2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar napıyosunuz?bizimkinin uykusu iyice azaldı çalışmaya başlayınca bizimle vakit geçirmek istiyor diye düşünmüştüm ama hafta sonları da 11 -11.30 gibi yatıyo gündğz de 2 saat uyuyor.dün sizler de yazmışsınız herkesin çocuğu böyle demekki ama çok az değil mi toplam 10 saat anca uyuyor .

bizimki de kendisi yemek isityor ama doğru tutamadığı için ağzına lokma girmiyor benim yedirmemi de istemiyo aslında kaşığı düzgüb tutsa yemeye başlıycak galiba.ben hiç umursamıyorum yeter ki yesin de dökülsün her gün süpürge çalışıyo zaten

merhaba kızlar, nasılsınız?
oya hoşgeldin arkadaşım , ben emel, oğluşum yusuf kayra
bende 23 numara aldım kızlar, biraz büyük geliyor ama zaten çabuk büyüyorlar

büyük gelirse pamuk falan koy önüne bence yürümekte zorlanır çünkü

kızlar benim oğlum hamurla oynamayı çok seviyor, hamur kızartacağımda eline küçük bir parça veriyorum çok hoşuna gidiyor. oyuncakcıdan renksiz hamur almıştım eşim yutabilir dedi, satıcıda sizin gözetimizinde oynayabilir ancak dedi bıraktım bende, mert yiyecek dışında hiçbirşeyi ağzına götürme yumaz ama bellimi olur, oyun hamuru veren varmı eline.

zeka geliştirici neler aldınız, ben şekilli logolar aldım şekle göre içine koysun diye ama daha beceremiyor. zeka geliştirici oyunlar zaten 0-3 yaş arası yok hep 3+ var.

tahta yap boz almıştım önceden.geçenlerde onu çıkarttım tabi beceremiyor kitap almak istiyorum ama burda bulamadım bursaya gitmek lazım hani kavramları şekilleri öğreten kitaplar oluyo ya.onun dışında hiç ecenin ne oynadığıyla ilgilenemiyoruz çok yoğunuz.zaten tencere tava oynuyor

ama o daha ayırt edemeski hafta sonunu. mertte babası olmadığı zaman pek üzmez erken yatar ama babası olunca çocuk uyumak bilmiyor uykuda bastırınca mızmızlanıp duruyor. babayı özlediği için uykuya direniyor.
bizimki 10-12 saat uyur. ama gece yanımda yatırmaya başladım çünkü yatağında hiç uyumuyordu, bu durum endişelendiriyor aslında beni 3-4 yaşına gelirse ayrılmassa diye. yanımda yatmassaada uyuyor illaki bizim sıcaklığmızı hissedecek.

kitabı çok tavsiye ediyorlar ama mert oynatmazki, mert açık bişey görünce hemen kapatır, dolap kapağı, kapı, laptop, kitap.... çocuğa batıyor açık bişey. çocuk gelişimi üzerine kitap olkumaya çalışıyorum hemen alıp kapatıyor. bende renkleri hayvanları öğrensin diye üstüste geçirmeli kovalardan aldım, kula yapıyoruz sonra o yıkıyor hoşuna gitti. en sevdiği oyuncak araba.
peluş oyuncakları hiç sevmedi eline bile almaz ilgilenmez.

özlem hem çalışıp hem hergün nasıl ev süpürüyorsun, valla ben evde olduğum halde hergün yapmam, ama hergün şarjlı süpürgeylle alıyorum sanırım ona güvenip tembbelik ediyorum.

valla ayşe zor oluyor ama napıyım her yer iğrenç oluyor bazen günlerce yapamadığım da oluyor ama eşim başlar o zaman evi b.k götürüyor demeye gerçi eşim de yardım eder temizliğe söylene söylene

merhaba ben oyun hamurunu bazen veriyorum. dolabının üzerine koydum . bazen aklına geliyor istiyor benden. bir örtü açıyorum. eline veriyorum hamurları . ilk başta kokladı zaten önce koklar ilk karşılaştığı şeyi, ama ağzına götürmedi. zaten bişey yaptığı da yok sıkıp duruyor ama hoşlanıyor işte.. tırnaklarının içi hamur oluyor ama yıkanınca çıkıyor.

zeka geliştirici olarak bultaklardan kurabiye kavanozumuz var onunla bayağı bir oynuyor hem renk, şekil ve 5 e kadar sayıları öğretiyor. şu anda gösterdiğim yerlere sokuyor.

aklıma gelmişken içiçe kaplar, varillerde eğitici onlarla da bayağı oyalanıyor. bir de ahşaptan kimisi renkli değişik şekiller var, ben onlardan kule yapıyorum o yıkıyor. o daha çok şekillerine göre kategorize ediyor.

Son düzenleme:
zeka geliştirici oyuncakları konuşmuşsunuz
legomuzu veriyorum artık üstte yerleştirebiliyo
parçaları çıkan arabamız var tornavidası ile çıkartıp takılyo
bul tak larımızı çok seviyoruz
laptopumuza bayılıyoruz döner döner bütün tuşlara basar ıhhh ıhhh der bide maşallah
bide ilk 100 sözcük kitabımızı çok seviyoruz ondakilerini sorunca artık tek tek gösteriyo aman maşallah kuzulara

Son düzenleme:
hoşgeldin, napıyorsun

akşamdan beri msn yüklemekle uğraşıyom hala yapamadım deli oldum canım ya
inanı uyuttum kalkmasını bekliyom pirinçli köfte yaptım bakalım onu yiyecekmi
bide o durmaz beni kucağına al diye bağırıyo
işteyken bile bukadar yorulmuyorum ya

evet yorucu valla, bazen biz devamlı evdeyiz ya kendi çocuğumuz ama sıkılıyoruz bir noktada ne yalan söyleyeyim. kendi aramızda diyoruz çalışsak daha rahat ederiz diye ama yine zor çalışarak bir taraftan da evle çocukla ilgilenmek. bak şimdi uyudu da oturdum leptop başına. kızım bir rahat bırakmıyorki iki kelime yazayım. gelip üstüne oturuyor bilgisayarın ya...

maaşallah egeye, sanırım topiğin en zayıfı artık azra, hala 9600 gr, bi 10 kg yi göremedik yavv, ama napalım şimdi de köpek dişleri geliyo, acayip iştahsız oldu, her yemek vakti taarruzdayız küçk hanımla, artık oyun yada tv ile de yemiyo,
ayrıca güle güle giy cnm cicilerini

hem babası, hem de annane ile dede kayboldu, doğal ilkecim mızmızlanması, çok hassaslar her türlü değişime karşı

afiyet olsun derine, azra da ayrı yapıyo kahvaltısını, ama böyle daha çabuk yorulup doyuyolar, daha az yemiş oluyo sonuçta

azra çatalla yiyo ama kaşığı ağzına hep ters götürüyo, çok da üstelemedim açıkçası, ama denemek lazım demekki

afferin paşayaa,

vallaa sanırım hamur için erken henüz, bu ara azranın en büyü merakı kitap kalem, renkli mini sözlüğü var artık ezberledi, kayu kitapları var sürekli getirip bize okutuyo,
kalemle bişeyler karalıyo işte kendince,

maaşallah size, azra da yavaş yavaş başladı kule yapmaya, önceden sadece yıkıyodu :))

selam herkesee,
umarım herkes iyidir, biz iştahsızlık hariç iyiyiz çok şükür, bu ra aşırı baba düşkünlüğümüz var, benden çok babasını arıyo biz yokken, tipik kız çocuğu sanırım,
konuşmayı ilerletiyoruz bayağı, bugün ilk 3 kelimeli cümlemizi kurduk(abi mama yiyo),
sürekli de şarkı üretip bağırarak şarkı söylüyoruz evde, bizden haberler bu kadaaar, öpüldünüz

kızlar ya ne sorucam bi de.aranızda hiç rahım ağzında yara olan oldu mu?mümine belki senın fıkrın vardır meslek ıcabı.3 gündür kasıklarımda bı ağrı var böyle aynı regl sancısına benzıyo.bı de kokusuz ama hafıf kahverengi gibi lekelenme olmuş çamaşırımda.ben acayıp tırsığımdır.kasımda rutın muayenem vardı smear testı falan.ama salı gunu gıdıcem sanırım.netten baktim şimdi de rahim ağzında yara tanısınıa uyuyo benım belirtiler(( aman nerden çıktı yaa.

maşallah azraya biz konuştuklarımızı da unuttuk 2-3 kelime anca söylüyo endişelenmeye başladım aslında konuşur biliyorum ama gittikçe geriliyor gibi geliyo konuşma konusunda.
gülin inşallah önemli bişey yoktur evham yapma

ıyı geceler kızlar.....cok yorgunum en sevdıgım arkadasım gedldı bugun alısverıs yaptık sabahtan akasmaa kadar....ıkeadan gırdık ykm den cıktık ıste....oyuncaklardan bahsetmıssınız ....o kovaları bılmıyom ya ben de alıyım oğluma....iç içe gecen renkli kuleler...benım oğlumun da kuplerı var sayraak onları ust uste dızıyo...cat pat sayıyo ıste...6 taneler en sonuncuda altıyı muhakkak tutturuyo...eymen de cumle kurmay basladı yenı yenı...baba nerde dıyorum baba ditti diyo...gecende anne ver dedı ama tekrarı gelmedı...yavas yavas konusuyolar artık masallah...ozlem eymende konusma akonusunda bırara bana gerı gıttı geldı ama oyle dııl aslında ...daha fazla konustuklarından eskısı kadar bnet konusmuyola<r..bızımkı oyle..onceden cok baskılı ve vurgulu konusuyodu cumlelere kaymaya basladıgından vurguları azaltıyolar bence artık.....topıkın gecveze kızı azra galiba masallah azra bebege...

ya valla bende yeterkı yesın dıye o kadar tavız verıyom kı..ne ust kalıyor ne bas...ne onun ustu ne benım basım ne ev....valla asla yapmam dedıgım herseyı yapıyom cunku yemeyen cocuk cok zor ya....ınsan yesın dıye herseyı yapıyor ya...valla evın halınden cok sıkayetcıyım...annem gecende gelmöıs kızım su tv sehbasını bı sıler ınsan dıyo...devamlı sılıyomda...bızım mındırın parmak ızlerının pesınden kosmak kolay mı..

.oyun hamuru erken bence...zaten kımyasal..bence sen normal hamur vermeye devam et ayse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…