2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

naber kızlar?
ilkecim geçmiş olsun, çabucak olsun bitsin inşallah
yerim sizin ateşli kızlarınızı :) Allah banada nasip etsin inşallah ama seneye falan
kayra çok kuduruk oldu kızlar başedemiyorum bugün uyumadıda bütün gün, başıma ağrılar girdi peşinde koşmaktan
giyinirken kaçar bizimde ama zorla giydiriyorum hemde iki kat hala içinede yün :)
bütün sehpa masa örtülerini buruşturup fırlatma huyu var, ütüle ütüle salak gibi boşuna, kumandaları, telefonları fırlatıyor
yemek yemiyor kaçıyor , birde şimdi taktı odasının camından balkona atlıyor, bir o camda kilit yoktu acilen takmamız lazım
çok yoruyor beni :KK43:

ay allah vallahı dağına göre kar verıyor.ben oğlum olsun hiç istemedım allah var.2 erkek yeğenım var elımde buyuduler orda tatmın ettım herhalde erkek çocuk sevgisini ama kafam götürmuyo benım erkek çocukları.sırf senınkı değil yanı emelcim etrafımda erkek çocuk kım varsa kayra gıbı.başta benım yeğenlerim.allah kolaylık versın.
bizim bı arkadaş grubumuz var mesela 5 aile hepimizin kızı var.inan wc dışında masadan kalkmıyoruz bıle nerdeyse.kendı kendılerıne oynuyolar bı kenarda.
amaaaan yaramaz maramaz allah canlarını sağ etsın.
bu arada ben de kısmetse 11 nısanda doğum ıznıne ayrılıyorum.acık gezem tozam sonra kapanıcam eve:KK43:

selam kızlar, bizde hafta sonu kaplıcalardan yer ayırttık 2 günlüğüne çok iyi geldi mert havuzdan hiç çıkmadı.
bugünde misafirlerimzi var yatılı eşimin babanesi yarın ameliyat olacak bendeler.
hafta sonu antalyaya gidiyoruz, mertin gribi başladı şimdide öksürüyor yarın doktora götürsem iyi olacak.

gülincim bizim içinde gez toz, maşallah derine nerde bizim masada oturduğu 5 dakikayı geçmez oda çok sevdiği bir yemek olursa
genelde peşinde koşaraktan yediriyorum , bu büyük bir hata aslında ama bakalım bu yaz düzeliriz inşallah
ayşecim geçmiş olsun merte, hastanızada acil şifalar versin Allahım

selam kızlar
ayşecim geçmiş olsun
emelcim kalın giydirme o kadar alışmasın vücudu gerçi artık büyüdü alışmıştır.biz de öyle büyüdük şimdi dötümüz donuyo.kombi tam gaz çalışıyo ama başkalarına bakıyorum hiiç üşümüyolar.
gülincim ne çabuk geldi ya senin izin. bizim aylar sürmüştü sanki.
ben de bugün kötüydüm yine kızlar zar zor dwrslere girdim bi ara sağlık ocağına gittim tansiyonum düşmüş 2 haftadır leylayım zaten.neyse geri okula geldim girdim derse ama bi kötü oldum eşimi aradım artık son ders izin aldım acile gittik. stres yorgunluk dedi dr. tabi ne kadar doğru bilemiyoruz neyse 2 gün rapor verdi yarın evdeyim bakalım eceyle ne kadar dinlenebilecem.

iyi akşamlar kızlar.
gülin,özlem,emel saolun kızlar.çarşamba günü izmire gidicem ege üniversitesine bakalım ordaki doktorlar ne diyecek?
özlemcim sana da geçmiş olsun.
yağmur da eşofmanla dışarı çıkmıyor illa pantolon giyecekmiş.geçen eşofman takımı giydirdim. bununla gidilirmi gezmeye diyor.
yemeğimizi yedik oturuyoruz.izin verirse biraz gezineyim görüşürüz kızlar.

selam kızlar, bizde hafta sonu kaplıcalardan yer ayırttık 2 günlüğüne çok iyi geldi mert havuzdan hiç çıkmadı.
bugünde misafirlerimzi var yatılı eşimin babanesi yarın ameliyat olacak bendeler.
hafta sonu antalyaya gidiyoruz, mertin gribi başladı şimdide öksürüyor yarın doktora götürsem iyi olacak.

hem merte hem kayınpederıne geçmiş olsun.

selam kızlar
ayşecim geçmiş olsun
emelcim kalın giydirme o kadar alışmasın vücudu gerçi artık büyüdü alışmıştır.biz de öyle büyüdük şimdi dötümüz donuyo.kombi tam gaz çalışıyo ama başkalarına bakıyorum hiiç üşümüyolar.
gülincim ne çabuk geldi ya senin izin. bizim aylar sürmüştü sanki.
ben de bugün kötüydüm yine kızlar zar zor dwrslere girdim bi ara sağlık ocağına gittim tansiyonum düşmüş 2 haftadır leylayım zaten.neyse geri okula geldim girdim derse ama bi kötü oldum eşimi aradım artık son ders izin aldım acile gittik. stres yorgunluk dedi dr. tabi ne kadar doğru bilemiyoruz neyse 2 gün rapor verdi yarın evdeyim bakalım eceyle ne kadar dinlenebilecem.

a aaa sana da çok gecmiş olsun.adam gıbı bı baktır kendıne.sen meslek lısesındemıydın.ben de sınır hastası olurdum herhalde lisede çalışsam.dun de ızmırde bı lısede öğretmenler odasını basıp öğretmen dövmüş öğrenciler.

hastalara acil şifalar , yakınları ölenlere başsağlığı diliyorum.....ankarada da hava fena değil, park sezonunu açtık, iyi mi oldu kötü mü bilemiyorum...ege bi parktan diğerine gidiyo, onu da beğenmiyo, markete, komşu sitelere dalıyo....ben de peşinden tabi:) bu arada geçen sene pek iletişim kuramıyodu sanki akranlarıyla, bu yıl daha iyi oynadığını farkettim, hoşuma gitti, evde beni dinlemeyen çocuk parkta arkadaş edinip basit oyunların kurallarına uyabiliyo, mesela 3 arkadaş birlikte kaydırağa çıkıyolar, sırayla kayıyolar...ya da 1 kovaya birlikte çakıl taşı koyup doldur boşalt yapıyolar...tabi arada bi hır çıkıyo...ama geçen seneden daha başarılı geldi....kreşe alışamazsa diye düşünüyodum...şimdi içimde yeni ümitler filizlendi:)
öğretmen arkadaşlar izmir deki olayı ben de okudum ve malesef şaşırmadım...daha önce çalıştığım lise kenar mahlledeydi ve benzer olaylar oluyordu....çok üzücü tabi..insan işini yaptığı için dayak yer mi? orda dayak yiyen meslektaşımız nöbetçiymiş ve kavga edenleri ayırmış...ayırmasa işini yapmasa bişey olmayacak:KK43: gerçi buseferde idareciden fırça yer, çocukların başına bişey gelse kavgada soruşturma açılabilir...iki ucu şeyli değnek....ben çok isteyerek öğretmen olanlardanım, hani öyle ilk tercihim olmadı ben de boşta kalmamak için okudum diyenlerden değilim, 12-13 yaşlarından beri ingilizce öğretmeni olmak istemiştim...ama şimdi hiç severek yapmıyorum...maddi durumum daha iyi olsa istifa bile edebilirim...midem bulanıyo artık duyduklarımdan gördüklerimden.....gelecek nesilden hiç umudum yok....

fatoşçum ınan bazen bunca seneyı yakmayı göze alıp ben de duşunuyorum ıstıfa etmeyı.herhalde tc tarıhınde öğretmenlerın bu kadar ayaklar altına alındığı başka bı dönem olmamıştır.evet adam bı de nöbetçıydı yazık.kazayla o salakların başına bışey gelseydı vay o öğretmenın halıne.soruşturmadan cezadan başını kaldıramazdı.ama o öğrenci msüveddelerıne hıçbişey olmayacak.ama bı öğretmenın gözunun ustunde kaşın var dese çarşaf çarşaf dayakçı öğretmen dıye lanse ederler.ben de ığrenıyorum artık inan.

selam kızlar
evet gülincim meslek lisesindeyim ama diğerlerinin de farkı yok yeni nesil çok kötü geliyor çoook. hiçbişeyden haberleri olmayan ilgisiz bi gençlik.çocuklarımız için üzülüyorum onlar da bu düzene uyacak.ygs sınavı kaldırılırsa artık halimiz ne olur bilmiyorum çünkü bunun için hiç hazır bi ülke değiliz. artık doktor öğretmen ne yetişirse yetişsin eskisi bilgili olmayacağını düşünüyorum.
ben evdeyim kafam sersem gibi hala kendi kendime teşhis koydum sanırım bende boyun fıtığı ya da düzleşmesi gibi bişey var . şu yazılılar falan bitsin gidicem dr. a

özlemcim geçmiş olsun
bencede kızlar eğitimin hali hiç iyiye gitmiyor, çocuklarımız için çok endişeleniyorum
çok bayat ekmek var evde kızlar, atmayada kıyamıyorum varmı öneriniz?
süt ve yumurta üstüne sucuk dizip pizza yapıyorlarmış araştırıcam bir

emelcim rondodan geçir poşetlere koyup buzluğa at.köftelere koyarsın.

kızlar nasılsınız
emelcim ben de buzluğa atıyorum bayat ekmekleri.
bugün bursaya gittik kapalı çarşı falan vakit olsa arardım emelcim seni. ay ne kadar kalabalıktı yürümekte zorlandık zaten çocukla da alışveriş falan olmuyo gerçi bugün maşallah iyiydi sorun çıkarmadı.az önce de uyudu bu gece yalnızız kızımla ben de uyumak istemiyorum.

özlemcim bakalım ne zaman kısmet olcak görüşmek :)
bizde oğlumla yalnızız bu gece babamız balığa gitti foçaya, bütün gün mahvetti kayra beni, sabah kalkış 9:30 gece yatış 23:08 , 14 saat nerdeyse pert durumdayım :KK43:

ay cok cevap yazmak istiyorum
ama çok zorlanıyorum yazarken iki saatte yazılıyor

selam kızlar.
nasılsınız.kimseler uğramamış yine.bizde yarın izmire gidicez birkaç gün kalıcaz kızımla.
ege üniversitesine gdicem kulak burun boğaza.birkaç işim daha var.halledip döncez.hem de değişiklik olsun.
yarın sabah çıkcaz.
görüşürüz kızlar...

hadi bakalım ilke gel bugun guzel hava ama gene yağmur gelıyo dıyolar senın şansına:))

derın de şu an ayağımda salladım uyuyo.bugun boşum.hoş önumuzdekı haftadan sonra hergunum boş olucak:)bız de h.sonu gumuldurde bı otele gıtık 5 aile çoluk çocuk super bı oteldi.yazın deli pahalıymış ama kışın ço uygun.derın hazvuza falan gırdı çok eğlendi.eşim de dinlendı ben bı b.k anlamadım çocuk peşinde:KK36::KK36:ama dedım eylul gıbı kesın getır benı burayıa eşime.aklım kaldı valla.2.de ayaklanmadan tatıl yaptık yaptık ondan sonra gene zor en az 3-4 yıl:KK14:

merhaba kızlar,
menekşecim kimi gün uyuyor kimi uyumuyor, bugün uyudu mesela, bırakçağa benziyor uykuyu
ilkecim iyi yolculuklar
gezin bakalım kızlar
bizde sabahtan gezdik kayra yoruldu uyudu bende yatıcam biraz halim kalmıyor bu kudurukla
yemeklerini kendisi yemeye alıştırıyorum hep ben yediriyordum koca çocuk oldu maşallah artık öğrensin
sizinkiler kendi yiyormu kızlar?
ama kendisi alınca tabi sıkılıyor iki lokmada ben doydum diyor kalkıyor :KK43:

X