2009 Aralık Anneleri

bizdede durum aynı memede uyumak istemesi ve uzun süre öyle kalması..uykuları çoook düzensiz.bazen saatlerce uyumuyor..gözleri kapanıyor ama uykuya dalamıyor..uyuduklarında herşey iyi güzelde uyanık olduklarında çok panik yapıyorum ya..emzirdin,altını değiştirdin,gazını çıkar derken biraz zaman geçiyor ama ya sonrası..ha şimdi ağladı ağlayacak diye stres yapıyorum..ağlarken nefessiz kalıyor morarıyor bende bir stres bir panik sormayın..bu yüzden dün gece 5 te aniden mideme şiddetli ağrı girdi aynı zamanda belime ve omuzlarıma.dün dr gittim 20 tane şurup ve yanında mide koruyucu haplar verdi..Allah yardımcımız olsun.
birde unutmadan normal doğum yapanlar dikişleriniz ne zaman düzeldi..benim durum hala aynı zor oturuyorum ve hala dikişlerim yerinde duruyor hiç düşme olmadı.18 gün oldu bugün..

anlaşılan aralık bebeleri hep aynı, uyku uyumuyolar, gazlılar akannehir
benim dikişlerim 3.haftadan sonra düşmeye başladı,
haaaaalaaaaa devam ediyo tam iyileşmedi :kedi:

bende normal dogum yaptim ama dikisleri vucuda kaynayan iplerlemi yapti nasil yapti hic haberim yok 2 icte 2 dista dikisim vardi hastaneden 3. gun ciktim eve geldim camasir attim makinaya serdim ev supurdum kendimi iyi hissediyom diye sonra agridi yere dusecek gibi dinlendim gecti ama suan ne durumda bilmiyom bazen sizliyo kanamam bitti ama akintim oluyo 22 gun oldu bugun dikislerim iyilesmedi gibi geliyo

hu hu selam millet napıyosunuz???
geçmişe baktım da hepimizin sorunları aynı.. memede uyuyorlar gazları var..
allah hepsine sağlık versin inşallah.. Allah bunları büyütsün inşallah:)))

yarın ilk aylık kontrolümüz için doktorumuza gidicez.. umarım bu kez o uyuz kadın güzel ilgilenir.. doğum daki çocuk doktoruna gidiyoruz şimdilik.. yine memnun olmazsam yardım ve fikirlerinize başvuracağım.. inşallah iyi şeyler söyler..

Selam arkadaşlar kaç gündür giremedim bilg.yoktu.Yarın aylık kontrole gidip aşı olacak oğlum inş.herşey yolunda gider
Herkes iyidir umarım

selam anneler
ben 2010 ocak annesıyım
1 hafta oldu dogum yapalı
oglum oldu cok sukur ıyıyız

bız yarın drumuza gıdecegız
ve hedıye goturmek ıstıyoruz ama
ne olacagına karar veremedım
soyle sık ama fıyatı makul bırsey olsa ıyı olur
sız neler goturdunuz yada goturdunuzmu
cevrenızdekı kısılerden de ornek verebılırsınız

drumuzu cok sevıyoruz
bu arada drumuz erkek ve hayatta karsılastıgım nadır ıyı ınsanlardan bırı
hamılelıgım boyunca kendı yakınımız gıbı destek oldu eşimle bana
şimdiden hepınıze tek tek teşekkur ederım

pazar günki hayallerinin gerçekleşmesı dılegıyle :)
ardanın ve eylulun 1.ayı hayırlı olsun bakalım inşallah önumuzdekı aylar herşey daha duzenlı daha guzel ve huzurlu olur sızler için ve bizler tum anneler için aminnnnn
öznurcum dunde sızın ay dönumunuzdu sanırım aynı dıleklerım zeynep içinde olsun ne yaptınız zeynebın kontrolu nasıl geçti beslenmesı yetmışmi guzel kızının

zeynebim iyiymiş maşallah pelin teyzesi gelişimi gayet iyi 620 gr almış 3 haftada boyuda 3,5 cm uzamış kızımın 2.hepatit aşımızıda oldu yine katıldı ağlamaktan yavrum nazandan duymuştum sanırım yüzüne üfleniyo diye hemen normal ağlamaya başlıyo ozaman yinede çok panik yapıyorum çok sık oluyor bu aralar.önümüzdeki ay için 4 aşı olacak sanırım rota aşısınıda sordu yaptırmak istiyormusunuz diye..sen ne yaptın pelin yaptırdınmı rotayı?
çok gazı varmış bide benim kızımın 1 aylık oluncaya kadar hiç ilaç kullanmayın demişti doktorumuz neyseki başladık ilaçlara artık babuline şurup ve sap damla verdi biraz rahatlattı sanki kuzum çok kötü olursada fitil verirsiniz rahatlatır ağrısını azaltır dedi.dün emzirme yastığı aldım bide söyliyeyim sizede çok rahat ettim tavsiye ederim.1 aydır sırt ağrısından kımıldayamıyorum nerdeyse çünkü..zeynebimede sallanan ve mama sandalyesi olan beşikten aldım belki biraz yatar diye sürekli kucakta çok yoruluyorum bütün gün benden başkasındada durmuyo pek bakalım inş. işe yarar evde yalnızken filanda rahat olur.

Selam arkadaşlar kaç gündür giremedim bilg.yoktu.Yarın aylık kontrole gidip aşı olacak oğlum inş.herşey yolunda gider
Herkes iyidir umarım
canım bizimde yarın aşı ve kontrolümüz var yanlız şeye kakar veremedim, sağlık ocağıda yarın bekliyor bizi aşı için, ama ben gitmişken hastanede aşısını yaptırayım diyorum, siz ne dersiniz???
selam anneler
ben 2010 ocak annesıyım

drumuzu cok sevıyoruz
canım biz çikolata yaptırmıştık.. sen sanırım başka bişeyler düşünüyorsun..
zeynebim iyiymiş maşallah pelin teyzesi gelişimi gayet iyi 620 gr almış 3 haftada boyuda 3,5 cm uzamış kızımın 2.hepatit aşımızıda oldu yine katıldı ağlamaktan yavrum nazandan duymuştum sanırım yüzüne üfleniyo diye hemen normal ağlamaya başlıyo ozaman yinede çok panik yapıyorum çok sık oluyor bu aralar.önümüzdeki ay için 4 aşı olacak sanırım rota aşısınıda sordu yaptırmak istiyormusunuz diye..sen ne yaptın pelin yaptırdınmı rotayı?
çok gazı varmış bide benim kızımın 1 aylık oluncaya kadar hiç ilaç kullanmayın demişti doktorumuz neyseki başladık ilaçlara artık babuline şurup ve sap damla verdi biraz rahatlattı sanki kuzum çok kötü olursada fitil verirsiniz rahatlatır ağrısını azaltır dedi.dün emzirme yastığı aldım bide söyliyeyim sizede çok rahat ettim tavsiye ederim.1 aydır sırt ağrısından kımıldayamıyorum nerdeyse çünkü..zeynebimede sallanan ve mama sandalyesi olan beşikten aldım belki biraz yatar diye sürekli kucakta çok yoruluyorum bütün gün benden başkasındada durmuyo pek bakalım inş. işe yarar evde yalnızken filanda rahat olur.
öznurcum selam, bende mi alsam emzirme yastığı acaba ya bende mahvoluyorum emzirirken.. sırtım hele de kollarım ağrıdan kırılıyor.. zaten uzun süre memede kaldığı için oluyor.. rota aşısı nedir öznur ben duymamıştım? bizimde yarın kontrolümüz..

yarın ilk aylık kontrolümüz için doktorumuza gidicez.. umarım bu kez o uyuz kadın güzel ilgilenir.. doğum daki çocuk doktoruna gidiyoruz şimdilik.. yine memnun olmazsam yardım ve fikirlerinize başvuracağım.. inşallah iyi şeyler söyler..

amin canım amin...hayırlı sonuçları bekliyoruz bakalım Arda bey ne kadar büyümüş??opuyorumnanaktan

selam anneler
ben 2010 ocak annesıyım

drumuzu cok sevıyoruz

canım öncelikle güle güle büyüt bebeğini...Allah sağlık sıhhat versin...bende doktorunu çokkk sevenlerdenim....ben ilk doğumumda MONEV mağazasından viski takımı almıştım,karafı ve bardaklarıyla çok şık bir takımdı...bu doğumumda bir şey almadım, doğum fotoğraflarından 3 tanesini çerçeveletip götürdüm mua.si için...çok beğendi...

sen de tarzına göre kol düğmesi,kravat alabilirsin...
Dizayn Kol Düğmesi: gümüş, metal, altın, isme, isime, harfli, pırlantalı, kaliteli, logolu, özel tasarım

MAŞAALLAH Zeynep'e ...cicilerinide güle güle kullansın kuzu....bu arada ben yaptırıcam rota aşısını ama ilk doz 3 aylıkken...

artık rahat rahat oturmak istiyorum..sezeryanla doğum yapanlar daha rahat sanki..

bende doğumdaki doktoru hiç sevemedim ilk 7 günlükken kontrolune gittik dahada gitmedim hatta 1.ay kontrolu yok sadece sağlık ocağında tarttılar aşı yaptılar ok adar 2. ay haftaya bi hastane buldum burda tuzlada hastane süper orda şansımı denicem bu hediye işini hiç bilmiyodum ya ne kazmayım allahım ya halbuki doktorumda süperdi emekli olana kadar peşini bırakmıcam bu ara rotayı ikinci ay aşısıyla beraber yapıyolar ben devletin verdiği aşıları sağlık ocağında özelleri hastanede yaptırmayı düşünüyorum devletin soğuk zinciri çok iyiymiş vede aşılar tazeymiş herkes öyle diyor rota ağızdan veriliyo galiba eczaneden alıp verenler bile var ama ben cesaret edemem valla

Herkes iyidir umarım

inşallah nazancım ıyı haberlerını beklıyoruz
selam anneler
ben 2010 ocak annesıyım

drumuzu cok sevıyoruz
hayırlı olsun bebegın yarın için sormuşsun çok kısa bir zaman isme özel gömlek yaptır dıyecegım ama vaktın yok kalite bır gömlek al o zaman

aman masallah bak doyuyormuş iyiki mama vermemişsin öznurcum rota asısı yaptıracagım kesın kardesımde yaptır dedi doktorda kendı çocuguna yaptırmış tavsiye ederım ama ası oldu ishal olmayacak sanma zehırlı ıshale karsı dıye belirtti 2 çeşitmiş bu ası 3 doz ve 2 doz olanları varmış 2 doz olanından yaptrcm ben
MAŞAALLAH Zeynep'e ...cicilerinide güle güle kullansın kuzu....bu arada ben yaptırıcam rota aşısını ama ilk doz 3 aylıkken...
ewt bızede 3 aylıkken gel dedı doktor

arzucum ben saglık ocagında yaptırdım orda dosyası var arada gider tarttırrım mınayı falan hoşuma gttı ılgılerı doktor harıcı bir kapımız daha olsun fenamı saglıkçı izmirde annemlerın komşusu saglık ocagında ebe hemşire korkmadan gıt yaptır saglık ocagında dedı sorunca ona guvenp gttım memnunda kaldım severek ilgilenerek yaptılar asıları

bende doğumdaki doktoru hiç sevemedim ilk 7 günlükken kontrolune gittik dahada gitmedim hatta 1.ay kontrolu yok sadece sağlık ocağında tarttılar aşı yaptılar ok adar 2. ay haftaya bi hastane buldum burda tuzlada hastane süper orda şansımı denicem bu hediye işini hiç bilmiyodum ya ne kazmayım allahım ya halbuki doktorumda süperdi emekli olana kadar peşini bırakmıcam bu ara rotayı ikinci ay aşısıyla beraber yapıyolar ben devletin verdiği aşıları sağlık ocağında özelleri hastanede yaptırmayı düşünüyorum devletin soğuk zinciri çok iyiymiş vede aşılar tazeymiş herkes öyle diyor rota ağızdan veriliyo galiba eczaneden alıp verenler bile var ama ben cesaret edemem valla

ewt çok ası tuketıldıgı ıçın tazeymış diye bır efsane var :)
rota eczaneden alcz ama ben doktora yaptırtırım agızdan olsada doktor versin 3. ay bıtmeden gel dedi rota için doktorumuz şimdi olmazmı dedim şimdi araya sıkıştırma hem minanın şu hastalıgı geçsin oyle yapalım nasıl olsa vakıt var dedi
kardesıme söyledım ilaç mumessıllerınden istetecek çocuk doktoru arkadaslarından bulamazsa satın alcz eczaneden

canım bizimde yarın aşı ve kontrolümüz var yanlız şeye kakar veremedim, sağlık ocağıda yarın bekliyor bizi aşı için, ama ben gitmişken hastanede aşısını yaptırayım diyorum, siz ne dersiniz???

canım biz çikolata yaptırmıştık.. sen sanırım başka bişeyler düşünüyorsun..
arzucum bizim doktorda anadolu yakasında bütün aşılarıda o yapıyor rota hariç hepsi ücretsizmiş memnunuz doktorumuzdan da istediğimiz zaman rahatça arayabiliyoruzda mutlaka herşeyde arayın diyo zaten. eğer memnun kalmazsan doktorundan verebilirim telefonunu aklında olsun..

öznurcum selam, bende mi alsam emzirme yastığı acaba ya bende mahvoluyorum emzirirken.. sırtım hele de kollarım ağrıdan kırılıyor.. zaten uzun süre memede kaldığı için oluyor.. rota aşısı nedir öznur ben duymamıştım? bizimde yarın kontrolümüz..
çok memnun kaldım arzucum tavsiye ederim baya rahatlattı beni
rota ishal aşısıymış arzu
canım bize 2. ve 4.ay dedi doktorumuz?

öznur mına hep onda yatıyor bızde sadece uyanır gıbı oldugunda sallıyoruz tekrar dalıyor yoksa normal vakıtte sallasakda muzıgı açsakta işe yaramıyor inşallah sızde daha fazla yarar gerçi bizim mina cins :) zeynep sever belki inşallah
sevmesede mama sandalyesı olması iyi boşa gtmeyecek yanı

X