2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

off ya hamile kalsan bi türlü kalmasan bi türlü kendi kendimizi yiyip duruyoruz her iki şekilde de :)

Bence yaşayacağımız her günün tadını çıkarmalıyız. Düşünsenize, ne büyük bir mucize gerçekleşiyor içimizde:1rolleyes:Hayatımızda bir kez tadacağımız duygular bunlar. Allah başka hamilelik nasip ederse onda da başka heyecanlar yaşayacağız. Tadına varmaya çalışın her anınızın. Bu an bir daha olmayacak:asigim:

arkadaşlar 6 haftalık hamileyken ultrasona gireniniz var mı kese nasıl görünüyordu?lütfen yazın yoksa çatlayacam

merhaba benimde geçen hafta 6 haftalıktı sadece keseyi gördü bebek çok küçük dedi göremedi bende daha gitmedim doktora bebeğin görünmemesi tehlikelimi ki offf ne zormuş ya aklımdan hiç çikmıyor birde kanamam vardı 4 gündür bugün durdu gibi çok merak ediyorum acaba bebeğim hala benimlemi iyimi bilmiyorum :KK43: :emir_bebek:

merhaba benimde geçen hafta 6 haftalıktı sadece keseyi gördü bebek çok küçük dedi göremedi bende daha gitmedim doktora bebeğin görünmemesi tehlikelimi ki offf ne zormuş ya aklımdan hiç çikmıyor birde kanamam vardı 4 gündür bugün durdu gibi çok merak ediyorum acaba bebeğim hala benimlemi iyimi bilmiyorum :KK43: :emir_bebek:

canım,kanama demişsin ama kırmızı mı yoksa kahverengi leke şeklinde mi?her iki durumda da dinlenmen şart,kendine çok iyi bak. a.s.

Canım belirtilerinden de anlayabilirsin bebeğinin iyi olup olmadığını. Daha önceden var olan belirtilerin hala aynı şekilde ya da artarak devam ediyorsa hiç korkma, bebeğin gayet iyidir:emir_bebek:

Herkese merhabaaa

sabah dr a gittimm ve bebegimi ve kalp atıslarını gordumm
henuz bebegim 1cm imis yani 10 mm, bugun bebegi gorunce daha bir anladım hamile oldugumu sanki ya çok guzeldiii,

Kizlarrr selam, yeni arkadaslar hos gelmissskaydirigubbakcemile5
Bugun ilk defa bulantim olmadan agiz tadiyla bir kahvalti yapabildim, cok mutlu oldumcokacimcoook ama sonrada bid usundum acaba bebis iyimidir diye???belkide annisine bugunluk izin vermisdir agiz tadiyla biseyler yesin diyea.s
Dunde o kadar bulantiya kendimi zorlaya zorlaya balik yedim, o yuzden icim rahatladi..
Beslenme konusuna gelince bende hergun bi bardak sut ve baya bir peynir yiyorum, eger sut icemezsem de mutlaka bi kase yogurt yiyorum tuzlu, bulantima iyi geliyor...
Onun disinda meyveyi arttirdim, hergun 1 elme 1portakal yiyorum aksam yemek sonrasi..
Kahveyi tamamen kestim dayanamazsamda ilik sutun icine yarim kasik kafeinsiz kahve atiyorum o da cok nadir, arada 1bardak cay iciyorum yada ihlamur:kahve:...
Yesillik, marul falan yemiyorum toxo riski icin ama maydonozve nane arada yemistim patates salatasi icinde sanirim onuda mi kesicem???:çok üzgünüm:
Bide buaralar havuc salatasina dadandimcokacimcoookher aksam yiyorum...

Göğüs uçları koyulaşan var mı? Bende yok daha.

bende onu bekliyorumfasulye valla henuzkoyulasmadı
hatta adetolmadan evel erkenhamilelikbelirtisi olarak da bakardımhep bosunabakıyormusum:) su anda bile daha koyulasmadı yani

Ben her sabah büyük bir bardak portakal suyu içiyorum
Ya kızlar, ben bir yerde fesleğenin hamilelikte zararlı olduğunu okudum. Fesleğen neyse de, ben nanesiz yapamam. Naneyle ilgili birşeyler okuyan oldu mu?

burko benbu tarz soruları dr umasorunca hem kızıyor hemde guluyor.ki banada sacma geliyor
hiçbiryerde duydunuzmu dr hamilesiniz hanfendi aman ha bundan sonra sakın nane maydanoz falan yemeyin uzak durun gibi bir uyarıda bulundgunu. demekki bu tarz seylerin abartısı zarar ben burdan bunu çıkarıyorum, yani kim nane yemez birseylerin içinde hamile iken
yada kim maydanoz yemez lutfen abartıp hamileligi eziyet haline getirmeyelim, uzak durulcak seyler bazı ilaclar anitibyotikler radyasyon yayan seyler cig etler fazla tuzlu yiyicekler vs bunlar bilinenler
anneme yada kayınvaldeme diyorum nane maydanozyenmemeliymis biliyormuydunuz sasırıyorlar annem ik itane kayınvaldem 4 tane saglıklı dogumyapmıs hiç dusuk leri falanyok. ve nane maydanoz yemedilermi 9 ayhiç :) yani komik geliyor bana
hergun bir demet maydanoz kimse yemiyordur heralde yada 100 gr kuru nane falan kimse yutmuyordur, bu kadarından ne olabilirki zehir değil bunlar, abartmayalım bence,

arkadaşlar 6 haftalık hamileyken ultrasona gireniniz var mı kese nasıl görünüyordu?lütfen yazın yoksa çatlayacam
lilth ben geçen haftada gittim karından bakmıstı dr um, 5+6 idim geçen ctesi gunu ve yolk kesesi d enen seyde gorundu ekranda parasut gibi gorunuopr yarım ay gibi birde onu cevreleyenyuvarlak buyukbir kese gorunuyor

bu arada benim dr um ilk istenen rutin tahlilleri yazmadı henuz, 3 hafta sonra gel dedi ikili test yapılcak o arada yine kan alınması gerek iki kere kan vermen gerekmesin dedi o zaman verirsin ikisini bir aradadedi suanhemen bakılmasının pekonemi yokheralde ki boyle dedi diye dusunuyorum,

arkadaşlar 8 aydır kedi besliyoruz hamile olduğumu 5 gün önce öğrendim kedimide atamıyorum o sokakta yaşayamaz napıcam bilmiyorum kedi hamileler için zararlı dimi bilgisi olan varmı

selam arkadaşlar ben daha doktora gidemedim o kadar heyecanlı ve sabırsızım ki bebeğim benim için bi mucize.Allahtan hiç kanamam olmadı o yüzden içim rahat ama doktorum burada olmadığı için muyene sürem uzadı sabrım azaldı.aramıza yeni katılan arkadaşlarada hoşgeldiniz diyorum.
minik kelebek sanada teşekkürler tek tek hepimizin doğum zamanını hesaplamışsın.

Merhaba kıslaar! Beni doktorum çağırmıştı bugün, aslında çarşamba başka bir doktora gitmştim ve kalp atışı görmüştüm. Ama çarşamba günü gittiğim doktor lekeyi hiç önemsemiyor, benimse aklım çıkıyor lekelenmelerde. Perşembe günü de gene kanayınca dayanamadım, lekelerimi önemseyen doktora gittim :) Neyse daha fazla uzatmayayım bugün kalp atışını gene gördüm mercimeğimin. :dance: :teytey: Allahım böyle bir duygu yok yaa, kim bilir neler yaşayacağız onlarla daha?

Kadına dedim ki, bu bebek sağlıklı bir şekilde doğarsa, sanırım o doğana kadar ben verem olucam kuruntudan, dedim. Güldü, bu bebeği doğuracağız, hiç endişelenme dedi :)) Ay kadını sarılıp öpesim geldi valla. Zaten pozitif sonucumu aldığımda öpmüştüm de.. :1rolleyes:
Bak kesen çok düzgün dedi, yolkun büyüklüğü çok uygun dedi. vs vs. 1 hafta rapor verdi. Haftaya bir daha çağırdı. Başka tahlil de istemedi.

taze fasulye berabermişiz sen kalp atışlarını duydunmu doktora gittinmi gittiysen ne kadarlık dedi sana yani kaç haftalıkmışın.ben ocağı bekliyorum çünkü ocakta yararlanabilcem sigortadan o yüzden gidemedim.malum bu devirde herşey para
herkese sağlıklı bir hamilelik geçirmesini diliyorum
bu arada bende sadece sık idrara çıkıyorum :)

Canım yukarıda yazdım. Eminim sen de göreceksin ve duyacaksın pıtpıtları.. Para konusunda haklısın, biz de sıkışığız şu aralar, geçen gün de gittik, çat diye 80 lira vermemiz gerekti doktora. (40 lira fark + 40 lira çiş tahlili :)

kızlar dr a gittim kalp atışlarını duyamadım .dr dedi ki daha çok küçük 1 hafta sonra gel.kese büyümüştü sanki ama içi boş gibiydi.ya da ben mi evham yapıyom bilmiyorum offfff.

ben bugün gittiğimde (6+4) karından baktı göremedi, vajinal usg ile gördük kalp atışını..

arkadaşlar 8 aydır kedi besliyoruz hamile olduğumu 5 gün önce öğrendim kedimide atamıyorum o sokakta yaşayamaz napıcam bilmiyorum kedi hamileler için zararlı dimi bilgisi olan varmı

Toksoplazma testin negatif çıkarsa kedi sana yasak. Kediden, çiğ etten, iyi yıkanmamış yeşillikten geçiyor. Allah korusun, çok ağır bir hastalık, hastalığı geçirmediysen kediyle aynı ortamda olmaman lazım. :1no2:

Canım evinden hayvan eksik olmamış biri olarak seni çok iyi anlıyorum. Öncelikle bir toksoplazma testi yaptır. Hastalığı daha önce geçirmemişsen bağışıklığın yoktur ve bu bebeğin için büyük bir risk. Ancak tahminimce doktor sana kesinlikle kedini sokağa atmalısın demeyecektir. Çünkü toksoplazma kedinin dışkısından bulaşıyor. Kedinin temizliğini eşine devret ve onun dışkısına hiçbir şekilde temas etmediğinden emin ol. Kedinin özellikle ayakları da risk taşıyor çünkü dışkısına basmış olabilir. Çok iyi dezenfekte edilmesi gerekir. Doktorunla mutlaka konuş bunu

selam arkadaşlar ben daha doktora gidemedim o kadar heyecanlı ve sabırsızım ki bebeğim benim için bi mucize.Allahtan hiç kanamam olmadı o yüzden içim rahat ama doktorum burada olmadığı için muyene sürem uzadı sabrım azaldı.aramıza yeni katılan arkadaşlarada hoşgeldiniz diyorum.
minik kelebek sanada teşekkürler tek tek hepimizin doğum zamanını hesaplamışsın.

Ben de gitmedim henüz doktora canım. Heyecanlı bir hafta olacak bizim içina.s

evde hayvan beslemedıgım için fazla bılgım yok ama hamıleler için ve yenı dogan bebekler için risk tasıdıgını bırcok konusmacıdan duydum.kedının dıskısından bulasan bır mıkrop varmıs ve kedı tüğünü birsekılde yutmak gıbı bı riskinde var ve bunun bebege cok zaralı oldugunu duymustum.kedını tabıkıde dısarı atma ama ona bakabılecek yakın bır arkadas yada akraban vardır belkı.kedıyle eşin nekadar ilgilensede sonucda aynı evde yasıyacagın için ve kedı süreklı evde gezınecegı ve ıllakı sana sırnaşacagı içn onu evden uzaklastırmalısın.enazından bebegının daha önemli odugunu düşünüyorum.belkı kedıne bakmak isteyen bı arkadasın olabılır enazından senınde aklın kalmaz.:1hug:

Canim bizimde bir iran kedimiz var ve bebekligiden beri yanimizda, ben doktoruma danistim, hemen toxoplasma testi yapti, testin sonucuna gore karar vericez dedi, simdilik kumuna dokunma, kediylede pek oynama dedi, tirmalamasina karsi..Bizde kiyamiyoruz biyere verelim, napicam bilmiyorum,cuma dr randevum var tahlil sonuclarima gore karar vericez, ama toxoplasma icin cok tehlikeli...CADIARZU

kızlar yüreğim sızlar.hahhahhah bugun neşem yerinde maşallah.aramıza yeni katılanlar hoş gelmişler.norra sen bi ara bebk takvimini nasıl olusturduğumuzu sormustun galiba:uhm:googleye tickers yaz cok seçenek cıkıyo beğen oluştur ve kullan.ingilizce ama bütün siteler sanırım senin yabancı dilin var.halledersin.ok

herkese merhaba
doktora gittim bugün ve nihayet kalp atışlarını gördüm 8+3 görünüyor ultrasona göre satla aynı tam kan tam idrar tetkiklerini istedi yorulmak kaldırmak ittirmek yok dinlenmek var:)) dedi henüz göremeyen arkadaşlarda umarım en yakın zamanda görürler ama lütfen stres yapmayın rahat olun iyi düşünüp dua edip elimizden geleni yapmaktan daha ötesi yok ayrıca buradaki doktorda çok iyiydi ilçede yaşamanın bu anlamda zor olduğunu yazdıktan sonra büyük şehirlerde bile bazen imkanların yetersizliğinden bahsedip moral veren arkadaşlara çok çok teşekkürler yeni gelen arkadaşlarada hayırlı olsun sağlıkla mutlulukla sürsün inşallah günlerimiz hepimize kolay gelsin

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için iyiki burası var iyiki siz varsınız içim rahatlıyor valla yoksa kuruntulardan verem olucam :)CADIARZU

X