2009 Aralık Anneleri

hayırlı olsun canım Allah analı babalı büyütsün nasıl oldu normal mi sezeryan mı kuzuya maşallah

canım sezaryen oldum ben korkudan ama pişman değilim çok iyiyim korktuğum gibi de olmadı hiç...hiç yatmadım hemen ayaklandım şükür...korsemi de takmama dr um izin verdi umarım göbüşüm de kalmaz :)))
doğum yapalı 15 gün oldu ve ben 15 kilo verdim şimdiden 10 kilo fazlam kaldı onuda süretle veriyorum...ben 70le hamile kaldım 95 le doğuma gittim eve gelir gelmez tartıldığımda 87 iydim 15 gün oldu şimdi 80kiloyum...:dance:

canım çok geçmiş olsun ( ama geçer merak etme...ömerinde en son 11 di...burda kanlamı bakıyolar?? ankarada derece gibi bir aletle bakmışlardı ömere?? kıyamam kan alınması kötü mafoldumben

Evet canım topuktan kan alıp bakıyorlar ne yazıkki.Kadın eline aldı topuğu bugün korkudan nasıl çekti ayağını oğlum refleks oluşmuş.11den sonra bakmadılar mı tekrar?bizi kontrole çağırıyorlar sürekli

melike facede aktifti ama bugün bilmiyorum tabii :)

opuyorumnanaktan burdada hep aktiff oluyoduu ondann merak ettimm handeyle melike ben ucumuzz oluyoduk burda baska kimse yazmiyoduu bebisleri olanlar yavas yavas iyilesince geldiler bizde daha tikk yokk bugun doktorda 2 hafat gecte gelebilir dedi bendede zaten sanci falan bisey yokk ondann kizlari merak ettimm:sinifsinif::sinifsinif:

oyyyy kiyamamm yazikkk:ecrin_bebek:

2 fotosunu yükledim oğluşumun:)
Maşallahlarınızı esirgemeyin teyzeleriiopuyorumnanaktan

yok canım ankara da en son gelmeden yenidoğan prof.götürdük kontrole...genel olarak görsün öle gelelim dedik...5.gün topuk kanında kaç çıkmıştı değeriniz dedi bende 11 dedim tamam gayet iyi dedi yavaş yavaş geçicek dedi...üst sınır bildiğim kadarıyla 21 miş....kıyamam ben kuzuya ya ( canı acıyo tabii çeker ( sende kafana çok takma geçicek Allah ın izniyle...bol bol emzir...uyandır yine emzir, bi de çok giydirme...hastanede bana sadece bodyle emzirceksiniz dediler...sıcak olunca düzgün ememiorlarmış

:))) canım Allah saĞLIKLa kavuştursun...ben de ilk kızımı 41+ da doğrmuştum beklemek kötüdür çok ii anlıyorum...

kızlar ayaklarımda aşırı şişme var benim.. normal mi bilen var mı? neden oluyo olabilir.. bugün kontrolümüğz vardı ama, unuttum ya off..

Sağol canım.5.gün bizimkisi ölçülmedi bugün 6.gün 12 ama tekrar bakalım dedi dr.benim kan grubu 0 olduu için inceliyorlar sanırım

canım gecmıs olsun oncelıkle..
bendede ılk gunlerde acı oldu dayanamıyordum ...lansınoh gogus catlak kremı kullandım ve cok ıyı geldı sımdı fazla bıseyım kalmadı..baze n acıyor yıne ama katlanıyorum cunku alıstırdım kendımı...sanırım kremde faydalı oldu...sakın mama verme canım canında yansa bebegın ıcın katlan ben oyle yapıyorum...Rabbım yavrularımızı bızlere bagıslasın ısallah ...amıın ...gamyoncuiremsu

selam kızlar meyboncum doğum yapmışsın sende gördüm resimleriniziçok tatlı çıkmışsınız maşallah biz 23 günlük olduk ama sarılığımız uzamış sarılığa döndü maalesef hala tam geçmedi. üniversite hastanesine taşındık kaç gün nedeni araştırıldıçok şükürbirşey çıkmadı anne sütüymüş sanırım bazı bebeklerin 40 gün bile geçmiyormuş. inşallah atlatıcazz. doğum yapmış herkesi tebrik ediyorum rabbim hepimizin bebeğine uzun ömür can sağlığı nasi,p etsin inşallah.

Sarılık için yapman gereken en gerekli şey bol bol emzirmen olacak.
Uyusa bile mutlaka en az iki saatte bir uyandırıp emzir.
Bir de sütünün yettiğinden emin ol. Emdikten sonra hala aranıyorsa kısa süre sonra acıkıyorsa sütün yetmiyor olabilir.
Geçmiş olsun bu arada inşallah daha fazla yükselmez değeri.

anaaaaaaaaaa benım de bebegımın sarılıgı gecmedı ya 28 gunluk oldı
gecelerı 2 saatte bı emıyo ama cenesı yoruluyo en cok 20 dk dayanabılıyo benım emeısler kocaman cocuk cenesı nasıl dayansın elımle tutuyom benım bıle elım yoruluyo ya

dogum yapanlara hayırlı olsun dıyeyım ilk olarak alıntı yapamıyorum makum sabahın 6 sı
bebişi bizden kuçuk herkesın o yuzden sevındırıcı bır haber gece daha uzun surelı duzenlı uykular basladı maşallah bizde sabır bıraz yanı arkadaslar
sarılık olanlar geçmiş olsun ewt mama vermek hiçbirimiz istemıyoruz inşallahda hepimizin sütü bol olur ama sarılıgın geçmesı için doyması lazım eger gerçekten çok sık emzırsenızde doymadıgına kanaat getırıyorsanız mama verin arkadaslar mamaya alışmasın mantıgıylada mama vermezsenız bu bebişler doymadan geçmeyecek sarılık ama tekrar dıyorum sız emzırın kesmeyın ama doymuyorsa mama geçici olarak
bizde dun doktora gıttık ben de takıntı olmuştu mına agladıkça cigerleri ne vazıyette dıye nefesı daralıyor gıbı gelıyordu ama çok şukur cigerler normalmış artık mına gunduz sureklı memede yalancı meme gıbı kullanıyor demıştım ya çok yanlış bebek reflu olur ayır memeden gerekırse aglatacaksın ama alıştıracaksın 3,5 saatte bır emzırmeye dedı o haz alıyor sen verınce memeyı ama iyi birşey degil hem sana yazık o kadar çok meme emınce senın memeler hasat olur hem ona ondada reflu başlar dedi ok dedık çıktık ama ne mumkun resmen katılıyor aglamaktan mına hayatta 3,5 saat beklemez dayanamayıp aldım tabı bende memeye kardeşim doktor bılıyorsunuz onu aradım akşam çunku meme vermeyınce katılıyor çocuk verınce reflu olur dıye korkuyorum kaldım arada kardeşimde doktor dogru demış dedi rejım yaparken ne dıyoruz az ve sık beslen kılo ver yanı sen bu şeklilde beslersen kılo verir 2.si sutun geceye yetmez tum gun besleyınce sen enaz 3 saatte beslersen sutundebırıkır kalıtelı ve çok olur dedı bende ok mantıklıda hadı gel zabdet bakalım yapamıyorum dedım o da ilk 1 saat arayla sonra 1 saat 10 dk sonra 1 saat 20 dk dıye dıye arttır 3 -3,5 saate çıkar dedı bakalım yarın tekrar deneyecegız insan kıyamıyorda öff yanı
bu arada bu 3,5 saat mınanın haftasına göre sızın daha kısa surelerde emzırmenız lazım bilginize
bide ben bu sık emzırme işini aşı oldugunda çok huysuzlandı meme verınce rahat ettı o gun yaptım hatayı Allahım yaptım bir cahillik bu alışkanlıgı sil kızımın kafasından

slm arzucum ne güzel maşallah bebişine kavuştun bende kısmetse cuma günü kavuşuyorum meleğime kavuşucaım için çok mutluyum ve heyecanlıyım ama diğer yandanda sezeryandan korkuyorum yaaa

hadi bakalım az kaldı hayırlısıyla al kucagına ay hıç korkma öyle abartıldıgı gıbı bırşey degıl sezeryan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…