2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bu topikte ki tüm anneler tanıdığım kadarıyla çocuğunun öğrenmesini evinin kirlenmesinden daha çok önemsiyor...kimse evi kirlensin istemez ama kendi yemeyi öğrensin diye de hepimiz eline kaşık veriyoruz... ben de veriyorum o yemek yemek için kullanmıyor yemekleri dökmek saçmak için kullanıyor..ama olsun başka türlü öğrenemez...yarım saat geç yatar temizlerim kirlettiği yeri....

kendileri yemeye başladığında daha çok yiyecekler bence de özlemcim...en kısa zamanda öğrensinler de bitsin şu yemek saati işkencesi

maşallah azraya..3 kelimeli cümle bile kurmuş..özne nesne yüklem hepsi var:))
benim oğluş da 1 haftadır sorduğumuzda ağzını burnunu kulağını gözünü ve saçını gösteriyo...çok mutlu oluyor insan:)

konuyla ilgili fazla bilgim yok gülincim...ihmal etme tabi...önemli bişey değildir inşallah

oyuncak konusu konuşulmuş...ege genelde bizimle, elektronik aletlerle, mutfak eşyalarıyla oynar... oyuncak olarak en çok ahşap puzzle var onu seviyo...6 parçalı..bütün parçaları doğru yere koyabiliyo...playskoolun şekilli kaplumbağası var onda da çiçek olan parçada zorlanıyo ama diğerlerini doğru yerleştirebiliyo...hamur hiç denemedim..ağzına götürür diye ama evde kendi hazırladığımızı verebiliriz (güzel fikirmiş)...kalem veriyorum eline karalama yapsın diye....kağıt üzerinde değil genelde koltuk ve duvar üzerinde çalışmayı seviyo:)....ilk arabam oyuncağını sürüyo..sürerken vın vınn diyo...hatta onu bulamazsa sandayle ve sehpaları vın vınn diye sürüyo...kitap okuduğumda şimdilik pek dinlemiyo...ortada bırakırsam yırtıyo....küpleri üst üste diziyo...5 tanesini falan...legoları yeni aldık...onu daha tam keşfedemedi...bir de en sevdiği oyunlardan biri şişenin içine taş atmak,onları döküp tekrar tekrar doldurmak....bunu yazın plajda keşfetmiştik..10 dk falan oyalıyo egeyi...sonra çocuk parkında devam ettik...havalar soğuyunca evde uzun süre oynamamıştı..özlemiş olsa gerek...geçen damacananın pompasını çıkarmış ve içine doldurmuş kalem, silgi, çatal vs...

Son düzenleme:

ay benim kocada aynı valla :)
hatta bugün çorap giydi evde ayağına bişeyler yağışıyormuş çorabı o yüzden çıkarmıyorum diyo :) benimkide yardım eder ama söyleneni yapar, aklına getiripte bir işi yapmaz ben söylersem öyle yapar.
bende o renki kaplardan aldım, kule yapıyoruz oda üstüste yerleştirebiliyor artık. bitirincede kendisini alkışlıyor.

kilosu az ama maşallah en çok konuşanımız o. kiloyu ben artık önemsemiyorum, zekası becerisi çok daha önemli.

özlemcim bende artık endişelenmeye başlıyorum. benimki sadece anne diyor çok güzel söylüyor, sabah anne diye uyandırıyor ama başka birşey söylemiyor yada bazı şeyleri kendince isimlendirdi ama ben anlayamıyorum. ha birde beni sütyenle falan görürse emme diyor. 2 kelime söylüyor, daha başka anlamsız birsürü şey ama anlamıyorum. bu aylarda cümle kuranlar var. erkekler kızlara göre bir çok şeyi geç yapıyorlar belki bu yüzdendir.

normal hamuru koltuklara bulaştırıyor yada elinde sıkıp yumuşatıp heryere sürüyor. birde hergün hamur yapamıyorum ki.

bende senin gibi toz alıyorum mert heryeri parmak izi yapıyor, arabanın camlarını aynaları heryerde parmakları var.

merhaba kızlar
bende hergün süpürüyorum ama iki günde bir falan siliyorum yetişemiyorum herşeye
bugün gezdik ikeaya gittik çocuk kilidi aldık mecburen , ordan anneannemize gittik yemek yedik gelirken yolda uyudu ama bütün gün hiç uyumamıştı sızdı resmen

mecburen dediğim iki gün önce yemek takımlarının durduğu konsoldan porselen kasenin kapağını almış geziyor evde benimde elim bulaşıktı yıkayıp alana kadar kırıp elini kesti bile, ama derin kesildi herhalde
anlatamam size akan kanı onun üstü başı benim üstüm halılar heryer kan oldu, havlu mendil falan bastırdım artık tutçak yeri kalmadı, hemen kucağıma aldım yakında sağlık ocağı var oraya gittim koşa koşa pansuman yaptılar ama çok ağladı, çok zormuş, pansumanı tutmadı çıkardı yara bandı yapıştırıyorum artık, iki gün daha yıkamıcam, doktor su değmesin bir kaç gün dedi
Allah kimseye yaşatmasın, yarabbim bütün bebişlerimizi korusun
çok zormuş

geçmiş olsun canım ya, yusu kayranın başına ne çok olay geliyor öyle, bir arada elini bıçak kesmişti. nazar duasını sürekli oku.
benim oğlanda bir ara sürekli düşüyordu anneme para verdim çocuklara bişeyler dağıttırdım, sonra rahatladım. tam hareketli zamanlarında çok zor olur.

günaydınn..
emelcim çok geçmiş olsun.allah beterinden korusun.yağmurda öle walla.benimde almam lazım.ama burda yok malesef.izmirden bakıcam artık..yağmurda tv ünitesinin çekmecesine oturup sallanıyor bardaklar tabaklar şıngır şıngır tabi..dedim deprem oluyoo meğer bizim cadıymş.şimdi engel koydum çıkamıyor artık..ama mutfak dolapları falan bütün gün tekrardan topluyorum..çok yramaz çok.

dünden beri yağmurun burnu akıyor.öksürük ateş falan yok.sadece burnu akıyor.bende sabah ıhlamur werdim birazdanda peditus vericem.doktorluk bişeyi yok ama bi virüs salgını varmış.dikkat etmek lazım.

kimseeler uğramamış.
yağmuru uyuttum,çamaşır attım makinaya.eşim bugün istanbula gidicek.ama yalnız kalmıcam abimin eşi geliyo izmirden.yeğenimde var 2 buçuk yaşında yağmurla çok iyi anlaşıyolar.takılırlar artık.
öğleden sonra bi arkadaşa oturmaya gidicez arkadaşımla.hava yağmurlu ama ssıcak.
mercimek çorbası yapıyorum yağmura bayadır yemiyordu.yemekde tavuk yapıcam gelince.

oyuncaklardan konuşulmuş.yağmur genelde kavanozlarla oynamayı sewiyor.makarna,tuz,vs şeyleri koyduğum bi dolap var orayı açar alır başka bieyere koyar.sonra ben kızınca yerine götürür.yada küçük arabası var ona bebeğini koyup gezdiriyor evin içinde.kuleler yapıyor bi tekme atıp yıkıo:)))
hamur almadım henüz erken die düşünüyorum.hem benim kızım hemen ağzına atar.çok sewiyor bulduğunu ağzına götürmeyi.neyse kimse yok görüşrüz kızlar..

günaydınn herkese..

Bazı bebişlere maşallah cümle bile kurmuşlar. Benim oğlum anne diyor ve bunun dışında birkaç kelime daha söylüyor.

yağmurunda çenesi düşük walla.anne yaa ellleemme diyo bana.burnunu silerkenn..
erken konuşacak belli...

günaydın herkese,

bazı bebişler ne güzel kanuşmaya başlamış gibi maaşallah....
benim kızım anne, baba, gel, geldim, al, ver.. bunun dışında su ya ku, top a kop diyor ve anlamsız bir sürü şey...

geçmiş olsun canım..ne kadar dikkat etsekte bazı kazalar kaçınılmaz oluyor.. çünkü çok meraklılar.. heryere çıkıyorlar, giriyorlar. benim en çok korktuğum mutfak , benim kız çok sessiz.. bir anda ayaklarımın yanında buluyorum. ocak önündeyken çok dikkat ediyorum.. Bir de ocağa, tezgahlara uzanıyor. tezgahta çatal bıçak yakınlardaysa hiç kaçarı yok... Allah korusun. . hiç dalgınlığa gelmez.. tekrar geçmiş olsun..

merhaba nasılsınız uzun zamandır giremiyorum bebişleriniz bayağı bişi söylüyormuş. Benimki henüz fazla bişey söyleyemiyor. anne, baba, gol, su, aç, by bye

merhaba nasılsınız uzun zamandır giremiyorum bebişleriniz bayağı bişi söylüyormuş. Benimki henüz fazla bişey söyleyemiyor. anne, baba, gol, su, aç, by bye

aman maşallah canım
inanda öyle ahımşahım konuşmuyo bikaç kelime okadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…