2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

mer arkadaslar bende kaç haftalık hamile oldugumu bilmiyorum ama dr son adet tarihime baktı ve 5 haftalık hamilesin dedi keseyi gördük ama bebegi göremedik ve erken dedi dr 10 gün sonra bakcak ama ben boş kese olmasından korkuyorum her anne adayı gibi sizde bebek gözüktümü

mrh arkadaslar bende kaç haftalık hamile oldugumu bilmiyorum ama dr son adet tarihime baktı ve 5 haftalık hamilesin dedi keseyi gördük ama bebegi göremedik ve erken dedi dr 10 gün sonra bakcak ama ben boş kese olmasından korkuyorum her anne adayı gibi sizde bebek göründümü

selam arkadaşlar bende ağustosta bebeğimi dünyaya getireceğin umarım 6 haftalık hamileyim :CüvCüv: :Saruboceq:

kızlar birşey sormak istiyorum.....

hamile kalmak için tedavi görüyordum yani 2 ay klomen kullandım ve şükür hamileyim ilk ay hiç yumurtam olmamıştı ve ben umutsuzdum klomenle olmayacığını düşünüyordum hatta tüp bebek araştırıyordum hatta saçlarıma bakım yaptırıp kestirmek gerekiyordu çok yıpranmıştı ben birkaç ay sonra hatta kış geçsin öyle kestiririm diyordum ama şimdi hamile kaldım şükür rabbime ama saçlarım epey uzun bakımı çok zor oluyor birde uçları yıprandı kestirmenin bir zararı olurmuki......

slm
ben de 6 aylık evliyken klomen tedavisi görmüştüm ama sadece iki ay sonra allah verecek dedim tedaviyi bırakmıştım.iki ay önce tekrar tedavi ye başladık fakat bi ilaç kullanmaya başlamamıştım daha tahlişl veriyordu doktorum en son verdiği de rahim filmiydi.ben bayağı bi araştırdım nasıl oluyor diye yapılan yorumları okudum inanır mısınız korktum.adtein ilk on günü içerisinde yapılması gerekiyordu ben korkudan bıraktım yaptırmadım daha doğrusu erteledim bu ay adetimden sonra yaptıracaktım ama adet olmadım.allaha şükür 6+3 hamileyim dün keseyi gördük kalp atışları için iki hafta sonraya çağırdı doktorum
şimdi senin soruna geleyim hamilelikde saç kestirilmez derler ama batıl inanç olduğunu duymuştum.ama yine de bi araştır istersen...:nazar:

Ben tedavi gördüm bu ay son adet tarihim 8 kasım ama yumurtam geç oluştu kan testi yaptırdım cuma günü 21.70 ti pazar günü 91 civarındaydı şimdi kaç oldu bilmiyorum cuma günü kontrole gidicem kese var mı die ?

slm kızlar..nasılsınız bakalım.bugün kontrole gittim..kesemizi gördük..minicikti...kalp atışı için iki hafta sonra çağırdı doktor..herşey normal dedi..beş haftalıkmış..allahim herkese bu duyguyu yaşatsın..

mrh arkadaslar bende kaç haftalık hamile oldugumu bilmiyorum ama dr son adet tarihime baktı ve 5 haftalık hamilesin dedi keseyi gördük ama bebegi göremedik ve erken dedi dr 10 gün sonra bakcak ama ben boş kese olmasından korkuyorum her anne adayı gibi sizde bebek göründümü
hayırlı olsun canım hosgeldın.muhtemel dogum tarıhlerınızı yazın sizide listemıze ekleyelım. google den muhtemel dogum tarıhı yazın birsürü site cıkar ordan ögrenebılırsınız.yada satınızı bana yazın ben eklerım sizi
selam arkadaşlar bende ağustosta bebeğimi dünyaya getireceğin umarım 6 haftalık hamileyim :CüvCüv: :Saruboceq:

hayırlı olsun canım hosgeldın aramıza.muhtemel dogum tarıhınızı yazarsanız sizide listemıze eklerım

:nazar:GÜZEL ANNE ADAYLARIMIZ VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ::nazar:

1.Esin123…………………………….....2 ağustos
2.ASLI……………………………..........2 ağustos
3.entelliye…………………………........2 ağustos
4.Caninuss.......................................2 ağustos
5.Arda............................................ ..3 ağustos
6.Kayra........................................... .4ağustos
7.Badibade.......................................4 ağustos
8.defnedamla....................................5 agustos
9.Aftabru......................................... .7 ağustos
10.gamze_hlm....................................7 agustos
11.dlkltn......................................... ..8 agustos
12.minik_kelebek..............................8 agustos
13.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
14.Evriş.......................................... .11 ağustos
15.Milk shake..................................11 ağustos
16.nazlı_03......................................1 3 agustos
17.gelgit…………………………...……14 ağustos
18.başak35……………………......…..14 ağustos
19.Esrako.......................................16 ağustos
20.keops35.……………......…..........18 ağustos
21.tazefasulye................................18 agustos

22.Tealigt
23.Dide
24.GÜZEL EDİRNEM
25.Babymom
26.bayan-66
27.Sabinev
28.bnc

canım keops bana progestan verdi sadece senin o dediğin ilaçtan vermedi ay kafaya takarım simdi bana verdiğide iyimi acaba

progestan genel olarak düşük riskine karşı kullanılan bir ilaç,bana da verdi doktorum.
glukofen tarzı ilaçlar aslında şeker hastalarının kullandığı ilaçlar.pko'da vücutta insüline karşı bir direnç oluşuyor ve hastalığın getirdiği birçok olumsuzluk buna bağlı olarak gelişiyor.hatta sadece bu ilaçları kullanarak bile adetleri düzene girenler var,kilo vermeyi de kolaylaştırıyor.
benim durumuma gelince;ben 2 yıl boyunca infertilite sebebiyle doktor doktor gezdim.nihayet 4. doktorum pko teşhisini koydu,verdiği ilaçlardan biri de glukofen'di.1 ay kullandım sadece ve hamile olduğumu öğrenince doktorumu aradım,kaza geçirmiş,ne zaman döneceği de belli değilmiş.mecburen başka bir doktora gittim,ilaçlarımı bırakmama sebep oldu,bebeğimi kaybettim.sonra kk'daki arkadaşlardan öğrendim ki düşük riskine karşı kullanılması gerekiyormuş, sonra kendi doktoruma da sordum, 'bırakmamalıydın'dedi.belki de bu kadar basit bir sebeple kaybettim bebeğimi,sen de lütfen sor.

hayırlı olsun canım hosgeldın.muhtemel dogum tarıhlerınızı yazın sizide listemıze ekleyelım. google den muhtemel dogum tarıhı yazın birsürü site cıkar ordan ögrenebılırsınız.yada satınızı bana yazın ben eklerım sizi

hayırlı olsun canım hosgeldın aramıza.muhtemel dogum tarıhınızı yazarsanız sizide listemıze eklerım

mrh ben çok tedirginim kaç haftalık oldugumu bile bilmiyorum dr bişey diyemiyo kese küçük yuvarlak bazen çok bilmek iyi degil aslında insanın kafası karışıyo, son adet tarihim 30 ekim bebek gözükmedigi için benim tahminimce 4 haftalık ama korkuyorum işte dedigim gibi birde kadın dogum hemşiresiyim:))) normalmi sizce ?

didem kara ve infopark,hoşgeldiniz.hayırlı uğurlu olsun.Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

mrh ben çok tedirginim kaç haftalık oldugumu bile bilmiyorum dr bişey diyemiyo kese küçük yuvarlak bazen çok bilmek iyi degil aslında insanın kafası karışıyo, son adet tarihim 30 ekim bebek gözükmedigi için benim tahminimce 4 haftalık ama korkuyorum işte dedigim gibi birde kadın dogum hemşiresiyim:))) normalmi sizce ?

canım önce hayırlı olsun şu an 6+6 olmalısın.eğer adet döngün düzgünse.benim 27 ekimdi satım.5+4 ken gittim doktora göremedik bebeğimi.bu perşembe randevum var kalp atışı için 7+3 olacağım inşallah.benimde kesem yuvarlak.ama ben 1 hafta sonra tekrar gittim kesem büyümüş yolk sacımda oluşmuştu.
belki geç döllenmiştir.5.haftalardaysan bebeği görmen mümkün değil zaten belki geç döllnmedir canını sıkma.

kızlar vajinal ultrasondan neden korkuyorsunuz anlamadım amacımız bebeklerimizi en sağlıklı şekilde doğurmak değilmi?düşük riski olsa kadın doğumcu bakarmı alttan riske atarmı?benim doktorum erkek.ismail bey.buz gibi bir adam.ama işinde iyi.karından bakarak gördü kesemi.ama perşembe günkü randevuma alttan bakacağım haberin olsun dedi.aslında bende istiyorum.kesenin etrafını bebişimi en sağlıklı vajinal yoldan görürüz.adamlar zaten gözü kapalı yapıyorlar o kadar alışmışlarki.ve benim doktorum bir karından bir alttan bakarım diyor.rahimin durumunada bakacak ama değilmi?

kızlar valla bir aydır kocamla tık yok kardeş gibi olduk :roflol:düşük riskinden çok korkuyorum.doktor sorun yok devam edebilirsin dedi ama 13.haftamıza kadar sarılıp uyuma kararı aldık kocamla.:eek:ne olur ne olmaz.yani üç ay işler kesat.kaydirigubbakcemile3

sen suanda hem glukofen hem progestanmı kullanıyorsun canım

evet canım,ben hamile kalmadan önce gonaphene(yumurtlamayı sağlamak için), progestan(hamilelik oluşursa tutunsun diye) ve glukofen kullandım.kürtajdan sonra doktoruma gittiğimde "tekrar hamile kaldığında muayeneyi bile beklemeden günde 3 tane progestan kullanmaya başla,glukofeni de bırakma" demişti.şu an folic plus'ın yanında bu ikisini de kullanıyorum.

eskaro tahliller özelde 1 milyar civarımı????? bende özele gidiyorumda ondan şaşırdım.....

arkadaşlar, esrakonun da dediği gibi bu tür tahliller çok detaylı ve de biraz maliyetli tabi. o yüzden de doktorlar umutluysalar bu tahlilleri istiyorlar herhalde. örneğin benim 1. ve 2. hamileliğimde istememişti hiç tahlil. ama bu kez 6.haftamda istedi tahlilleri. benim de moralim düzeldi. sanırım sizlerden de en geç 8.haftada doktorlarınız bu tahlilleri isteyecektir. ben iki tüp kan ve bir de idrar verdim. epey şeye baktılar. kansızlık, karaciğer fonksiyon testleri, toksoplazma, falan filan.... ben bankacı olduğum için anlaşmalı fiyat normalden epey farklı. 400 civarında tuttu. acıbademe gidiyorum bu arada.
inşallah sizlerin de sağlık sigortalarınız vardır. hamilelik ve doğum pek masraflı bişeymiş. hele de benim durumumdakiler için. ben 2 haftada bir doktora görünmek zorundayım. bir de hergün vurduğum ve 9 ay vuracak olduğum iğneler ucuz sayılmaz.

X