2009 Aralık Anneleri

140 tl dıye duydum rotayı alan olursa fiyat yazsın buraya
gerçi biz sizden buyuguz bız alcz sanırım ilk :)

ÖMER;
hikayesi:

ÖMER: emer - gazlanır - gazı çıkar - hıçkırık tutar-hıçkırığa sinirlenir-tekrar emer, hıçkırık geçer-emdiği için yine gazlanır.....

veeeeee böleee sürüp gider...
günler günleri geceler geceleri kovalar ....
ömer büyür 1,5 aylık olmuştur artık ama hala uyumayı öğrenememiştir...
isterki hep memecik bebeği olsun...
yatırırsan yatağına ıhhh ıhhhh ıhhhhh ve waaaaaooo....

hikayenin devamı gelicek bizi bekleyin :)))))kaydirigubbakcemile2.

ÖMER;
hikayesi:

ÖMER: emer - gazlanır - gazı çıkar - hıçkırık tutar-hıçkırığa sinirlenir-tekrar emer, hıçkırık geçer-emdiği için yine gazlanır.....

veeeeee böleee sürüp gider...
günler günleri geceler geceleri kovalar ....
ömer büyür 1,5 aylık olmuştur artık ama hala uyumayı öğrenememiştir...
isterki hep memecik bebeği olsun...
yatırırsan yatağına ıhhh ıhhhh ıhhhhh ve waaaaaooo....

hikayenin devamı gelicek bizi bekleyin :)))))kaydirigubbakcemile2.

bu ömerle mina akraba olabilirlermı acaba biryerlerden :)
sanki bizim hikayemızı kaleme almışsın :)

ilahi burcu, pelin doğru diyor, bizim ardanın hikayesine de benziyor vallahi...

zeynebim iyiymiş maşallah pelin teyzesi gelişimi gayet iyi 620 gr almış 3 haftada boyuda 3,5 cm uzamış kızımın 2.hepatit aşımızıda oldu yine katıldı ağlamaktan yavrum nazandan duymuştum sanırım yüzüne üfleniyo diye hemen normal ağlamaya başlıyo ozaman yinede çok panik yapıyorum çok sık oluyor bu aralar.önümüzdeki ay için 4 aşı olacak sanırım rota aşısınıda sordu yaptırmak istiyormusunuz diye..sen ne yaptın pelin yaptırdınmı rotayı?
çok gazı varmış bide benim kızımın 1 aylık oluncaya kadar hiç ilaç kullanmayın demişti doktorumuz neyseki başladık ilaçlara artık babuline şurup ve sap damla verdi biraz rahatlattı sanki kuzum çok kötü olursada fitil verirsiniz rahatlatır ağrısını azaltır dedi.dün emzirme yastığı aldım bide söyliyeyim sizede çok rahat ettim tavsiye ederim.1 aydır sırt ağrısından kımıldayamıyorum nerdeyse çünkü..zeynebimede sallanan ve mama sandalyesi olan beşikten aldım belki biraz yatar diye sürekli kucakta çok yoruluyorum bütün gün benden başkasındada durmuyo pek bakalım inş. işe yarar evde yalnızken filanda rahat olur.

bende emzrırken cok yoruluyorum belım kopuyo,,bıde afzından kaçırmaası var azra hanımın cebelleşıyorum emzırıcem dıye..yastığı ve sandalyeyi hangı marka aldın acaba ve nerden...bende yastık almalıyım ya madem rahat

oğluşu olanlar sünnet ne zaman yaptırıcaksınız doğumdan önce görüştüğüm bir nefroloğ doğar doğmaz yaptır dedi ama oğluş çok ufak doğunca kıyamadım dün çoçuk doktoruda 3. ay yaptır dedi ama..........narkozla uyutur yaparlarmış narkozsuz olmaz mı acaba bilen var mı

bende emzrırken cok yoruluyorum belım kopuyo,,bıde afzından kaçırmaası var azra hanımın cebelleşıyorum emzırıcem dıye..yastığı ve sandalyeyi hangı marka aldın acaba ve nerden...bende yastık almalıyım ya madem rahat

Yastığı e-bebek ten aldım canım tek tip zaten. beşiğide haşim işcan'dan aldım fatihten bayağı uyguna geldi

canım bizimde yarın aşı ve kontrolümüz var yanlız şeye kakar veremedim, sağlık ocağıda yarın bekliyor bizi aşı için, ama ben gitmişken hastanede aşısını yaptırayım diyorum, siz ne dersiniz???

canım biz çikolata yaptırmıştık.. sen sanırım başka bişeyler düşünüyorsun..

öznurcum selam, bende mi alsam emzirme yastığı acaba ya bende mahvoluyorum emzirirken.. sırtım hele de kollarım ağrıdan kırılıyor.. zaten uzun süre memede kaldığı için oluyor.. rota aşısı nedir öznur ben duymamıştım? bizimde yarın kontrolümüz..

Ben de önce dr.a götürecem oğlumu orda dr. kontrol eder aşı için sağlık ocağına gidecem devlet karşılıyor sonuçta orda da ilgileliyor baya aşısını sağlık ocağında olacak yani.İnş sorun yaşamayız canım.geçmiş olsun şimddidenyerimseniben

oğluşu olanlar sünnet ne zaman yaptırıcaksınız doğumdan önce görüştüğüm bir nefroloğ doğar doğmaz yaptır dedi ama oğluş çok ufak doğunca kıyamadım dün çoçuk doktoruda 3. ay yaptır dedi ama..........narkozla uyutur yaparlarmış narkozsuz olmaz mı acaba bilen var mı

canım bende doğumda yaptırıcaktımsonra benim kadın doğum doktorum tavsiye etmedi :KK43: kuzenimde oğlunu ankarada ünlü bir fenni sünnetçide yaptırdı, 6 aylıktı çok rahat bir operasyon geçirdi, lokal yaptılar.önceside sonrasıda rahattı sanırım bende öle yaptırıcam...eğer öyle olmazsa da 6 yaşından sonra artık....

canım bende doğumda yaptırıcaktımsonra benim kadın doğum doktorum tavsiye etmedi :KK43: kuzenimde oğlunu ankarada ünlü bir fenni sünnetçide yaptırdı, 6 aylıktı çok rahat bir operasyon geçirdi, lokal yaptılar.önceside sonrasıda rahattı sanırım bende öle yaptırıcam...eğer öyle olmazsa da 6 yaşından sonra artık....

çoçuk doktorumuz üroloğa yaptır dedi ben fazla geç kalmamalıym ilerki zamanda idrar yolu enfeksiyonu falan olmadan yaptırmalıyım narkoz olayından tırsıyorum biraz ....eğer 6 yaşına kadarda beklersem hiç yaptırmam askerde yapsınlar kızdelikafadulden

offf kızlar moralim çok bozuk minik kızım bugün öksürmeye başladı ablası okuldan hastalığı evdeki herkese sattı büyük kızımı iyi etmeye uğraşıyorum kendim hastayım ama misafirlerimden ve gece uykusuzluklarımdan onu bile unuttum dinlenemiyorum bunların üstüne minik kızım başladı yarın doktora gidicez hem muayene hem kalça ultrasonu çekilecek hemde aşısı var.offf Allahım beterinden sakla hiç ilaç vermek istemiyorum ama mecbur kalıcam anlaşılan.Bide bu hafta gaz sıkıştırmaları tavan yaptı akşam 11 sabah 10 arası düşünün artık halimi.

offf kızlar moralim çok bozuk minik kızım bugün öksürmeye başladı ablası okuldan hastalığı evdeki herkese sattı büyük kızımı iyi etmeye uğraşıyorum kendim hastayım ama misafirlerimden ve gece uykusuzluklarımdan onu bile unuttum dinlenemiyorum bunların üstüne minik kızım başladı yarın doktora gidicez hem muayene hem kalça ultrasonu çekilecek hemde aşısı var.offf Allahım beterinden sakla hiç ilaç vermek istemiyorum ama mecbur kalıcam anlaşılan.Bide bu hafta gaz sıkıştırmaları tavan yaptı akşam 11 sabah 10 arası düşünün artık halimi.
canım çok geçmiş olsun.. çok üzüldüm... allah yavruna acil ifalar versin inşallah.. şu insanlarıda hiç anlamıyorum ya kadının küçük bebeği var zaten uyku yok durak yok ne dye geliyosunuz kardeşim... sonra gelin hayret bişey ya.. insan kendine tahammül edemiyor bu dönemde birde sizinle mi uğraşsın.. ben kendimden biliyorum geceleri artık zıvanadan çıkıyorum.. karnı tok olduğu halde memeye saldırıyor ancak memede susuyor.. kollarımda bir sorun var zaten sabit aynı şekilde çok tutunca derman kalmıyor birde sürekli emzirince uyurken bile ağrıyr kollarım.. böyle iki yana düşüyor resmen.. geceleri de kabus görüyorum.. birileri bebeğimi elimden almaya çalışıyor ben sürekli savaş halindeyim.. dün gecede boğuluyordum mesela.. resmen o anın nasıl bişey olduğunu yaşadım kızlar korkunçtu.. havuza düştüm ve tüm çabalarıma rağmen suların altına gömüldüm yavaş yavaş su doldu vücuduma an be an yaşadm yemin ederim.. her gece hergece bir kabus.. zaten üçe dörde kadar ayaktayım gösümde bebiş üstüne birde kabus görünce ya akşam oldumu bir karamsarlık çöküyor üzerime artık.. inşallah kırkımız çıkınca yoluna girer herşey sağlıkla inşallah.
yoksa bende psikoloji filan kalmayacak.. eyvahedigeldismile.

çoçuk doktorumuz üroloğa yaptır dedi ben fazla geç kalmamalıym ilerki zamanda idrar yolu enfeksiyonu falan olmadan yaptırmalıyım narkoz olayından tırsıyorum biraz ....eğer 6 yaşına kadarda beklersem hiç yaptırmam askerde yapsınlar kızdelikafadulden

askere de yollamıcam diorum ben napcaz :)))

çok geçmiş olsun canım benim kızımda geçen hafta 39.8 ateşleydi hep :KK43:( maalesef okuldan alıyorlar...hangi birini sakıncaz ben de şaştım kaldım walla :KK43:

Arkadaslar ben de kafayı yedim artık. Vücudum dayanmıyor haftalardır yarı oturur pozisyonda yatmaktan dolayı zaten var olan bel fıtıgım iyice azıttı.
Ağrıdan mahvoluyorum. Ben bu halde nasıl bakacağım oğluma. Nasl doğrulup kucaklıycam.
Her şey düzeleceğine gün geçtikçe daha da beter oluyor. Geceleri kucağımdan indiremiyorum. Yanıma yatırdığım an basıyor çığlığı. Yaa yok mu bunun bir çözümü dayanamıyorum artık.
Gündüz öyle değil gece çıldırmış gibi meme arıyor. Tamam emsin bir saat emsin ama sonra insin kucağımdan değil mi yok ne mümkün saniyesinde uynııyor.
Sizlerde paylaşın Allah aşkına nasıl uyutuyorsunuz? Benim kadar vahim durumda olanınız var mı?

herkese merhaba..benim göğüs yaralarım tam iyi olmaya başlamıştıki iki gündür çok kötü durumda.çok zor emziriyorum.emzirmenin başından sonuna kadar acıyor bırakıncada acı devam ediyor yani sürekli aynı durumda.ağrı kesici alıyorum krem sürüyorum ama faydası yok..
birde kızım emdikten sonra sürekli kusuyor.bazen emdiği sütü geri veriyor bazen kesik kesik az az kusuyor..aynı durumda olan var mı

herkese merhaba..benim göğüs yaralarım tam iyi olmaya başlamıştıki iki gündür çok kötü durumda.çok zor emziriyorum.emzirmenin başından sonuna kadar acıyor bırakıncada acı devam ediyor yani sürekli aynı durumda.ağrı kesici alıyorum krem sürüyorum ama faydası yok..
birde kızım emdikten sonra sürekli kusuyor.bazen emdiği sütü geri veriyor bazen kesik kesik az az kusuyor..aynı durumda olan var mı

canım lansinosh krem öneriyorum hemde bebeğindeki oluşabilecek pamukcuğu önlüyor.kusmakla ilgilide gazını çıkarmıyor olabilrmisin...benimkide kusuyor ama sürekli deil...mutlaka gazını çıkarmak lazım emerken...

benimde ilk zamanlar kötüydü düzeliyo sonra mameyi tam ağzına almasını sağla alabildiği kadar tabi krem hiç kullanmadım sadece emzirdikten sonra biraz açık bıraktım hafif anne sütünden sürerek tabi kusması beyaz dışında bi renk fışkırır tarzda ve iki çorba kaşığını geçecek kadar olmadıkça sorun değilk emdikten sonra emdiğinin fazlasını çıkarıyo kesik kesik kusmasıda sık aralıklarla emdiğini gösteriyo araları açarsan kesik kesik kusması gidiyo ben denedim öyle oldu emdikten sonra bi 5 10 dk dik tutarsan hem gaızna hemde kusmasına engel olur en azından azaltır fazla emzirincede yaralar zor iyileşiyo ama daha küçük yapacak bişey yok benim bildiğim bu kadar umarım işine yarar

X