2009 Aralık Anneleri

daha doğum yapmamışlara tavsiye ediyorum elektirikli süt pompası ve süt saklama poşetleri alın ilk 3 4 günden sonra süt çoğalıyor ğöğüsde kitleniyor pompayla boşaltım buzlukda saklyın birde gögüs ucu koruyucu mutlaka alın mama vermemeye çalışın mamalar çok gaz yapıyor bu defada gaz sancıyla uğraşıyorsunuz

canım lütfen mama verme ( benim oğlum da 20 günlük, ilk günlerde kanadı benimde göğüslerim...lansinosh kremi düzenli kullan ve aventin göğüs kalkanından al, pet koyma kalkan çok iyi gteliyo...biraz sabırlı ol geçicek merak etme...

Arzucum, güle güle büyüt oğluşunu çok güzel MAŞALLAH...
Arzu biliyomusun ben ameliyatın gecesi babamı gördüm odada, resmen geldi nasıl mutlu oldum...sende de oldumu böle bişiler??? :gitme:

Ah ilk günlerim geldi aklıma. Felaket derecede ağrıyordu göğüs uçlarım. Ağzına her alışında kendimi öyle bir sıkıyordum ki dikişlerim açılacaktı neredeyse. Göğüs ağrımamı dikiş acıma mı hangisine yanayım şaşırmıştım.
Sonra göğüs ucu aldık aventin birkaç gün onunla verdim bayağı rahatlattı.
Sarılığı sınırda dediğin için yazıyorum. İyice beslendiğinden emin ol ne olur.
Bizimki beslenemediği için sarılığı 20 lere çıkmıştı. Fototerapi gördü bir gün bu yüzden.
Mama veya anne sütü beslenemezse bilirubini atamıyor vücudundan.
Bize hastanedeyken bebelac 1 vermişlerdi. Bende onunla devam ettim. Sonra preaptamile geçtim.

günaydııııııııııııınnnnnnnnnnnn bugün de doğurmazsam yarın dr randevumuz var bakalım ne olacak ???????????

melike benımde persembe var dr.randevum hemde çatı muayenesı yapacak..
gerçi benım bugun bıraz karnım agrıyodu ama hemen gecti gitti.bende sevinmiştim yaaa

selam kızlar
bende aralık anası olacadım emme olmadı 25 kasımda dogurdum sezeryanla 37+5 de 3.500 olarak
su an 28 gunluk 4.500 masallah oglum

sarılıgı gecmedı emıyorda ama gecmedı
ılk gunler benım tek gogsumden ıkı ıc damla sut geldı sag gogsum akmadı ucu bı tuhaf kalınlastı sıstı sagdılar cektıler kanadı ne agladım
6. gun anca normale dondu hala acıyo ama sut geldı daha ıyıyım sızler nasılsınız su an kucagımda uyudu tosunum ıs guc hak getıre

maşallah bebişe canım Allah sağlıkla ağız tadıyla analı babalı büyütmenizi nasip etsin annemde hamileliğin en zor kısmı bulantı ve doğumdan sonra göğüs acısı diyor inşallah fazla olmaz anne olmak zor

serinus ve hande ben de sizlerin doğurmasını sabırsızıkla bekliyorum sırf bugün doğurdular mı diye başlığı takip ediyorum. ben de 39+1 oldum bugün çok zor geçiyor zaman siz doğurun artık bize sıra gelsin

sagol canım darısı hepınıze ınsallah
uykusuzluk sınır harbınıde ben eklıyorumeannenınd edıklerıne canım
bazen bebegı bıle gozum gormuyo
allah sabır wersın baska bıse demıyom canım

AMİN CNM :Saruboceq:

ne yapalım kuşum bilir bu kuzular gelecekleri tarihi hem belki yılbaşı gecesi doğururuz

YOOK YAAA YILBASI GECESI DOGURMAYALIM MELİKE YAA :1ninca:
ZATEN BENIM DR.EMINIM YILBASINDA HAYATTA KIYMATLI POPOSUNU KALDIRIP GELMEZ.PEK BI RAHAT BENİMKİ...

saol canım... şimdi daha iyiyim... sütüm de arttı sanırım daha az agrı hissediyorum. dayanmaya çalışıyorum... teşekkürler...

vazgeçtim mamadan... sabrediyorum...mafoldumben

saol canım... bugün cok uyudu tedirgin oldum. uyandırıp emziriyorum. yarın yine de götürecegim doktora...

ben geldimmmm hande melike yine dogurmadimm doktordan geldim bana ne derse begnirsiniz 2 hafta daha bekleyebilir demezmiii bende dedim 2 gun sonra 40 oluyomm oda dedi 2 hafta erken 2 hafta gec olabilirr bendede zaten sanci falan bisey yok kesin ocak annesi olurumm

kızlar selam,
burcu naber canım arkadaşım nasılsın? eylül ne yapıyor.. bizimdebugün ilk kontrolümüz vardı doktordaydık.. oğlum 300 gr zayıflamış.. doğum kilosu 3640 idi 15 gün içinde aynı kiloya dönmesi gerekir dedi bakalım.. sürekli emzirmeye çlışıyorum.. geceleri bebek hemşiremizin gösterdiği ölçüyle minik bir ölçek aptamil 1 veriyorum.. sürekli uyuyor annesinin gülü.. bende koklamaya doyamıyorum yavrumu.. hele babası.. bu kokunun eşi benzeri yoktur dimi...opuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…