2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

özlemcim evet hayatım geldim döndüm inşallah bi dahaki gelişimde görüşür tanışırız :21:

günaydın kızlar
ayşe ben 4 e bölüp koymuştum soğanı kışın dışarıya çıkarmamak gerekiyor en son işte güneşli diye çıkarmıştık sardık sarmaladık yine de hasta olmuştu biz de artık sadece arabayla gidip dönüyoruz dışarda oyalanmıyo hiç

merhaba arkadaslarrr umarım gununuz guzel gecer
kızım gece agladı durdu bende tabı ıse gec kaldım bugun uyuyup uyanmaktan beynım dondu gece gece tabı yat kalk sersem gıbıyım sımdı allahtan ısım cok uzak degıl atladım geldım
kuzulara tekrardan gecmıs olsun bu arada sogan suyunu bende yaptım beyzaya ıyı gelıyo
bırde dr. portakal suyuna bıraz karabıber koy oyle ıcır demıstı oksuruge yı gelıyo ben kendıme bol karabıberlı yapıyorum kuru oksuruge ıyı gelıyo arkadaslar
iste ılac almayan cocuklara yada benım cadı kızım gıbı ılac ıcmeyen cocuklara tavsıyem bunlar umarım kuzular ıyılesır
buarada bıze tatıl yokmus bunu ogrendım ve yıkıldım bugun cok hayalım vardı neyse saglık olsun kızlar ne yapalım :KK9:

selam kızlar.nasılsınız?
geçmişi okumadım hastalar geçmiş olsun.
ayşe günlük denedinmi merte.bronşite birebirmiş.hatta yeğenime yaptık 2 günde atlattı.eğer denemediysen bence dene.zararı falan yok.

bizde dışarı çıktık yağmurla alışweriş yaptık geldik.ordan arkadaşa uğradık.ewe geldik sırtına kadar kaka yapmış.hemen banyo yaptırdım.miss gibi oldu.uyuyo şimdi.ya sabaha kadar uyur.yada 2,3 saat sonra kalkar.

hasta bebklere geçmiş olsun.çok zor uğraşmak.allah herkesin yardımcısı olsun.
iyi akşamlar grüşrüz...

ilkecim günlük dediğin nedir :44:
viksden mi bahsediyorsun, aslında benimde aklıma yatıyor ama yeni doktora sorduk yapmayın dedi, bilmiyorumki çok kararsızım, yaparsamda sanrım ayaklarının altına sürerim.

günaydın kızlar
ayşe ben 4 e bölüp koymuştum soğanı kışın dışarıya çıkarmamak gerekiyor en son işte güneşli diye çıkarmıştık sardık sarmaladık yine de hasta olmuştu biz de artık sadece arabayla gidip dönüyoruz dışarda oyalanmıyo hiç

bende havaya aldanıp yürüsün dedim alışsın dedim ama kapmış çocuk, bi arkadaşın oğluda mertle yaşıt oda bronşit olmuş hastanede yatıyorlar şimdi, ay çok zor ya.

ilkecim günlük dediğin nedir :44:
viksden mi bahsediyorsun, aslında benimde aklıma yatıyor ama yeni doktora sorduk yapmayın dedi, bilmiyorumki çok kararsızım, yaparsamda sanrım ayaklarının altına sürerim.

ayşecim günlük aktarlarda satılan bir bitki.tavaya koyuyosun.dumanına pamuğu tutuyosun.göğsüne ve sırtına koyuyosun.2 gün yap bunu.rahatlatıcaktır emin ol.netten bakabilirsin.kullanan çok.özellikle bronşit.tekrar geçmiş olsun.

viksi önermiyor doktorlar.ben bayaa araştırmıştım.ama ayaklarının altına biraz sürebilirsn.burun göğüs vs kullanma sakın.

herkese iyi akşamlar.yine gezdik geldik.gittiğim yer çocukluydu yağmur artık çok güzel oynuyor.çocuk istiyor walla gezmeyi.alıştıda.geldik yoğurt yedirdim uyuttum.
bende yemek yapıcam.görüşrüz kızlar...

merhaba kızlar nihayet tatile girdik
noracım üzüldüm size tatil olmamasına
ben de kararsızım memlekte gitmek konusunda annemler gelicek çünkü ben daha sık uğrarım inşallah siz de gelin boş bırakmayalım sayfamızı

günaydın kızlar.tatile giren arkaşlara iyi tatilller.bolbol kuzularla vakit geçirirsiniz umarım.
topicde biraz hızlanır inşallah.

günaydın herkese
sağol ilkecim bu ara tarifler topiğine taktım bakalım tatilde yeni şeyler denemek istiyorum

günaydın herkese,
tüm öğretmenlerimize iyi tatiller, umarım güzel vakit geçirirsiniz,
biz de babannemizle dedemizi yolladık az önce, kaldık başbaşa çekirdek ailemizle :))

tünaydın kızlar

acaip kar var, araçlar birbirine girmiş aşağıda.
sabah doktora gittik kontrol için, boğazında hafifi kızarıklık kalmış antibiyotik yazı, balgam söktürücü sekrol verdi, damla verdi. salgın olduğu için tüm bu stres panik diyor doktor.
çok terlediğini söyledim kendi çocuklarıda çok terliyormuş thermal atlet aldım dene istersen dedi. eşime aldırıcam günde 10 kez havlu koyuyorum sırtına.

eşim evde kar olunca dışarıya çıkmadı bugün evde çalışıyor, merti uyuttum yemek düşünüyorum, pizza yapayım diyorum.

günaydın kızlar
gerçi bizim için gün başlayalı çok oldu ece hanım akşam 10 da yatınca sabah 5 te kalktı sersem gibiyim zaten geç yatmıştık.önceden gece 9-10 saat uyurdu bir iki haftadır 7 saat uyuyo.12 de yatıp 7 de kalkıyor ama dün erken yattı yine 7 saat uyudu normal mi kızlar sanki büyük insan gibi bana bile yetmiyo 7 saat.gündüz de 1,5-2 saat uyuyor.
burda da hafif kar yağdı durdu bizimkinin çok hoşuna gitti

selam kızlar.
bizde erkenciyiz.7 de kalktık.kahvalımızı yapıp yatana kadar 10 buçuk oldu.hala uyuyor.birazdan kalkar.1 haftadır mıymıyyy delirtti beni.dewamlı mızıklama halleri.ağlayarak istemeler.memnun olmamalar.bunun adı ne allah aşkına? böle deildi walla noldu bilmem:95:
2 yaş sendromuna başlıcam yani...anası görmüştü 2.yaş sendromunu:63:
şaka biyana varmı sizlerdede bu durumlar???

tünaydın kızlar

acaip kar var, araçlar birbirine girmiş aşağıda.
sabah doktora gittik kontrol için, boğazında hafifi kızarıklık kalmış antibiyotik yazı, balgam söktürücü sekrol verdi, damla verdi. salgın olduğu için tüm bu stres panik diyor doktor.
çok terlediğini söyledim kendi çocuklarıda çok terliyormuş thermal atlet aldım dene istersen dedi. eşime aldırıcam günde 10 kez havlu koyuyorum sırtına.

eşim evde kar olunca dışarıya çıkmadı bugün evde çalışıyor, merti uyuttum yemek düşünüyorum, pizza yapayım diyorum.

ayşecim sekrolu bende kullanıştım.çok iyi gelmişti yağmura.yağmur o harekete rağmen okdr terlemez.dr önermiş kullan bakalım.
pizzayı nasıl yapıyorsun?tarifi verirmisin?

ilke senin yine yeni başlamış bizimki işte hep öyle mız mız her şeye ağlıyor
ayşe nin yerine benim yaptığımı anlatayım sana un ,maya ılık süt(su da olabilir)karıştır biraz mayalansın incecik aç ince açınca hazırlar gibi oluyor üstüne hafif sulandırdığın salça sür üstüne de ne istiyosan ekle.zeytin ,sucuk,sosis,mantar en sütüne de kaşar rendeleyip yaklaşık 250 derecede 10-15 dakika pişir.afiyet olsun

kızlar yazamıyorum..iş güç çoğaldı bebekler büyüyünce..yetişemiyorum...ee nasılsınız bakalım...biz bigün iyi bigün kötü idare ediyoruz...ankarada kar altında ...evden çıkmadık...aslında ege kar havası alsın istiyorum ama bi yandan da korkuyorum..üşütür diye...

özlem ece kayısı suyunu 3-4 bardak içiyo yazmışsın...ben 2-3 kuru kayısıyı cezveye koyup üzerini 2 parmak kadar aşacak su koyup kaynatıyorum....sonra blendırdan geçiriyorum...marmelat gibi oluyo..tek yemiyo benimki gerçi...muhallebisine katıyoruz...sen nasıl yapıyosun canım...3-4 bardak içip hal kabız oluyosa su miktarı çok olduğundan mı acaba diye düşündüm...

ilke senin yine yeni başlamış bizimki işte hep öyle mız mız her şeye ağlıyor
ayşe nin yerine benim yaptığımı anlatayım sana un ,maya ılık süt(su da olabilir)karıştır biraz mayalansın incecik aç ince açınca hazırlar gibi oluyor üstüne hafif sulandırdığın salça sür üstüne de ne istiyosan ekle.zeytin ,sucuk,sosis,mantar en sütüne de kaşar rendeleyip yaklaşık 250 derecede 10-15 dakika pişir.afiyet olsun

ayy özlemcimm.son 1 haftadır böyle.ewden çıkamadık bikaçgündür sıkılıyor sanırım.
tarif içinde teşekkürler.deniyeceğim bende.
yağmuru uyuttum.bütün gün pinekledik resmen.hava soğuk biyere çıkamıyoruz.regl oldum zaten.keyfimde yok.yağmurda mızmız.neyseki biraz uyududa rahatladım.
kimseler yok.görüşürüz...

X