürekli mızırdadı dolven verdim içmedi çıkarttı bezle sileyim dedim koltukaltlarını falan sildirmedi dereceyle ölçüyorum 36 ama vucudu yanıyo anlamadım gitti dışarı da çıkmadı evde nerden kapıyo hayret yani neyse uyudu ama 10 dakkada bir mızıldıyo gidip sallıyorum inş. ateşi çıkmaz

zatüre aşısını duymadım dr. da hiç söylemedi diğer özel aşıları söylemişti

aynen herşeyi işkence valla ecenin de

geçmiş olsun alhancım

canım yaparsın kolay ben nerdeyse 2 haftada bir yaparım

kuru maya da güzel oluyo daha pratik sirkeyi ben de deniyim filizcim
noracım valla ben poposuna vuruyorum dayanamıyorum yine de mız mız.sen hiç kızmayınca hafif tepki gösterince alınmıştır kuzu.

kuru maya da güzel oluyo daha pratik sirkeyi ben de deniyim filizcim
noracım valla ben poposuna vuruyorum dayanamıyorum yine de mız mız.sen hiç kızmayınca hafif tepki gösterince alınmıştır kuzu.[/QUOTE]

cnm bende kızıyorum tabı olylede bası bos bırakmıyorum ama cok fena oldu cnm ya
bırtek banda yapmıyo kı hele babasına neler yapıyo cadı neyse bende zature asısı falan yaptırmadım bı arastırayım bakayım
olymposs gecmıs olsun buarada kızına allah sıfa versın

ay kızlar kızımı sağlık ocağına götürdüm ateşi yükselince yine kulak iltihabı olmuş ya daha yeni olmuştu çok sık tekrarlıyo yine antb. kullanacak yavrum kafayı kaldıramıyo daha öncekilede ateşi çıkmamıştı şimdi ateş de yaptı çok üzülüyorum ya

bisküvi tadında olmuyormu sirkeyle, yoğurtta biraz kıtır kıtırlık veriyor ama ben ekmek gibi olan pizzaları seviyorum nedense.

görüşemiyoruz filiz artık, inan nasıl, ekmek yemeye başladımı merak ettim, bizim mert hala yemiyor.

geçmiş olsun canım, bizimki 2 kez geçirmişti orta kulak iltihabı, doktorumuz ağzında bişeyle uyuyan bebeklerde sık görülür dedi, enne göğsü biberon gibi.
bizimki yatarak emdiğinden oluyor arada. hala antibiyotik kulanıyoruz, avrupa ülkelerinde 2 yaş altındaki çocuklara çok zorda kalmadıkça antibiyotik verilmezmiş maşallah bizim ülkede önüne gelen reçeteye yazıp yolluyo.
çocuk için çok zaralıymış, mikroplar bağışıklık kazanırmış antibiyotiğe ve gün gün daha ağır ilaç gerekirmiş artık vücuda.
vücutta enfeksiyon varsa ateş oluyor canım, öncekinde nasıl ateş olmadı tuhaf. bizim her enfeksiyon hastalığında ateş oldu, bütün hastalıklar ateşle geldi.

herkese merhaba arkadaslar
hasta olanlar varmıs cok gecmıs olsun herkese... off benımde kızım gece cıglık atarak uyandı koktu koktu dıyerek ruya gordu sanırım zaten ıkı gecedır uyamuyordum dun gecede uyuyamadım..

kulakta cok agrır ya allahım sen sıfa ver butun bebıslerımıze...

merhaba kızlar annemlere gitmedim onlar gelicek diye babam hasta olmuş haftaya gelcekler evde iyice sıkıldık eceyle bin tane yemek ısıttım yok yemiyo sabahtan beri işim gücüm onu ısıt bunu ısıt yemez neyse gece hiç uyumadım ateşi çıkar diye gece de ilaçlarını verdik sabah iyiydi şimdilik ateş yok allaha şükür ama antb. devam içirmesi çok zor ya valla ölüm gibi ağzında tutup 5 -10 dakka bekleyip çıkartıyo

ayşecim valla 7-8 defa oldu sanırım kulak iltihabı hiçbirinde ateş olmamıştı.bizimki de yazık bi idrar yolu bi kulak iltihabı kullanmadığımız antb. kalmadı daha 2 hafta önce penisilin olmuştu şimdi niye hastalandı anlamadım.yatırarak içirmem zaten dışarıya da hiç çıkmadı.

sağol noracım.

canım slm evt görüşemiyoruz
inan hala ekmek yemiyo canım çorbasını bile ekmeksiz içiyo yemiyo canım bizde çok zorlamıyoz ısrar etmşiyorum zaten ısrar etsemde benim değil onun dediği oluyo:)

akşam bende pizza yaptım çok güzel oldu canım sirkeyle çok güzel oluyo tavsiye ederim.

bir dahaki yapptığımda deniycem
bende hala yediremiyorum kuru ekmeği yiyor ama ıslatılmışı yemiyor :)

allah şifa versin canım, zor valla. bizde 1 hafta önce bitirdik penisilini şimdi antibiyotik kullanıyoruz ağızdan yarın bitiyor günü ama hala geçmiyor, tam geçiyor diyorum yine kötülüyor deliricem düşünmekten.
yarında geçmesse tekrar götürücem, bu kez hastaneye yatırır gibi geliyor.
elalemin çocukları yalınayak başı kabak onlara bişey olmuyor bizimkiler kaloriferli evlerde hasta oluyor anlamıyorumki...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…