2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

benim 5+6 haftalık.benimde bazen sarı bazen acık yeşil bazende beyaz geliyor karısık yanı ama ne zaman wc ye gitsem rastlıyorum.idrarımda yanma falan yok hayatıımda hiç idrar yollarımda sorun yaşamadım.benim daha önce 2 düşüğüm oldu ve suan iğne kullanıyorum acaba onarın etksimi diye düşünüyorum ama bilmiyorun yarın soracağım ancak kayınvalidemde aradı merak edyirmus gelecekmiş oda.nediye geliyorsa ben mesafeyı koruru bukonularda onun yanındada sormak istemiyorum napacağım bilmiyorum.

kayra ne o meraklandırmak içinmi ben dr a gittim deyip susuyorsun :))))))

insan hemen yazarhersey yolunda mutluyum huzurluyum falan :)))

neyse gozun aydın canım. darısı gormeyenlerin basına insalah

gözün aydın kayra görmüşsün bebeğinin kalp atışlarını inşallah rabbim yarın banada bu güzel duyguyu yaşamayı nasip eder.....

benim az önce yine bir damla kahverengi geldi dr. aradım ama ameliyattaymış ne zaman çıkacağım belli olmaz istersen gel bekle çıkınca alırım dedi ama gidemedim çünkü benim dr. şehir dışında 1 saate yakın yol gitmem lazım o yüzden yarın akşama nasıl olsa randevum var artık yarın gideceğim mecbur inşallah sabaha kadar kanamam falan olmazsa zaman geçmek bilmiyor bakalım yarın akşam nasıl olacak.....

Kayra gözün aydın.. sevindim herşeyin yolunda olmasına..

Sibel olabildiğince dinlenmek gerek senin biliyorsun değil mi???

Anne ve Baba arasındaki fark... :))

Anne dışarıda alışverişteydi. İki buçuk yaşındaki bebeğe babası gözkulak oluyordu. Aslında bu pek de zor bir şey değildi. Yavrucak halının üzerinde 'çay seti' oyuncağıyla oynarken baba da koltuğunda gazetesini okuyor, ara sıra da bebeğinin kendisine çay seti oyuncağının minik plastik fincanlarıyla ikram ettiği suları çay niyetine içerek oyuna iştirak ediyordu. Derken anne eve geldi. Baba anneye sus işareti yapıp, bebeği izlemesini istedi. Bu çok şirin hareketini annenin de görmesini istiyordu. Anne, bebeğin elinde çay fincanıyla salondan çıkıp, biraz sonra içi su dolu olarak babasına getirmesini ve babanın da onu çaymış gibi içmesini seyretti. Sonra gayet sakin bir tavırla elindekilerle mutfağa geçerken eşine seslendi: 'Uzanabildiği tek su kaynağının klozet olduğunu biliyorsun, değil mi?'
> Sonuç-1: Anneler evlatlarını çok sever ve onlara dair her şeyi bilir.
> Sonuç-2: Babalar evlatlarına dair bir çok şeyi bilmez ama onları çok sever.

canım bebişimin kalp atışlarını gördük.daha nohut kadar bişeymiş.0.77 cm.şimdilik herşey yolunda çok şükür.kasık ağrılarımı ve akıntı sorunumu anlattım.progestan verdi.ve her türlü akıntıya karşı tedbirli ol dedi.2 ocakta randevum var.30 a yakın test yaptırdık 4 tüp kan verdim.nasıldı kalbi kuzumun bi görseniz.korkularımı anlattım ve her anne adayında oluyor ama sakin ol dedi.inanın kızlar öyle şeyler okuyorumki bu sitede boş gebelik dış gebelik kimyasal gebelik düşük vs.ama allaha emanet ve hep dua ediyorum RABBİME...BENİM KORUYAMADIĞIMI SEN KORU DİYE.
kızlar dua edelim birbirimize allah duyar.inşallah hepimiz güzel haberlerle 40 hafta sonunda sağlıklı sıhhatli kucağımıza alırız minik mucizelerimizi.

canım cok sevındım herseyın yolunda olmasına,bızede nasip olur inşallah keseyı ve kalp atıslrını görüp duymak,evet dedıgın gıbı bos gebelık kimyasal dıs gebelık vs uzayıp gıdıyor.ben oldugunca onlara bakmamaya özen gösterıyorum.gercekten moralım bozuluyor ve bebegıme ya bişey olursa hıssıne kapılıyorum ki bir kayıp yasadım zaten.bende hep dua edıyorum ALLAH IM BEBEGIME BIRTEK SEN CAN VEREBILIRSIN ONU BIRTEK SEN KORUYABILIRSIN die.ve inannın hepinizede dua edeıyorum.kulun kendıne ettıgı duadan cok müslüman kardesıne ettıgı dua kabul olurmus.oyuzden bencede bırbırımızden dualarımızı eseirgemeyelım arkadaslar dedıgın gıbı 40 haftanın sonunda mınık mucizelerımızı kucagımıza almak ve onları saglıkla büyütmek nasip olur inşallah
canım benim akıntım sarı renkli ve ben hep idrar yolları iltihaı yaşarım akıntı iyi değildir dedi ve risktir dedi ama bunu normal akıntılar için söylediğini sanmıyorum.
seninki kaç haftalık şimdi?
bu akıntı bendede var bende herhamılede olur sanıyodum.ama bıkac kısıden daha duydum rengı koyu sarı veya yeşile dönükse idrar yoları iltahabıymıs.benım akıntım beyaz veya acık sarı genelde.bu cok önemlı kızlar ayaklarınızı oldugunca sıcak tutun.idrar yolları iltahabı ya mıkrob bulasırsa olurmus genelede yada ayaklarımızı üşütürsek
gözün aydın kayra görmüşsün bebeğinin kalp atışlarını inşallah rabbim yarın banada bu güzel duyguyu yaşamayı nasip eder.....

benim az önce yine bir damla kahverengi geldi dr. aradım ama ameliyattaymış ne zaman çıkacağım belli olmaz istersen gel bekle çıkınca alırım dedi ama gidemedim çünkü benim dr. şehir dışında 1 saate yakın yol gitmem lazım o yüzden yarın akşama nasıl olsa randevum var artık yarın gideceğim mecbur inşallah sabaha kadar kanamam falan olmazsa zaman geçmek bilmiyor bakalım yarın akşam nasıl olacak.....
canım rengın hala kahverengı olması iyiye işarettir inşallah ben öyle umuyorum bebişin suan kendıne en güzel yerı begenıyor olmalı........... benımde randevu taaa 6 gun sonra hla bebegımın kesesı güzelcene olustumu kalbi atıyomu bılmıyorum.maalesef benımde doktorum taaa 1 saat uzaklıkta.bukonuda ikimizde şanssısız ama inşallah bebeklerımıze hıc bırsey olmadan doguracagız zamanı gelınce sırayla:1hug:
Anne ve Baba arasındaki fark... :))

Anne dışarıda alışverişteydi. İki buçuk yaşındaki bebeğe babası gözkulak oluyordu. Aslında bu pek de zor bir şey değildi. Yavrucak halının üzerinde 'çay seti' oyuncağıyla oynarken baba da koltuğunda gazetesini okuyor, ara sıra da bebeğinin kendisine çay seti oyuncağının minik plastik fincanlarıyla ikram ettiği suları çay niyetine içerek oyuna iştirak ediyordu. Derken anne eve geldi. Baba anneye sus işareti yapıp, bebeği izlemesini istedi. Bu çok şirin hareketini annenin de görmesini istiyordu. Anne, bebeğin elinde çay fincanıyla salondan çıkıp, biraz sonra içi su dolu olarak babasına getirmesini ve babanın da onu çaymış gibi içmesini seyretti. Sonra gayet sakin bir tavırla elindekilerle mutfağa geçerken eşine seslendi: 'Uzanabildiği tek su kaynağının klozet olduğunu biliyorsun, değil mi?'
> Sonuç-1: Anneler evlatlarını çok sever ve onlara dair her şeyi bilir.
> Sonuç-2: Babalar evlatlarına dair bir çok şeyi bilmez ama onları çok sever.

valla süpermiş,bayıldım.gercekten anne ve baba arasındakı farkı cok güzel anlatmıs ama en güzel sonuc herikisininde cocuklarını sevıyor olması

hayırlı olsun dide. benim de sat 1 kasım. internetin hesabına göre 6 hafta 2 günlük gebeyim. doktoruma hiç sormadım ne kadarlık diye. aklıma bile gelmedi. ama benim döngüm 26 gün olduğu için yani geç yumurtlamam filan olduğunu düşünmediğim için 6+2 ye inanıyorum. sen daha hiç gitmedin mi doktora yani? süpersin. ne güzel, keseyi de bebeği de kalp atışını da bir kerede göreceksin.

çok teşekkür edrim.aslında bu sat hesaplamasına göre 4 hafta 2 iken gittim doktrora.4 haftalık lsa görünürdü dedi çok moralim bozulduiyine aynı şey lacak diye ağlayarak çıktım oradan.sonra hcg testi yaptırdım.değer 1160 çıktı doktor görünmeyebilir normal dedi bir hafta sonra gel ama ben gitmedim.2 hafta doluyor yarın cumartesi gideceğim.inşallah dediğin gibi olur.inşallah ağustos annesi oluruz ikimizde.benim ki erkekmiş gibi doğuyor içime ya sen ne hissediyorsun?:asigim:

selam kızlar,iyi haberlerinizle ben de çok mutlu oldum.herşey böyle yolunda gitsin inşallah.bende lekelenme tam bitti derken bugün yine az da olsa vardı.rengi sebebiyle çok korkmamaya çalışıyorum.zor bir yol ayrımındayım.iş arkadaşlarımdan hamileliğimi gizleyeyim derken bebeğime zarar mı veriyorum acaba?derslerime giriyorum,nöbetimi tutuyorum,çoğunlukla ayaktayım.bundan sonra dersleri oturarak anlatıp nöbetlerden de izin alacağım galiba.

selam kızlar,iyi haberlerinizle ben de çok mutlu oldum.herşey böyle yolunda gitsin inşallah.bende lekelenme tam bitti derken bugün yine az da olsa vardı.rengi sebebiyle çok korkmamaya çalışıyorum.zor bir yol ayrımındayım.iş arkadaşlarımdan hamileliğimi gizleyeyim derken bebeğime zarar mı veriyorum acaba?derslerime giriyorum,nöbetimi tutuyorum,çoğunlukla ayaktayım.bundan sonra dersleri oturarak anlatıp nöbetlerden de izin alacağım galiba.

Canım kendini yıpratma. Seni çok iyi anlıyorum, ben de kendimi kaptırıp haldır huldur ayakta anlatırım dersi ama, bundan sonra her derste hiç değilse 15 dk oturucam. Nöbetleri de oturarak tutucam, zaten 2 kişiyiz katta. Şu anda hiç bir şey senin ve bebişinin sağlığından önemli değil.

canım esrako lekelenme dediğim şey aslında çok değildi şükür şimdide gelmiyor.....

mesela ilk dün sabah geldi böyle kahverengi iki tane mercimek büyüklüğünde birşey geldi tuvalette peçeteye daha sonra gelmedi sonra tekrar akşama doğru geldi bir dahada yok yani çok çamaşırımı batıracakkadar çok değil yani hiç çamaşırımda yok sadece birkaç kere peçeteye geldi okadar.....

sibel insallah tekrar gelmemistir akıntın. miktarını sordum sana ne kadar diye merak ettigim anlamaya calıstıgım için sanki kendim için sormusum . dun aksam yatmadan evel bende damla diyemeyeceğim ama sanki yumurtlma donemi olan sumuksu kıvamlı akıntı varya onun gibi bir akıntı içinde kahverengi renk vardı. yani oyle et parcası seklinde değil burnu kanar ya insanın peceteye surulur ama kırmızı değil kahverengi. ama çok korktum ya. seni dahada iyi anladım inanılmaz bir duygu aksamdan beri bakıp duruyorum. bu kadar az miktarda birsey için dr umu aramalıyımım bilmiyorum. dunde sen oyle camasır kirletcek kadar değildi demistin yani herkesin akıntı diye tabir ettigi bu kadarsa benimde aramam gerekiyor dr u sanırım. haftaya ctesi cagırmıstı beni kalp atısı için yarın cagırırmı acaba ararsam off bilmiyorum.

keops sende ne kadar surdu toplam olarak bu akıntı olayı. miktarı nasıldı anlatabilirmiisn ?

günaydın kızlar,
esrako endişelenme. ama doktoruna haber ver. ve dikkatle takip et. renk berraklaşınca tehlike var diye düşünüyor doktorlar genelde. ve çoğu progestan veriyor anladığım kadarıyla. lekelenme olduğu durumlarda cinsel ilişki de yasak arkadaşlar bunu biliyorsunuzdur herhalde. umarım hepinizin ki de önemsiz akıntılardır.

slm arkadaşlar hepinize sağlıklı keyifli bir hamilelik geçirmenizi dilerim.benim hamilelik dönemim çok kötü geçti güzerl olan sa burada arkadaşlarımla paylaşımımız dı. inş. sizde güzel arkadaşlıklar kurar bebişinize sağlıkla kavuşursunuz. hayıorlı olsun

esrako benim gün içinde toplam gelenleri saysak ancak en fazla bir ceviz büyüklüğü kadar olur herhalde yani çok çok az geliyor....bazen böyle toplu iğnenin başı kadar öyle anlatabilirim ama bu sabah mesela dediğin gibi sümüksü geldi sanki böyle küçük mercimek kadar sanki intihap gibi ama rengi açıklı kahverengi o kadar yani böyle çok çok yoğun bir lekelenmem yok benim bazen hiç gelmiyor bazen çok az nokta kadar geliyor......

kızlar ben çok büyük bir hata yaptım nolur bana akıl verin.... dün geceden beri uyuyamadım dr. aramak istemedim 2 gündür yeterince rahatsız ettim dr. daha fazla benden bıkmasın.......evde 2-3 tane folic asit vardı ama bir tanesini daha yeni aldık oda benim çantamda geziyor sabah ve öğlen işte olduğum için işteyken onu içiyordum bir tanede evde vardı ve genelde akşamları yatarken ondan içiyordum ve dün akşam farkettimki son kullanma tarihi 11/2008 yazıyor acaba birşey olmuşmudur bebeğime çok korkttum. ... aslında çok dikkatliyimdir böyle şeylerde ama ne bilim gözümden kaçmış demekki.....

kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum diyorumki yani son kullanma tarihi geçmişse ilacın etkisi kaybolmuştur yani fayda sağlamaz ama zararda vermez diye düşünüyorum yani sonuçta vitamin etkisi gitmiştir diyorum ama içim çok kötü kızlar akıl verin nolur birşey olmaz demi bebeğime.....artık allaha emanet ettim rabbim biliyor her şeyin en iyisini verende o alanda o....

ebrarcım hesapladım sen suan 4+4sün ve muhtemel dogum tarıhınse 23 agustos hadı hayırşlı olsun bakalım

TEŞEKKÜR EDERİM MİNİK KELEBEK. BEN DÜN ELİSA TESTİ YAPTIRDIM. Anti CMV IgG ve IgM pozitif çıktı 20 gün sonra tekrarlıcaz ama tehlikeli bir durummuş bu virüs bebeğe zarar verebiliyomuş. bilmiyorum ne olacak. bu testi hepiniz yaptırdınız mı?

evet canım benımde 1 kasım.ben heray 33 gunde bır oluyodum 3 aydır yanı muhtemelen 20.sınde yumurtladım bu ayda.oyuzden ayın 12sinde gıtık göremedık bıse nokta kadardı keesı.şimdi ayın 24ünde tekrar gıdıcem inşallah busefer hem keseyı hem kalp atısını duyarım meleğimin,sen görmusmuydun canım keseyı

minik kelebek canım herseyimiz aynı benimde 1 kasım ve 20 sinde yumurtladım takip yaptırdım ondan biliyorum . bende ayın 16sında gittim sadece kese vardı simdi 23unde gidicem canım . ins guzel meleklerimizin pıt pıtlarını duyarız Allahın izniyle

Son düzenleme:
esrako benim gün içinde toplam gelenleri saysak ancak en fazla bir ceviz büyüklüğü kadar olur herhalde yani çok çok az geliyor....bazen böyle toplu iğnenin başı kadar öyle anlatabilirim ama bu sabah mesela dediğin gibi sümüksü geldi sanki böyle küçük mercimek kadar sanki intihap gibi ama rengi açıklı kahverengi o kadar yani böyle çok çok yoğun bir lekelenmem yok benim bazen hiç gelmiyor bazen çok az nokta kadar geliyor......

kızlar ben çok büyük bir hata yaptım nolur bana akıl verin.... dün geceden beri uyuyamadım dr. aramak istemedim 2 gündür yeterince rahatsız ettim dr. daha fazla benden bıkmasın.......evde 2-3 tane folic asit vardı ama bir tanesini daha yeni aldık oda benim çantamda geziyor sabah ve öğlen işte olduğum için işteyken onu içiyordum bir tanede evde vardı ve genelde akşamları yatarken ondan içiyordum ve dün akşam farkettimki son kullanma tarihi 11/2008 yazıyor acaba birşey olmuşmudur bebeğime çok korkttum. ... aslında çok dikkatliyimdir böyle şeylerde ama ne bilim gözümden kaçmış demekki.....

kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum diyorumki yani son kullanma tarihi geçmişse ilacın etkisi kaybolmuştur yani fayda sağlamaz ama zararda vermez diye düşünüyorum yani sonuçta vitamin etkisi gitmiştir diyorum ama içim çok kötü kızlar akıl verin nolur birşey olmaz demi bebeğime.....artık allaha emanet ettim rabbim biliyor her şeyin en iyisini verende o alanda o....

canım korkma cok az gecmis bisey olmaz sanmıyorum yinede netten arastıralım folik sonucta antibiyotik deilki zarar versin icinde zararlı kimyasal yok

korkma milkshake, zaten çok az geçmiş süresi. ben hiç bakmıyorum ya son kullanma tarihlerine. iyi ki aklıma soktun, bakmak lazım tabiki. o kutuyu at ama içtiklerin için endişelenme. genelde son kullanma tarihini hesaplarken toleranslı davranırlar. ben gıda mühendisliği mezunuyum ordan biliyorum. gıdaların da son kullanma tarihleri hep toleranslıdır. risk almamak için. yani süresi bugün biten bir yoğurdu yarın da yesen hiç bişey olmaz. iki gün kadar toleransı vardır. ama tabi güzel olan taze taze tüketmektir.

ay kızlar çok sagolun içime su serptiniz ama yinede acabamı demeden edemedim bende dedim kendi kendime en azından tarihe geçsede etkisi yitirir diye düşünmüştüm inşallahta öyledir.....çok sağolun allah razı olsun.....az önce bir arkadaşımlada konuştum oda öyle söyledi yani onlar riske atmazlar ilaç firmaları dedi yani bir 6 ay falan geçse belki zararı olur ama 1 aydan birşey olmaz dedi rahatladım çok sağolun zaten akşama randevum var dr.da yinede onada soracağım.....

çok teşekkür edrim.aslında bu sat hesaplamasına göre 4 hafta 2 iken gittim doktrora.4 haftalık lsa görünürdü dedi çok moralim bozulduiyine aynı şey lacak diye ağlayarak çıktım oradan.sonra hcg testi yaptırdım.değer 1160 çıktı doktor görünmeyebilir normal dedi bir hafta sonra gel ama ben gitmedim.2 hafta doluyor yarın cumartesi gideceğim.inşallah dediğin gibi olur.inşallah ağustos annesi oluruz ikimizde.benim ki erkekmiş gibi doğuyor içime ya sen ne hissediyorsun?:asigim:
canım bunda kafaya takıcak nevar ben pek anlayamadım.4+2 olması gerekırken 4 cıktı dıyordun zaten muhtemel gebelık haftası hesaplayan butun sitelerse(+ - 3 gun hata yanılma payı yazar) benım muayenemde 5+4 olması gereken bebegım 4+küsür dedı doktorum,muhtemelen gec döllenme dedı.sende sadece 2 gun oynamıs bu cok normal.bebek gelısımız basladıgında dahada kesınlescek kac haftalık oldugu.üzülme bence bosyere
sibel insallah tekrar gelmemistir akıntın. miktarını sordum sana ne kadar diye merak ettigim anlamaya calıstıgım için sanki kendim için sormusum . dun aksam yatmadan evel bende damla diyemeyeceğim ama sanki yumurtlma donemi olan sumuksu kıvamlı akıntı varya onun gibi bir akıntı içinde kahverengi renk vardı. yani oyle et parcası seklinde değil burnu kanar ya insanın peceteye surulur ama kırmızı değil kahverengi. ama çok korktum ya. seni dahada iyi anladım inanılmaz bir duygu aksamdan beri bakıp duruyorum. bu kadar az miktarda birsey için dr umu aramalıyımım bilmiyorum. dunde sen oyle camasır kirletcek kadar değildi demistin yani herkesin akıntı diye tabir ettigi bu kadarsa benimde aramam gerekiyor dr u sanırım. haftaya ctesi cagırmıstı beni kalp atısı için yarın cagırırmı acaba ararsam off bilmiyorum.

canım zaten lekelenme o şekılde oluyo bence telaşlanma ama doktoruna danısmanı tavsiye ederım.haftaya cumartesıye baya zaman var cünkü.benım doktorum şimdilik bı sorun yok ama karın agrın olursa veya lekelenmen baslarsa mutlaka ara demıstı.oyuzden sende cumartesıye kadar acaba bısemı oluyo dıye kendını hırpalıyacagına doktorunu ara için rahatlasın canım,bence önemlı bıse degıl canınızı sıkmayın :1hug:

X