2009 Aralık Anneleri

merhaba arkadaşlar bende 10 aralık saat 10 da bebeğimi epidural sezaryanla kucağıma aldım.bugün 14 gün oldu yani çok güzel bi duygu insan inanamıyor göğum yapan bützlerine.doün arkadaşlarımın gözleri aydın olsun yapmayanlara ise ALLAH kolaylık versin bu arad sezaryandan çok memnun kaldım tavsiye ederim.bebeğimin adı da EYMEN...

geçen perşembe acilen epidural sezeryanla meleğimi kucağıma aldım.normalde bugün normal doğumla alıcaktım ama bebeğimin hareketleri zayıflamıştı nstde, acilen epidurale girdim.rabbim sağsalim kucağıma almayı nasip etti şükür.allahım herkesi kurtarsın.sağsalim kucağınza almayı nasip etsin.çok mutluyum :)

doğum yapan herkese rabbim sağlık versin , bebeklerine ömür versin.tebrikler arkadşlar.

merhaba arkadaşlar bende 10 aralık saat 10 da bebeğimi epidural sezaryanla kucağıma aldım.bugün 14 gün oldu yani çok güzel bi duygu insan inanamıyor göğum yapan bützlerine.doün arkadaşlarımın gözleri aydın olsun yapmayanlara ise ALLAH kolaylık versin bu arad sezaryandan çok memnun kaldım tavsiye ederim.bebeğimin adı da EYMEN...

geçen perşembe acilen epidural sezeryanla meleğimi kucağıma aldım.normalde bugün normal doğumla alıcaktım ama bebeğimin hareketleri zayıflamıştı nstde, acilen epidurale girdim.rabbim sağsalim kucağıma almayı nasip etti şükür.allahım herkesi kurtarsın.sağsalim kucağınza almayı nasip etsin.çok mutluyum :)

HAYIRLI OLSUN bebişleri güle güle büyütün inşallah bizleredde dua edin hala bekliyoruz Allah sağlıkla analı babalı büyütmenizi nasip etsin

23.12.2009 gece 2,30 kızmı kucagıma aldım bu muhteşem bır seymiş dilerim allahtan olmayan olanlarında hemen kavusmasına

kızlar napıyosunuz? ben dün gece aşırı rahatsızlandım.. kalbim sankş pompalıyor pompalıyor kan gelmiyor gibi aşırı derecede beni sarstı.. beynime doğru bir zonkluyor bir zonkluyor.. gece napcamı şaşırdım.. bugün eşim ve annem doktora mutlaka git diye tutturdular ama hiç gidesim gelmedi.. ne diycekki yok işte bol bol gıda al kansızdın zaten şimdilohusalıkta artmış olabilir diycek.. doktorlar hep aynı.. gidesim yok bilmiyorum ama bu gece de olursa yarın giderim.. bir de dün akşam afedersiniz pedimi değiştim geldim baktım bişeyler fana halde çoğalıyor.. gittim bir baktım gece pedi birde, full dolmuş. 2 kere öyle oldu akşam.. sabahta bir kere oldu.. bilmiyorum.. ayaklarım sa hala şiş...
şu kayınvalidemin kendini buraya gelmek zorunda hissetmesi ne zman son bulur acaba?? sabrım inanın çok darlaştı.. etrafımda dolanıp orayı burayı silip duruyor.. bebeği şöyle tut acır dyor.. annem filan hatta eşim hatta hatta ben bile kucağıma alsam..gözümüzün içine bakıyor.. bu nasıl iş anlamadım.. çok geriliyorum..hele gece bebek ağladığı zaman paik yapıyor niye ağlıyo diyo ya bebek işte acıkır, altını pisler bir şekilde ağlar.. bebeğime nasıl davrancamı şaşırıyorum..

çok saolun arkadaşlar darısı sizlerin başına inanın çok hızlı büyüyülar 13 günde baya değişti eymen.şuanda mışıl mışıl uyuyo.3kilo 400 gr doğmuştu 1 hafta sonra sağlık ocağında 3 600 geldi.serinus arkadaşım allah senide bir avazda kurtarsın inşallah ben normal doğum yapamadım çatı muayenesinde doktor sezaryana karar verdi bende hayırlısı dedim çok istedim ama olmadı...

meybon arkadaşım sen naptın bebiş oldumu ben hiç takip edemedim de gelen gidenden...?

kızlar napıyosunuz? ben dün gece aşırı rahatsızlandım.. kalbim sankş pompalıyor pompalıyor kan gelmiyor gibi aşırı derecede beni sarstı.. beynime doğru bir zonkluyor bir zonkluyor.. gece napcamı şaşırdım.. bugün eşim ve annem doktora mutlaka git diye tutturdular ama hiç gidesim gelmedi.. ne diycekki yok işte bol bol gıda al kansızdın zaten şimdilohusalıkta artmış olabilir diycek.. doktorlar hep aynı.. gidesim yok bilmiyorum ama bu gece de olursa yarın giderim.. bir de dün akşam afedersiniz pedimi değiştim geldim baktım bişeyler fana halde çoğalıyor.. gittim bir baktım gece pedi birde, full dolmuş. 2 kere öyle oldu akşam.. sabahta bir kere oldu.. bilmiyorum.. ayaklarım sa hala şiş...
şu kayınvalidemin kendini buraya gelmek zorunda hissetmesi ne zman son bulur acaba?? sabrım inanın çok darlaştı.. etrafımda dolanıp orayı burayı silip duruyor.. bebeği şöyle tut acır dyor.. annem filan hatta eşim hatta hatta ben bile kucağıma alsam..gözümüzün içine bakıyor.. bu nasıl iş anlamadım.. çok geriliyorum..hele gece bebek ağladığı zaman paik yapıyor niye ağlıyo diyo ya bebek işte acıkır, altını pisler bir şekilde ağlar.. bebeğime nasıl davrancamı şaşırıyorum..

Çok geçmiş olsu n canım bir git dr.a eğer yine olursa olmaz inş.Benmde ameliyattan sonraki 3gün çok oldu kanama.karnıma buz bile koydular:KK43: iki gündür falan da hiç bişey yok ben de ona taktım kafayı.
Benim kayınvalide de neden sürekli uyanıyo yoksa doymuyo mu sütün yetmiyo mu hala fışkırmıyo mu sütün falan diyo ay insan strese giriyor.Bi de neden emzirme sütyeni takmıyosun onu taksana diyo ona neyse:1ninca:

kızlar aklımdayken göğüslerin çatlak olmaması için emzirmeden önce karbonatlı suyla silin hiç bişi olmuyo ben hastaneye bile götürmüştüm hiç bişi olmadı çok şükür rahatlıkla emzirebiliyorum

hem karbonatlı suyla silince bebeğin ağzında da yara olmuyormuş

bunlar keyfıne göre davranıyor çocuk banyo yapınca rahatlar çocuk emınce uyur yok ebrucum degişik model bu 2009 lar :) emzık çok istyrm vermek ama almıyor dun damaksız emzık bıle buldurup denedım bazıları onu alıyormuş yok banamısın demedı almıyorişe yaramazmı kurtarıcıdır emınım ama alıştırma formulu varsa banada yaz dun haşatımız çıktı ıkımızınde mına galıp geldi yok olmuyor ayıramıyorum memeden ne yapacagım bılmıyorum valla rop muayenesınıde atlatmışsınız iyiçok şukur
memeler bu kadar emmeye hasat oldu dun bıde ona agladım zaten canım sıkılıyor ayıramıyorum memeden dıye offf off denızın verdıgı formulu hazırlıyorum şimdi ayva çekirdekli lansınoh krem çok işe yarıyordu bide havalandırmak ama o kadar çok emmıyorkı onlarda kar etmıyor artık
Emzik için özel bir formülü yok ki bildiğim Pelinciğim.
Bizimkide başta almadı sonradan alıştı. Bazen hala almıyor ama hatta çok sinirleniyor emzik verince bazen de deli gibi emiyor akıl ermiyor gerçekten de bu 2009 modellere :)
Çeşit çeşit alıp dene diyeceğim ama zaten yapmışsın sanırım.
Daha da çok küçükler başka bir şeylede oyalanmıyorlar ki.
Ayva çekirdiği bana da iyi gelmişti, inşallah sana da iyi gelir.

23.12.2009 gece 2,30 kızmı kucagıma aldım bu muhteşem bır seymiş dilerim allahtan olmayan olanlarında hemen kavusmasına

Allah sağlıkla, ananlı babalı büyütmeyi nasip etsin bebişlerinizi.

Emzik için özel bir formülü yok ki bildiğim Pelinciğim.
Bizimkide başta almadı sonradan alıştı. Bazen hala almıyor ama hatta çok sinirleniyor emzik verince bazen de deli gibi emiyor akıl ermiyor gerçekten de bu 2009 modellere :)
Çeşit çeşit alıp dene diyeceğim ama zaten yapmışsın sanırım.
Daha da çok küçükler başka bir şeylede oyalanmıyorlar ki.
Ayva çekirdiği bana da iyi gelmişti, inşallah sana da iyi gelir.

teyzemin kızı ucunu çok azıcık reçele değdirip vermişti tatlı diye emiyordu deneyin isterseniz bende hastane çantasına koydum inşallah kabul eder hatun tabi içerden çıkarsa kaydirigubbakcemile3

MotherandBaby
Emzik icin once serce parmagini agzina ver eger onu emerse emzige cabuk alisirmis...(tirnak dile degecek sekilde)
Biz o sekilde alistirdik...
Meme icinde penaten krem kullanmani tavsiye ederim!

selam kızlar,

ben de ömer e bir sürü meme aldım, en sevdiği chicconun her yeri kauçuk olan oldu tavsiye ederim, anne memesine en yakın o...ama 6 ay için olan boyu... bide drumuz dilinin üstüne koyun kendi emerek alsın yoksa midesi bulanır dedi...:ecrin_bebek:

selam kızlar,

ben de ömer e bir sürü meme aldım, en sevdiği chicconun her yeri kauçuk olan oldu tavsiye ederim, anne memesine en yakın o...ama 6 ay için olan boyu... bide drumuz dilinin üstüne koyun kendi emerek alsın yoksa midesi bulanır dedi...:ecrin_bebek:

Bende Eylule onu veriyorum . Hastanede silikon alin dediler aldim ama begenmedi chicco ya devam ediyor . Surekli asla almiyor ama 2-3 dakika altini actigimda bagirdiginda oyalaniyor biraz. Sonra sinirlenip atiyor zaten.

Bende Eylule onu veriyorum . Hastanede silikon alin dediler aldim ama begenmedi chicco ya devam ediyor . Surekli asla almiyor ama 2-3 dakika altini actigimda bagirdiginda oyalaniyor biraz. Sonra sinirlenip atiyor zaten.

yerim onu ben :)) olsun şimdilik o kadar alır...ben de bakıyorum çok iştahlı emiyosa emziriyorum hemen ama memede sihirli bişey var hemen uyuyakalıyo yazık...

bu arada burcucum çok zor bir doğum olmuş seninki...daha önce de yazdım ama sanırım görmedin...çok geçmiş olsun...doktorlar nasıl bir açıklama yaptı o kadar dikiş için falan onu merak ediyorum...?????

yerim onu ben :)) olsun şimdilik o kadar alır...ben de bakıyorum çok iştahlı emiyosa emziriyorum hemen ama memede sihirli bişey var hemen uyuyakalıyo yazık...

bu arada burcucum çok zor bir doğum olmuş seninki...daha önce de yazdım ama sanırım görmedin...çok geçmiş olsun...doktorlar nasıl bir açıklama yaptı o kadar dikiş için falan onu merak ediyorum...?????

Cok sagolasin okuyamiyorum ki gecmisi :) Eylulun kilosu icin catim darmis. Ustune bi de rahim ustundeki zar dogum sirasinda eylulu birakmayinca mecburen vakum oldu o yuzden icli disli dikislerim var maalesef. Zorlaniyorum hala sunnetli gibi yuruyorum ama .:)

X