2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

herkeze tünaydınnnnnnnnnnn ben geldimmmmm şükür burayı bulabıldım ya eskı sayfalarda kala kaldım ya of bebişimi cok merak edıyorum ben ocak 17 fde gel dedı su anda 7+5 oldum sanırım bana test mı yapıcak o zaman bu arada hamiş kalmam son regly donemımkasım 9 du bana en son gıttıgımde söylediğine göre sımdı 7+5 oluyorum benide listenize eklersenız cok sevinirim bu arada bol bollavobaya gıdıyorum arada bıde kramp ağrı falan giriyo korkuyorum dr. sorsammıkı acep kıızlar5 normalmı sızdede oluyormu

aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler sefalar getirmişler.uzun bir yolculukta allah hepimize yardım edecektir.hayırlısıyla kucağımıza alıcaz miniklerimizi.kaydirigubbakcemile5

kızlar dua edin bugün 12 de allah nasip ederse bebeğimin kalp atışlarını duymaya gidiyorum.çok heyecanlıyım.
hadı hayırlı haberlerle gel inşallah
Selam Kızlar
Ben de bir aksilik olmazsa Ağustos ta doğum yapacağım . Pazartesi günü keseleri göreceğiz. Keseleri diyorum çünkü 12. günde değerim 340 çıktı ve doktor çogul gebelik ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.
Umarım ikizdir. ama kızlar, Ben şu an 5 hafta 4 günlük hamileyim (SAT a göre) . Ama tüp bebek transferim 8 in de yapıldı , yumurta toplama da 5 inde . Her neyse hesaplama SAT a göre yapıldığında 4 hafta 5 günlük hamileyim . Ama hiçbir belirtim yok göğüs şişliği ve ağrı dışında . Bulantım filan da yok .
Aslında panik olmamak lazım ama ne bileyim . Herşey duyulmuş, geleneksel şekilde olmayınca rahat edemiyor insan .
Hepinize Sevgilera.s.
aa eger istiyorsan inşallah ikizdir bebeklerın hihoyyyt agustos annelerınde bı üşüz annesı var bıde ikiz annesı olsun.ya canım daha cok yenısın oyuzden yoktur belırtın ki aten herkezde mıde bulantısı olcak dıe bıse yok takılma sen ona.benım 5gün öncesıne kadar sadece kasığım agrıdı ve gögüslerım sızladı ara ara.ama 5 gun önce hafıf hafıf mıdem bulantım oldu.genelde hep aksam oluyodu ama ilk defa busabah kalvaltıyı yarıda kestım çünkü mıdem dönüyo süreklı.senınde hersey yolundadır zaten senınkıler ikiz galıba,bılıyolar ileri zamanlarda senın yorulcagını oyuzden şimdiden gözünü korkutmuyoarlar kaydirigubbakcemile3
günaydın kızlarrr. yeni gelenlere hoşgeldinizzz.inşallah 8 ay daha her şey yolunda gider :) çok var daha yaaa. ben daha doktora bile gitmedim yılbaşından sonra gitmeyi planlıorum burdan aldığım tavsiyelerle :) kızlar ya benim ne mide bulantım var ne de başka bir belirtim. göğüslerim ağrımasa anlamayacağım hamile olduğumu.çok hareket ettiğim an biraz dalgalanıyor midem ama genelde pineklediğim için hiç bir şey hissetmiyorum. sizin belirtiler ne şu sıralar. ben 5-3 üm.

canım daha cok yenı hamıleleıgın ondan bulanmıyordur mıden fazla.bende bugun 6+6yım anca yenı yenı basladı daha hıcde cıkarmdadım.hep aksam bulanır gıbı oluyodu ama sımdı sabha cevırdı işi.sendede hıcbelırtı yok degıl yanı sonucda gögüzler buyuk bı habercı kaydirigubbakcemile3

vee buarada yenı gelen tüm arkadaslarıma hosgeldınız dıyorum.inşallah saglıklı hayırlı bı hamılelık gecırıp saglıkla bebeklerımızı kucagımıza almak nasip olur hepimize inşallahhhhhhh........

buarada hepiniz muıhtemel dogum tarıhlerınızı eklersenız sizide listeye eklerım

:nazar: GÜZEL ANNE ADAYLARIMIZ VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ :nazar:

1.Esin123…………………………….....2 ağustos
2.ASLI……………………………..........2 ağustos
3.entelliye…………………………........2 ağustos
4.Caninuss.......................................2 ağustos
5sakaleynmaster..............................2 agustos
6.Arda..............................................3 ağustos
7.Kayra............................................4ağustos
8.Badibade.......................................4 ağustos
9.helin hivda......................................4 agustos
10.defnedamla....................................5 agustos
11.essraa.........................................5 agustos
12.Aftabru.........................................7 ağustos
13.gamze_hlm..................................7 agustos
14.dlkltn...........................................8 agustos
15.minik_kelebek..............................8 agustos
16.baybmon.....................................8 agustos
17.dide.............................................8 agustos
18.güzel edirnem..............................9 agustos
19.angeleyes_3.................................10 agustos
20CEMRESİ……………………...……10 ağustos
21.Evriş.......................................... .11 ağustos
22.Milk shake..................................11 ağustos
23.nazlı_03......................................13 agustos
24.mercimekim................................13 agustos
25.gelgit…………………………...……14 ağustos
26.başak35……………………......…..14 ağustos
27.esrako.......................................16 ağustos
28.fasulyeko...................................17 agustos
29.salman......................................17 agustos
30.comely 08..................................17 agustos
31.keops35.……………......…..........18 ağustos
32.tazefasulye................................18 agustos
33.masmavi....................................18 agustos
34.nora...........................................21 agustos
35.ebrar06......................................23 agustos
36.petrik.........................................24agustos
37.emis..........................................25 augstos
38.tuana3434................................26 agustos
39.lalace........................................27 agustos
40.desdona....................................27 agustos
41.nilüfersahh.................................29 agustos
42.burko........................................30 agustos

43.Sabinev
44.bnc
45.Tealigt
46.masmavı
47.bayan-66

Son düzenleme:
kızlar dr a gittim kalp atışlarını duyamadım .dr dedi ki daha çok küçük 1 hafta sonra gel.kese büyümüştü sanki ama içi boş gibiydi.ya da ben mi evham yapıyom bilmiyorum offfff.

kızlar dr a gittim kalp atışlarını duyamadım .dr dedi ki daha çok küçük 1 hafta sonra gel.kese büyümüştü sanki ama içi boş gibiydi.ya da ben mi evham yapıyom bilmiyorum offfff.

canım kac haftalıksın.eger cıddı bı sorun olsa doktorun mutlaka o ıhtımalıde söylerdı sana.ben gecen gun doktora gıttım 7+4 olmam lazımken ben daha 6+4tüm sadece keseyı gördük,doktor karsılastıgımız bı durum muhtemelen gec döllenme dedı.ama bana karından bakmak zorunda kaldı vajınal baksaydık belkı görürdük kalp atıslarını.sana da eger karından baktıysa cok normal kalp atısını görmemenız

kızlar. herkes nasıl beslendiğini yazabilir mi.çok önemli bir konu bu.birbirimize destek olalım yemek konusunda :) abur cubur yok pasta kek yok sadece ve sadece minikleri en iyi şekilde beslemek gerekiyor. fazla abur cubur şekerlemeler tatlılar bebekte şeker hastalığı gibi tansiyon gibi hastalıklara yol açabiliyormuş.
herkes nasıl beslendiğini yazabilir mi acaba. bir de şimdiden göbişimize yağ sürmeye başlamak gerekiyormuş ki nemi iyice benimsesinmiş. ben acı badem yağı kullanıyorum eczaneden aldım.

canım kac haftalıksın.eger cıddı bı sorun olsa doktorun mutlaka o ıhtımalıde söylerdı sana.ben gecen gun doktora gıttım 7+4 olmam lazımken ben daha 6+4tüm sadece keseyı gördük,doktor karsılastıgımız bı durum muhtemelen gec döllenme dedı.ama bana karından bakmak zorunda kaldı vajınal baksaydık belkı görürdük kalp atıslarını.sana da eger karından baktıysa cok normal kalp atısını görmemenız

canım 6 haftalık oldu bugün karından baktı ama duyulmadı atışları kese normaldi ama

kızlar. herkes nasıl beslendiğini yazabilir mi.çok önemli bir konu bu.birbirimize destek olalım yemek konusunda :) abur cubur yok pasta kek yok sadece ve sadece minikleri en iyi şekilde beslemek gerekiyor. fazla abur cubur şekerlemeler tatlılar bebekte şeker hastalığı gibi tansiyon gibi hastalıklara yol açabiliyormuş.
herkes nasıl beslendiğini yazabilir mi acaba. bir de şimdiden göbişimize yağ sürmeye başlamak gerekiyormuş ki nemi iyice benimsesinmiş. ben acı badem yağı kullanıyorum eczaneden aldım.

Ben her sabah büyük bir bardak portakal suyu içiyorum. Normal kahvaltımı yapıyorum ama çok sevdiğim domates ve salatalıktan uzak durmaya çalışıyorum çünkü mevsimi dışında yenen sebze-meyveler pek tavsiye edilmiyor. Öğle yemeklerimi okulun yemekhanesinde yiyorum ama salata almıyorum belki iyi yıkanmamıştır diye. Onda da çorba alırsam pilav almıyorum çünkü ikisi de karbonhidrat, gereksiz kalori demek. Akşam yemeğimi evde yiyorum ve bol sebze, balık tüketmeye çalışıyorum. Aralarda mevsim meyveleri (özellikle kivi) ve midem kötü olursa grisini yiyorum. Her akşam 5er tane ceviz ve fındık yiyorum. Bazı akşamlar süt içiyorum. Her akşam canım çekmiyor çünkü ben tam bir yoğurt azmanıyım. Her öğün 1 kase yoğurt yiyorum desem yeri. Kabızlık problemim olursa da activia yiyorum. Umarım herşeyi doğru yapıyorumdur.cokacimcoook

Ya kızlar, ben bir yerde fesleğenin hamilelikte zararlı olduğunu okudum. Fesleğen neyse de, ben nanesiz yapamam. Naneyle ilgili birşeyler okuyan oldu mu?

arkadaşlar 6 haftalık hamileyken ultrasona gireniniz var mı kese nasıl görünüyordu?lütfen yazın yoksa çatlayacam

Ya kızlar, ben bir yerde fesleğenin hamilelikte zararlı olduğunu okudum. Fesleğen neyse de, ben nanesiz yapamam. Naneyle ilgili birşeyler okuyan oldu mu?

canım,ben de fesleğeni yeni öğrendim,naneyi uzun zamandır biliyorum.tekrarlayan düşükleri olan bir arkadaşıma doktor naneyi yasaklamıştı,düşük riskini arttirıyormuş.

Hangi Bitki Çayının Ne Faydası Var ?

Ihlamur, zencefil, papatya, rezene, kuşburnu, yeşilçey ve tüm meyve çayları gebelik döneminizde, sizin için çok faydalıdır. Bu yüzden gebeliğiniz boyunca bitki çaylarını günde iki fincana kadar tüketebilirsiniz.

Gebelikte Ihlamur :Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, grip ve soğuk algınlığına karşı sizi korur. Ihlamurun ödem çözücü etkisi olduğundan, böbreklerinizi yormadan vücudunuzda biriken ödemi indirir.

Gebelikte Papatya Çayı :Sindiriminiz kolaylaştırarak, sizi ruhsal açıdan rahatlatır. Sakinleştirici etkisi bulunur. Uykusuzluk probleminiz varsa, papatya çayı iyi gelecektir.

Gebelikte Rezene Çayı:Bağırsaklarınızda gaz oluşmasını engelleyip, sizi rahatlatır ve sindiriminize zardımcı olur. İştahsızlık probleminize iyi gelir. Ayrıca emzirme döneminizde de süt veriminiz artırır.

Gebelikte Zencefil Çayı :Bulantılarınızı önler, şişkinlik hissinizi azaltır, hazımsızlığı düzeltir.

Gebelikte Kuşburnu Çayı :C Vitamini açısından oldukça zengin bir bitkidir. Hastalıklarınızda vücudunuzdaki genel direnci sağlar. Ayrıca ödem söktürücü özelliği bulunmaktadır.

Gebelikte Yeşilçay :Yeşilçaydaki kafein, siyah çaya oranla daha az olduğundan tercih sebebiniz olmalıdır. Kan dolaşımınızı düzenleyici, soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

Gebelikte Adaçayı :Bu dönemde rahim kaslarınızı uyarıcı ektisi bulunduğundan, gebeliğinizin son dönemlerinde adaçayı tüketmemelisiniz.

Keten Tohumu :Omega 3 açısından zengin olmasına rağmen kanama riskinizi artırır. Bu nedenle gebeliğiniz boyunca tüketmemeye özen gösterin.

Gebelikte Ahududu : C vitamini ve organik asitleri içeren bir çok hastalığa iyi gelir, ancak doğum kasılmalarınızı başlatıcı etkisi bulunduğundan gebeliğinizin son dönemlerinde tüketmenizi önermiyoruz.

Gebelikte Sinameki Çayı :Kuvvetli müshil görevi görür, bağırsaklarınızdaki vitamin, mineral emiliminizi azalttığından gebeliğiniz süresince tüketmeyiniz.

Fesleğen, biberiye, yaban mersini, sarı kanturan, melisa yaprağı, aloe vera, karahindiba gibi bitki çaylarını da, hamilelik döneminizde içmeniz erken doğum, kana ve düşük riskinizi artırır. Bu nedenle tüketmenizi önermiyoruz.

-ALINTIDIR-

canım ben hem grip olmamak için hemde palesenta için c vitamının önemını cok okudum oyuzden hergun taze sıklımıs portakal la greyfurt veya lımonuda sıkıp karıstırıyorum kocaa bır bardak tüketiyorum.badem ceviz yiyorum şimdi kuru incir ve kuru üzümünde cok faydalı oldugunu okudum linki paylasıcam sizlerle.süt içmek istiyorum ama şimdilikj midem kabul etmıyor.zaten süt içimini 4.aydan sonra yapsakta olurmus.ama tercıhen hergun tüketılmesı lazımmıs.şu sıralr mıdem almıyor sütü ama yogurt yıyorum.bunun yanında balık yedım bı kac kere onuda pek yemek istemıyor canım ama arada aburcubur götütüyorum kendıme kızıyorum bazen am yınede abartmıyorum yerken.ben enıyısı linki paylasıyım ordan oku cak faydalı bılgılert var

canım,ben de fesleğeni yeni öğrendim,naneyi uzun zamandır biliyorum.tekrarlayan düşükleri olan bir arkadaşıma doktor naneyi yasaklamıştı,düşük riskini arttirıyormuş.

ayy şimdi şomoldum işte :1shok: nanedımı bu listede.feslegen ve maydonozu duydum hele maydonoz baya bı sebeb oluyomus düşüğe.ama tbı çiğ olanı yemeklerdekı maydonuzun etlkısı olup olmadıgını bılmıyorum ama naneye baya şaşırdım

arkadaşlar 6 haftalık hamileyken ultrasona gireniniz var mı kese nasıl görünüyordu?lütfen yazın yoksa çatlayacam

canım ben şu an 5.3 üm ve doktora gitmiorum.7. haftada gideceğim vajinal ultrason yok burda o yüzden zaten gözükmezmiş. 6. haftam bitsin 7 de uçucam doktora.

Hamilelikte Beslenme

Bir anne adayının anne olmaya karar verdiği andan itibaren beslenmesine çok dikkat etmesi gerekir. Uzmanlar hamileliğin başlangıcından 3 ay öncesinden itibaren folik asit alımına başlamanızı, formda olmanızı, dengeli beslenmenizi tatlı ve hamurişi gibi faydasız kalori sağlayan besinlerden uzak durmanızı öneriyorlar.Dengeli beslenmeniz, sizin sağlıklı bir hamile olmanız ve bebeğinizin sağlıklı gelişimi için son derece önemlidir. Dengeli beslenmek gün içinde bütün besin gruplarından yeterli miktarda almak demektir;

Süt ürünleri (süt, yoğurt ya da peynir)
Protein (balık, tavuk, kırmızı et, yumurta, kuru baklagiller)
Karbonhidrat (Çavdar veya kepekli ekmek, bulgur, pirinç, makarna vb.)
Sebze ve meyve
Kuru meyveler ve kuruyemiş (badem, ceviz, kuru kayısı, erik, incir vb.)
Yeteri kadar yağ (zeytinyağı, mısırözü, soya yağı, fındık yağı veya ayçiçek yağı)
Günlük diyetinizi bu besin gruplarının bir kombinasyonundan oluşturduğunuza emin olun. Eğer süt sevmiyorsanız yoğurt, yoğurt sevmiyorsanız peynir yemelisiniz. Mutlaka sevmediğiniz bir besinin yerine eşdeğerini yemeye çalışın.

Tükettiğiniz karbonhidratları mutlaka sayın. 8-10 porsiyonu aşmamaya özen gösterin. (1 dilim ekmek, 1 kepçe çorba, pilav, makarna 1 porsiyon yerine sayılır.) Ekmek tercihinizi kepekli veya çavdar ekmeğinden yana kullanın.

Süt ürünleri tüketmeniz özellikle bebeğinizin kemiklerinin geliştiği ve güçlendiği 5. aydan sonra çok önemlidir. Ancak bu besinler aynı zamanda çok fazla miktarda yağ içerirler. Bu sebeple light ürünleri tercih edin. Günde 2 bardak süt, 85 gr peynir ya da 2 porsiyon yoğurt yiyerek günlük fazla kalsiyum gereksinimini karşılayabilirsiniz. Peynirlerin arasında lor peyniri ve kaşar peyniri kalsiyum açısından en zengin olanlarıdır. Ayrıca sardalye de iyi bir kalsiyum kaynağıdır.

Bol lifli gıda yiyin. Kepekli makarna tercih edin. Sebze ve meyveler bol lif içerir Ayrıca kuruyemiş, kuru kayısı, üzüm, esmer pirinç, kepekli ürünler de posa kaynağıdırlar. Bol miktarda sebze meyve yemelisiniz. Bunlar vitamin depolarıdır. C vitamini şu an sizin çok önemlidir. Bu vitamin plasenta için yararlıdır. Ayrıca vücudunuzun hastalıklara karşı direncini artırır. Demirin bağırsaklarda emilimini kolaylaştırır. Bu dönemde demire çok ihtiyacınız var. Sebzeleri düdüklü tencere ile kısa sürede pişirin.

Bu şekilde besin değerleri minimum düzeyde kaybolur. Mümkün olanları çiğ tüketin. C vitamini vücutta depolanmadığı için her gün belli miktarda alınmalıdır. Lahana, brüksel lahanası, portakal, greyfurt, domates, patates, karnıbahar, çilek, biber iyi birer C viyamini kaynağıdırlar.Bebeğinizin merkezi sinir sisteminin gelişmesi için folik asit gereklidir. Meyve sebzeler folik asit kaynağıdırlar. Folik asit özellikle ıspanak, yer fıstığı, fındık, badem, karnıbahar ve kepekli ekmekte bulunur. Ayrıca demir açısından zengin beslenmelisiniz. En iyi demir kaynağı yağsız kırmızı et, ton balığı ve karaciğerdir. Bu besinleri tüketirken aşırıya kaçmamalısınız ve C vitamini açısından zengin bir besinle birlikte yemelisiniz. Mesela yeşil salata veya portakal suyuyla.

Her gün bir miktar kuru meyve-kuru incir, kayısı, erik- yiyin. Bunlar çok zengin mineral kaynaklarıdır ve çok faydalıdırlar. Günde bir avuç kuruyemiş, özellikle badem ve ceviz yemelisiniz. Hamurişi (puaça, börek vb.) ve tatlıyı diyetinize hiç sokmayın. Tatlı arzunuzu meyvelerle (kuru meyveler çok iyi bir seçimdir), sütlü tatlılarla veya bir küçük gofretle (gofretteki şeker miktarı çikolataya oranla çok düşüktür) bastırabilirsiniz. Eğer tatlısız duramıyorsanız haftada bir gün tatlı hakkınız olduğunu varsayarak tatlıyı sınırlandırın. Suni şeker vücudun ihtiyacı olmayan bir maddedir. Ve verdiği kalori ne bebeğinize ne de size yarar sağlar. Sadece hamileliğinizin ardından size fazla kilo olarak geri döner.Kullandığınız yağı sınırlandırın. Zeytinyağı, mısırözü yağı ve soya yağını karıştırarak kullanın. Hayvansal yağ yemeyin. İşlenmiş katkı maddesi içeren besinlerden uzak durun. Konserve yemeyin. Sucuk, sosis, salam gibi çiğ olarak da tüketilebilen ve içinde toxoplazma ihtiva edebilecek besinlerden tüketmeyin.

Tuz alımını minimuma indirin. Yiyebiliyorsanız tuzsuz yiyin.Çay kahve ve kakao gibi içeceklerde kafein vardır ve gün içinde en fazla 3 fincan için. Eğer yapabiliyorsanız bu içecekleri hamilelik döneminiz boyunca hiç içmeyin. Kola, gazoz gibi asitli içeceklerden uzak durun. Bunların yerine maden suyu içebilirsiniz. Sizin favori içeceğiniz sudur. Bol bol su için. Günde minimum 1.5 lt su içmeye özen gösterin.

Bu dönemde yapabileceğiniz en büyük hata iki kişilik beslenmektir. Normal günlük kalori ihtiyacınızla şimdiki ihtiyacınız arasında en fazla 300 kalorilik bir artışa gerek vardır. Bu da her zamankinden fazla olarak 2 bardak süt demektir. Yani eskiden olduğu kadar yemelisiniz. Ancak beslenirken dengeli ve çeşitli beslenmeye özen göstermelisiniz.
ALINTIDIR KAYNAK ( kidsafeness)

ben de tam ii beslenemiyorum galiba ama zaten normalde iştahsız bir insanım . sabah kahvaltısı olarak 1 kase yoğurt 1 haşlanmış yumurta kocaman beyaz peynir süt ama ekmek canım istemiyor gene de 1 dilim yiorum. sık sık acıkıorum o yüzden arada mandalin portakal kivi yiorum.öğlen de 1 kase yoğurt cacık gibi yapıorum siyah çekirdekli üzüm ( kan yaparmış ) ceviz filan atıştırıorum.arada gene meyve akşam da ne bilim tavuklu salata etli salata filan yiorum. salata olarak yememin sebebi ot da yemiş olayım diye. ve günde 3-4 bardak süt içiorum bi tek onu seviorum zaten.ve 2- 2.5 lt su bu ülkede sebze çeşidi yok balıkta yok.yani marul yemem gerek devamlı heheheeh havuç elma suyu sıkıorum bazen.şekerli şekerli lezzetli oluo 2sinin birleşimi.tek şansızlığım burası gıda yönünden çok fakir. :KK43: izmire gidince saldırcam arapsaçlarına semiz otlarına rokalara cibezlereeeeeeee

X