2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

herkese selam..
neslihancım idrar yolu enfeksiyonunda kusma oluyor cnm sormuşssun...
ikinci bebekler konuşulmaya hatta hamile kalınmaya başlanmış..
hayırlısı olsun..allah kucağınıza almayı nasip etsin..
ben yağmur 2 yada 3 yaşına gelince düşünüyorum ondan önce olursada başım gözüm üstüne...
allah hayırlısını versin..

gelelim bize.inanılmaz burnum akıyo şarıl şarıl...
silmekten pinokyo gibi oldum..
yağmur fena değil.öküsürk var arada.
ne giydirceğimi şaşırdım bi sıcak bi esiyo..
yaz gelsede rahat etsek bari.mevsim geçişinden kurtulsak..
neyse kızlar çıkıyorum görürşüz....

saol ayşecim nasılsın ceylin nasıl?**
iyiyiz canım bugün taburun günü vardı ona gittik geldik geldik çıglık çığlığa gazinonun içinde çoçukların peşinden koştu durdu ceyin hanım çok eglendik
yağmur nasıl başladımı yürüme antremanlarınaopuyorumnanaktan

slm hülişim nasılmelis dr ne ddi
bu arada kız yada erkek olma olasılığı %50,%50 erkekten ya x yada y geleceği için canımiki olasılık var yani onlarda eşit

canımcım sende bilgini söylemişsin ama nette biraz bakarsan arkadaşın dediği çıkıyor y ler daha hızlıymış dmllerken x ler yavaş e az olursa zaten yavaşlar kalanlar la kız oluşuyor ama bolsa y ler hızlı hızlı yumurtaya koşuyormuş ve yüksek oranla erkek oluyormuş cinsiyet belirleme diye ara daha neler var neler tabi gende allahım hayırlı evlat versin

gecmıs olsun hülyacım.cıgerler temızse cabuk atlatır ınsallah.
su kız erkek olayını bırdaha anlatırmısın anlamadım been.bu kız aldı aklımı valla :)

canım bak şöyleeeeee şidi ilk yapmada sprem çok oldugundan erkek olma şansı çokkk ama ilkinde yapmayıp ögün 2kez yaparsan yanidaha az spremle kız oluyo

:)) ben ınanmıyorum valla x e y ye falan.allah hayırlısını versın de ıster kız ıster erkek.hoş ben 2.de kız olursa sevınırım.ilke geçiş olsun.iyileşmedın mı daha?
ay kım hamıle ya ben geçmişe bakamadım.benım de nıyetım var 2.çocuğa ama kılolardan kurtulup derın de buyumeye başladıkça uzak gelmeye başladı bu fikir bana.bı yandan da tek kalsın ıstemıyorum.malum topiğin en yaşlılarından bırı olarak vaktım dar hemen yapmam lazım:)))

anam kızsende hep fikirlere karşı çıkıyon denenmiş diyedeik eltim hep öyle yaptı hepde tuttu ama allah bilir tabi bi denemekte yarar varrrr

:))) aşkolsun kız neye karşı çıktığımı gördün.çok mülayim kızımdır ben:)))
a bu arada bugun bı baktım kızımın üstten 3 dişi patlamış.5 ledık dişleri.

anam kızsende hep fikirlere karşı çıkıyon denenmiş diyedeik eltim hep öyle yaptı hepde tuttu ama allah bilir tabi bi denemekte yarar varrrr

Hülya dediğin yöntem nedir, önceki yazdığından bişey anlamadım klavyede probem var sanırım senin. Yazdıkların çok karışık, birbirine girmiş, birde sen kısaltıyorsun ama biz anlamıyoruz :)

Ben de oğlumun tek büyümesini istemiyorum, tek büyütürsem ona bir kötülük etmişim gibi hissediyorum. Kardeş gibi varmı ya, Ne demişler kardeş kardeşi bıçaklamış, dönmüş geri kucaklamış.
Çocuk büyüdükten sonra anne rahata alışınca zor geliyormuş.
Hamileliğim rahat geçse bende hemen düşünüyorum ama 4 ay mide bulantısı, ve hergün kan sulandırıcı iğne vurunuyorum korkuyorum açıkçası. Hayırlısı olsun.

Kızlar 11 aylık bebek beslenmesine baktımda bu aylarda kaşık tutmaya kendi yemeye hevesli olurlar yazmış, bizimki gofret salatalık domates gibi şeyleri kendi yiyor ama kaşığa hiç merak duydmuyor, öncelerisuyuda kendi içiyordu eliyle tutup ama şimdi ben içiriyorum tutumuyor bardağı. Sizinkilerin durumu nedir.
Kemirilecek şeyleri kendi yiyor. makarnayı ben versem yemiyor ama tabağı önüne koyuyorum kendi alıp yiyor eliyle.
Birde bu aralr besenmesine fazla ddikkat etmiyorum nedense, yani ona özel pişirmiyorum kendimize yaptıklarımızdan veriyorum içinde salça ve tuzda var çok tuzlu değil tabi, öğün sayımızda azaldı, eskiden 3 saate bir ek gıda yerdi şimdi 3 ya da 4 öğün yiyor.
Bol bol emiyor emdiği için ek gıda çok istemiyor memeye çok düşkün oldu.
Kalsiyumdan yoksun. Birdek sabah kahvaltılarına peynir koyuyorum oda yarım labne.
Siz nasıl besliyorsunuz.

günaydın ben bebeği kızım 3 yaşına gelince istiyorum.Şuan yaşım 29 31 de felan doğacak.Daha fazlasıda iyice geç olur artık.Benim öncelikle kilo problemimi aşmam lazım.

Kızımı tahlile götürdüm.Ama çiş yapmadı.Bugün yine deniycem bakalım.Bekliycem inşallah yapar.Doktor mide bulantısı için emedur fitil verdi onu verdim dün iyiydi çok şükür.Rahatta uyudu meleğim.ınşallah bugün tahlili yaptırabiliriz de bebeğimin derdi neyse öğreniriz Allah ın izniyle

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler ilke sana geçmiş olsun.

bu konu benımde cok kafamı karıstırıyooo,annem kardesı olsa sana daha az iş duser dıyor,diğer turlu tum oyunlara sen ortaksın dıyr,yanlız kalmasını bende ıstemıom ama nası bakarım bılmıyorum,bu konuyla ılgılı baslık acarsanız ıyı olur aslında....kızımın uykuları halaaaaaa sorunluuuu hala gezmeye cıkamıyoruz 2 saat dolanıp gelıyoz,gecelerı bırı agladıgında dgerıde yanı kızımda kalkar aman allahımmmm zemuszemus kızım sessızlıge cok alıştı cunkuuuu,gercı o zaman 2 yasında olur duzelırmı bılmıom,2 cocuk nası olur tecrubelı olnalar yazsın lutfen kafam cok karısık bıde calışmam gereken 5 senem var,yasım 29 maleseffff 81 liyimmafoldumben bırı hayatamı programlıyabılrımı rep vercem sözkaydirigubbakcemile3

günaydın kızlar
ilke geçmiş olsun
neslihan bizim bugün 4.denemeydi ve yine alamadık yaptı ama o torbadan aktı gitti eşim de kızdı bıraktı gitti işe . ne yapcaz bilmiyom.bu arada kulak iltihabından şüphelenmiştim ya sabah sağlık ocağına götürdüm iltihaplanmış bir kulağı.spectrum verdi mamaya karıştırabiliyosun bakalım bikaç gün kullanalım kendi dr.umuza götürünce geçmiş mi anlarız. tesadüf müdür nedir idrar yolu iltihabı ile kulak iltihabı aynı anda oluyo benim kızda.
ayşecim benim kızım da boş kaşığı yiyomuş gibi yapıyo yemek yemez kendisi tutmak ister.

yumurtayı sadece ekmekle yiyor ceylin peynir sevmiyo malesef cicbebeyle karıştırıp veriyorum. meyveli yoğurt yiyor. bende özel yapmıyorum sayılır artık özel ona yaptığım tarhana çorbası var çok seviyor.bizim yemeklerden yiyor biraz.eline bende veriyorum salatalık benimki hepsini ısırıp sokuyo ağzına yutmayı beklemiyo cadı.çubuk krakeri çok seviyo.benimkide emiyor gündüz 3 kere emziriyorum gece en az 4 kere emiyo.
böyle bizimkide meyve yemiyor malesef zorlamıyorum meyve meyve suyu sevmiyo beslenmemiz böyle sağlığı yerinde çok şükür takılmıyorum o yüzden şunu yesin bunu yesin diye zorlamıyorum yediği kadarı yetiyo. genelde iştahlı bi bebek zaten dişten arada bi kaç gün küçülüyo porsiyoları sadece.

tahlıl torbasından bızede verdıler sabah taktım öğlen esım gelıp alcak ,onu tam seyının ıcıne oturtman lazım canım arasına sokucaksın yoksa tutmuyo malesef akıo idrarı beze.

benim cadımın da uykusu sorunlu gece çok kalkıyo o yüzden erken daha 3-4 yaşına gelsin bakallım. bide doğuya gidiyoruz bu sene 2-3 sene oradayız oranın dönüşünde 25 yaşındayım bende 2. de 28 de doğururum artık
ailen yakınsa bunaldığında sana yardımcı olacak biri varsa doğur çıksın aradan birlikte büyüsünler başa sarp durmazsın aynı zamanda biter sıkıntıları büyüyüp giderler. ben yalnızım hiç dinlenecek uyuyacak zamanım yok gece uykusuna hasretim o yüzden birz büyüsün dinleneyim ondan sonra diyorum. yardım edecek biri olsa daha erken düşünebilirdim

tahlıl torbasından bızede verdıler sabah taktım öğlen esım gelıp alcak ,onu tam seyının ıcıne oturtman lazım canım arasına sokucaksın yoksa tutmuyo malesef akıo idrarı beze.

canım hep bardakla alıyoduk poşet pek tutumuyo zaten. ama biz idrar kültürü yaptırıcaz onun da 15 dakika süresi var .sizin sadece tahlil heralde.ama yine de okadar bekleme süresi var mı idrarın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…