2009 Aralık Anneleri

kızlar bende 17 aralıkta oğluşumu dünyaya getiridim sezeryanla allahım herkesin bu yolda yardımcısı olsun bebeği olan annelerde bebişlerini sağlıcakla büyütsün

kızlar ayaklarımda aşırı şişme var benim.. normal mi bilen var mı? neden oluyo olabilir.. bugün kontrolümüğz vardı ama, unuttum ya off..

arzucum benimde şişti ayaklarım ama 2 gündür iyi. burcuyla konuştum onunda aynıymış bol bol dinlenmek lazım aslında ama bebişler izin vermiyo. hele uyanıkken memeden ayıramıyorum kuzucuğumu..

kızlar birisi akupressur ile doğumu başlatmakla ilgili birşey yazmıştı bulamadım hatırlayan var mı

Aman ne güzel haber bu düzenli uykular başladı demek. Darısı başımıza.
Bizimki gündüz güzel uyuyor genelde ama gece özellikle dörtten sonra mümkün değil. 8 e kadar falan uyanık. Dün uykusuzluktan resmen halüsilasyon görmeye başlayınca amanın dedim verdim bebeği k.valdeye yattım uyudum bir dört saat kadar kendime geldim. Arada uyanınca getirdi emzirip tekrar yattım. Kızıyorum falan ama işe de yarıyor böyle durumlarda. Bakalım inşallah bizimkinin de düzene girer uykusu büyüdükçe.
Ama bir daha asla akşamları yıkamayacağım. Benim bildiğim çocuk yakınınca rahatlar uyur bu tam tersi cin gibi oluyor. Saat dörde kadar bakışıp duruyoruz.

Mina emzik almıyor mu Pelin ya da sen mi vermiyorsun?
Ben alıştırdım vallaha. Bazen işe yarıyor bazense suratını buruşturup atıyor emziği ama özellikle dışardayken ya da altını temizlerken emiyor cuk cuk.
Bugün rop muayenesine götürdük. Çok şükür bir şey çıkmadı. Orada da kurtarıcımız oldu emzik yoksa birbirine katardı ortalığı eminim. Belli bir süre beslememek gerekiyor çünkü.

Yazık gerçekten sana da Minaya da doktorun dediği gibiyse. İnşallah alışır kuzucuk kıyamam. Kardeşinin dediği gibi yavaş yavaş arayı uzat bakalım.

bunlar keyfıne göre davranıyor çocuk banyo yapınca rahatlar çocuk emınce uyur yok ebrucum degişik model bu 2009 lar :) emzık çok istyrm vermek ama almıyor dun damaksız emzık bıle buldurup denedım bazıları onu alıyormuş yok banamısın demedı almıyorişe yaramazmı kurtarıcıdır emınım ama alıştırma formulu varsa banada yaz dun haşatımız çıktı ıkımızınde mına galıp geldi yok olmuyor ayıramıyorum memeden ne yapacagım bılmıyorum valla rop muayenesınıde atlatmışsınız iyiçok şukur
memeler bu kadar emmeye hasat oldu dun bıde ona agladım zaten canım sıkılıyor ayıramıyorum memeden dıye offf off denızın verdıgı formulu hazırlıyorum şimdi ayva çekirdekli lansınoh krem çok işe yarıyordu bide havalandırmak ama o kadar çok emmıyorkı onlarda kar etmıyor artık

merhaba kızlarr,hiç geçmişi okuyamadım bi ara okuyacağım bakıyorum diğer topiğimşze 15 aralıkta kalmış arzucum sağolsun dün söyledi...nasılsınız iyimisiniz bugün benim bebişim ardam oğlummm tam 1 aylık oldu....ben de sözde aralık annesiydim :)))

kimler var burdaa?

buyuduler valla seçil maşallah
dun senı çekiştirdim gelmiyorsun dıye bugun yazmışsın
iyi insan lafının ustune gelirmiş :)
nasıl arda bey herşey yolundamı

Ayy zorla kısa zamanda girdim kimsecikler yok.Her uyandıında ağladıında emziriyorum oğlumu emerken uyuduğu için tam doymuyor sanırım.hemen uyanıyor bazen gaz çıkarırken uyanıyor baştan başlıyoruz yatak odasından çıktığım zamanlar nadir akannehir Bebiş sarılığı geçsin diye mama da veriyorum günde 1-2 kez içim rahat etmiyor da inş.kısa sürede atlatırız bu sarılığı

inşallah nazan

kızlar ben geldimmmmmmmmmmmm merak etmişsiniz sağolsun pelin aradı anneme gitmiştim dr gitmek içi,n ama bende hala tık yok velet bugün nst de bile 20 dakikada 3 kere oynadı yok anacım tembel olacak bu kız ptsi ye kadar bekleyeceğiz olmazsa uyarıcı veririz aşağıdan dedi +suni sancı gene olmazsa sezeryan yaparız dedi yaaa ben sezeryan istemiyorummmmmmm inşallah gelir kendi kendine mafoldumbenmafoldumben

canım benim de hiç sancım yoktu hastahaneye yattığımda. sabah 10 da suni sancı serumu taktılar. çooook yavaş verdiler. zaman geçtikçe sncılarım başladı. 3 cm açıklıktan sonra epidural için katater taktılar belime.ondan korkuyordum ama hiç canım yanmadı. verilen ilaç beni normalden daha az etkiledi yani uyuşmadım ama sancımı azalttı. normalde doktor çatın dar biraz, sezeryana alabilirim açılma tam olmazsa dedi ama şükür gerek kalmadı.kızımı gece tam 12 de kucagıma aldım. tabi ki agrı hissediyorsun ama yavrunu kucagına aldığında herşeyi unutuyorsun...
ürkütücü doğum hikayelerini ve epidural için söylenen olumsuz sözleri dinlememekle ne kadar iyi birsey yaptıgımı şimdi daha iyi anliyorum. cünkü ilk günden beri gayet iyiyim ve bebegimle rahatlıkla ilgilenebiliyorum... :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
darısı sizlerin başına tez zamanda inşallah...

Son düzenleme:
canım benim de hiç sancım yoktu hastahaneye yattığımda. sabah 10 da suni sancı serumu taktılar. çooook yavaş verdiler. zaman geçtikçe sncılarım başladı. 3 cm açıklıktan sonra epidural için katater taktılar belime.ondan korkuyordum ama hiç canım yanmadı. verilen ilaç beni normalden daha az etkiledi yani uyuşmadım ama sancımı azalttı. normalde doktor çatın dar biraz, sezeryana alabilirim açılma tam olmazsa dedi ama şükür gerek kalmadı.kızımı gece tam 12 de kucagıma aldım. tabi ki agrı hissediyorsun ama yavrunu kucagına aldığında herşeyi unutuyorsun...
ürkütücü doğum hikayelerini ve epidural için söylenen olumsuz sözleri dinlememekle ne kadar iyi birsey yaptıgımı şimdi daha iyi anliyorum. cünkü ilk günden beri gayet iyiyim ve bebegimle rahatlıkla ilgilenebiliyorum... :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
darısı sizlerin başına tez zamanda inşallah...

ah canım içime su serptin çünkü istemiyorum sezeryan olmak pek inandırıcı gelmemişti bana hiç sancı yokken suni olarak yapılabileceği hayırlısı ile büyüt bebeğini darısı bizim gibi bütün bekleyenlerin başına Allah tüm isteyenlere versin inşallah

dilek sen daha duruyomusun kız:) hayırlısıyla sende doğursaydın inş.
bi çok kişi aynı dertten muzdarip sanırım.ciğerlerim sökülüyo sanki emzirirken gözyaşlarım kuzumun üstüne dökülüyo.çıldırmak üzereyim.uyanıp emicek diye aklım çıkıyo ama sabrediyorum ne zaman geçer bilmiyorum.bugün cildiyeye gidicem kızımında topuk kanı alınıcak.hepimizin hakkında mevlam hayırlar versin..

evdila ve derya Allah bebişlerinizi size bağışlasın.
bir de evdila hastaneye yattığında açılma var mıydı yoksa açılma hiç başlamadan direk suni sancıyla mı başlattılar açılmayı? bir de kaç haftalıkkken doğum yaptın?

selam kızlarrr;nasılsınızzzz?
melikee sen hala doğum yapmadın mı kuzummm?

X