2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar
nasılsınız biz idare ediyoruz işte

maşallah bizim topiğin kızlarına..hep uzun olacaklar galiba...niye daha uzun oolmasın diyosunözlemcim...mankenlere nasıl yakışıyor boy...biz az önce ölçtük kilomuzu 13.5, boy 96 ....öyle pek iştahlı bi çocuk değil, yemek seçer...sizin ara öğün dediklerinizi biz ana öğün olarak tüketiyoruz...yoğurt gibi...neyse olsun... anası da babası da iştahsızmış kükükken..bize çekmiş diyoruz...

fatoşcum o kadar uzun oy istemiyorum mankenlik dışında hep sorun oluyor
biz de aynen fatoşcum çok az yiyor.
kızlar maşallah sizin kuzulara bizimki bunların yarısını ile yemez.zaten sabah şunu öğle bunu yer diyemiyorum belli olmaz çoğu zaman akşama kadar aç durup akşam yer
gülincim eylemden hiç haberimiz yok olsa bile katılsak da zaten bildiklerini okuyup geçecek genel kuruldan halka soran yok. bu arada bebişin 14 haziran gözüküyor benim de 15 haziran d. günüm .

yaa 15 hazıran da bızım evlılık yıldönumumüz:)) 10.yılda 2 çocuklu bi çift olucaz allah kısmet ederse.

selam kızlar...
düğünümüzü yaptık.elti oldum :)
misafirdi gelendi gidendi derken feci yoruldum.yağmur'da aptal gibi oldu kalabalıkta.
kaldık başbaşa.

boylar kilolalr maşallah.ben 1.75, eşimde 1.73 falan.yağmur'da uzun olacak.

menüleri yazmışsınız bende dünkü menüsünü yazayım yağmur'un....

sabah: yumurta,peynir,pekmez,biraz gevrek,taze sıkılmış portakal suyu(hazırları sevmiyor) bazen omlet yapıyorum peynirli...

öğle:1 kase ekmekli çorba,yoğurt( hiç şaşmaz bayılır yoğurta)

aralarda badem ceviz fındık çikolata.ama bunlardan az az tadımlık.

akşam 1kase yoğurtlu ıspanak.

gece:cicibebeli süt

gülinn yürüyüşünüzü destekliyorum arkadaşım.saçma sapan düzen getirmeye çalışıyorlar.5 yaşında çocuk ilkokula nasıl başlar.aklım almıyor:KK19:

Son düzenleme:
slm kızlar maşallah pamuklara poyraz fazla yemiyo akşama kadar peşinde koşturuyo çok fazla yaramaz görenler ben böyle çocuk görmedim diyo artık neyle oyalayacağımı şaşırdım sabah benden önce kalkarsa bütün odaları dağıtıyo bugünde makas bulmuş tezgahın üstüne tırmanmış sesine uyandımda ladım elinden bişey olmadan artık yetişemiyorum hızına zaten hava soğuk dışarı çıkamıyoruz evde iyice enerji doldu yaz gelsede atsak kendimizi dışarıya:KK1:

nasılsınız kızlar,
ilkecim hayırlı olsun Allah geçim versin maşallah yağmurada
bencede saçmaladılar eğitim sistemini, nasıl bir türkiyeye büyüyor çocuklarımız korkuyorum

bizim bugünkü menümüz
sabah yumurtalı ekmek peynir zeytin pekmez meyve çayı
öğle salçalı makarna ayran
akşamda kıymalı kapuska yoğurt salata olur
birde ayvalı muhallebi yapıyım diyorum seviyordu bayadır yapmadım

maşallah kuzulara boyları kiloları güzel
benim kzınkini daha ölçmedim

bizimde bugünki menümüz
sabah
cicibebe,peynir,pekmazbulamacı
ögeln

bir kaşık yedi başka yemedi cadı prasa ve süt
yarımda muz yedi

öglende
kekli yogurt vermeyi düşünüyorum

akşamki menümüzde de
prasa ve pirinç pilavı var bakalım neladar yiyecek

he bu arada nasıl yedi bilmem ama dün akşam doyurucu olmasada azcık balık yedii

sağol emelcim.
bütün gün evde pinekledik resmen.
havada soğuk yaz gelsin artık.evlerde tıkıldık kaldık.

bugünkü menümüzü yzayım bari.

sabah aynı kahvaltımız.
öğle:ekmekli tel şehriyeli çorba,yoğurt
akşam :salçalı makarna,ayran(bayılıyorr)
birazdan meyve yeriz yatarkende cicibebeli süt.

kızlar vitamin yada balık yağı falan kullanıyormusunuz ?

ben sevenseas veriyorum ilkecim iki günde bir veriyorum ama baya açtı iştahını maşallah
gerçi bugün az yedi ama belli olmuyor çocuklara
uyumuyor yalnız bu saat oldu hala koşuyor :KK43:
bizim uykumuz problem :KK43:

selam kızlar
ben 2 gündür giremiyorum nete problem var her an kopabilirim
ilkecim ben hiç bişey vermiyorum vitamin adına.
gülincim artık unutmam sizin evlilik yıldönümünüzü
ben de çok yoruldum heralde bugün fenalaştım okulda tansiyonumu ölçtürdüm 8 e 4 çıktı düşmüş neyseki hafta sonu artık ama yazılılar başlıyo bu sefer de bir sürü soru hazırlamam gerek neyse uğrarım yine görüşürüzzz

özlemcim geçmiş olsun
kızlar , kayra şu top fırlatan tabancalar varya topu koy tabancanın içine, daya gözüne, ateş :KK43: gülermisin ağlarmısın
Allahtan plastik ama çok ağladı acıyo diye
gece vakti polikliniğe koştuk gene, şiş biraz gözü, morarabilir dedi doktor , gözünün içine zarar verdimi bilemem dedi, pazarteside bir göz doktoruna götürcem

emelcim çok geçmiş olsun.şimdi nasıl peki?
kıyamam ne acımıştır.kaldır sende verme bir daha tabanca falan.
umarım hemen geçer.

selam kızlar hava güneşli yağmurla gezelim biraz görüşürüz.

özlem ve emel geçmiş olsun..........ilke biz kışın 2 şişe bitirdik seven seas portakallı...ama artık vermiyorum...dr bi şişe bitince ara ver 1 ay demişti...bir de yiyen çocuğa gerek yok demişti....gıdalardanda alıyorsa fazlası böbreği yorarmış....ben az yediği için veriyodum..

özlemcim geçmiş olsun
kızlar , kayra şu top fırlatan tabancalar varya topu koy tabancanın içine, daya gözüne, ateş :KK43: gülermisin ağlarmısın
Allahtan plastik ama çok ağladı acıyo diye
gece vakti polikliniğe koştuk gene, şiş biraz gözü, morarabilir dedi doktor , gözünün içine zarar verdimi bilemem dedi, pazarteside bir göz doktoruna götürcem

çok geçmiş olsun emelcim.zaten çok tehlıkelı o tabancalar nıye aldınız ki:KK20: allah korumuş valla.

günaydın herkese,

emel geçmiş olsun cnm, Allahtan bişey olmamış gözüne, ne kadar herşeyden anlıyo gibi davransalar da bebek daha bunlar, ne zaman ne yapıcakları belli olmuyo çok dikkatli olunması gereken bi dönemdeler,

öğünlerden konuşulmuş, şükür kreşde düzenli yiyo azra, evde binbir naz niyaz, sabah kalktı şeker istiyo zilli, tost yaptım bi lokma verdim tükürdü, kızdım dayanamadım epey bi ağladı, sonra süklüm püklüm geldi, barıştık kahvaltımı yapıcam anne dedi sucuk istedi, sucuk yaptık bu sabah kahvaltı olarak

minik bi tostun yarısı, bi dilim kaşar peyniri,
üç dilim sucuk, 4 zeytin, bir bıldırcın yumurtası yedi , bi bardak da ıhlamur içti, yemiceğinden değil ama felaket inat bi çocuk, inadı kırılmadan yemiyo, kilosu daha 12 ancak ama yese de almayanlardan olucak galiba benim minyon kızım,

bugün de babamız acilde nöbetçi, yalnızız ecde, felaket soğuk var dışarı da çıklıcak gibi değil, baharı, yazı öyle özledik ki :KK43:(

selam kızlar
emelcim çok geçmiş olsun kızma ama çok güldüm biran gözümün önüne geldi bizimki de öyle şeyler yapar ki gülsem mi ağlasam mı
hava çok güzel burda sabah çıktık dolaştık kızımla eve gelince uyudu hemen yoksa 3 ten önce uyumazdı birazdan kalkar
ben menümüzü yazamıyorum günlük çünkü ne yediği belli değil. sabah yumurta yiycem dedi pişirdim tadına bile bakmadı çorba içicem dedi ısıttım 2 kaşık aldı ben bağırınca 3. kaşığı aldı ama ağlayarak o da kaldı.neyse sonra coco pops yiycem dedi biraz koydum sütle ondan yedi bu saat oldu aç aç yatıyo ama hiç ısrar etmiyorum artık kendisi söylerse veriyorum

sağolun kızlar, iyi şimdi maşallah hafif şişlik var okadar,
tabanca zararsız gibi göründü ne bileyim çok hafif bir topu var sık sık kayboluyor zaten keşke hiç bulmasaydım
bide yanlışlıkla oldu anne hiç acımadı diyo, ondan ağladın zır zır :)

bizim menümüz
sabah tahinli çörek çok az yedi haşlanmış yumurta peynir ballı ıhlamur
öğle ıspanak yoğurt az pilav
bir pingui
akşamada mercimek çorbası var, yanına ne yapsam düşünüyorum valla

bugün hava güzel terasa çıkardık bisikletini gezdi durdu yorulunca acıkıyor :)

selma kızlar sizinkiler ne güzel öğlen uyuyorlar bizimki hep bu saatlerde uyur gecede 1 de 2 de anca yatar. sabah 8 de kaldırdım yine akşam 6 yı buldu uyuması vücut alışmışş sanırım akşamüstü yatmaya.

burada hava 2 gündğr saoğuk yarın biraz iyi çıkıcaz kuaföre falan götürücem ikna edebilirsem saçlarını kestiricem.

bugün çok yoruldum ütüydü ev süpürme toz alma merti banyo yaptır ardından ben epey yorulmuşum. akşama yemeğim yok ama eşimde yok,, bizim evde doğru düzgün yemek pimiyor eşim olmayınca hep aperatif hazırlıyorum zaten bende işdah yok....

ayşecim yanlış anlamada sürekli aparetif olduğu için mert az yiyor olabilir
benim eşimde çok geç gelir genelde ama ben hergün bir sebze yemeği çorba yapmaya çalışıyorum
kendim yemesemde kayra için

X