2009 Aralık Anneleri

ben çok sık giremiyorum .şöle bi geçmişe baktım herkesde hemen hemen aynı sorunlar.ben tıpkı hamileliğimdeki gibi sonrası da baya rahatım çok şükür oğlum beni pek zorlamıyongünden günede de daha düzene giriyo.uykularımız fena değil ufak defek gaz sancısı olduğunda da metsil kullanıyorum.iyi geliyor emmeside iyi 4.400dü 1 aylıkken.oğlumunda yüzünde bahsedilien sivilcelerden çıktı.pul
pul döküldü doktor momecon verdi 2 sürmede geçti

MAŞAALLAH de annesi :nazar:

Selam Kızlar,

Ayrı ayrı hepinize çok teşekkür ederim. Anca fırsat bulup yazıyorum. Pazartesi günü doktora gittik ve tahmin ettiğim gibi sütümün yetersizliğinden alması gereken kiloya ulaşamamış. Doktor 1 öğün mama 1 öğün emzirme şeklinde 2 satte bir beslememi söyledi. Boyu 3 cm. uzamış, kafa çapı da büyümüş, tek eksik alması gereken kaloriyi alamamış dedi. en az 4000 gr olması gerekirken 3380 çıktı. 1 ayda toparlayamaz büyük ihtimalle dedi. 3-4 ayı bulurmuş yakalaması.

denizcim bende senin gibiyim hem sütümün yetip yetmediğinden emin değilim hemde çevremdekilerin bu çocuk aç kalıyo sütün yetmiyo demelerinden çok sıkıldım. doktorunu aradım geçen gün aç kalıyo olabilirmi mama vermelimiyim diye 1. ayı bitirene kadar hiçbişey verme geldiğinde belli olur sütünün yetip yetmediği ama %90 annenin sütü bebeğine yeter dedi. Ve kesinlikle kendine bile sütüm yetmiyo deme stres yapıp etkileme dedi..yarın doktora gidicez bizde tam bir aylık oluyoruz 16 sında bakalım sorularımıza cvp alırız herhalde..

Canım sen ne yaptın? Geçmişi okuyamıyorum, umarım herşey yolundadır.

geçmiş olsun canım ben ilk nerdeyse 20 gün 2 saatte bir emzirdim sarılık olmasın diye sürekli emzirdim o istemese bile uykudan uyandırıp gece gündüz saatleri buluyodu emmesi ama allaha şükür iyi kilo aldı sen nasıl yaptın göğüslerim benimde epey yara oldu ilk haftalar ama geçiyo sonra bağıra bağıra emzirme dönemim var benimde bişey yapmadım kendiliğinden geçti açık bıraktım emzirme sonrası o kadar zaten 20 günden sonra düzene girmeye başladı artık şimdi gündüz 3 gece 5 saate kadar uzuyo emzirme araları ikinci aydada iyi kilo aldı şu süt işi gerçekten doktorun dediği gibi acaba sütüm yetiyomu demek bile sütün azalmasına yetiyo emzirmeye niyetli ol diyo bi doktor sütün gelir zaten kendine inan sadece hormonların ve suyun işi bu süt bide bebek emecek tabi ilk bi hafta göğüsler şişermiş sonrasında iner annede acaba sütüm azaldımı dermiş ama alakası yokmuş bendede aynısı oldu benim bi göğsümden şu an için 75 öbüründen 40 ml süt geliyo ama tamamen emzirmemin şekli ve sıklığıyla alakalı bazen bi göğsümden fazla emziriryorum karıştırıyorum ondan fazla süt geliyo diğerinden az bide sağınca emzirme dışında depo yapayım dersen gene sütün artıyo bu sefer hem bebek hemde sağdığın süt için süt üretiliyor benden bu kadar umarım işine yarar

Canım ilk başlarda bi düzen otutturmaya çalışmadım bende ama hep okuduklarımda 3 saaten fazla uyutmayın diyordu, ben de uyuduğunda 3 saat uyumasına izin veriyordum, bir de gazla ilgili ağladığında gazı çıkmadan meme vermiyordum, bin tane kaynaktan okumaktan kaynaklanıyor hepsi. Sonradan o kadar ağlattığımdan da vicdan azabı duydum.
Maşallah ya kızına da sana da, uamrım hep böyle devam edersiniz. Düzene de hayran kaldım.

geçmiş olsun denızcım ya
umarım iyi haberlerını beslenmış kılo almış haberlerını alır bızede ulaştırırsın
millet çok bilmiş ilk dogdugunda sık besle dediler şimdi süreklı emmek istyr ya ayy bu fena alışmış diyorlar o yuzden kımseden akıl alma çevrendekı doktora danışacaksın ya onun sözunden sapma daha 1 aylık şimdi şimdi 2-3 saat arayla beslemen lazım biz yapamıyoruz o ayrı memeye çok düşkün çunku mına
kardeşimin bana dediği çok sık beslersen ara vermezsen kılo almaz çünkü az ve sık yemiş olur nasıl kılo vermek isteyelere az ve sık ye dıyrz o misal dedi doktorumda enaz 1,5 saat ara olmalı dedi normalı 2-3 saatmış burcuyada doktor oyle demiş 3 saat arayla beslersen 3 saat sonra iyi emecek kalıteli süt olacak doyacak ama sık sık beslersen hep aç kalacak doydum sanıp bırakacak yıne az zaman gececek acıkacak ve meme ısteyecek iyi beslenmeyecek demış umarım basarırsın ben basaramadım henuz 2-3 saat arayla beslemeyı

Sağol Pelincim doktor da dedi zaten süt biriksin diye şimdi 3,5-4 saati buluyo emzirme araları arada mama olduğundan, bugün merak edip sağdım, 2sinden toplam 65 cc çıktı,geçen haftaya göre daha iyi ama yine de yeterli değil. Bu arada çok geçmiş olsun canım, takip de edemiyorum artık şimdi okudum Minayla ilgili.

merhaba arkadaşım benim oğlumda kusuyo ama çok şüüküür böle bişile karşılaşmadım bide emzirdikten hemen sonra çıkarıyo sanırım fazlasını atıyo.çok zor bi durum allah kolaylık versin inbsan korkuyor bi daha olmaz inşll

burcu, geçmiş olsun tekrar :KK43: yatağına biraz açı versen 45 derece kadar belki işe yarayabilir böyle tehlike olmaz en azından....bir de emzik emiyormu eylül?? emzikte bayaa hazmettiriyor... bebek reflüsüyle ilgili birşey söyledimi doktorunuz??

Eylülün cikardigi emdikten sonra olan degil . 2-3 saat sonra kusuyor ve illa burnundan geliyo boylece tikaniyor.
Burcu zaten guvenli yatis yastiginda yatiyor . Hem egimli hemde yan tarafa donuk halde . Emzik emiyor gerci uykuya daldiginda atiyor agzindan ama . Cildircam ya .Wc ye bile gidemiyorum artik korkudan berbat bisey ya..

Eylülün cikardigi emdikten sonra olan degil . 2-3 saat sonra kusuyor ve illa burnundan geliyo boylece tikaniyor.
Burcu zaten guvenli yatis yastiginda yatiyor . Hem egimli hemde yan tarafa donuk halde . Emzik emiyor gerci uykuya daldiginda atiyor agzindan ama . Cildircam ya .Wc ye bile gidemiyorum artik korkudan berbat bisey ya..

çok zor tabiki ya çok haklısın..dün ben banyodayken ömer olmuş öle burnundan çıkmış yanına evdeki yardımcı kadını bırakmıştım...tıkanma olmamış ama kusarken müdahale etmediği için salak karı burnundan da çıkmış çocuğun... ben de Eylülden dolayı çok hassasım bu konuya :KK43:

dua edicem canım Allah bütün bebeklerin içinde biizmkileri de korusun...

çok zor tabiki ya çok haklısın..dün ben banyodayken ömer olmuş öle burnundan çıkmış yanına evdeki yardımcı kadını bırakmıştım...tıkanma olmamış ama kusarken müdahale etmediği için salak karı burnundan da çıkmış çocuğun... ben de Eylülden dolayı çok hassasım bu konuya :KK43:

dua edicem canım Allah bütün bebeklerin içinde biizmkileri de korusun...

Valla gerildim artik . Zaten evde durmak uykusuzluk stres yapti ustune bi de bu .

ahh kıyamam benimkide öle yapıyo :)) bi de bugün kendi suratımı ağlak bir hale getirip yokkk yokkk yokkk annecim diorum dudağını büzerek ve titreterek ağlıyo :))) ben de kötümüyüm neyim ama surat süper oluyo öle ağlarken :)))

nazancım yanlız olmasan ne fayda benim annem yanımda oluyo gündüzleri sütü olmadığı sürece boş :))
Ay yazık kuzumu üzme annesii sakin ses tonuyla konuşacakmışız bazen işe yarıyor ben denedim de ama bazen ne yaparsan yap yıkıyorlar ortalığı:)Benim annem de yanımda canım da,arada dışaır çıkıyor işi oluyor ozamanlarda bile ben panik oluyorum o olmasa zaten ben aç kalırım evde tuvalete bile gidemem herhalde:)

Ya kizlar bisey sorcam .Gecen haftalarda malum Eylül bi tehlike atlatmisti . Bugunde oldu ayni sey . Allahtan bu sefer yapmam gerekenleri biliyodum hemen ayaklarindan tutup asagi sallandirdim ve sirtina cok sert sekilde vurdum . 2-3 dakika icinde topladi . Ya neden boyle kusuyor . Sabah 8 de emzirmistim 11 de oldu bu olay . Hazimsizlik nedeni . Agzindan ne kadar ugrassamda gaz cikmiyor . Boyle sorunla karsilasiyorum . Sizlerde var mi boyle bisey?

Canım geçmiş olsun iyi atlatmışsınız bu sefer Allah korumuş.Benim oğlum da kusuyor çok bazen öyle burnundan da geldi bir kaç kez hatta ilk olduğunda anlamadım bile sonradan sesine bakınca gördüm ama Allahtan tıkanma olmadı hemen yan çevirip sırtına vurdum ve kucağıma aldım hemen hıh hıh diye burnunu çekmesinden anladım burnundan geldiğini pompayla çektim hemen sildim.dr. gazını mutlaka çıkar dedi bazen 15-20 dak uğraşıyorum geri uyanıor falan ama uğraşıyorum çıksın diye ona rağmen kusuyor birde kucakta hafif zıplatarak dolaştırmak da işe yarıyor dr. bir kaç dak yüzüstü yatır kolay çıkar dedi denedim ama oğlum çok ağladı öyle durmak istemedi kaldırdım hemen belki kızın durur öyle..bebek reflüsünden oluyormuş bu altı aylık olunca geçiyormuş:sinifsinif:

günaydın canım zeynep şu an uyuyor bağırana kadar bakıyım dedim neler var birşeyler yerken siz neler yapıyorsunuz minicik nasıl

gunaydinn kizlarr site surekli acik ama sadece okuyup cikiyom benim sila gaz bombasi oldu biturlu patlayamiyo ortaligi ayaga kaldiriyo zaten tekim ne yemek ne uyku ne wc hic bisey yapamiyom 3 gundur gaazi fazla oncesinde azdi bende durum boyle herkes bisekilde ugrasiyo siteye giremiyo galiba sayfalar gec ilerliyo rabbim herkese kolaylik versinn

selam kızlar ben 2008 aralik annesiyim biraz sizin yazdiklarinizi okudumda geçen seneaklima geldi..şu burnundan gelme meselesini inann bende çok ama çok yaşadim...okadar korkuyordum ki resmen kafayı yemek üzereydim..bir saniye bile yanindan ayrılamıyosunuz sürekli panik panik..ama şimdi gülüyorum o hallerime..inanin gecenin bir vakti acile gitmiştik sırf bu yüzden tıknaıyordu..ama her bebekte olan bir şey bu inanin..onlar zaten kendilerini öyle güzel kurtarıyorlarkiallahım öyle yaratmiş öyle bir düzen kurmuş..benimde sizlere tavsiyem arkadaslar kesinlikle soguk kanli olun..biriniz yazmissiniz ayaklarından tuttum salladim gibisinden..bu da kalça çıkıklıgına sebep oluyor sakın yapmayın..sadece kafasını aşagı dogru egin ve sırtına orta şiddette vurun hizlı vurursanız cigerleride zarar görebilir çünkü çok küçükler..sonrada burnunu temzileyin...sevgiyle kalin 2009 aralik annelerii ve bebkleri[/B]

selam kızlar ben 2008 aralik annesiyim biraz sizin yazdiklarinizi okudumda geçen seneaklima geldi..şu burnundan gelme meselesini inann bende çok ama çok yaşadim...okadar korkuyordum ki resmen kafayı yemek üzereydim..bir saniye bile yanindan ayrılamıyosunuz sürekli panik panik..ama şimdi gülüyorum o hallerime..inanin gecenin bir vakti acile gitmiştik sırf bu yüzden tıknaıyordu..ama her bebekte olan bir şey bu inanin..onlar zaten kendilerini öyle güzel kurtarıyorlarkiallahım öyle yaratmiş öyle bir düzen kurmuş..benimde sizlere tavsiyem arkadaslar kesinlikle soguk kanli olun..biriniz yazmissiniz ayaklarından tuttum salladim gibisinden..bu da kalça çıkıklıgına sebep oluyor sakın yapmayın..sadece kafasını aşagı dogru egin ve sırtına orta şiddette vurun hizlı vurursanız cigerleride zarar görebilir çünkü çok küçükler..sonrada burnunu temzileyin...sevgiyle kalin 2009 aralik annelerii ve bebkleri[/B]

Umarim bende seneye guler gecerim :) Bana bunu yapmami doktor soyledi . Ayaklarindan tutup asagi dogru sallayip vurucaksin dedi hatta gosterdi nasil yapildigini . Benim ki oyle asagi dogru egince filan maalesef acilmiyor .

Ya ne kadar ugrassamda agizdan gaz cikarmiyor Eylül cildircam. 2.5 saat oldu karnini omzuma koydum sirtini sivazladim . Ters yatirdim onu yaptim bunu yaptim yok yok . Alttan cikariyoruz ama agizdan yok ya . Allam cildircam .

Ya ne kadar ugrassamda agizdan gaz cikarmiyor Eylül cildircam. 2.5 saat oldu karnini omzuma koydum sirtini sivazladim . Ters yatirdim onu yaptim bunu yaptim yok yok . Alttan cikariyoruz ama agizdan yok ya . Allam cildircam .
alttan çıkarıyorsa sorun yok canım bi şekilde çıkarmış işte:)
benimki de herzaman ağızdan çıkarmıyor

alttan çıkarıyorsa sorun yok canım bi şekilde çıkarmış işte:)
benimki de herzaman ağızdan çıkarmıyor

Benimkinde kusma sorunu var . O yuzden ustten de cikarmasi lazimmis yoksa normalde yeter dedi ama doktor . Bizimkinin hazimsizlik sorunu var .

başı omzundayken yüzü senin sırtına dönükken sol taraf kaburgalarının altını yavaş ritmik ve dairesel ov bakalım tam midenin bulunduğu yer olduğu için hava çıkışını kolaylaştırabilir canım. benim kızımda 41günlük oldu bazen emerken koca bir sesle gazı çıkıyo bazense bir öğün boyunca çıkmıyor. biz yatağının baş gövde kısmını 30-45 derece yükselttik ve gazı çıkmadığı zaman yada çook emdiği zaman yan yatırıyoruz yastıklarla destekleyerek. böylelikle reflü olayını egale etmiş oluyoruz. çünkü kustuktan sonra mide asidi yemek borusunu yakıyor ağlıyor yavrum canı yanıyor

başı omzundayken yüzü senin sırtına dönükken sol taraf kaburgalarının altını yavaş ritmik ve dairesel ov bakalım tam midenin bulunduğu yer olduğu için hava çıkışını kolaylaştırabilir canım. benim kızımda 41günlük oldu bazen emerken koca bir sesle gazı çıkıyo bazense bir öğün boyunca çıkmıyor. biz yatağının baş gövde kısmını 30-45 derece yükselttik ve gazı çıkmadığı zaman yada çook emdiği zaman yan yatırıyoruz yastıklarla destekleyerek. böylelikle reflü olayını egale etmiş oluyoruz. çünkü kustuktan sonra mide asidi yemek borusunu yakıyor ağlıyor yavrum canı yanıyor

Bi gazi bu kadar dusuncegim hic aklima gelmemisti valla :) Bende o kusma olayindan beri egimli yatiriyorum eylülü bi de guvenli yastik almistim mutlaka yan yatiyor ama yine kusunca burnundan kusuyor .

ya altını degiştirirken çıldırıyor yıne ne guzel hoşuna gidiyordu aslında
öfffff kan alcaklar sanıyor :KK43:

X