2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

adını bilmiyorum arkadaşım ama viks çocuklar iiçin zararlı diyorlar, ağır mentol içerdiği için boğazını dahada kapatabilir dedi doktor bu sefer hiç nefes alamaz dedi.

mertin hırıltısı hiç geçmiyor içim parçalanıyor evi hergün havalandırıyorum nemli tutuyorum ama faydası yok, çok fena üşütmüş bronşit oldu yavrum, onu öyle görmek çok feci keşke onun yerine ben hasta olsaydım. 2 gün daha bekleyip bi gelişme olmassa doktor buhar makinası kiralatıcak, o makinede en az 5 dakika sürüor mert hiç yaklaştırmıyor ne yapıcağımı şaşırdım, şurubu zor iirirken makineyle nefes alacak yavrum.
allahım tüm yavrularımıza acil şifa versin.

selam kızlar, umarım herkes iyidir dicem ama çoğu bebeğimiz yine hasta malesef,
ayşecim çok üzüldüm merte umarım bi an önce toparlanır, buhar makinası çok rahatlatıyo ama bebekleri yapmaya ikna etmek zor gerçekten,
arkadaşlar bi doktor olarak tavsiyem kendisi de çocuk sahibi olan çocuk doktorlarını tercih edin, çünkü gerçekten çocuğu olmayan, pediatrist de olsa sizi ve sorunlarınızı anlayamaz,
yakın arkadaşım var çocuk dru, önceden bebeğim yemiyo diyen annelere hiç bi çocuk açlıktan ölmez diyomuş, ama şimdi kend bebeği var iştahsız dönemlerinde çok üzülüyo, yani bazı şeylerde tecrübe çok önemli
biz de iyiyiz çok şükür, babanne ve dedemiz hala bizde azra da kusuruklukda zirveye vurdu, akşamları hiç yatmak istemiyo, bakalım onlar gidince napıcaz

napıyosunuz kızlar biz şimdi kayuyu bekliyoruz kayu çıkınca kendş dansını yapıp yıkıyo ortalığı çook komikler ya bir de ne dersek ne anlatsak ya ya diyo konuşunca daha tatlı oluyolar.

geçmiş olsun yeşim öyle de böyle de büyüycekler işte .

geçmiş olsun ayşecim konyanın havası pis mi o yüzden mi hasta oluyo hep.

geçmişe bakamadım kızlar nasılsınız bakalım ne var ne yok

iyiyiz kaçak sen nasılsın.inegöldeymişsin heralde keşke görüşseydik
noracım bu ne şiddet ne celal.öyle tabi dr.lar umursamaz olunca sinirleniyo insan
müminecim anne olmaları avantaj tabi ama bize gıcık konuşan yaşlı başlı adam onun da çocukları var ama dr.lara basit geliyo işte

slm kılzar hastalar varmıç çok üzüldüm geçmişolsun allahım çocuklarımızı hasta etmesin melide busabah kusutu hemen nane limonyaptım çorba verdim peduds verdimarkasından çoksoguk havalr üşüttü galiba üstünüdeörttürmüyo hiç kar yagsaydıda hastalıklar olmasaydı keşkehepinizi öpüyorum grş kızlar

hasta olan tüm bebişlere geçmiş olsun biran önce düzelsinler.
hanımlar bizde bu ara kıızım altında ne varsa çıkarıp gezmek istiyor ben wc ye girerken banyoda yanıma alıyorum artık öğrensin yaza diye ama kız soyunup çiş diyo çiftli klozet kapağı almış eşim ilk kapak açınca küçük yuvarlak ikincide normal yuvarlak oturma yeri çıkanlardan oturak düşünmüyorum
sizde durumlar nasıl çok yazamasamda hep takipteyim bu konu hiç konuşulmamış.bi ara ikinci çocuk çalışması yaptık bizde ama şimdi vazgeçtik benim kız çok kuduruk bu ara bunla hamilelikte yeni bi bebekte bana göre değil.herkese selamlar ankaradan....

ha bide soğuk buhar makinesi yatarken açıp gece kapatınca öksürüğe ii geldiydi bizde çok şükür şu an yok ama faydasını gördük dr a sormuştum gerek yok demişti ama ben komşudan aldım 3gün kullandık bayağ faydası oldu deneyin derim öksürük için

mumine doktorda dedi aslında şurubu çok işe yaramaz makine gibisi yok die ama yaptıramıyoruz, 3 gün iiçinde geçmesse getirin ağlasada yapacak diyor.
dediğin gibi gerçekten çocuklu anne başka oluyor. gittiğim erkek doktorlara işdahından bahsediyorum önemsemiyor, bayan doktora gittim tavsiyesi ok oldu kendi oüluda 2,5 yaşındaymış beni çok iyi anladığından alan bahsetti.

özlem konyanın havası çok kirli değil çarşı tarafları sobalı olduğu için biraz kömür isi falan var ama bizim oturduğumuz yer çok temiz. mert çok terliyor terleyen çocuk çok hasta olurmuşi terini birinde silsen birinde unutuyorsun yada farketmiyorsun sırtında kuruyuncada hasta oluyor işde.

denklem ben 2 yaşını bekliycem tuvalet için, iyice aklı ersin, tuvalet olayına bir başladınmı üstüne düşcen 1 ay içinde çözümlemen lazım, aynı sigara gibi yavaş yavaş başlatayım olayı olmuyor, başlatmak istiyorsan kararlı olup 1 ayda bitirmek lazım bence. yaza daha rahat olur.

kızlar oda sıcaklığı kaç derece sizinki, bizimki 26-27 bazende 28 oluyor.
24 ü geçmemeli özellikle bronşitte 20 olmalı deniyor, 25 oldumu biz üşüyoruz kapıcıyı arıyoruz.
birde evde ne giydiriyorsunuz, kaç derece.

denklem evet doktorlar buhar makinasını tavsiye etmiyor, alayım dedim en düşük ayarda çalıştır dedi.

doktorum programında bu konu konuşuldu ticarete döküldü gerek yok, hergün 15 dak. havalandırın yeter diyorlar.bende her peteğin üstüne 1 ıslak havlu, bir kapta su ve petek için olan suluklardan koydum, hasta olunca abarttım ama ne yapayım.

ha birde arkadaşlar grip olmak istemiyorsanız odaya bir soğan asmak lazımmış, yada bir kapta soğan bulundurup odanın herhangi bir yerine koyasanız evdeki gribal bakterileri soğan çekermiş hastalık size bulaşmazmış, başlangıçta çok komik geliyor ama nette bir araştırın çok faydasını gören olmuş, kk da bile var böyle bir topik, eski çağlardan gelen bir yöntemmiş, denemekle bişey kaybetmeyiz sanırım.

bizdede 26 27 aslında fazla sıcak ben kızımın üzerini örtemiyorum kesinlikle tutmuyor üzerinde örtü.sabaha doğru havlu örtüyorum bazen iice dalmışken.öyle pamuklu normal incelikte pijama ve çorapla yatırıyorum üzerini örtmediği için ama gündüz çok koşturduğu için daha ince tayt ince penye giydiriyorum.o bile fazla geliyor bazen soyunuyor artık terliyo mu gerçekten çiş mi yapcak anlayamadım valla bende.evet herkes öle diyo bezi bi atcan bitcek öyle arada bağla akçam bala gezmeye gittin bala olmıycak diyolar bakalım daha hiç yapmadı tuvalete sadece oturup suyu açıp eğleniyo şimdilik

evet evet ben bunu duydum domuz gribi vardıya geçen sene ben her odaya koridora bile koymuştum artık yalan doğru bilmiyom huzur veriyo genede böyle yapınca işte.

günaydın kızlar nasılsınız
inan bugün sabah uyandığında sesi kısılmıştı yavrum sanırım hasta olacak pedidus verdim bi kaşık inş ilerlemez ALLAHım bütün çocukları korusun YARABBİM

günaydın herkese filizcim geçmiş olsun bişey olmaz inş. ılık su içsini bol bol
ayşecim bizim ev 23-24 derece içinde kollu atlerden bazen uzun kollu oluyo üzerinde penye ve yelek giydiriyorum terlemiyo hiç gece de çok kalın bi kazağı var artık pijaması oldu bayağı kalın giydiriyorum ki gece üstünü hiç örtmüyo battaniye değdiği anda çığlığı basıyor gece gündüz altında da hep iki kat oluyo yerlere falan oturuyo diye kalın giydiriyorum
soğan olayını geçen ben yazmıştım burda burnu tıkalı olunca açıyo diye hatta bi gece kızımın başucuna koymuştum açılmıştı ben de soğan işe yaradı diye düşünmüştüm

sağol özlemcim
inan ayağına hiç çorap giymiyo
giydiği anda kıyamet kopuyo pandufunuda giydiriyoz 5 dk anca ayağında sonra gene çıkartıyo

herkese gunaydın iyi bir gun gecırmenız dılegıyle arkadaslar
hasta olan bebıslere cok cok gecmıs olsun
ben kızımı kalın gıydırmıyorum bılerek ve ısteyerek fazla sıcaga alısmasın dıye oyle yaptım bebklıgınden berı evde gunduz uzun kollu tısort bady tarzı altına esofman altı gıyıyor bıde kısa corap uzerıne spor ayakkabı gıydırıyorum gece yatarken pıjama takımı gıydırıyorum corapla asla yatmaz benım cadı uzerıne bırseyde ortmez oyle yatıyo cok sukur
rus bır arkadasım var cok yakın ben bı ara kılotlu corap gıydırıyordum guldu bana jıtka hanım onlar hıc kalın gıydırmezlermıs ve ınanaın o cocuk masallah hıc hasta olmadı kızlar ya..
alıstırmakla alakalı galıba okulda bı ogretmen var kızı var 2 yasında 2kılotlu corap gıydırıp oyle dısarı cıkartıyormus oyle bıle hasta olmus sakınan goze cop batar hesabı sanırım
ama buynye ıle ılgılı kımı cocuk daha hassas oluyo kımı daha dırenclı
bızım evde en fazla 22 derece olur kızlar zaten ben sıcagı hıc sevmem sıkıntıya gelemem ama arada kızım ıcın katlanıyoruz ne yapalım

arkadaslar nasılsınız bakıyorumda kımsecıkler ugramamaıs buralara.. bende ogle yemegıne cıkmadım canım hıc yemek yemek ıstemıyoo hava cok kotu ıst. da hanı kar yagacaktı azcık yagdı oda durdu...
ben eve gıdıp kızımıda alıp soyleee ıyıce bı uyumak ıstıyorum.. benım kız uyumaz ama olsun dınlenmek ıstıyorum ben yoruldum cok.. son 3 yıldır tatıl yapamıyorum dogru duzzgun ama kısmetse bu yaz yapacam ıns. esımı ve kızımıda alıp soyle denıze yakın bı yere gıdıp kafamı dınlemek ıstıyorummm... hıc boyle hıssetmemeıstım daha once.. 17 yasımdan berı yaz kıs calısırım tatıl ıstemezdım ama bu sene.. yaslandım galıba .. ee yas oldu 28 normal ama bazı gun kendımı hala 10 yasında cocuk gıbı hıssedıyorum ama bu aralar bu yogunluk bu tempo zorladı benı...
sızınde kafanızı sısırdım yaaa... kususra bakmayın arkadaslar...

kızlar peki soğanı kabuklumu koydunuz?

mertin boğazı sesi iyileşti şükür ama hırıltı hala devam, yarında geçmesse doktor çağırdı deli olucam ya, hstaneler öyle kalabalıkki, birde özel yani, çocukların bir çoğu ateşli ve hep öksürük, merti dışarıya çıkarmıycam kış geçene kadar, hırıltısıda bir geçseydi, elimi sırtına koyuyorum kedi hırlaması gibi çok kötü.

evet rusyada çocuklar soğuga çok dirençliymiş, hatta haberlerde dinlemiştim çocuğu doğar doğmaz buz gibi suya sokuyorlarmış ama malesef türk insanı sıcağı seviyor.
bende annemlere gitmiştim 5 dakkalık yol yürüdü orda üşüttü işde nasıl oldu anlayamadım, sıkıda giydirdim sakınan göze çöp batıyor işde.

selam kızlar.nasılsınız?
geçmişi okumadım hastalar geçmiş olsun.
ayşe günlük denedinmi merte.bronşite birebirmiş.hatta yeğenime yaptık 2 günde atlattı.eğer denemediysen bence dene.zararı falan yok.

bizde dışarı çıktık yağmurla alışweriş yaptık geldik.ordan arkadaşa uğradık.ewe geldik sırtına kadar kaka yapmış.hemen banyo yaptırdım.miss gibi oldu.uyuyo şimdi.ya sabaha kadar uyur.yada 2,3 saat sonra kalkar.

hasta bebklere geçmiş olsun.çok zor uğraşmak.allah herkesin yardımcısı olsun.
iyi akşamlar grüşrüz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…