2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

merhaba kızlar .... doktordan geldim.hemen yazıp geçmişi okumaya başlayacağım. bebiş iyiydi. zıplıordu. :) bi hareket yapıordu anlamadım sanki geriye 1 cm kadar geri geri uçuo hahahah:) kızlar... burdaki doktorlar bişi sölemiorlar. nette de baktım bebiş minik galiba . 4.7 cm. nette daha büyük olması sölenior. tam 11.0 haftalığım normal mi. bir de kötü haber 2 li testin adını bile bilmiorlar. offffffffffffffffffffffffffff

Lalece hadi gözün aydın bebeğinin iyi olmasına sevindim
internette yazılanlar kıyaslama bence orda genel bilgi veriyorlar, herkesin bebeği ve hamileliği farklı
başka bir şehre yada başka doktora gitme şansın yokmu nasıl bilmez doktor internete girip araştırma yapmazmı bunlar çok tuaf
neyse sıkma canını bebişin iyimiş baksana uçuyo felan :emir_bebek:

kızlar hamileyken çok hamur işi ve ekmek tüketince hamilelik şekeri oluyor birde günde 2 yemek kaşıgı pekmez yerseniz şeker tavana vuruyor biz farkında olmasak bile şeker yüklemesi yapıldıgında her saat başı kan alındıgında ortaya çıkıyor ben pek birşey yemiyordm ama sabahları 2 kaşık pekmezi yiyince dr pehriz yapıcaksın dedi ama ben hemen anladım pekmezden oldugunu kesince pekmezi diger ay hiçbirşeyim kalmadı

iste pekmezinde boyle bir sorunu var hem cok faydali tahinle hemde ilerisi icin riskli, napcaz bilemiyorum???benim sansim diyabet uzerine oldugundan calistigim laboratuar yuklemeyi bazen biz burda kendimiz kendimize yapmak zorunda kaliyoruz calisma icin normal kontrol grubu olarak, ayda bir yukleme yaparim artik kendime bende kontrol amacli:)))))delikafaduldensırnaşık şey

irem bebeğin p.tesi kaç haftalık oluyor?
bende yarın gidiyorum doktora 2li yapacakmı bilmiyorum, benim 11+4 oluyor
yaparmı acaba belki sonra çağırır ama işyerinde izin almak problem oluyor

merhaba kızlar .... doktordan geldim.hemen yazıp geçmişi okumaya başlayacağım. bebiş iyiydi. zıplıordu. :) bi hareket yapıordu anlamadım sanki geriye 1 cm kadar geri geri uçuo hahahah:) kızlar... burdaki doktorlar bişi sölemiorlar. nette de baktım bebiş minik galiba . 4.7 cm. nette daha büyük olması sölenior. tam 11.0 haftalığım normal mi. bir de kötü haber 2 li testin adını bile bilmiorlar. offffffffffffffffffffffffffff

Gozun aydin canim, benim 10+2 de 3.5cmdi, 12+4de 6.5 cikti, bence normaldir canim boyu, birden atiyor zaten sonrasinda, bidahaki kontrolune dahada buyur...

iste pekmezinde boyle bir sorunu var hem cok faydali tahinle hemde ilerisi icin riskli, napcaz bilemiyorum???benim sansim diyabet uzerine oldugundan calistigim laboratuar yuklemeyi bazen biz burda kendimiz kendimize yapmak zorunda kaliyoruz calisma icin normal kontrol grubu olarak, ayda bir yukleme yaparim artik kendime bende kontrol amacli:)))))delikafaduldensırnaşık şey

canım bana sabahları bir kaşık sadece pekmez ye dediler ben bunu abartıp 2 kaşık yaptım sanki bebege daha çok faydası olacak zannettim ama bana oldu zararı bugün tahinle pekmez aldım karıştırdım biraz onu deniyicem belki onun sayesinde bir iki lokma geçer bogazımdan cokacimcoook

Sakaleynmaster.. Lalim... angeleyes_3 arkadaslarım... hepiniizin gözü aydın.. geçmiş olsun cümleten..

Şimdi şu şeker olayına takıldım ben arkadaslar.. BAŞAKIM.. benım tatlı ıle aram yoktur ama şu pekmez işi bende rutinde artık.. ikili testte cıkar mıydı şeker yüksek olsaydı..

merhaba kızlar düşük tehlikesini daha yeni atlattık ve ayaklanınca hemen buraya yazmaya koştum bebişimi iki haftadır çok iyi hissediyorum .kilolarla aranız nasıl

HOŞGELDİN.
en kıdemlimiz sensin SAKALEYNMASTER, geçmiş olsun. şimdi herşey yolunda di mi?
kilorla armızın nasıl olduğunu göbek şovumuzdan görebilirsin. yeni bir topik açtık, herkes göbek fotosunu ekliyor.

şimdi ben normal gittiğim doktoruma söylicem malum kriz var bendde çalişmiyorum,takibimi anacocuk saglıgında yaptırcam ama arada bir hastaneye gelirim dicem belli olmaz belki dogumda gıcıklık yaparlar.. en azında 7 aya kadar gitmem 7 den sonra hastaneme giderim. bakalım.. zaten 7 aydan sonra benm sigrtamdan faydalanırım inş. vee dogumda sgk lı olurum inş. yalnız benm baglı oldugum yerde kadın dogum uzmanı erkekmiş aman benm kocacım kıskanctır valla ona söylemesemmi acaba?yerimseniben hiç tahammül edemz .. zaten nisa hastanesnn butun doktorları bayan diye gidiyoruz aslında evime uzak...

canım sağlık ocaklarında öle cok kapsamlı kontrol yapılmıyo.tansiyon,ölçümü,kilo bazen anket falan yapıyolar.bi problem varmı diye takip ediyolar.yani doktora gitmemenin cok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

yok canım çıkmaz şeker yüklemesi yapıldıgında şekerli bir su içiyoruz aç karnına ondan öncesi kan veriyoruz şekerli suyu içince saat başı kan veriyoruz o kan degerleriyle ortaya çıkıyor olup olmadıgı eger yüksek çıkarsa belli bir süre sonra tekrarlanıyor bu test

irem bebeğin p.tesi kaç haftalık oluyor?
bende yarın gidiyorum doktora 2li yapacakmı bilmiyorum, benim 11+4 oluyor
yaparmı acaba belki sonra çağırır ama işyerinde izin almak problem oluyor
Petrikcim benim 11+5 oluyor pazartesi. Yarın eğer dr. bişey demezse sen de teklif edebilirsin aslında.. madem izin alman zor oluyor.. 1 hafta içerisinde de sonuçları alabiliyormuşsun canım. Benim pazartesi hem 2li test yapılacak hemde kan testleri. 2'li test için gerekmiyor ama kan testi için aç karnına gitmen gerekiyor. Sen kan testlerini yaptırdın mı cnm? Eğer yaptırmadıysan ve de yarın ki randevun erken saatteyse aç karnına git istersen.. Hadi güzel haberlerini bekliyorum arkadaşım :1hug:

okudum herkesiiii.... 2liler ii herkesinnn.. o ne die soran doktor yok tabi tr de :):):) bne de 3lü yaptırıcam martta izmirdeyim o zaman zaten. herkes iyimiş sevindim.bir kocamı özlüorum bir de sizleri :) ev işi yapmaksızın okuorum okuorum. hepiniz ii oldukça seviniorum.
benim de canım fastfood çekti.kendi hamburger köftemi yapıp yicem. mayonezzzzz ketçapppp

okudum herkesiiii.... 2liler ii herkesinnn.. o ne die soran doktor yok tabi tr de :):):) bne de 3lü yaptırıcam martta izmirdeyim o zaman zaten. herkes iyimiş sevindim.bir kocamı özlüorum bir de sizleri :) ev işi yapmaksızın okuorum okuorum. hepiniz ii oldukça seviniorum.
benim de canım fastfood çekti.kendi hamburger köftemi yapıp yicem. mayonezzzzz ketçapppp

Çok sık olmamak kaydıyla kullanma Lal, mayonez ve ketcabı.. ikisinin de içinde çok yogun bır sekılde kımyasal koruyucular var.. yasakkelime biliyorumm benden nefret ediyorsunuz artıkk amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa napiimm göz göre göre de susamam kiiiiii!!

:KK43: ama yani fast foodun tek anlamı o. kırk yılda bir normal :) kızlar ultrasonda ben bebeğimi erkeğe benzettim. sanki bıyıkları vardı.suratı da biraz kabaydı :) kız deildir die düşündüm. :) koca kafaaaaa

ayy canım normal tabı benım 49mm cıktı doktor boyuna göre haftası 11+3 dedı.zaten kısa olsa doktor söylerdi kii arada oynayan 3 4 mm den söz edıyoruz.gercek boyları artık 4.aydan sonra bellı olur die düşünüyorum ozaman artık cm olarak ölçülcegınden.şuan mm lerle gıdıyoruzyerimseniben

buarada gercekten baya bı gerı ozaman ordakı doktorlar.daha neler 2li testı duymamıslarmı,bılıyolardırda bence orda yapılamsı falan yasak oldugundan yapılmıyodur,sonucda aldırmak isteyenler olabılır die
:KK43: ama yani fast foodun tek anlamı o. kırk yılda bir normal :) kızlar ultrasonda ben bebeğimi erkeğe benzettim. sanki bıyıkları vardı.suratı da biraz kabaydı :) kız deildir die düşündüm. :) koca kafaaaaa

ayy yok artık lal cimm yaa,ne yaptın cocugu.daha bebek seklını almadan sen bıyık taktın cocuga hey Allah senın iyiliğini versin emiii.:roflol::roflol::roflol: senınkı bıde kız cıkarsa vay halıne bebikin darılcak sana ANNE BENIM NEREMDE BIYIK VAR die kaydirigubbakcemile3

aftabru evriş sağolun bugün iyiyim doktorun verdiği riskli hafta 3 gün sonra bitiyor.bugünde kalkıp dolaşınca hiç ağrım olmadı şükür bugün ikinci kez bilgisayarın başına geçtim.sizleri çok özlemişim .Yattığım yerden hepinizide merak ediyordum bakabildiğim kadarıyla.herkezde iyi maşallah .göbişleride gördüm maşallah nazar değmesin.cinsiyet tahminine de başlamışız orayada yazdım.iki hafta sonra kontrolüm var bakalım bizimki gösterecekmi kendini.

:roflol::roflol: bıyıkları vardı...süpersin güldürdün beni ya

Ya vallahi yakın temaslarda bulunuyoruzz.. :)))

Ben sağa geçtiğini sola geçtiğini, lak luk suyun ıcındekı hareketlerini felan hissediyorum, sola yatıyorum sıkıldıgını debelendiğini bile hissediyorum.. ha sık sık dogurmadım ama :)hareketlerinden anlıyorum vallahi..hele eşiniz karnınıza koysun kulagını bakın ne sesler duyuyor.. ınanamazsınız.

Aftabru söyle eşine "sensin o" de.. özellikle tatlı bir şeyler yediğin zaman amnios sıvıları tatlı oluyor ya, onu yutmak ıcın kıpır kıpır ediyorlar.. kıpırdayan kendısıdır yani :)

evris bende bikac gundur pıtır pıtır ara ara hisediorum. bugun fena belim agrıo nefes alınca batıo resmen uzanıorum.wcden fırsat kalırsa tabi...

bu kiloo olayına bende takıkım ne alınması gerekıosa alınacak ama abartılmadan 55le hamile kalıp 80le doguran arkadaslarım var cocuk 3,5 kio hadi esi vs 10 kilo nerde geri kalan 2 kilo...

saglıklı bır sekılde beslenıp ne alacaksak alıcaz hıc bısey bebegımızden kıymetlı deıl.ins 80 kilo olmam neyı kınarsan basına gelırmıs ya :)))

bugun bebişime gunluk tutmaya basladım.cok eglenceli ama duygusal anlar yasıyo insan yasarken

yaa bugun kasıklarımda cok agrı var,bayadan berı agrımamıstı bukadar.kac saattır yatıyorum dinlenınce gecıyor ama ayaga kalkınca yıne baslıyor.gece farketmeden cok keskın hareketler yapabılıyorum bazen ayagımı kaldırıp koçişin üzerine atmak gini mesela :)) uyku sersemlıgıyle gerınıyorum sonra fakedınce hemen duruyorum.Allah ım sen bebegımı koru.daha pazartesiye cok avr ama yaaa :KK43:(

buarada bayb cım bende tutuyorum gunluk ama hergun yazmıyorum arada yazıyorum özellıkle doktor dönüşlerinde döktürüyorum :))) hele bı hareketlerını hissedelım iyyicene ozaman yazcak seyler buluruz cok fazla bence.bende bazenlerı agladım yazarken gercekten cok farklı oluyor.resmen konusuyorsun bebişinle

bugun bebişime gunluk tutmaya basladım.cok eglenceli ama duygusal anlar yasıyo insan yasarken

Bende tutmaya basladim gunluk, her doktor donusu yaziyorum, yada duygulandigim zamanlar...bi nevi bebisimlede konusuyorum gunluk tutarken, belki o da hissediyodur beni...

X