2009 Aralık Anneleri

Amiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnn. Herkes evinde rahat etsin.

:) valla ben şu an yalnızım dediğin gibi insanın ailesi gibi olmuyo annanem gelmişti yardımcı olmak için eşim yengemde gelsin mi sonradan deyince kıyameti kopardım direk dedim napim rahat olamam diye insanın nazı geçmiyoki misafir gibi oluyor rahat olamazsın bişey isteyemezsin kendi adıma konuşuyorum ama gidecek işte herkesin evi barkı var allahtan öyle teselli bulmak lazım bu arada minanın gelişimi nasıl benimkiyle denk ya merak ettim

sanırım ebruya soruyorsun ama mına dedın
dogrumu esra
mına buyuk baya sızlerdende o yuzden dedım

Evet canım ne güzel olurdu ilk fırsatta bekleriz bebişler de tanışır..
Evet çok acıkıyorum.Ve şuan okadar uykum varkii.Kafam uğulduyor kulaklarım çınlıyor hiç bir sese tahammülüm yok benm.Bebiş uyurken uyuyayım diyorum hemen uyanıyor ya sallanıyorum ayakta artıkmafoldumben

Oğlumun ağzının içi salya dolu.Ağız aspiratörü ile çekiyorum ama gene toplanıyor. Ara ara hırıltıları oluyor. Yutkunmaya çalışıyor ama beceremiyor ve nefesi daralıyor kıpkırmızı oluyor. kaloriferden kuruyordur diye soğuk su buharı makinesi de kullanıyoruz. Ama ara sıra oluyor. Sizlerde de var mı böyle bir durum veya ne yapmalıyım. Nefessiz kalacak diye korkudan uyuyamıyorum...

kızlar ben geldim ama fazla kalamayacağım bebişim geldi 28.12 de

kızlar ben geldim ama fazla kalamayacağım bebişim geldi 28.12 de

melikecim,

gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün...facete gördüm kuzu zeynep i....çok güzel MAŞALLAH....Allah bağışlasın canım...detayları da bir ara yazarsın

selam kızlar... bebeişlerini kucaklarına alan anneler gözünü aydın...allah yavrucuklarımızı sağlıcakla büyütmeyin nasip etsin:)

selam kızlar bebeğimin yüzü isilik oldu yanakları kırmızı sivilce gibi aynı durumda olan var mı napıcam ben ya pişik kremi sürüyorum ama fayda etmedi

İyi etmişsin direkt söyleyip sonradan kendini yiyeceğine baştan önlemişsin işte.
Ben bir şey diyemedim. Daha dikişlerim iyileşmemişti bir hafta geç gelsinler bile diyemedim. Şimdi de çekiyorum işte.
Yardımcı oluyor k.valde hatta mutfağa ben hiç girmiyorum diyebilirim ama istemiyorum yaa. Ben eşimle çocuğumla yalnız kalmak istiyorum.
Bir de k.pederin olması çok zor çok. Emziremiyorum çocuğu rahat rahat. Yatak odasının dolapları duvarları üzerime geliyor artık.
Ama yeter haftaya annemlere gidiyorum kalmaya. Bir iki gün kendime gelirim artık. Millet üzülmesin kırılmasın diye benim içim çürüdü. Yazık yaa bana da yazık yavruma da yazık. Sütüm kesilecek zaten pek yok.

Bu arada sanırım benim oğlanın gelişimini sormak istemişsin.
3715 doğdu. Sütüm yetmediği için ilk hafta açlıktan bilirubini çok yükseldi.
Kilo kaybetti 3250 ye düştü. Mama+anne sütüyle şimdi toparladı çok şükür.
Bugün itibarıyla 4650 gr olmuş. Doktor gayet iyi buldu kilosunu.

ewdal doktora sordunuz mu soğuk su buharı makinesi kullanmadan önce? Ben sordum daha çok erken hasta edersiniz çocuğu kullanmayın demişti.
Benim oğlanda bahsettiğin şekilde bir durum olmadı.

ewdal doktora sordunuz mu soğuk su buharı makinesi kullanmadan önce? Ben sordum daha çok erken hasta edersiniz çocuğu kullanmayın demişti.
Benim oğlanda bahsettiğin şekilde bir durum olmadı.

aslında sormadım, zaten öyle çok da çalıştırmıyorum.Bu yüzden gece hiç uyumadım nefesi tıkanır dye.Bugün doktora götüreceğim.Bakalım ne diyecek.Sonucu buraya yazarım

evet benimde annanemin yanında bonus olarak dedem geldi dibinden ayrılamıyo kadının gerçekten zor oluyo emzirmek için kalk odalara kapan falan zor iş böyle zamanlarda büyüklerden daha fazla anlayış bekliyor insan neyse gene gelip baktılar ya bana sesimi çıkarmıyorum fazla gelmeselerdi o zaman napıcaktım kimbilir gelişim derken sosyal motor gelişimi sormuştum neler yapabiliyor bu arada kilosuna maşallah tam gaz yola devam

Günden güne farkediyor gelişimi. Bir haftadan beri çevreyle daha ilgili. Takipleri daha düzenli. Konuşunca ellerini ayaklarını oynatıyor. Gülüyor ama bize mi gülüyor yoksa refleks olarak mı anlayamdım. İki ayın sonunda bilinçli gülmelere başlıyorlarmış.

kizlarrr gögsumm aciyoo cok sisti kizimda emiyo ama agriyooo sizdedemi oyle oldu 5 gunumuz tickeri yapmaya vaktim olmadida

kizlarrr gögsumm aciyoo cok sisti kizimda emiyo ama agriyooo sizdedemi oyle oldu 5 gunumuz tickeri yapmaya vaktim olmadida

oldu dilekçim hatta hala öyle ama azaldı. ben her emzirmeden sonra lansinoh krem sürdüm o rahatlattı bi dene sende istersen. ilk hafta her emmeye başladığında bağırıyoodum resmen acıdan

dilek pompayla sag gögsunu sut bırıkmış anlaşılan
meme ucundan bahsetmyorsun anlaşılan gögsun agrıyorsa sut bırıkmesı oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…