2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Hepinize hayırlı ve sağlıklı bir hamilelik diliyorum kızlar bende bir mayıs annesiyim ve kuzumu beklemek çok heyecanlı gerçekten inşallah hepinizde kolay bir doğumla sağlıcakla kavuşursunuz bebişlerinize öptüm hepinizi cici ağustos anneleri..

benim de kahverengi lekelenmem var arkadaşlar,dün akşam başladı.iyiye yormak istiyorum.görüşmek üzere...

off off ne yapcaz bız bu kasık agrılarını,kafaya takmıyım dıyorum ama pek fazla kımsenın agrımıyo galıba.aynen benımde sol kasıgımve arada bı bacagıma vuruyo.Allah ım hayırlısını versın herseyın inşallah[/QUOTE]

yok yok ağrıyo.çoğu kişide olurmuş neredeyse adet sancısı gibi olduğu oluyo. aniden çekiliyo gibi acıyo. doktoruma sormuştum bunuda şöyle açıklamıştı:
kadınların leğen kemiklerine bağlı sinirlermi damarlarmı ne varmış - ultrasondan hemen sonra konuşunca pek aklımı veremedim ama :) - onlar gerilirmiş hamilelikte çünkü rahim gebelik için hazırlanıyormuş. bu arada bu hazırlıkta vücuttaki bütün damarlar genişlermiş baş ağrısı çekenleriniz varsa benim gibi bunun nedenide aynı şeymişşutarafagittişutarafagittişutarafagitti

benim baş agrım yokta kızlar arada kasıklarım halen agrıyor adet olucakmışım gibi ama dinlenince geçiyor birde bende iştahsızlık var hiçbirşey yemek istemiyorum yemek yesemde hemen doymuşum hissi oluyor ikinci gebeligim farklı nedense ilkinden kızıma doguma giderken bile lavaboya gittim migde bulantısından ölüyordum şimdi şükür yok denecek kadar az oluyor
bir programda ilk 3 ay birşey yemesekte bebek için fark etmiyormuş bizden aldıgı yetiyormuş 4 aydan itibaren düzenli ve saglıklı beslenmek gerekli imiş her geçen gün bilinçli nneler oluyoruz kızımda bu kadar araştırma yapmamıştım gerçi bilgisayarımda yoktu hani

Arkadaşım bence evet, biraz özel hastane mantığı var sanırım. İlla içime sinsin diyorsan, al aynı testleri devlette yaptır. Bana özelde 100 ytl çekilen tiroid testi de dahil olmak üzere 1 sayfa test yaptırdım kızılay kan merkezinde ve 14 ytl ödedim, ertesi gün de gdip aldım. Devlet memuruyum bu arada. Ama ara sor, özel olarak yaptırsan da çok fahiş bir fiyat tutacağını sanmıyorum.

selam tazefasulye..bende devlet memuruyum.ama işlerin yoğunluğundan ve yorucu olmaması açısından özel hastane tercih etmiştim ama böyle olunca da insan salak yerine konulmuş gibi hissediyo.gerçi dr.lar genelde ilgili gözüküyo ama demekki yapacak bişey yok.
kızılay kan merkezi nerede çapada mı?
arkadaşlar anlaşılan hepimizde bir tedirginlik panik vesvese hali mevcut bende de var ama kendimi dizginliyorum.bizler isteyerek sorumluluk yüklenmiş kişileriz bu saattan sonra her anımız böyle olacak gözüküyo. ama hayırlısıyla şu 3 aylık riskli dönemi atlatırsak çok güzel olacak
bu arada :nazar:bizim çocuklarımız:nazar: Allahın izniyle aslan burcu olacak gibi gözküyor aslan burcu olab yada tanıdığı olanlar varsa yazarsa biraz kafa dağıtmış oluruz..hadi :CüvCüv:

selam tazefasulye..bende devlet memuruyum.ama işlerin yoğunluğundan ve yorucu olmaması açısından özel hastane tercih etmiştim ama böyle olunca da insan salak yerine konulmuş gibi hissediyo.gerçi dr.lar genelde ilgili gözüküyo ama demekki yapacak bişey yok.
arkadaşlar anlaşılan hepimizde bir tedirginlik panik vesvese hali mevcut bende de var ama kendimi dizginliyorum.bizler isteyerek sorumluluk yüklenmiş kişileriz bu saattan sonra her anımız böyle olacak gözüküyo. ama hayırlısıyla şu 3 aylık riskli dönemi atlatırsak çok güzel olacak
bu arada :nazar:bizim çocuklarımız:nazar: Allahın izniyle aslan burcu olacak gibi gözküyor aslan burcu olab yada tanıdığı olanlar varsa yazarsa biraz kafa dağıtmış oluruz..hadi :CüvCüv:

Çapa'daki sadece kan bağışı için sanıyorum. Benim gittiğim yer, Bakırköy sahilde. Bir de Bakırköy Çarşı'da var ama çok kalabalık. Sen Çapa'yı bir ara bakalım, belki yapıyorlardır.

Sahildeki merkezin tlf ( 466 22 00 )

Bu arada eşim bir aslan, ama hiçbir özelliğini taşımıyor :)

oğlum aslan burcu.. 14 agustos.. 15 aylık su an ama tam bır aslan..

dunya kendı eksenınde dönuyor.. cok saclı koca kafalı.. rahatına cok duskun.. tam keyf adamı.. kasıntı.. bogazına pek duskun.. tıpık aslan özellıklerı yani.

benim de kahverengi lekelenmem var arkadaşlar,dün akşam başladı.iyiye yormak istiyorum.görüşmek üzere...
ayy canım sendemı,bişe olmaz inşallah kendınızı üzmeyın ne olur bende bugun itibariyle her an tetıkteyım her tuvalete girişimde iyice bakıyorum akıntı ne renk die.

bencede iyiye yormalısın bebişin şuan kendıne en güzel yerı begenıyor olmalı :1hug:

yok yok ağrıyo.çoğu kişide olurmuş neredeyse adet sancısı gibi olduğu oluyo. aniden çekiliyo gibi acıyo. doktoruma sormuştum bunuda şöyle açıklamıştı:
kadınların leğen kemiklerine bağlı sinirlermi damarlarmı ne varmış - ultrasondan hemen sonra konuşunca pek aklımı veremedim ama :) - onlar gerilirmiş hamilelikte çünkü rahim gebelik için hazırlanıyormuş. bu arada bu hazırlıkta vücuttaki bütün damarlar genişlermiş baş ağrısı çekenleriniz varsa benim gibi bunun nedenide aynı şeymişşutarafagittişutarafagittişutarafagitti
ayy canım valla yüreğime su serptin inanki.ya bende öle diyorum heralde kslarım yada damarlarım geriliyo ondan oluyo.ama hıc kımsenın sesı cıkmayınca bende sadece bende var sandım.tazafasulye arkadasımızdada varmıs demekkı nadır görülen bi durum degıl ve buarada bılgın için saol canım :1hug: bende özelıkle sabah kalkınca bı bas agrısı oluyo ama cok sürmüyo şükür.
benim baş agrım yokta kızlar arada kasıklarım halen agrıyor adet olucakmışım gibi ama dinlenince geçiyor birde bende iştahsızlık var hiçbirşey yemek istemiyorum yemek yesemde hemen doymuşum hissi oluyor ikinci gebeligim farklı nedense ilkinden kızıma doguma giderken bile lavaboya gittim migde bulantısından ölüyordum şimdi şükür yok denecek kadar az oluyor
bir programda ilk 3 ay birşey yemesekte bebek için fark etmiyormuş bizden aldıgı yetiyormuş 4 aydan itibaren düzenli ve saglıklı beslenmek gerekli imiş her geçen gün bilinçli nneler oluyoruz kızımda bu kadar araştırma yapmamıştım gerçi bilgisayarımda yoktu hani
canım benımde agrıyo kasıklarım bak kac kişinin daha agrıyomus demekkı sık rastlanan bı durum.senın 2 kasıgındamı agrıyo.ben tam anlamıyo dillendiremıyorum böyle tam agrı degıl baskı gerılme gıbı sankı.sol kasıgımda oluyo benım sagda bı kac kere oldu okadar.bendede mıde bulantısı yok iştahımsa sabah hıc yok ama zorlaa kendıme bıseler hazırlayınca acılıyo kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 yanı oh hazır yemegı yıyorum massallah.sorun ben masaya oturana kadar
oğlum aslan burcu.. 14 agustos.. 15 aylık su an ama tam bır aslan..

dunya kendı eksenınde dönuyor.. cok saclı koca kafalı.. rahatına cok duskun.. tam keyf adamı.. kasıntı.. bogazına pek duskun.. tıpık aslan özellıklerı yani.

eyyyvahhh yandık desene dayıma benzıcek ozaman kaydirigubbakcemile3 bogazına rahatına pek düşkündür.:roflol:

olmazmı kasık ağrısı var.
ne guzel kızlar bol bol yeme içmeden bahsetmişsiniz ben suyu bile içemiyorum normalde cok tuketirim.gittiğimde dr ye söyleeyeceğim bunu ilacı vardır herhalde cunku bulantı oluyor bişey yiyemiyorum.bu seferde kabızlık oluyor kayısı falan aldım ama malesef onuda tuketemiyorum tüketsem bile cıkarıyorum.o yuzden dr ye söylemeyi düşünüyorum.

o minik bebişlerinizi yerim ben sizin vay be geçen yıl dün öğrenmiştim hamile olduğumu :CüvCüv:yani ayın 16 sında su gibi geçti şimdi kızım 4 aylık oldu bile inşallah hepiniz hayırlısıyla sağlıkla alırsınız meleklerinizi kucaklarınıza :emir_bebek:bu arada kasık ağrıları gayet normal kızlar bebişler yerleşmeye çalışıyohihoyyyt bende de oluyodu bi süre sonra geçiyo hiç kafanıza takmayın kendinize çoooooook iyi bakın kaydirigubbakcemile5tekrardan tebrikler bu günlerin tadını çıkarın 8 ay sonra uykusuz geceler ve yorgun günler sizleri bekliyor ama inanın herşeye değer annişler kızım ve ben hepinizi öptük:1hug:

bugün doktora gittim,b-hcg yükselmiş,keseyi de gördük.moralim çok yüksek.
her annenin bebeği kıymetlidir ama ağustos 2009 annelerinin bebekleri daha bir kıymetli olacak sanırım.bakıyorum da Rabb'im birçoğumuzu evlat acısıyla sınamış.(kaba bir benzetme olacak,affedin)
"Allah sevdiği kulunun eşeğini önce kaybettirir,sonra buldururmuş." biz de bu sefer kavuşacağız minik sıpalarımıza.
süperrr bayıldım tabire:dance:

• Kan grubu, Rh : Gebenin kan grubu Rh negatif, eşinin kan grubu Rh pozitif olması durumunda Kan uyuşmazlığı (Rh/rh) durumundan bahsedilir. Anne rahmindeki bebeğin kan uyuşmazlığından etkilenip etkilenmediğini anlamak için ise İndirect Coombs testi yapılmalıdır. İndirect coombs testi negatif olan gebeler, kan uyuşmazlığına bağlı bebekte bir etkilenme durumunun olmadığı anlaşılarak takibe alınırlar. 28.haftada tekrarlanan İndirect coombs testi negatifliğinin devamı durumunda bebeği son aylara kadar kan uyuşmazlığından korumak için Anti D Immunglobulin enjeksiyonu yapılır. Yine, kan uyuşmazlıkları olan gebelerde doğumdan sonra bebeğin kan grubuna bakılır. Kan grubunun Rh pozitif olması durumunda anneye yapılan Anti D Immunglobulin uygulaması tekrarlanır. Anne adayı kan grubunun Rh negatif, baba adayınınkinin ise Rh pozitif olması dışındaki tüm olasılıklarda kan uyuşmazlığı söz konusu değildir/QUOTE]
arkadaşlar merhaba.2 gün tatil yaptım sözde.dr.gidicem demiştim a meğer cok önceden randevu almak gerekiomuş.pazartesi günü aradım ve haftaya salıya randevu verdiler..bu arada ben de bos durmayayım dedim ve artı mahallelerdeki sağlık kuruluşlarına kayıt yaptırmak zorunluluğu varmış.bizim mah.ana çocuk sağlık merkezi,ne gittim.mis gibi ilgilendiler.kan testi idarr testi vs.yaptılar.sigortalı olduğum için ücretsiz.doktorunda isteyecek bu tahlillerden buları götür bi daha orda yaptırma dedi.bende özel jimer hast.var bursada sadece kadın doğum üzerine oraya gidicem.bosuna bide orda para vermicem yanisırnaşık şey şimdi geleyim sadete.benim kan grubun brh+ eşiminki arh- hemşire kan uyuşmazlığınız var genelde problem olmuyo sen + olduğun için dedi.ama genede doktoruna söe bu durumu dedi.eeeee tamam problem olmuyo genelde dei ama dedi bikere yani.bikere düşürdü kurtu içime.sonra hemşire bi ablam var onu aradım ilk doğumda yüzde 0 problem ama ikinci doğumda ve daha sonralarında bana topuktan iğe yapılmalıymış.yani bu tyazıyla hemşirelerin sölediği arasında fark var.gerçi salı doktorumla da konusucam ondan sonra sizle paylasırım arkadaslar.senağlama

ya ama ben süt ve süt ürünlerini tüketmiyorum yani bu güne kadar peyniri, yumurtayı ve sütü hiç ağzıma sürmedim.... nesguikli süt içiyorum bilmiyorum ne kadar faydası var oda günde 1 bardak... yumurtayı tek haşlama olarak iyice katı olunca zar zor yiyorum minik minik parçalayarak peynire gelince hala hiç yemiyorum ne yapıcam ben ya benim gidişat kötü.....

insanoğlu ne kadar farklı dimi.ben yumurtaya bayılıyprum yaaa...hemşire ban yumurta ye süt iç yoğurt ye dedi.ohhh canıma minnet dedim yani.hersabah yumurta haslarım kocacımda yeter tavuk gibi hissediyorum kendimi derdi.artık bilşe diyemicekhihoyyyt haaa bide benim bebeğime daha küçüktür kalp atışını duyamayız deyip bakmadı hhemmşire neresi küçük koca 6 haftalık bebk var bende hemşireeeeeee:CüvCüv:

kızlar ben hamilelikte taze peynirin sakıncalı oldugunu duymuştum yani bunu söyleyen bir dr bir yakınım bu yüzden bebegini kaybetti şimdi aklımda oldugu için peyniri mümkün oldugu kadar eski peynir almaya çalışıyorum birde maydanozdan uzak duruyorum hamileligin ilk 3 ayında düşüge neden oluyor diye gerçi yemekle pek aram kalmadı artık akşam acıktım eşimi bekledim hemen geldi yemegimizi yedik ama migde bulantısı oldu yine hiçbirşey kalmadı içimde hayırlısıyla şu ilk 3 ayı bir atlatsaydık

birde kızlar saglık ocaklarına kayıt için erkenmidir sizce ben daha gitmedim acaba oradaki ebeler kalp atışını duyabilirlermi kızımda sadece saglık ocagına aşılarım için gitmiştim daha sonra aşılarım 5 doz tamamlandı bagışıklık saglandı şimdi bu hamileligimde aşı olmayacagım

evet clexan vuruluyorum.neden toplatılıyormus haberin varmı benim elimde cok var suan 40 gunluk vardır herhalde.clexan için cok sey söylendi en son yazdırmaya gittiğimde doktoruma sordurttum birşey olurmu diye olmayacağını söyledi kullan dedi.işimiz allaha kaldı sanırım.inşallah birşey olmayacak doktorlarımıza guvenmek zorundayız.

benim doktorum da clexane için kötü birşey söylemedi. hatta 'elinde kalanları bitir sonra değiştir' dedi. ben de bir hafta daha clexane kullanmış olacağım. ama diğer iğnemi aldım. clexanedaki sodyum oranı fazlaymış bu da tansiyon problemi yapabiliyormuş. yani bebek için risk yok da anne adayı rahatsız olabilir diye herhalde. ama doktorum 'toplatılacak bir ilaca devam etmeye gerek yok, elindekiler bitince değiştir, fraxipirine de aynı formüle sahip, sadece sodyum yerine calsiyum ağırlıklı' dedi. detay kısmını yanlış anlamış olabilirim ama.

milkshake ve keops, umarım kanamalarınız sizi üzmeden geçer. moral verecekse yazayım; benim ikinci hamileliğimde hiç kanamam olmamıştı ama bebeğimin kalp atışını duymadık ve doktorum kürtaj yaptı. oysa birkaç arkadaşımın ilk aylarda hep kanamaları olduğu halde biri doğurdu sağlıklı bir bebek diğeri de ocakta doğuracak. yani düşecekse bebek çok farklı sebeplerden ve çok farklı belirtilerle düşebiliyor. her kanama düşük göstergesi olmadığı gibi her kanamasız hamilelik de sağlıklı gelişmiyor. o yüzden lütfen içinizi ferah tutmaya çalışın. kendinizi çok üzmeyin. ne de olsa bebek işi kısmet işi, yaşayacaksa herşeye rağmen yaşar korkmayın. düşecekse de bunun ilk üç ayda olması bir şanstır biliyorsunuz. umarım güzel haberlerini alırız kanaması olan tüm arkadaşların.

meraba kızlar sanırım bende ağustos annesi olacağım benim hesaplamama göre şu an 5 haftalık ama bugün ultrasona girdim bi şey gözükmedi kan testinide yarın alıcam bakalım artık hayırlısı

slm canım ben de bir aslanım fakat çok özelliklerini taşıdığımı sanmıyorum tabi beni tanıyanlar daha iyi bilir ben kendimi anlatamam.Annesinin kuzusu da aslan olacak inşallah....:CüvCüv:hihoyyyt

günaydın kızlar dün akşamdan beri lekelenmem olmadı şükürler olsun ama inşallah devamı gelmez....sabah kanamayla uyanırım diye çok korktum ama korktuğum gibi olmadı bakalım şu bir günü daha atlatsak yarın akşam kalp atışlarını duymaya gideceğiz bakalım ne alemde bizim yaramaz herşeyin hayırlısı inşallah hayırlı haberlerle döneriz dr.dan.....kendinize iyi bakın kızlar ben yine işteyim ve bugün inanılmaz yoğun bugünüde bir atlatırsam daha rahat edeceğim.....

X