2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar doğru söylüyorsunuzda şuan işteyim ayaklarımı uzatıp istirahat etmem mümkün değil ve izin almamda söz konusu değil malesef çok yoğunum bu hafta.....

dr. aradım progestan kullan dedi ve zaten cuma günü gideceğim yani muayene olsamda şuan için yapacak birşey yok......yani dr. kırmızı olursa korkulacak birşey var demektir dedi. allaha emanet şuan için elimden dua etmekten başka birşey gelmiyor....dr. belki progestan eksikliğindende bu tarz lekelenme olabilir dedi....

CANIM verecek olan mevlam saklayacaktır dert etme. benim arkadasım 3 ay boyunca adet kanaması gibi kanaması olmus dr sadece wc ye gideceksin ve uzanacaksın demis hatta yasamaz gider demis ama simdi cin gibi 3 yasında masallah. mevlam yeterki nasip etsin

kızlar şuan kahverengi lekelenmem var çok korkuyorum ve işteyim malesef dr. progestan tablet kullanmamı istedi nolur dualarınızı eksik etmeyin meleğim bırakmasın beni....
canım üzülme sakın inşallah hiç bişecik olmaz bebişine.kahverengı lekelenmeyı genelde yerlesme kanaması olarak tabir ederler yada öncekı adetlerınde içinde bıkac damla kalan pis kan zamanla kahverengı rengını alırmıs hamılelıkte dısarı atılırmıs.rengı kırmızıya yada pembeye dönmedıgı sürece panık yapma.inşallah hiç bişe olmaz melegıne
ya kızlar lütfen bana yardım edin grip oldum yataktan kalkacak halim yok ne yapabiliirm..:çok üzgünüm:
canım bol bol c vitamını almanı öneririm.özellıkle turucçgiller.bırde bırtane kıvıdekı c vitamını 1 kılo portakaldakıne neredeyse eşdegermıs okadar yanı.oyuzden kıvıde yemenı öneririm sıcak sıcak bol limonlu ıhlamurda içtinmi bişeciğin kalmaz inşallah
bende dünden beri hapşuruyorum burun akıntım var ama c vitamını alıyorum bol bol enazından direncım yerınde
sibelcim ya dikkat et kendine ilk kez oluyor dimi bugunmu basladı hay allah yaa. bende ilk hamileligimde aynen bugunlerde pembe lekelenme olmustu dr o zaman yerlesme kanaması korkma demisti birdahada olmamıstı bir aksam birkaç saat surmustu ama pembe idi. kahverengi oluncamı dusuk ihtimali olabiliyor ???

peki dr dusuk ihtimali olan olmayan herkese bazı dr lar yani progestan mı veriyor orayı anlamadım ? dualarımız seninle ...
canım ben bunu arastırmıstım ilk hamılelıgımde düşük riski var die doktorum vermıstı,zaten içerigindede yazıyor eger bebek düşecekse progestan hapı sadece düşecegı süreyi uzatıyormus(hanı bıgece anıden bır kanama falan baslamasın die).bırde bazı bayanların rahım duvarı sert mı oluyomus yoksa vücud progestan hormanu salgılamadıgı için bebek orda daralıyomusmu ne oyuzden doktor progestan verıyormus.mesela benım ilk hamılelıgım düşükle sonlandı aynı doktora gıdıyorum ama doktorum ama progestan vermedı.

Allah ım hepimizin bebeklerını korusun onlara saglık versın inşallahhhh
canım benimde çok az oldu akşam. ama durdu şimdi. ben ilaç falan da almadım.umarım yerleşme kanaması yaşıyoruzdur. Allah bebeklerimizi korusun. gerçi ben coraspin de kullanıyorum. bazen yapabiliyor demişlerdi.
canım umarım sadece bebsın yerlesıyordur kendıne güzel bir yer begenıyordur ,zaten renk pembeye yada kırmıya dönmedıgı sürece panık yapmayın,hatta bazıları adet gıbı olurmus ama yıne de bıse olmazmıs.işte Rabbım nasip edınce koruyor.bizim meleklerımızıde korusun inşallah.........
kızlar doğru söylüyorsunuzda şuan işteyim ayaklarımı uzatıp istirahat etmem mümkün değil ve izin almamda söz konusu değil malesef çok yoğunum bu hafta.....

dr. aradım progestan kullan dedi ve zaten cuma günü gideceğim yani muayene olsamda şuan için yapacak birşey yok......yani dr. kırmızı olursa korkulacak birşey var demektir dedi. allaha emanet şuan için elimden dua etmekten başka birşey gelmiyor....dr. belki progestan eksikliğindende bu tarz lekelenme olabilir dedi....

evet canım doktorun dogru söylemıs belkı progestan salgısı azdır vücudunun.sakın kötü şeyler getirme aklına hep iyiyi düşün.sadece şimdi degıl herzaman risk tasıyoruz zaten.Allah ım hepimizin bebeklerını korusun dünyaya getırmek nasip etsın saglıkla hayırlısıyla inşallah.

Son düzenleme:
:nazar: GÜZEL ANNE ADAYLARIMIZ VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ :nazar:

1.Esin123…………………………….....2 ağustos
2.ASLI……………………………..........2 ağustos
3.entelliye…………………………........2 ağustos
4.Caninuss.......................................2 ağustos
5.Arda............................................ ..3 ağustos
6.Kayra........................................... .4ağustos
7.Badibade.......................................4 ağustos
8.defnedamla....................................5 agustos
9.Aftabru......................................... .7 ağustos
10.gamze_hlm....................................7 agustos
11.dlkltn......................................... ..8 agustos
12.minik_kelebek..............................8 agustos
13.baybmon.....................................8 agustos
14.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
15.Evriş.......................................... .11 ağustos
16.Milk shake..................................11 ağustos
17.nazlı_03......................................1 3 agustos
18.gelgit…………………………...……14 ağustos
19.başak35……………………......…..14 ağustos
20.Esrako.......................................16 ağustos
21.keops35.……………......…..........18 ağustos
22.tazefasulye................................18 agustos

23.Dide
24.GÜZEL EDİRNEM
25.Tealigt
26.bayan-66
27.Sabinev
28.bnc

baybmon akledım canım senı dogum tarıhlerımız aynı :))

Son düzenleme:
kızlar bişi sorcam sizdede kasık agrısı varmı.bende özellıkle ikibüklüm oturunca artıyo.mesela pc masamız bıraz lcak ee halıyle sandalyeyle otururken hafıf egılıyorum ve baskı artıyo gıbı hıssedıyorum.bu bende hamıle oldugumu ögrenmeden bı hafta önce basladı hala ara ara devam edıyo.daha doktora gıtmeme koosssskoooca 6 gun var. ya bız doktora gıdınce keseyı tam görememıstık ondan cok tedırgınım.sizdede varmı kasıkda agrı.aslında tam agrı seklınde degıl orda bişe var gıbı baskı yapıyo sankı.off off bı hayırlısıyla kalp atıslarını da duyabılsem belkı rahatlarımfisfisfis

Kızlar kimseyi korkutmak, kimsenin moralini bozmak istemem. Ama ben düşüğümü o "zarasız" denilen kahverengi akıntıdan farkettim. Hemen ertesi gün doktora gittiğimde bir baktık ki, 1 hafta önce kalbi durmuş meleğimin.

6. haftada kalp atışını gördükten 1 hafta sonra oldu bu. Meleğim bana kalbinin attığını gösterip, veda etmiş. Bunun olduğu günün sabahında ise midem öyle bulanıyordu ki, kusmuştum. Hatta, kustuktan sonra "ne güzel demek ki hormonlarım çalışıyor" diye düşünmüştüm.

Bir arkadaşım da 6. haftada kontrole gitmiş, kalp atışı görmüş, doktor bir daha 12. haftaya gel demiş. 11. haftada kızın kahverengi lekelenmesi başlamış, bu zaman zarfında da tüm belirtiler aynen devam ediyormuş. Son 1-2 gün bulantısı falan geçmiş, ilk trimesterden yavaş yavaş çıktığını düşünmüş. Doktora bir gidiyorlar ki, meğer 6. haftada ölmüş bebeği. 5 hafta boyunca tüm belirtiler sürmüş bebeği ölü olduğu halde. Allah korusun, arkadaşım zehirlenebilirdi de...

Felaket tellallığı yapmak istemiyorum. Moralinizi bozmak istemiyorum. Genel bilinenlerin (kahverengi zararsızdır gibi) yanısıra bunları da bilin, kontrolerinizi aksatmayın. Alttan göstermem, üstten elletmem gibi triplere girmeyin. Her şey bebeklerimiz için...

Ben şu anda (muhtemelen) olmuş bir yerleşme kanaması nedeniyle 1 hafta raporluyum, progestan+dinlenmeye devam. şimdilik elimden gelen bu. Ödüm patlıyor bebeğime bir şey olacak diye. Hatta fazla tedirginim sanırım, hamile olduğuma daha sevinemedim bile desem, yeri var. Tekrar kaybetmekten çok korkuyorum.

kızlar şuan kahverengi lekelenmem var çok korkuyorum ve işteyim malesef dr. progestan tablet kullanmamı istedi nolur dualarınızı eksik etmeyin meleğim bırakmasın beni....

Sibelim Allah yardımcın olsun,:nazar: keşke izin alabilsen.. metanetini kaybetme.. bir şey olmayacak, Rabbim bebeğini korusun,olabildiğince kendini rahat ettir, bi izin durumunu zorla derim, eminim herkes anlayışla karşılayacaktır.:nazar:

ya kızlar lütfen bana yardım edin grip oldum yataktan kalkacak halim yok ne yapabiliirm..:çok üzgünüm:

Arkadaşım, bu konudan müzdaribim, geçmiş sayfaları okursan neler yaptığımı ayrıntılarıyla yazdım. Artı, bir tencerenin içine, elma-portakal-mandalina-çubuk tarcın-tane karabiber-kekik-limon,karanfil = bunların hepisini kabukları ıle beraber üçe beşe böl,bunları kaynat, sonrada dinlenmeye bırak, ve bunu iç.. bu da acayip toparlıyor.

kızlar bişi sorcam sizdede kasık agrısı varmı.bende özellıkle ikibüklüm oturunca artıyo.mesela pc masamız bıraz lcak ee halıyle sandalyeyle otururken hafıf egılıyorum ve baskı artıyo gıbı hıssedıyorum.bu bende hamıle oldugumu ögrenmeden bı hafta önce basladı hala ara ara devam edıyo.daha doktora gıtmeme koosssskoooca 6 gun var. ya bız doktora gıdınce keseyı tam görememıstık ondan cok tedırgınım.sizdede varmı kasıkda agrı.aslında tam agrı seklınde degıl orda bişe var gıbı baskı yapıyo sankı.off off bı hayırlısıyla kalp atıslarını da duyabılsem belkı rahatlarımfisfisfis

evet canım aynısı bende de var. Ne bulantı, ne tiksinti, kasık ve bacak ağrısı.. Hiçbir şey yapmadığım halde..

clexane mı vuruyorsun gelgit? ben de göbekten hergün clexane vuruyorum. ama clexane toplatılıyormuş diye doktorum iğneyi değiştirdi. fraxiparine diye bir iğneyle devam edeceğim artık. benim de ilk hamileliğim 9 ikincisi 7 haftalıkken sonlandırılmak zorunda kalmıştı. umarım iğne gerçekten işe yarıyordur.

evet clexan vuruluyorum.neden toplatılıyormus haberin varmı benim elimde cok var suan 40 gunluk vardır herhalde.clexan için cok sey söylendi en son yazdırmaya gittiğimde doktoruma sordurttum birşey olurmu diye olmayacağını söyledi kullan dedi.işimiz allaha kaldı sanırım.inşallah birşey olmayacak doktorlarımıza guvenmek zorundayız.

Ne bitmez çilemiz var ya.. hamile kalmaya uğraş, hamile kal, bu seferde yaşaması için tedirgin yaşa, ya vallahi Allahım yardımcımız olsun, güç versin, sabır versin, dayanmamız için bize yardım etsin.. bebeklerimizi korusun, bize bağışlasın, bizlere onların doğduğunu, büyüdüğünü görmeyi nasip etsin.. her sabah bana artık bir mucize gibi geliyor.. nereden nereye............

olumlu yorumlar olduğu gibi olumsuz yorumlarda olmuş teşekkür ederim.....

bilmiyorum zaten kalp atışlarını duymamıştım en son geçen hafta gitmiştim sadece keseyi görmüştüm umudum var hala bırakmayacak beni meleğim kanama lekelenme her kişide değişiyor kimi düşük yapıyor kimine birşey olmuyor bilmiyorum hakkımda hayırlısı olsun ama şuan gelmiyor en azından tehlike 9 ay boyunca hatta ondan sonrada devam ediyor elden birşey gelmez şimdi bu evreye atlatsam bir dahaki ay yada 3-5 ay sonra başıma birşey gelip gelmeyeceği belli değil rabbim herşeyin hayırlısını versin ama allah korusun eğer birşey olacaksa baştan olsun ileride daha kötü allah kimsenin başına vermesinde.....

meleğimi allaha emanet ettim şuan yaşıyormu yaşamıyormu onu bile bilmiyorum cuma günü öğrenicem inşallah ozamana kadar birşey olmazsa.... desteğiniz için hepiniz sağolun.....

Kızlar kimseyi korkutmak, kimsenin moralini bozmak istemem. Ama ben düşüğümü o "zarasız" denilen kahverengi akıntıdan farkettim. Hemen ertesi gün doktora gittiğimde bir baktık ki, 1 hafta önce kalbi durmuş meleğimin.

6. haftada kalp atışını gördükten 1 hafta sonra oldu bu. Meleğim bana kalbinin attığını gösterip, veda etmiş. Bunun olduğu günün sabahında ise midem öyle bulanıyordu ki, kusmuştum. Hatta, kustuktan sonra "ne güzel demek ki hormonlarım çalışıyor" diye düşünmüştüm.

Bir arkadaşım da 6. haftada kontrole gitmiş, kalp atışı görmüş, doktor bir daha 12. haftaya gel demiş. 11. haftada kızın kahverengi lekelenmesi başlamış, bu zaman zarfında da tüm belirtiler aynen devam ediyormuş. Son 1-2 gün bulantısı falan geçmiş, ilk trimesterden yavaş yavaş çıktığını düşünmüş. Doktora bir gidiyorlar ki, meğer 6. haftada ölmüş bebeği. 5 hafta boyunca tüm belirtiler sürmüş bebeği ölü olduğu halde. Allah korusun, arkadaşım zehirlenebilirdi de...

Felaket tellallığı yapmak istemiyorum. Moralinizi bozmak istemiyorum. Genel bilinenlerin (kahverengi zararsızdır gibi) yanısıra bunları da bilin, kontrolerinizi aksatmayın. Alttan göstermem, üstten elletmem gibi triplere girmeyin. Her şey bebeklerimiz için...

Ben şu anda (muhtemelen) olmuş bir yerleşme kanaması nedeniyle 1 hafta raporluyum, progestan+dinlenmeye devam. şimdilik elimden gelen bu. Ödüm patlıyor bebeğime bir şey olacak diye. Hatta fazla tedirginim sanırım, hamile olduğuma daha sevinemedim bile desem, yeri var. Tekrar kaybetmekten çok korkuyorum.

canım söyledıklerınde cok haklısın fakat genel kanı bu en azından doktorlarında söyledıgı bu.kahverengı lekelenme yerlesme kanaması olabılıyormus yada önceden kalan pis kanın dısarı atılmasıymıs.ama %100 degıl zaten.sadece bu ıhtımalın yüksek olasılıgı.benımde ilk hamılelıgımde pembe lekelenmem oldugu an doktorumda aldım solugu.bana dedıgı sey "eger bu kahverengı olsaydı hemen düşük riskinin oldugunu söylemezdım fakat pembe olması muhtemel düşük riskidir dedi.sonra progestan kullandıgım için renk kahverengıye dönmüştü ama zaten progestanın prespektüsündede yazıyor.eger düşük yasanacaksa bu ilaç sadece gecıktırır die.ve 3 hafta sonunda yatıp dınlenıyor olmama ragmen şiddetlı bı karın agrısı basladı ve kırmızı kan geldı düşük baslamıs dedı doktorum ve kürtaja gırdım.yanı her insanda farklı reaksıyon gözlenebılır.arkadas doktora gıtmeden bence onu bukadar telaslandırmaya gerek yok.cünkü diğer arkadasda yazmıs yukarda enyakın arkadası 3 aykanamalı gecırmıs ama hıc bısey olmamıs.yanı farklı insan yapısı farklı reaksıyon ve encokda yüce Allah ın nasip etmesı.

Son düzenleme:
geçen senede bir kayıp yaşadığım için biraz daha hazırlıklıyım herşeye zaten çok sevinememiştim temkinliydim

geçen senede bir kayıp yaşadığım için biraz daha hazırlıklıyım herşeye zaten çok sevinememiştim temkinliydim

Ohooo Sibel.. amma salmışsın kendini, gelmiyim oraya.. niye bıraktın kı sen kendını bu kadar anlamıs değilim, yapma gözünü seveyim, sen ona sıkı sıkı tutun ki o da sana tutunsun, bırakmayın birbirinizi, rica ederim dostum ya!!!!

arkadaşlar hepimizin hamilelik öyküsü mutlaka farklı olacaktır. benimde aylarca kanaması olup doğum yapan arkadaşlarım var. lekelenme de birinde düşük belirtisi olabildiği gibi birinde yerleşme kanaması olabiliyor. sonuçta önemli olan moralimizi yüksek tutmamız. milkshake lütfen moralini yüksek tut. bende de oldu. ama ben kötü düşünmemeye çalışıyorum. bebeğin sana sımsıkı tutunacaktır. ama senin önce kendini iyi hissetmen lazım.

olumlu yorumlar olduğu gibi olumsuz yorumlarda olmuş teşekkür ederim.....

bilmiyorum zaten kalp atışlarını duymamıştım en son geçen hafta gitmiştim sadece keseyi görmüştüm umudum var hala bırakmayacak beni meleğim kanama lekelenme her kişide değişiyor kimi düşük yapıyor kimine birşey olmuyor bilmiyorum hakkımda hayırlısı olsun ama şuan gelmiyor en azından tehlike 9 ay boyunca hatta ondan sonrada devam ediyor elden birşey gelmez şimdi bu evreye atlatsam bir dahaki ay yada 3-5 ay sonra başıma birşey gelip gelmeyeceği belli değil rabbim herşeyin hayırlısını versin ama allah korusun eğer birşey olacaksa baştan olsun ileride daha kötü allah kimsenin başına vermesinde.....

meleğimi allaha emanet ettim şuan yaşıyormu yaşamıyormu onu bile bilmiyorum cuma günü öğrenicem inşallah ozamana kadar birşey olmazsa.... desteğiniz için hepiniz sağolun.....
canım kendıne panık yapma bence.aynen sana katılıyorum heran risk tasıyoruz zaten.bu 3 ayı atlatsak bu sefer baslıycak 3lü testler falan sonuc ne gelcek dıe bıdunya panık yap,sonra hadı dogsun hayırlısıyla ama risk bıttımı hayır hep devam edıcek.oyüzden kendımızı kasmayalım.maalesef bende 5 ay önce düşük yasadım ve hala Allah tan hayırlısını ve saglıklısını diliyorum.eger nasipse bız istemesekte gelıcekler zaten.Allah hepimize hayırlısını saglıklısını nasip etsın.ailecek güzel bır ömür gecırelım inşallah hepimiz bebeklerımız dogduktan sonra....
evet canım aynısı bende de var. Ne bulantı, ne tiksinti, kasık ve bacak ağrısı.. Hiçbir şey yapmadığım halde..

off off ne yapcaz bız bu kasık agrılarını,kafaya takmıyım dıyorum ama pek fazla kımsenın agrımıyo galıba.aynen benımde sol kasıgımve arada bı bacagıma vuruyo.Allah ım hayırlısını versın herseyın inşallah

korkuyorum sadece ve çok tedirginim böyle heran birşey olacak endişesiyle yaşamak çok kötü habire lavaboya gidiyorum birşey varmı gelen giden yada ne bilim rengi kırmızı yada pembe olmuşmu diye peçeteyi gözüme sokacağım nerdeyse......

hmm oklava gelıyo oklava,lütfen böyle yapıpda kendınıde bebegınıde üzme
bende kayıp yasadıgım ıcın hep temkınlı sevındım ama yınede içimizde bi can tasıdıgımızı unutlayalım lütfen,ne olacagını Allah tan baska kımse bılemez..... inşallah hıcbırsey olmuycak bebeklerımıze iyi düşünelım iyi olsun:1hug:

X