2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Sagol canim ya, bazen canim abuk subuk seyler cekiyor, annemin kulaklarini cinlatiyorum:a015:, ama bulanti sayesinde bu cekmeler cok kisa suruyor...Turk marketleri var, zaten taze sebzelerimi ordan aliyorum genelde, ama bugun balikciya bir bakiyim, bazen cipuraya benzer baliklar oluyor, onlardan alirim olmazsacokacimcoook

NORA ve diğer arkadaşlar SOMON ve TON BALIĞInı sakın doktorunuza danışmadan yemeyin. Büyük balıklar olduğu için civa ve kurşun içeriyorlar. Bebek ölümlerine, düşüklere sebep olabiliyor. Doktorlar önermiyor ama kendi doktorunuza da danışın.
Aman diyim ben size!!

merhaba kızlar bende 9 haftayı bitirdim bugün yarın 10.haftaya başlıyoruz mide bulantılarım sürüyor ağzımın hiç tadı yok doktor bi dahaki randevumu taa 28 ocağa verdi 14.haftada olacağız o zaman normalmi sizce bana uzun geldi biraz ama tahliller falan yaptı sonuçlara baktı öle karar verdi bildiği bi şey vardır heralde sizler nasılsınız

benimde kan tahlili falan yapıldı doktor bir ay sonra görüşelim dedi.bi sorun yoksa ilk aylar ayda bir oluyor kontroller canım.

selam kızlar bir aydır lekelenmelerim yüzünden yan gelip atıyodum ama malum yarın artık okula gidicem yani iş başı yapıcam.off ne de çok alışmıştım bebişimle tembelliğe.şimdi adıyamanda yalnız günler yine beni bekliyo.kayracım görüşemedik 2 gündür iyimisin?aramaz sormaz oldun unutulduk galibakafamçokkarıştı

geçmiş olsun ardacım şimdi iyisindir inşallah kendine dikkat et yinede canım .

slm kızlar ben geldım sancım var bıde pembe lekelerım var dr. aradım bol su ıc dedı ve istirahat verdı devam ederse tekrar leken olursa gel dedı cok korkuyorum kızlarrrrrrrrrrr :KK43:
canım üzülme inşallah hiçbişe olmıycak bebişine :1hug: burda bıcok arkadasımız lekelenme yasadı hatta bak aralarında kırmızı kan gelen bıle olmus.bebeğin inşallah sımsıkı tutunuyordur bende bugun mecbur beledıye otobusune bınmek zorunda kaldım bınmez olaydım.nasıl hoplatıyo insanı cok korktum bebısıme bişe olcak dıe.boyna bakıyom leke meke varmı dıe.inşallah hiçbirimizin bebeklerıne bıse olmadan sagsaglım kucaklarımıza almak nasip olsun inşallahhhhhhh
burko sağol canımcım, ben de yaptım, ama babygaga dan da vazgeçmek istemiyodum. Arada dönüşümlü kullanırım artık.. Bende de bugün bir bel ağrısı, bir kasık ağrısı, paso yatıyorum. Regl olacakmışım gibi sızlıyo kasıklarım. Bulantılarım 2 gündür yok çok şükür. Birazdan balık kızartıcam ama :KK43: Bütün mutfak 2 gün kokuyor. Her tarafı silip, yıkamama rağmen. Fırında mı yapsam diye düşündüm ama çinekop da mısır unuyla, tavada güzel oluyo yav :) Bi de bol yeşillikli, havuçlu, nar ekşili salata, azcık da kola mmhhhh :))

Ah ah eskiden olsa ağlatmazdım ben o balıkları ya, bebişime her şey feda... :ecrin_bebek: :emir_bebek:

(bilmeyene not : balık mideye gittikten sonra kafayı kaldırıp bakarmış, arkamdan rakı geliyor mu diye, gelmiyorsa ağlarmış. Balığı ağlatmak, balıkla rakı içmemek anlamına geliyor kaydirigubbakcemile3

Bir de kızlar, kilo değil de, müthiş bir şişlik var vücudumda, yüzüğümü bile takamıyorum, parmaklarım dolma gibi oldu. Hele karın bölgem, zaten 40 bedendim, iyice şiştim, kotlarım bile olmuyo.. Kıyafet almak için de erken, kurtarıcı bir kaç giysim var, dönüp dönüp onları giyiyorum :KK43:

ayy canım o şişlik benımn karın bölgemde mevcut.zaten göbüşüm vardı şimdi sankı 3.5 aylık hamıleyım sanırım gaz var.bıde kendını sabah uyanınca kontrol et eger ayak bıleklerın ve ellerın cok şişiyorsa doktoruna danıs yuksek tansıyon baslangıcı olabılır.yada bıse diyolar adını unuttum o yüzden su tutuyomus vücud ödem oluyomus sonra.ama bastan önlem alınırsa iyi olurmus die duymustum.
aynen sekerım cak kaydirigubbakcemile5 benımde bıkac kurtarıcı kıyafetım var onlarla idare edıyoz şimdilik.ama 1,5 ay sonra hamıle eşofmanı ve pantolonu şart gibime gelıyor.
ayy valla bebklerımız saglıklı olsunda akıyafet bıyerde dursun.aklım hep bebeğimde.RABBİM KORUSUN İNŞALLAH HEPİMİZİNKİNİ...............

tazafasulye oldumu bu kadar hamişin içinde balıktan bukadar güzel bahsetmişsin canım çekti ya ama bulantıdan pişirmek ne düşünemiyorum birisi yapıp getirse bi tabak balığa hayır demem.sana afiyet olsun bebişide yarasın inşallah canım .

Valla ben de zorla yapıcam ne yalan söyleyeyim, bugün yataktan hiç çıkasım gelmedi bütün gün yattım. Hatta bir ara uyudum, bir dünya iş ama, balıklara yazık, bayatlatmamak lazım, ben yavaştan mutfağa geçiyorum. Yakın olsak bir porsiyon da sana getitirdim :))

Minikkelebek doktor ölçtü tansiyonumu. bunun dışında da bir kaç defa ölçtürdüm, 12-8 çıkıyor. Bir problem yoktur sanırm. Gerçi bu sayede kıyamadığım tektaşımı kullanmaya başlasam mı :))

Son düzenleme:
herkese merhaba,perşembe akşamından beri midem bulanıyor.hiç şikayetçi değilim doğrusu,bebeğimin benimle olduğunu düşünüyorum bulantı oldukça.çubuk kraker de ilaç gibiymiş gerçekten...sizler de iyisinizdir umarım,görüşmek üzere...

herkese merhaba,perşembe akşamından beri midem bulanıyor.hiç şikayetçi değilim doğrusu,bebeğimin benimle olduğunu düşünüyorum bulantı oldukça.çubuk kraker de ilaç gibiymiş gerçekten...sizler de iyisinizdir umarım,görüşmek üzere...
cnm ne güsel aynı fikirdeyşz bende ağustosta anne olacağım inş ama bende hep senin gibi düşünüyorum dedi gibi bende ondan gelen her rahatsızlığa razıyım yeterki o benimle olsun allah sağlıklıcaa bebeğin kucağına almayı nasip etsin...:CüvCüv:

kızlar ya ses versenize..zaten güç bela giriyorum siteye eşim izin vermiyor.hazır o yokken azıcık kaynatalım

ya sinir ediyor hangimiz hamileyiz şaşırdım.sürekli yat dinlen usandım ha bire bişeyler yedirip içiriyor.çok bunaldım kızlar ya

ya sinir ediyor hangimiz hamileyiz şaşırdım.sürekli yat dinlen usandım ha bire bişeyler yedirip içiriyor.çok bunaldım kızlar ya

kaydirigubbakcemile5 Ay canım benım kocıste öyle.eve almadıgı şey kalmadı yıyım dıe.zorlada olsa herseyden tatmamı istiyor ama ben hiç bunalmadım, bunaltacak kadar abartmıyo kocacım.hemde hosuma gidiyo benle ılgılenmesı.ee evde oluncada pek hoslanmıyor nete gırmeme.

Son düzenleme:
kaydirigubbakcemile5 Ay canım benım kocıste öyle.eve almadıgı şey kalmadı yıyım dıe.zorlada olsa herseyden tatmamı istiyor ama ben hiç bunalmadım, bunaltacak kadar abartmıyo kocacım.hemde hosuma gidiyo benle ılgılenmesı.ee evde oluncada pek hoslanmıyor nete gırmeme.

ya tamam önemsemesi elbette güzel.temizlik yaptırmıyor yemekte.oturamıyorum hep uzan.yemekleimi bile o düzenliyor.ya kıyamıyorum bir hafta sonumuz var ben yatayım o yapsın vicdanım almıyor ama anlatamıyorum....

filizciğim merhaba canım.bana teklif yollamışsın kabul ettim büyük bir zevkle...

ya tamam önemsemesi elbette güzel.temizlik yaptırmıyor yemekte.oturamıyorum hep uzan.yemekleimi bile o düzenliyor.ya kıyamıyorum bir hafta sonumuz var ben yatayım o yapsın vicdanım almıyor ama anlatamıyorum....

ayy canım senı durum baya vahim ozaman kaydirigubbakcemile3 ya benım kocıste pek iş yaptırmıyor ama öyle yemegımı falan düzenlemıyor yada hep yat demıyor.ben arkadaslarıma falan gıdıyorum geziyorum yanı.okonuda bi sorunumuz yok cok şükür yoksa bende cok bunalırdım.agır falan kaldırma dıe süreklı söylüyor kı kaldırmam zaten ama cok abartmıyor.senın eşin senı böyle 9 ay mercak altında tutarsa sen 9 dogurursun valla canım :1closedeyes:

ayy canım senı durum baya vahim ozaman kaydirigubbakcemile3 ya benım kocıste pek iş yaptırmıyor ama öyle yemegımı falan düzenlemıyor yada hep yat demıyor.ben arkadaslarıma falan gıdıyorum geziyorum yanı.okonuda bi sorunumuz yok cok şükür yoksa bende cok bunalırdım.agır falan kaldırma dıe süreklı söylüyor kı kaldırmam zaten ama cok abartmıyor.senın eşin senı böyle 9 ay mercak altında tutarsa sen 9 dogurursun valla canım :1closedeyes:

aynen öyle güzelim dokuzmu doğururum doksan dokuzmu bilmiyorum.bir kaybımız var ilk bebeğimizi kaybettiksenağlama anlıyorum kaygısını korkusunu.ben çok zor atlattım hoş atlattımda sayılmaz ama.hep söylüyorum rabbime emanet diye ama anlatamıyorum.

aynen öyle güzelim dokuzmu doğururum doksan dokuzmu bilmiyorum.bir kaybımız var ilk bebeğimizi kaybettiksenağlama anlıyorum kaygısını korkusunu.ben çok zor atlattım hoş atlattımda sayılmaz ama.hep söylüyorum rabbime emanet diye ama anlatamıyorum.

maalesef benımde bır kaybım oldu bende cok zor atlattım ama oda yıne eşimin sayesınde oldu.busefer bana eskıyı hatırlamamak için belkıde cok sıkmıyor.evet üzerime cok düşüyor cok ilgilenıyor ama süreklı yat dınlen kalkma gibi seyler derse tekrar eskısıni hatırlayacagımı düşünüyordur muhtemelen ve şimdilik biz ilk kaybımızı düşünmemeye özen gösterıyoruz çünkü insan unutmuyor ama hatırladıkcada fena oluyor ve daha cok korkuyor.kesınlıkle katılıyorum bebeklerımız Allah a emanet yeterkı Allah ım istesın yeterkı Rabbim korusun.

benım annem ablama hamıleyken cok buyuk kaza atlatmıslar yanı hemde traktör devrılmıs annemler altında kalmıs.ee Rabbim in hıkmetı sadece bıraz kanaması gelmıs ama ablam 4 _ 5 ay sonra vaktınde dogmus sapasaglam

X