2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Hepiniz sopalıksınız.. anlıyorsunuz değil mi??? kötükedihüso Sizleri kayınvalidelerin önlerine atmak lazımmmmmcokacimcoook

ben masum sayılmam mı biraz daha evriş..onlar başlattı...gece yarısı sarelle yememe ve neredeyse işkembe çorbası içmeme yol açacak olan bu zihniyetin ürünüyüm ben de:dance:

valla mı evriş? senin göbüşün yoktu bence önceden tabaka daha ince olduğundan hissediyorsun..benim van simitlerim her daim olduğundan şimdi de hissetmiyorum bir şey:çok üzgünüm:

Kim demiş teesssüff ederimmm.. en güzelinden önceden benimde göbeğim vardı Didecim... ha öle çok deil ama.. o katman da bende ole ahım şahım ince değildi canım arkadasım.. kendileri mevcuttu en güzelinden :CüvCüv:

yaz ve sonbahar bebekleri daha uzun ve saglıklı oluyormu ha super haber bu insalah

ki benim oglum da temmuzda dogdu agustos 2 de dogacaktı ama 11 temmuzda erkenden dogdu ve cidden çok saglıklıdır. yani bobrek tası falan var enzim hastalıgı sonuçta babadan geçme genetik falan o ayrı ama grip vs gibi seylere dayanıklıdır. kolaykolay ateslenmez arkadasalrımın çocukları atesli hep duyuramı hep tahtalara vururum hasta olup okula gitmedigi çokk nadirdir falan.
ama ben bunu neye baglıyorum kesinlikle hamile iken ve sonraki donem beslenmeye.
bizim evde fast food hamilelikten sonra veö ç ocuktan sonra hemen hemen yok gibidir kızartmada oyle. bol sebze meyve tuketilir benim israr ve inadımla.
oglum dogdu doaglı istahsız bir çocuk hala daha oyle cikolata ya bile heves etmezmi bir çocuk kofte ye yada iste benimki o cesit omrumu yedi. ama ben pes etmedim acıkırsa yer diyemedim hiç . israrla oyunla onla bunla kimine gore oyle yapmasam simdi yermis :) inanacak bile olsam buna riske atamazdım. ilerde saglam bunyeli olup olmayacagını kimse garantileyemez. herkes diyor kim olmus aclıktan bu kadar ne takıyorsun
kimse olmuyor belki ama curuk oluoyrr.
çok uzattım yani çocuk beslenmesine gectim.
hamile ikende aynen gorev gibi beslendim yemem gerekenler sıra sıra yenirdi hep. simdide oyle yapıyorum bunda daha istahsızım hatta ama anne karnında abisi gibi guzel beslenmek onunda hakkı diyorum
abisi gibi insalah oda az hasta olan bir çocuk olur diyorum ve zorla yiyourm.

estetik için guzellik için kilo almamaya calısanları anlamak çok guç.

neyse hatunlar sizin sohbetınıze doyum olmaz ama kalkıp bişeler hazırlamalıyım aksam oldu ben yapıştım pc yee :))))

kızlar bişey sorcam .istanbulda ana cocuksaglıgına giden varmı hiç..herşey ücretsizmiş tahlillerr falan.. ben saglık guvencesi olmayan biri olarak her ay özele para veriyorum ya... haftay kendi doktoruma randevum cumartesi bende perşembe bi gidip deneyeyim deneyeyim diyorum.. ne dersiniz?

bende bende yazıcamm benim boyum 1.70 eşmin 1.76 kızım temmuz bebegiydi 3.500 52 cm doğmuştu yeni bebişimde 12.3 günlükken 62 mm çıktı

Harika bi konuya değinmişsiniz size katılmamak mümkün değil ekleyecek bi şeyler gelmiyor aklıma gelirse tabiki yazarım.

bu arada bende bebegimle 15 gündür temas halindeyim gezinip duruyo özellkle geceleri sessizlikte kıpır kıpr uyutmayacak beni doğunca galibagündüzleride uyuyo sanırım yaramazzz

merhaba kızlar düşük tehlikesini daha yeni atlattık ve ayaklanınca hemen buraya yazmaya koştum bebişimi iki haftadır çok iyi hissediyorum .kilolarla aranız nasıl

kızlar ben sıpayı görünce unuttum dr sorayım boyunu posunu gözümü hareketlerinden ve bacak arasından alamadım sanki görücekmişim gibi ama düzdü kız dedim kendime dr zaman geçsinde bakarız dedi acele etme demesi kolay diyecektim ama hadi neyse dedim çarşamba kan sonucunu alınca size yazarım artık yorumlarsınız kızlar.
buarada balık yemek serbest degilmi kızlar?

bende simdi onu hesaplıodum her gittigimde biraz biraz kazanıyorum belki 15-20 gun once kavusurum melegime.

ama benimki minik boylu galiba 12+3 te 58,8 mm di. sut icemiodum ondandır basladım simdi sute cok sukur

Canim calciumu ihmal etme, bende sut icemiyorum ama hergun yogurt ayran peynir muhakka yiyorum, midem kalksa bile zorluyorum...her ogun ayri bitanesini almaya..

evet canım saglık güvencen olmasa bile saglık ocakları bakmak zorunda gebelik takibi yapıyorlar ben baglı oldugum yere degilde başka bir yere gidiyorudum sadece kimligin yeterli oluyor şimdi gittigim saglık ocagı baglı oldugum yere taşındı benim için iyi oldu ultrason var uzman kadın dogum uzmanı bakıyor ücretsiz ama tahlilerimi üniversitede yaptırıyorum arada orayada gidicem takibim oradada olsun diye

teşekkürler EVRİŞ, haklısın hem de çok haklısın. benim fazla kilo almadığımı gören pek çok kişi kilo almamak için çabaladığımı sanıyor. oysa ben bulantılarım yüzünden iştahsız olmama rağmen, bebğim için tiksine tiksine de olsa pek çok şeyi -ama sadece sağlıklı olanları- tüketiyorum. bazen lokmalar ağzımda büyüyor. ama sürekli bişeyler yiyorum. formumu filan düşündüğüm yok. zira hep derim "anne dedğinde azcık et but olmalı, bebek sarılınca konforlu hissetmeli"
ki ben öyle dehşet bir iştaha sahiptim ki, hamile kalınca en az 30 kilo alırım filan diye düşünüyordum. bir oturuşta bir tencere çorbayı içerdim ben, şimdi sanki midem küçüldü.
bi de arkadaşlar sadece kilo almamak için değil bi de hamilelik şekerinden korunmak için yediklerimize DİKKAT ETMEMİZ LAZIM.

şimdi ben normal gittiğim doktoruma söylicem malum kriz var bendde çalişmiyorum,takibimi anacocuk saglıgında yaptırcam ama arada bir hastaneye gelirim dicem belli olmaz belki dogumda gıcıklık yaparlar.. en azında 7 aya kadar gitmem 7 den sonra hastaneme giderim. bakalım.. zaten 7 aydan sonra benm sigrtamdan faydalanırım inş. vee dogumda sgk lı olurum inş. yalnız benm baglı oldugum yerde kadın dogum uzmanı erkekmiş aman benm kocacım kıskanctır valla ona söylemesemmi acaba?yerimseniben hiç tahammül edemz .. zaten nisa hastanesnn butun doktorları bayan diye gidiyoruz aslında evime uzak...

kızlar hamileyken çok hamur işi ve ekmek tüketince hamilelik şekeri oluyor birde günde 2 yemek kaşıgı pekmez yerseniz şeker tavana vuruyor biz farkında olmasak bile şeker yüklemesi yapıldıgında her saat başı kan alındıgında ortaya çıkıyor ben pek birşey yemiyordm ama sabahları 2 kaşık pekmezi yiyince dr pehriz yapıcaksın dedi ama ben hemen anladım pekmezden oldugunu kesince pekmezi diger ay hiçbirşeyim kalmadı

ne kadr çok kaynatmışsınız oku oku bitiremedim
çok işim vardı bugün bitiremedim de izin verdim kendime 1 saat kaydirigubbakcemile3 başım belim çok ağrıyor geçmedi fecii uykum var
akşamada kayınvalideciğime gidiyoruz uyku planlarım suya düştü

sakaleynmaster gözün aydın iyi bak bebişine
7 haflıkken 61,30 du kilom düm akşamda tartıldı 61,50 olmuşum kilo almamışım sevindim : )

Bebeğinizin boyu ne kadar olacak
bebişlerin gelecekteki boy tahminleri burdan ölçün

benim boyum 1,64 eşimin 1,91 uzun boylu olcak bebişleri inşallah şakkıdı

pinky canım dr erkegi kadını olmaz bizim saglıgımız için çalışıyorlar ama herkesin görüşlerinede saygı duyarım benim bütün dr larım erkek dogumumda bile 3 tane erkek dr vardı bugün yine erkek dr gittim arkadaşım hastanede tıbbi sekreter çok yakın dr larla sagolsunlar hepsi tatlı dilli anlayışlı sen bilirsin ama eşinden saklama derim ögrenirse zor durumda kalabilirsin

merhaba kızlar .... doktordan geldim.hemen yazıp geçmişi okumaya başlayacağım. bebiş iyiydi. zıplıordu. :) bi hareket yapıordu anlamadım sanki geriye 1 cm kadar geri geri uçuo hahahah:) kızlar... burdaki doktorlar bişi sölemiorlar. nette de baktım bebiş minik galiba . 4.7 cm. nette daha büyük olması sölenior. tam 11.0 haftalığım normal mi. bir de kötü haber 2 li testin adını bile bilmiorlar. offffffffffffffffffffffffffff

merhaba kızlar düşük tehlikesini daha yeni atlattık ve ayaklanınca hemen buraya yazmaya koştum bebişimi iki haftadır çok iyi hissediyorum .kilolarla aranız nasıl
Canıım hadi çok şükür atlattın demek düşük tehlikesini Şimdi keyfini çıkar bakalım hamileliğinin hihoyyythihoyyyt
Ufak tefek sıkıntılarımız olsa genel anlamda iyiyiz hepimiz Benimde pazartesi 2 li testim, şimdiye kadar yaptıran arkadaşların sonuçları çok şükür hep ii çıktı inşallah bizde o mutluluğu yaşar, ii haberlerimizi paylaşırız burada :Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…