2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

evet canım ya. ben istemedim alttan ultrasonu. ondan karından bakıldı. gerçi doktorumda karından bakıyor hep. diğerini yapalım demedi o da. keseyi gördü. 10 gün sonra da kalp atışını almamız lazım dedi.

hoşgeldin aramıza gözün aydın duymuşsun kalp atışını sıra bizde..... bizde gün sayıyoruz duymak için.......

tabiki sans işi ama bir ankara gibi istanbul gibi büyük sehirler gibi degil biliyormusunuz bilmem buraları ama arkadasım gecen doğum yaptı diyarbakıra yolladılar ve yolda bebek öldü buralarda yasamayanlar ilmez bu işleriii?

arkadaslar merhaba dün doktora giitim ve bebişim 6+1 olmuş ve 3 boyutluda gördü kalp atışlarını cok mutlu olduk.ama bende pko olduğu için ve kilo olduğu için hamilelik zor gecicekmiş allahtan hayırlısı artık

Alıntı:
tazefasulye kullanıcısından alıntı
Kızlar yaa, maydonoz ve adaçayı çok önerilmiyor ya, (kasılmalara sebep oluyor diye), ıhlamurun bi sakıncası yok değil mi?

tazefasulye adacayı yok maydanoz yok nane bunlar vucuddakı suyu ve toksinleri atan besin maddeleri ancak hersey abartılı yapılıdgında soz konusu diye duymustum daha once netten bilgi . yani oturup ir iki demet maydanoz attın agzına diye vucudunun suyu bosalcak değil yada bir bardak ada cayı hemen kasılma baslatacak olsa suni sancı yerine ada cayı içirirler :) endise etme bende . veya dr lar asla bunları yeme içme diye liste verirler. ha sen çok sevip gunde uç findan adacayı içen biri isen sayet bu alıskanlıgı birakmalısın t amam ama agzına surme diye birsey yoktur heralde

canımcım ben de, salataya koyacağım maydonozu sakınacak değilim de, çaya çok düşkünüm mesela, hamile kalmadan önce günde 10 fincan içerdim. Şimdi 3 e düşürdüm, ama yerine bir şey koymam lazım. Ihlamuru uygun gördüm. Bir sakıncasını duyan var mı? Bunu sormuştum.

kızlar bugün cuma akşamı için randevu aldım dr. cuma gününden itirabaren kalp atışını görmek için gelebileceğimi söyledi ama hala kararsızım erkenmi acaba çoğunuz 7. haftada gideceksiniz benimki cuma günü 6+3 günlük olacak acaba randevumu iptalmi ettirsem????

6+4 iken vajinal usg ile kalp atışını görmüştük. Erken değil, görme ihtimalin yüksek.

canım gözün aydın görmüşsün keseyi inşallah kalp atışlarınıda duyarsın ne zaman çağırdı seni kalp atışını görmek için.....ama birşey daha soracağım senim sat 4 kasım ve şuan 6 haftalığım ama sen nasıl 1 kasım satla 5 haftalık oluyorsun.....

haftaya salı cagırdı canım 1 hafta sonra yani. birde ben buay yumurta takibi yatptırdım yumrutam adetimin 20.gunu catladı yani 1 hafta gec catladı ondanda 1 hafta kucuguz . ins haftaya duyarız kalbinide rahatlarım stress oldum resmen

Kızlar yaaaa, vajinal ultrasondan çekinmenizi ayıplıyorum valla. Kaçıncı yüzyıldayız? Abdominal usg ye göre çok daha ayrıntılı bilgi elde ediliyor. Çoğu şeyi daha erken öğreniyoruz, varsa hastalıklarımızı erkenden öğreniyoruz. Bu çekinme de nesi? İster bayan olsun, ister erkek! Zaten 50 türlü araştırıp gitmiyor muyuz? EEeee? O dr kim bilir kaç bin defa yaptı o işlemi, diş hekiminin dolgu yapması ne kadar normalse, jinekoloğun da transvajinal usg yapması o kadar normal!

Ayrıca bu jinekologlar sizce, bebeğe zararı olsa, yaparlar mı bu işlemi? Tabii ki ne bize, ne bebeğimize zararı yok, faydası var! Biraz akılcı düşünelim lütfen...

azonce yakın bir arkadasım telde vaginal baktırma cok zararlı dedi. ne alaka ya dedim dusuge sebep oluyo dedi. dedim iliskiden ne farkı var allasen . vede zaten vaginal cok derine sokmuyo ucundan bakıo sadece . bende zararlı olmadıgını dusunuyorum.

kızlar eslerle iliski durumunuz ne buarada. ben ogendigimden beri nadastayız :) dr umda bu haftada birlikte olmayın dedi. siz ne alemdesiniz

Tazefasulye... ıhlamur serbest arkadaşım, bitkisel çaylar içinde izni olan tek çaydır.. artı çayın miktarı yine de çok.. en fazla bir fincan içebilirsin, bu da bana doktorumun tavsıyesı.. bende çaya çok düşkün olduğum halde inan indirdim tek fincana.. içindeki kafein bebek için çok zararlı.

Bu arada musevilerin musevi antibiyotiği dediği tavuk suyu corba bir insana bu kadar mı iyi gelir, aklınızda olsun arkadaşlar.. acayip toparladı beni.

evriş çorbayı kendinmi yaptın yoksa hazır paket tavuksuyundanmı yaptın? bende severimde tavuk suyu çorbasını ondan sordum :)))))

Yok be kuzu ne hazırı... aman ha!!! hazır corbalardan uzak duruyorsun hamılelıkte, içinde koruyucu katkı maddesı var.. kendim el emeğim göz nurum be sibel, hiç yapmadıysan sana tarıfını yazarım dostum.

yeni gelen herkese hoşgeldiniz,hayırlı olsun diyorum.
güzel edirnem,bende de pko var.glukofen (ya da glukofaj,glifor...) kullanıyor musun?biliyorsun,bizim hastalığımız düşük riskini artırıyor ve bu riske karşı ilk 3 ay kullanmamız gerekiyormuş.ben ilk hamileliğimde kullanmadım maalesef,şimdi nefes almayı unuturum da onu içmeyi unutmam.kullanmıyorsan lütfen doktoruna danış.

kızlar birşey sormak istiyorum.....

hamile kalmak için tedavi görüyordum yani 2 ay klomen kullandım ve şükür hamileyim ilk ay hiç yumurtam olmamıştı ve ben umutsuzdum klomenle olmayacığını düşünüyordum hatta tüp bebek araştırıyordum hatta saçlarıma bakım yaptırıp kestirmek gerekiyordu çok yıpranmıştı ben birkaç ay sonra hatta kış geçsin öyle kestiririm diyordum ama şimdi hamile kaldım şükür rabbime ama saçlarım epey uzun bakımı çok zor oluyor birde uçları yıprandı kestirmenin bir zararı olurmuki......

canım benimde gous uclarım çok acıyor a ksam eve gidince camasırımı çıkarınca daha beter acıyor. yatarken donerken surekli acıdıklarını hissed iyorum ama uçlarında koyulasma vs de yok simdilik

kızlar tahlillerle ilgil isunu soyleyebilirim. benden hamileligi 15 gun onde olan bir arkadasım var. acıbadem de yaptırıyor takiplerinin ve hastanenin ozel sigortasına yaptıgı indirim dahil hali ile tum dr un yazdıgı ilk tahliller 1200 ytl diye hesaplatmıs arkadas. ama sigortasi var ama limitli diye benim gittigim medikal park hast ne sordurmus orasıda 850 demis. ssk olarak yaptırmayı dusunuyor su anda limitini doldurmamak icin su sıralar fiyat arastırıyor. yani dedigim gibi medikal parkta 850 toplam tutar ssk katılım payı ne kadardır bilmem ne kadarını hasta oder ben normal fiyatlarını yazıyurm. ssk ya indirimi yada hangi ozel sigortanız varsa ona olan indirimlerini kastetmiyorum. daha ucuz ozel hastanelerde rakam belki 600 lere falan iner .
)
hmm anladım canım heralde bu tutar saglık sigortası olmayan için gecerlı, ozaman normal.cunku benım gıttıgım özel hastanenın ssk ile anlasması var sanırım ya %40 ödüyoruz yada %60 buda tutarı nerdeyse yarıya indiriyor. bakalım doktorumuz bızden hangı testlerı istiycek.
cok sukur keseyi gorduk. haftaya kalbinide duyarsak bu is tamam Allahın izniyle . biraz endiselendim zaten gec dollenme biliorum normalden 1 hadta kucuk 20.gunumde catladı yumurtam dogal takip yaptırdık bu ay . ins kalbini duyarız sat 1 kasım .
ohh negüzel bende 1 kasımım ama bende aynı sen gıbı ya 19umda yada 20sinde yumurtladım ondan benım bebıste bı hafta kücük.cuma gıtmıstık keseyı göremedık inşallah haftaya bende görürümm ve süpriz olarak kalp atıslarınıda duyarım

selam kızlar benim sat 7 kasım dün ultrasondada 5 haftalık çıktı keseyi gördük ama içinde ne oldugu 15 gün sonra belli olur dedi dr o zaman kalp atışınıda alıcakmışız
vajinal ultrasonda hemen alınıyor diye duydum ama açıkçası korkuyorum ondanda ben hadi yumurta kontrolünde bakılıyorda hamileyken sakıncası olurmu bilmiyorum arkadaşım tıbbi sekreter yanıma gel burda ben baktırırım dedi ama alttan bakarlar diye çekiniyorum gitmeye

canım vajınal ultrasonun hıcbır riski yokmus fakat doktorun iyi bır doktor olması önemlıymıs cünkü karından bakılan ultrasonda düşük riski göüzükmüyor fakat vajınal bakılandaysa içeride cok az kanama dahı olsa bunu görebılıyor doktor.yada keedekı sekıl bozuklugu vs. zaten enaz bırkere bebegını kaybedenlere doktor vajınal öneriyo içerde kanama falan varmı die.2 arkadasım var düşük yapan,suan tekrar hamıleler 10.haftalarına kadar doktor vajınal bakmıs ikisinede.bence doktorunuza güvenıyorsanız sorun olcagını sanmıyorum

azonce yakın bir arkadasım telde vaginal baktırma cok zararlı dedi. ne alaka ya dedim dusuge sebep oluyo dedi. dedim iliskiden ne farkı var allasen . vede zaten vaginal cok derine sokmuyo ucundan bakıo sadece . bende zararlı olmadıgını dusunuyorum.

kızlar eslerle iliski durumunuz ne buarada. ben ogendigimden beri nadastayız :) dr umda bu haftada birlikte olmayın dedi. siz ne alemdesiniz

Sorma babymom, normalde kucaktan inmeyen ben :eek: şimdi sadece masum masum öpüşüyorum kocamla :) Şeniz

Hay Allah yakalayamadım seni Sibel.. canın da çekmiş, benim düşüncesizliğim işte, kıyamam.. kusuruma bakma ne olur.

X