2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Bende yazıcam bende bende bende.. :)))

Eşim 1.86 ben 1.63... kıme cekecek merakla beklıyoruz.. bu arada bebişini hisseden var mı??? Ben kendisiyle bir süredir temas halındeyım de..

kızlar meraba uzun zamandır giremiyorum bende dün 2 li testimi yaptırdım herşey yolunda ama biraz tembel uykudan kalkmıyo valla bide parmak emiyo çok şeker biraz dürttükte ölçüleri alındı dr herşeyi çok güzel dedi birazda keyifçi olucak galiba diyo paylaşmak istedim kan tahlili haftaya malum ondada sorun olmaz inşallah şimdi geçmişe bir bakim bayag sayfa olmuş okumadım daha umarım kimsede sorun yok iyi haberler okurum inşallah

alla alla çoğumuz aynı boydamıyız ne..? ben 163 eşim 180...::)
ben çok korkuyorum umarım bebeğim iyiidir...ben 6 haftalıkken kalp atışını duymuştum sadece...dr.13.haftada gel dedi..cuma gidicem inş....ama elimi karnıma koyduğumda kalp atıyo gibi ama tabiki benimki de olabilir...:))

bende simdi onu hesaplıodum her gittigimde biraz biraz kazanıyorum belki 15-20 gun once kavusurum melegime.

ama benimki minik boylu galiba 12+3 te 58,8 mm di. sut icemiodum ondandır basladım simdi sute cok sukur
bende gıttıgımde 11+3 dü 48mm cıkmıstı ee bnımkıde kısa ozaman bende süt içmiyorum en kısa zamanda baslıycam süt bana bakıyo ben süteeeeeeee:bbo:

Eşim 1.86 ben 1.63... kıme cekecek merakla beklıyoruz.. bu arada bebişini hisseden var mı??? Ben kendisiyle bir süredir temas halındeyım de..

bende sölerimm ozaman banane bananeeee ben 1,62 eşim 1,80 bızım ortalarda bıse olcak galıba.

vall şekerim bende elımı karnıma koyup transa gecıyorum ama maalesef daha bıse hissedemedım.ama dünaksam sankı bıse kıpırdadı içimde seğirmedır die düşünüyorum ama acaba bebekmıydı diede dünaksamdan beri elım karnımda gezıyrum :roflol: :roflol: :roflol:

Bir konuyu gündemimize sürüklemek istiyorum..

Bazı yerlerde hamile kadınlardan diyaloglar aktarıyorum; 7. ayımdayım 3 kılo aldım, 6. ayımdayım 1 kılo aldım.. sureklı sebze yıyoyrumm, sattlerce yuruyorum, karnımı meyve ıle doyuruyorum, kilomda fitim, doğum yapıcam aynı kalıcam.. falan filan derdinde olan anneler!!! gördüm...

Şimdi bu kadınlar o dogurdukları cocuklardan ne gibi bişi bekleyecekler anlamış değilim.. lodos esse burnu akacak, bi terlese atesi cıkacak.. bronş olmaya, zatürre olmaya meyilli, savunma mekanızmaları çökmüş evlatlar dünyaya getirerek feet kalmanın ben taaaaaaaaaaaaaaa......................................!!!!!!!!

Şuna katılıyorum bakın; mesela Aftabru gibi, benim kayınvalıdem gibi kadınlar.. harıka beslenseler de yapıları gereği kilo almıyorlar.. benim kayınvalıdem eşime hamileyken 6 kilo almış, ama diyor ki.. hayatımda hiç bu kadar yememe içmeme özen göstermemiştim.. bu kategoriyi ayrı tutuyorum.

Hamileyken kilo almamak için bu kılığa girmeyi protesto ediyorum.. zararlı olan herseyden elbettekı uzak duracağız ama bebeğin günlük ihtiyacı olan besinleri de bir görev gibi tüketmeliyiz bana göre.. bana göre amaç, bebeği ve kendi sağlığımızı zora sokmayacak kadar kilo almak olmalı gerekırse..

ciddi degilsin, bu super bisi, gercekten hissetmey basladin mi?? ya bendeeee istiyorum...bugun karnimda zipladikca dedim, ah bide ben hissetsem bunlari...:emir_bebek:

kıslar bugünkü hürriyet gazetesinde okudum da...ingilterede yapılan bir araştırmada yazın ve sonbaharda doğan çocukların daha uzun ve güçlü olduğu belirlenmiş...ehü..ehü...aslanlarımız geliyooor.....sositososito

nasıl temas halindesin EVRİŞ ya? ben hala hiç bişi hissetmiyorum. yokluyorum yokluyorum elime en ufak bir şey gelmiyor. bu sabah kalkar kalkmaz muz yedim içimde bişeyler kıpırdadı, eşime dedim "ayyyy bebek acıkmış galiba bak uyandı muzu yiyince nasıl oynuyor" o da dedi ki "gazdır o".

Bir konuyu gündemimize sürüklemek istiyorum..

Bazı yerlerde hamile kadınlardan diyaloglar aktarıyorum; 7. ayımdayım 3 kılo aldım, 6. ayımdayım 1 kılo aldım.. sureklı sebze yıyoyrumm, sattlerce yuruyorum, karnımı meyve ıle doyuruyorum, kilomda fitim, doğum yapıcam aynı kalıcam.. falan filan derdinde olan anneler!!! gördüm...

Şimdi bu kadınlar o dogurdukları cocuklardan ne gibi bişi bekleyecekler anlamış değilim.. lodos esse burnu akacak, bi terlese atesi cıkacak.. bronş olmaya, zatürre olmaya meyilli, savunma mekanızmaları çökmüş evlatlar dünyaya getirerek feet kalmanın ben taaaaaaaaaaaaaaa......................................!!!!!!!!

Şuna katılıyorum bakın; mesela Aftabru gibi, benim kayınvalıdem gibi kadınlar.. harıka beslenseler de yapıları gereği kilo almıyorlar.. benim kayınvalıdem eşime hamileyken 6 kilo almış, ama diyor ki.. hayatımda hiç bu kadar yememe içmeme özen göstermemiştim.. bu kategoriyi ayrı tutuyorum.

Hamileyken kilo almamak için bu kılığa girmeyi protesto ediyorum.. zararlı olan herseyden elbettekı uzak duracağız ama bebeğin günlük ihtiyacı olan besinleri de bir görev gibi tüketmeliyiz bana göre.. bana göre amaç, bebeği ve kendi sağlığımızı zora sokmayacak kadar kilo almak olmalı gerekırse..

yürüü beee arkadasım kimtutar senı.aynen bende uyuz oluyorum o tiplere :dilcikar: :dilcikar: :dilcikar:KK43:inşallah aramızda yoktur öle insanlar yoksa yıycem paparayı) ne o canım bikere insanın vucüd yapısıylada alakalı oldugunu düşünüyorum.evet sakıncalı seylerden tabıkıde kacıncaz ama bune canım onu yeme kılo yapar sadece meyve yee oda bebegını kansız yapar.

kizlar buarada bugun big boss'la konustum, kontrat olayini cozmeye calisicak, en kotu dogum sonrasi yenileriz, sende dogum iznini kullanmis olursun dedi, icime biraz su serpildi, dun bana mail atmis 2 gundur cok durgunsun neyin var diye, uzulme elimden geleni yapicam dedi...sevindirik oldum, en kotu 6 ay kaybedicem...
noraa çok sevimdim yaa. senin patronda hani çok gaddar değilmis en azından sormus nedir durgunlugun diye hiç yoktan iyidir. ne guzel iste duyarlılık hiç yok değil gozun aydın canım

ben geldim sağlık ocağına gittim bi koşu sorun yoktur dediler ama ben ağlamaya başlayınca baktılar hiç bişey yok kıpır kıpırdı allahım sana çok şükür.
esrako doktorda senin söylediklerinden bahsetti ama ben yazdığını şimdi okudum.
evriş bidaha böyle bişey olursa sana havale edicem sen artık ilgilen sıpalarla
çok rahatladım çok

gozun aydın canım için rahatlamıs iyi olums baktırman. allah boyele korku yasatmasın birdaha

hıh tamam işte daha yeni buldum. boyuna laf edecektim senin bıldırcının o yüzden alıntı yapmaya çalıştım. boyu çok uzun değl mi yahu 12+6 için? ben 13+4 ken gittiğimde 7,5 cm ydi. bir haftada büyüye büyüye 7 mm mi büyüyor yani bu mübarekler? 1,7mm ense kalınlığıysa erkek olma ihtimali yüksek. erkeklerinki daha kalın olurmuş genelde. benimki 0,9 mm civarında çıkmıştı hep, 1mm nin altında olunca da çok ince diye şüphe edip tekrar tekrar ölçüyorlar. ama sonra bir yerde okumuştum, ense inceyse kız olma ihtimali daha yüksek oluyomuş diye.

aftabru ne diyon sennn benimkininde ense 1,72 cıktı. amanın erkek mi diyon yani :KK43:( allah saglıklı sıhatli versin en onemlisi elbette her zaman bu ama ama bir kiz evlada sahip olmak için son sansım buuuu:KK43: umutlarım yıkıldı vallahi tek umudum simdi ctesi ikil test sonucu alcam free beta hcg kac bakalım.

bende boy pos yazayım madem hepimiz yazıyoz:)))
ben 170 esim 190 . bebis 11+5 iken 60 mm idi dr boylu poslu dedi.

bu arada oglumda 36,3 de dogmustu 3130 gr ve 50 cm olarak. sayet miyadında dogsa 4 kilo ve 55 cm ciavarı bekliyorduk. ailecek iri genetige sahibiz sanırım sut içmekle hemen alakası oldugunu sanmıyrum kızlar suclamayın kendinizi bundan sonra için ihtam etmeyin ama daha çok genetik bence.

aa evriş sen temas halındeyım derken hissettimmi demek istedın.ben anladım süreklı hissetmek için elını karnına koyuyonda(bengıbı) oyuzden temas halındeyım yazdın sandım.kızzz aftabrunun eşi diyomusya senınkıde gaz omasın sakın :)))

nasıl temas halindesin EVRİŞ ya? ben hala hiç bişi hissetmiyorum. yokluyorum yokluyorum elime en ufak bir şey gelmiyor. bu sabah kalkar kalkmaz muz yedim içimde bişeyler kıpırdadı, eşime dedim "ayyyy bebek acıkmış galiba bak uyandı muzu yiyince nasıl oynuyor" o da dedi ki "gazdır o".

Ya vallahi yakın temaslarda bulunuyoruzz.. :)))

Ben sağa geçtiğini sola geçtiğini, lak luk suyun ıcındekı hareketlerini felan hissediyorum, sola yatıyorum sıkıldıgını debelendiğini bile hissediyorum.. ha sık sık dogurmadım ama :)hareketlerinden anlıyorum vallahi..hele eşiniz karnınıza koysun kulagını bakın ne sesler duyuyor.. ınanamazsınız.

Aftabru söyle eşine "sensin o" de.. özellikle tatlı bir şeyler yediğin zaman amnios sıvıları tatlı oluyor ya, onu yutmak ıcın kıpır kıpır ediyorlar.. kıpırdayan kendısıdır yani :)

Son düzenleme:
ya kızlar siz yine azdınız,kudurdunuz ne kokoreçi ne kumpiri? bitirdiniz beni yahu...her aklınıza geleni yazmayın buralara...dün götürmüşüm çift köfteli whopper hala onun pişmanlıklarındayım zaten( ohhh olsun sizin de canınız whopper çeksin şimdi)

nora, başak ,taze fasulye hadi gözünüz aydın
bende yarın göreceğim bebişimi 2li test yapacakmı bilmiyorum 11+4 oluyorum yarın yaparmı acaba

Kubrali korkma daha bebişin çok küçük ona zarar vermemiştir üzme kendini

ya kızlar siz yine azdınız,kudurdunuz ne kokoreçi ne kumpiri? bitirdiniz beni yahu...her aklınıza geleni yazmayın buralara...dün götürmüşüm çift köfteli whopper hala onun pişmanlıklarındayım zaten( ohhh olsun sizin de canınız whopper çeksin şimdi):dance:

bende boy pos yazayım madem hepimiz yazıyoz:)))
ben 170 esim 190 . bebis 11+5 iken 60 mm idi dr boylu poslu dedi.

bu arada oglumda 36,3 de dogmustu 3130 gr ve 50 cm olarak. sayet miyadında dogsa 4 kilo ve 55 cm ciavarı bekliyorduk. ailecek iri genetige sahibiz sanırım sut içmekle hemen alakası oldugunu sanmıyrum kızlar suclamayın kendinizi bundan sonra için ihtam etmeyin ama daha çok genetik bence.

ayy canım yaaaa maşşalah oglun amma kılolu dogmus erken dogmus olmasına ragmen kı buda öle olcak galıba.çünkü benım11+3de 49mm cıktı.senın 11+5de 60mm baya uzun yanı maşalah diyelım nazar degmesın inşallah

ya kızlar siz yine azdınız,kudurdunuz ne kokoreçi ne kumpiri? bitirdiniz beni yahu...her aklınıza geleni yazmayın buralara...dün götürmüşüm çift köfteli whopper hala onun pişmanlıklarındayım zaten( ohhh olsun sizin de canınız whopper çeksin şimdi)

Hepiniz sopalıksınız.. anlıyorsunuz değil mi??? kötükedihüso Sizleri kayınvalidelerin önlerine atmak lazımmmmmcokacimcoook

Ya vallahi yakın temaslarda bulunuyoruzz.. :)))

Ben sağa geçtiğini sola geçtiğini, lak luk suyun ıcındekı hareketlerini felan hissediyorum, sola yatıyorum sıkıldıgını debelendiğini bile hissediyorum.. ha sık sık dogurmadım ama :)hareketlerinden anlıyorum vallahi..hele eşiniz karnınıza koysun kulagını bakın ne sesler duyuyor.. ınanamazsınız.

Aftabru söyle eşine "sensin o" de.. özellikle tatlı bir şeyler yediğin zaman amnios sıvıları tatlı oluyor ya, onu yutmak ıcın kıpır kıpır ediyorlar.. kıpırdayan kendısıdır yani :)

valla mı evriş? senin göbüşün yoktu bence önceden tabaka daha ince olduğundan hissediyorsun..benim van simitlerim her daim olduğundan şimdi de hissetmiyorum bir şey:çok üzgünüm:

X