2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Kızlar bıuzım ıcın en gereklı besınler yukarıda sınıflandırılmıs bulunuyor.gercekten neyı nasıl yemeız gerektıgı yazıyor okumanızı tavsıye ederım

arkadaşlar 6 haftalık hamileyken ultrasona gireniniz var mı kese nasıl görünüyordu?lütfen yazın yoksa çatlayacam

canım ben tam 6 haftalıkken gitmiştim.karından ultrasonda bebişimin kalp atışlarını gösterdi ve fotosunu da verdi.3 mm.di.ultrasonda da 6 haftalık çıktı.ama üzülme bazılarımızın daha geç görünüyo.sen içini ferah tut.:CüvCüv:

ben de tam ii beslenemiyorum galiba ama zaten normalde iştahsız bir insanım . sabah kahvaltısı olarak 1 kase yoğurt 1 haşlanmış yumurta kocaman beyaz peynir süt ama ekmek canım istemiyor gene de 1 dilim yiorum. sık sık acıkıorum o yüzden arada mandalin portakal kivi yiorum.öğlen de 1 kase yoğurt cacık gibi yapıorum siyah çekirdekli üzüm ( kan yaparmış ) ceviz filan atıştırıorum.arada gene meyve akşam da ne bilim tavuklu salata etli salata filan yiorum. salata olarak yememin sebebi ot da yemiş olayım diye. ve günde 3-4 bardak süt içiorum bi tek onu seviorum zaten.ve 2- 2.5 lt su bu ülkede sebze çeşidi yok balıkta yok.yani marul yemem gerek devamlı heheheeh havuç elma suyu sıkıorum bazen.şekerli şekerli lezzetli oluo 2sinin birleşimi.tek şansızlığım burası gıda yönünden çok fakir. :KK43: izmire gidince saldırcam arapsaçlarına semiz otlarına rokalara cibezlereeeeeeee

canım bence gayet saglıklı beslenıyorsun 3 bardak süt :1shok: masslah sabah kahvaltında güzel.bıde hazır paket kuru yemıs kuru meyve ye tamam olur zaten. ah bende senın gıbı yeseydım daha aklım kalmazdı bebısımde.hem yoğurt hem süt hem meyve hem et bı balık yıyemıyon oda kısır kalsın ayol kaydirigubbakcemile3

kızlar dr a gittim kalp atışlarını duyamadım .dr dedi ki daha çok küçük 1 hafta sonra gel.kese büyümüştü sanki ama içi boş gibiydi.ya da ben mi evham yapıyom bilmiyorum offfff.

bende aynı şeyi yaşadım ..kanaman olmadığı sürece problem etme tamammı canım:):nazar:

ama işte insan sebze yiemeyince eksik kalıo sanki. ben et hiç sevmezdim otgillerden yerdim sadece ama değişio tabi bulunduğun memlekete göre yeme alışkanlığın.koyu yapraklı yeşil sebzeler o kadar faydalı ki kızlar. sadece bebek değil sizin içinde bağışıklığınızı arttırıken ii hücre üretimini arttırıyor beden sağlığı için müthiş şart.

ilk bebemde 5 ay agzıma lokma gırmedı.. zayıftım daha zayıfladım.. druma agladım bebem gelısmıycek dıye de bana dedıkı hıc korkma o kene gıbı senı emer.. ama sen gucsuz dusersın..beben icin korkma kendın icin kork..
et,tavuk,balık kesınlıkler yemedım 5 ay..

sonra aldım 15 kılo o ayrı tabı.. son derece saglıklı bır dogum gerceklestırdım.. 15 ay önce..
korkmayın.. kendınızı zorlamayın..yesıllık hastasıydım.. af buyrun ama inek gıbı yesıllık yıyordum.. kimse bana yeme de demedi. maydanoz,marul,roka nasıl tukettım allah bılır.

ben daha bebikimi görmedim.görmek için sabırsızlanıyorum.haftaya kadar zaman geçermi offf:nazar::nazar:

bende aynı şeyi yaşadım ..kanaman olmadığı sürece problem etme tamammı canım:):nazar:

canım şu an ben de bebeğimi daha görmediğim için tam farkına varamıyorum hamileliğin. hep içimde endişe var.ben rahme yerleşme kanaması yaşadım ( 1 ytl kadar) ordan anladım hamile olduğumu çünkü reglime 1 hafta kala 8 aralıkta oldu .ve kaısk ağrılarım vardı. şimdi hiç belirtim yok daha önce de yazdım. sadece göğüs ağrısı. allah korusun bebişte terslik olduğunda mesela kalbi atmadığında filan vücut onu dışarı atıor mu. şu an her şey yolunda mıdır kanama olmadığı sürece. teşekkürler şimdidennnnn

ben daha bebikimi görmedim.görmek için sabırsızlanıyorum.haftaya kadar zaman geçermi offf:nazar::nazar:

SORMA CANIM YAA. BEN DE GÖRMEDİM BEBİŞİMİ.benneyaptımki BU HAFTA KENDİMİZE BİZİ ÇOK OYALAYACAK İŞLER BULMALIYIZ ARKADAŞIMÇok üzgünüm çoook

canım şu an ben de bebeğimi daha görmediğim için tam farkına varamıyorum hamileliğin. hep içimde endişe var.ben rahme yerleşme kanaması yaşadım ( 1 ytl kadar) ordan anladım hamile olduğumu çünkü reglime 1 hafta kala 8 aralıkta oldu .ve kaısk ağrılarım vardı. şimdi hiç belirtim yok daha önce de yazdım. sadece göğüs ağrısı. allah korusun bebişte terslik olduğunda mesela kalbi atmadığında filan vücut onu dışarı atıor mu. şu an her şey yolunda mıdır kanama olmadığı sürece. teşekkürler şimdidennnnn

Problemler çoğunlukla kanamayla kendini gösteriyor canım. Tabii kanamanın hiç olmadığı istisnai durumlar da var. Ama sen, ben ve bebişini görmemiş diğer arkadaşlar hep iyi düşünmeliyiz ki bebişlerimiz de bizden güç alsın, güzel güzel büyüsün değil mi amasengözlerimebaksanab:icecream:

çok merak ediorum napıo minik die.en azından biri sağlıklı olduğunu sölese içim rahat edecek.daha gitmediğimden dolayı bilemiorum tabi doğal olarak.

aslında eskileri düşünüorum doktora filan gidilmeyen dönemleri sadece doğumda ebe gören kadınları.nassı güsel doğurup atlatıolarmış.bizim gibi evhamlı deillermiş.zaten çok bilmek dah kötü

ama işte insan sebze yiemeyince eksik kalıo sanki. ben et hiç sevmezdim otgillerden yerdim sadece ama değişio tabi bulunduğun memlekete göre yeme alışkanlığın.koyu yapraklı yeşil sebzeler o kadar faydalı ki kızlar. sadece bebek değil sizin içinde bağışıklığınızı arttırıken ii hücre üretimini arttırıyor beden sağlığı için müthiş şart.

canım bencde yesıllık sart ama senın üzülmene pek gerek yok sen bı yesıllık yıyemıyon ama onuda dıgerlerıyle karsılarsın.cogu kısı süt ve süt ürünü hıc sevmıyo kımı arkadasımız et bıle tüketmıyo çünkü mıdesı almıyo.zaten hamılelıkte önemlı olan sey mıneral calsiyum magnezyum ve vıtamın. sen bunların cogunu yedıklerınle alıyosun massalah inşallah bende süt içmeye baslayabılırım bian önce

aslında eskileri düşünüorum doktora filan gidilmeyen dönemleri sadece doğumda ebe gören kadınları.nassı güsel doğurup atlatıolarmış.bizim gibi evhamlı deillermiş.zaten çok bilmek dah kötü

sorma bız zaten doktor olduk bencde herseyı bılmek bıyerde ıyı bıyerde kötü.nekadar bılırsın okadar stres oluyosun..ama eskiler şu yönden şanslılarmıs saglıklı beslenıyolardı.hersey bahceden ,süt inekten katkı maddesı yok asitlı içecek yok,hormon yok.ee halıyle bu doguma ve bebege yansıyo.neyse bızde bılınclı beslenelım ucundan yakalarız belkı eskılerı :eek:

çok merak ediorum napıo minik die.en azından biri sağlıklı olduğunu sölese içim rahat edecek.daha gitmediğimden dolayı bilemiorum tabi doğal olarak.

canım bak sakın korkma ve endişe etme en başta ;
ben kızımdan önce regl günüm geçtiği için kan testi yaptırdım pozitif çıktı ve doktora gittik kese görünmedi aradan 3 gün geçti kanamam başladı geçen sene ramazan arefesinde düşük yaptım .aradan 2ay geçti kızıma hamile kaldım aynı korkuyla 4 ay yaşadım sonra unutmam lazım diye diye atlattım .kızıma hamileyken yine test yapmış ve pozitif çıktığını görmüştüm ultrasonda çıkmaz yine dedi doktr ama rahatlamak da istiyrsun madem dedi vajinal ultrason yapalım dedi.yaptı ve bebeğimi geçen sene bugün ilk kez gördüm.bi sakıncası olmadığını sölemek istiyrm vaj.ultrasonun dr.umda öledediği için yaptırdım zaten.eğer çok aklın takılıyrsa sende benim gibi yap istersen.........:nazar:

off ya hamile kalsan bi türlü kalmasan bi türlü kendi kendimizi yiyip duruyoruz her iki şekilde de :)

X