2009 Aralık Anneleri

şuan minayı emzirdiğim için alıntı yapmyrm herkese tesekkurler
arzu hastaneden aldıgın belgede işe baslama tarıhın yazar en erken o tarıhte veya o tarihten sonra göztepe sskya gidip evraklarını veriyorsun evraklarını teslim ettiğin gunden 15 gun sonrada postaneye kımlıgınle gidip paranı alıyorsun

şuan minayı emzirdiğim için alıntı yapmyrm herkese tesekkurler
arzu hastaneden aldıgın belgede işe baslama tarıhın yazar en erken o tarıhte veya o tarihten sonra göztepe sskya gidip evraklarını veriyorsun evraklarını teslim ettiğin gunden 15 gun sonrada postaneye kımlıgınle gidip paranı alıyorsun
pelincim benim izin belgem de de doğum belgesinde de işe başlama tarihim yazmıyor.. nerden bulacağım ne zaman başlayacağımı.. hoş başlamayacağım da.. ben sadece doğum paramı almak stiyom..

günaydın kızlar
günaydın melikecm naber?? ben idare eder.. uykum var..

:)))) aha benim gibi biri valla bende aynı senin gibiydim kafayı yiyodum benimki beni seyrediyodu ben bakınca kafasını çeviriyodu bi türlü gözlerime bakmıyodu şimdi gözlerimin içine bakıp bakıp gülücükler dağıtıyo rahat ol hepsinin zamanı var otüstük bebekler kucağada gelmek istemezler fazla ağlamazlar koyduğun yerde kalırlar gülmezler gülerlerse de dengesiz bi gülücük olur ama daha erken bi de her bebek farklı zamanda kazanıyo bu becerileri
bu arada hasta olan bebeklerimize çok çok geçmiş olsun inş küçük anılar olarak kalır rahatsızlıklarımız

evet aynen öyleydi gözünün içine inatla bakıyodum ama o ısrarla gözlerini benden kaçırıyodu ben bakmadığımda bana bakıyodu ama neyseki dün akşam 2 kere gözlerimin içine baktı ve bana gülümsedi
hatta beni takip etmeye başladı çok mutluyum gerçekten herşeyin bi zamanı var demekki :)

kızlar ben anne sütünü biberonla veriyorum doyuyor mu bilmiyorum biberonla besleyenler ne kadar süt veriyorsunuz

bende sütümü sağıp biberonla veriyom içtiği süt miktarı değişiyo bazen 80 bazen100-120 olabiliyo bazende 60 cc belli olmuyo günlük alması gereken kilosu çarpı 150 cc imiş o miktarı 3 saatte bir veriyomuş gibi düşünürsen 8 e falan bölüp verebilirsin ama benim kızım alması gereken kadar almıyo bazen

hayat24 kullanıcısından alıntı
slm kızlar kızımın yüzünde sivilceler çıkıo sürekli neden acaba fikri olan varmı sadece yüzünde var isilik mi acaba buhar makinemiz var içersi sürekli 20 derece fazlada sarmıyoruz neden oluyo sizce

bu arada biz iyiyiz yarın 40mız çıkıo inş darısı çıkmayanalara :)))

benim kızımın yüzündede çıkyo doktor sıcaktan olabilir dedi ama o sivilceler iyi bişeymiş onun tenini koruyomuş tvde bi doktor söyledi açıklamasını tam hatırlıyamadım ama öyle bişiler söledi işte

ben bir yerde okumuştum. annedeki hormonlar sütle çocuğa geçebiliyormuş. ondan da çıkabilirmiş sivilce. benim kızımda da fototerapiden sonra çıktı. şimdilerde biraz soldu kaybolacak inşallah...

Gözün aydın canm hayırlı olsun kırkınız da çıkıyormuş maş.mevlüt okutacakmısınız?
O sivilcelerden benm oğlumda da çıktı bizim ev çok sıcak oluyor terliyor oğlum ben ona bağlıyordum

biz yazın yapıcaz canım mevlüdümüzü bizim burlarda kız çoçuklarına 6 aylık kınası denir mevlüd okutulur kına yakılır elbise giydirilir falan öle yapıcaz nasipse
bnm kızın sivilceleri sadece yüzünde var başka bi yerde yok o yüzden endişelendim bnde amaaan ya hep paniğim sanırım :))))):hooray:

selam kıslar ben hıç gıremıyorum nete...
ya benım kız cok guzel emerdı 2 gundur kucağımda sureklı tepınıyo mememden çekıverıyo başını sutum hep ustune akıyo anlamadım gıttı,,bır suru pozısyon denedım yok olmuyo,,bı turlu adamakıllı emzıremedım neden sızce??hep bogazına duruyo sut hava yutıyo başını hareket ettırdıkçe ayaklarıyla tekme falan atıyo,,,ılgınç bı durum ya napacağımı şaşırdım??

sutum azdı ,,tam yerıne geldı guzelleştı sutum bu seferde oşuna akıyo,,doktora soyledım adamakıllı bışey demedı napacağimi şaşirdım kızımı sakın tutabılmek için sırtımdan terler akıyo.gazını alıyım derken uyuyo emmıyoyarım saat sonra tekrar kalkıyo emmek için..

bıde sutunuzu neden bıberonla verıyosunuz,,bende mı sağıp versem...off şaşırdım kızlar ıyıcee:KK43:(

ya benım kız cok guzel emerdı 2 gundur kucağımda sureklı tepınıyo mememden çekıverıyo başını sutum hep ustune akıyo anlamadım gıttı,,bır suru pozısyon denedım yok olmuyo,,bı turlu adamakıllı emzıremedım neden sızce??hep bogazına duruyo sut hava yutıyo başını hareket ettırdıkçe ayaklarıyla tekme falan atıyo,,,ılgınç bı durum ya napacağımı şaşırdım??

sutum azdı ,,tam yerıne geldı guzelleştı sutum bu seferde oşuna akıyo,,doktora soyledım adamakıllı bışey demedı napacağimi şaşirdım kızımı sakın tutabılmek için sırtımdan terler akıyo.gazını alıyım derken uyuyo emmıyoyarım saat sonra tekrar kalkıyo emmek için..

bıde sutunuzu neden bıberonla verıyosunuz,,bende mı sağıp versem...off şaşırdım kızlar ıyıcee:KK43:(

benimkide akşam saatleri öyle veriyodu biberon iyi yöntemde sağmaya üşeniyorum başka bi yöntem buldum yürüyerek emziriyorum hem uykuya dalıyo hem tepinmiyo hemde kilo veriyorum:)) ha bu arada gazını ara ara çıkartıyorum gene ya bu emmeme işi kulak ağrısındanda olabilirmiş ama ateşi ağlaması falan yok diye üstünde durmuyorum bide kulak akıntısı iltihapta nasıl oluyor bilen var mı aranızda

aralık bebeklerı bu kadar mı yaramaz sayfalar hiç ilerlememiş kımseler gelememış buralara
mina hala halsız huysuz bugun eşim kultur sonucunu almış doktor salı gunune kadar antibiyotıge devam demış salı tekrar kan idrar tahlılı ve böbreklerıne bakılacakmış ultrasonla Allahım yardımcımız olsun salı gunu tekrar kan denınce içim cız ettı şimdiden damarı çok zor buluyorlar çok canı acıyor kuzumun 1 saat ugrasıyorlar öfffffffffff Allah kımsenın bebegıne dert vermesin amin

kaç haftalıkkı bebiş 25 gunden sonra birden huyu degişirse sasırmayın yazıyordu bazı yerlerde sende ayakta dene istersen daha kolay kapıyor memeyı

benimkide akşam saatleri öyle veriyodu biberon iyi yöntemde sağmaya üşeniyorum başka bi yöntem buldum yürüyerek emziriyorum hem uykuya dalıyo hem tepinmiyo hemde kilo veriyorum:)) ha bu arada gazını ara ara çıkartıyorum gene ya bu emmeme işi kulak ağrısındanda olabilirmiş ama ateşi ağlaması falan yok diye üstünde durmuyorum bide kulak akıntısı iltihapta nasıl oluyor bilen var mı aranızda

bende bazen yuruyerek emziriyorum
iltahabı da bilmiyrm esra

aralık bebeklerı bu kadar mı yaramaz sayfalar hiç ilerlememiş kımseler gelememış buralara
mina hala halsız huysuz bugun eşim kultur sonucunu almış doktor salı gunune kadar antibiyotıge devam demış salı tekrar kan idrar tahlılı ve böbreklerıne bakılacakmış ultrasonla Allahım yardımcımız olsun salı gunu tekrar kan denınce içim cız ettı şimdiden damarı çok zor buluyorlar çok canı acıyor kuzumun 1 saat ugrasıyorlar öfffffffffff Allah kımsenın bebegıne dert vermesin amin
amin pelin canım benim.. inşallah sorunsuz alabilirler kan örneğini ve inşallah iyileşmiştir bebişin..

ben de iki üç gündür birşey farkettim arda da bir hırıltı var kızlar burnu mu tıkalı acaba genizinden geliyor gibi ses çok korktum

aralık anneleri 17 gün oldu normal doğum yaptım dikişlerim hala düşmedi. nrmal doğum yapan anneler sizinki ne kadar sürdü.?çok fazla ağrı yok zaten 3- 4 dikiş var ama hala iplikler sallanıyor.

cnm bnm umarım her şey normal çıkar ve iihaberlerini bekliyoruz.ben pek giremiyorum özelden cevap yazarsan sevinirim

X