2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Sağolun kızlar yaŞenizArada uğrayan birkaç kişi de olmasa ağustos anneleri topiğinden olduğumuzu hepten unutacağız. Ben artık eylül annesi olacağım diye teselli ediyorum kendimi. Allah vere de suni sancı ya da sezeryana kalmasak:gitme:Buna da şükür

meltemcim ve melekcim iyi dilekleriniz için çok saolun..
yarın sabahdan gidices hastaneyey inş. sagsalim kavuşurum bebgime. dilek ve burkomburcumda en kısa zamanda inşallah.

bu arada burkooooooooooomm sen yarın hastaneye gitcenmi?ben sana mj atarım. diğer kızlar bebişlerden fırsat bulup giremesler belki..
malum herkesin aklı bizde şuan güzel haber verelim kısa zamanda inş.

burcum ya suni sancıdan korkma canım valla herkesde farklı etkisi oluyor şartlandırma kendini. ben artık saldım çayıra..
bebeğim ve benim için en hayırlısı en saglıklısı neyhse o olsun yeterki sagsalim kavuşalım yavruma..:)

suni sancı için söylenenlere kulak asmıyorum eger sancı çektiğime değerse ve normal dogum yaparsam tüm acılar dogumdan sonra bitecek inş. o yuzden ben şuan yavrumla kavuşma anımıza odaklanmış durumdayım öncesi ve sonrasındaki acıları düşünmememeye çalışıyorum:

sanada önerirrim:)

bu arada yahu sen zaten eylul anneleri topiğinin kurucususun kız. belkimde sen zaten eylul annesi olacakdın en başından beri..hahahaaaakaydirigubbakcemile3

Yok zaten benim korkum suni sancının ağrısı değil. O da bebekte bir miktar stres oluşturuyormuş da o nedenle herşeyin normal seyrinde gitmesi en güzeli diyorum. Sonradan sezeryana dönmekse ciddii anlamda geriyor beni:sinifsinif:

Yarın doğurmazsam evdeyim. Haberlerini veririm arkadaşlara. İNŞALLAHHHH ÇOOOOK GÜZEL HABERLER OLUR DA MORALİMİZ DÜZELİR BİRAZ BE PINKYM:1hug:

:Saruboceq:inşallahcanım benim..:)

benim için bugun vakit geçmek bilmez artık yarını zor ederim:)
evde son hazırlıklarımızı yapıyoruz çantamızı tekrar kontrol ettik.annem evi topluyor:) hastaneden döndüğümüzde yataga serielecek pike takımını hazırladık.oglumun babmbu sepetini yatak odasına getirdik.kayınvalideme yarnın yemeğini yapıyor bugunden malum yarın 2 annelede yanımda olacak ya iftar için telaş olmasın diye..:)gece annem kalcak yanımda. inşallah normal olursada zaten 1 gece kalınıyor.çarşamba öglen evimizde oluruz Allahın izniyle:)
bende kendimi iyi hissedersem bi girip resim eklerim yakışıklı oglumun:)

Allahım hepimize hayallerimizi yaşamayı nasip etsin

Ayyy ne güzel yaopuyorumnanaktanÇok özendim sanaalkisalkisalkis

yetttim gari kızlar geldim burdayım doğurmadım sizi yanlız bırakırmıyım hiçkaydirigubbakcemile5
benimde yarın doktor kontrolüm var herkes için yarın ipler kopacak sanırım benimde yarın artık ne olacağına karar verilir sanırım büyük ihtimalle perşembe yada cumada eğer herşey yolunda ise ve o zamana kadar bebişim gelmez ise suni sancıyla doğurtacaklardelikafadulden
kafam çok karışık korku endişe heyecan stres hepsi bir arada senağlama
benimde bugün kayınvalidem gelecek biraz temizlik falan yapar malum annem herzaman gelemiyor başında iki torun bi yaşlı babaannem ve birde hasta babam var allah razı olsun kayınvalidemden her daim benimle ilgilenir eeee tek çocuğu var bende bu gidişle kayınvalidemin izinden ilerlemeyi düşünüyorum tek çocukla kalırım heralde hamileliğim çok stresli geçti ilk 5 ay zaten devamlı çıkardım tam rahatladım artık dedim 7.aydan sonrada farklı sıkıntılar ortaya çıktı ağrılar basur enfeksiyon mide yanması ve en kötüsü kusma geri geldimafoldumben ne diyelim allah hayırlısını nasip etsin belki yarına kalmaz gelir bebişlerimiz

selam kızlar bende doğuranlar kervanına katıldım sonunda.geçen hafta p.tesi normal doğumla başlayıp malesef sezeryanla bitmek zorunda kalan bi doğumum oldu.bebeğim ve hastaneden sağ salim eve geldik.6 saat süren doğum sancılarından sonra epidural sezeryan oldum ve iyikide böle doğmuş çok rahatmış oh ne iyi yapmışımda sezeryan olmuşum derken, hastaneden çıktığım gün kullandığım ilaçlar alerji yapmaya başladı.bebeğimle uğraşmak ameliyat ağrısıyla uğraşmak hiç zor gelmedi ama bu alerjiler beni çok yordu ve gerdi..oğlum kerem esat 4220 gr 52 cm doğdu..normal+epidural sezeryan diyebiliriz doğum şekline.doğurmayan annelere benden tavsiye kendine güvenen normal doğurmayı denesin.normal doğum sancısının 1 tanesi bile biir haftadır hissettiğim ameliyat acısı et mez.ama ben yinede normal doğumda ısrarlıydım ama bebeğimin duruş şekli 5 saatte sadece 1 cm açılma olması ve bebeğin baş oturuşunun yukarda kalması aşağı inmememesinden dolayı sezeryan oldum.allah hepinize hayırlı doğumlar yapmayı nasip etsin:öyle veya böyle sonuda bebeğimle beraberim.o sağlıklıya bende bu alerjilere seve seve katlanırım artık napıyım....

aha işte stella da dogurmuş valla kaldık üçümüz. burcu ve dileeeeeeek anacım herkes kavuştu bebişlerine ..bende inşalallah yarın kavuşuyorum.

stellacım suni sancımı çektin yoksa kendi sancınlamı gittin hastaneye.:)biraz bilgi versen? yarına kadar bebişim kendi gelmezsesuni sancı deneyeceğiz çünki

stella canım gözünaydın ve geçmiş olsun

finky yarın büyük gün demek.çok heyecanlı be!!!

pinkyciğim suni sancıyla başladı doğumum ama 1 saat sancı aldıktan sonra suyum geldi kendiliğinden..doktor artık kendi sancıların gelmeye başladı ama doğum hızlansın diye suni sancıyı kesmiycem dedi.o yüzden normla sancıyla kendi sancılarımı ayırt etmem pek mümkün değil.ama şunu söyliyim hani diyolarya 10 dakikada en az 3 kez 50 saniye kadar süren sancılar doğum sancısı diye.o kısmına gelene kadar saatlerce 10 dakikada 3 kez gelen fakat 50 saniyeyi bulmayan 10 15 saniyede kalan sancılar çektim. yani sancılar başlar başlar başlamaz şiddeti ve hissettirdikleri aynı oluyo sadece doğum olması için süresinin uzaması gerekiyo...benim bebeğimde kiloluydu,çatım dardı,bebeğimin geliş şekli doğuma uygun değildi bunlara rağmen normalde ısrar ettm ama 6 saat dayanabildim.zaten normal doğumun benim için uygun olmadığını doktorum defalarca söyledi ama ben bebeğimin kendi sağlığımı açısından iyi olacağını düşündüğüm için ısrar ettim.kızlar doktorunuz normal doğurursun diyosa doğururusunuz normal doğuramazsın diyasa doğurmazsınız.boşuna doktor olmamışlar gerçekten anlıyolar.ama iyikide doğumsancılarını çekmişim bebeğime azda olsa faydalı olabilmişimdir inşallah.

vay vayy didomdidem demek doguramayanlar topiğine süzüldün hee...

ayy ciddi ciddi agustos bitiyor be. bugun son gun..

benim için yarın buyuk gun hakkımızda hayırlısı bakalım.sagsalim gelsin yavrum inş.

bu arada şuan istanbulda olup yarın dönecek olan kuzenlerim akşam iftar için bize geliyorlar yemekler herşey onlardanmış bişey yapmayın dediler..
ayyhh bide benim sancılarım sıklaşıp suyum falan gelirse ne şamata olur ya. ayyyy çok heycanlı.keşke öyle bişey olsa:)

Stella gözün aydın canım. Allah sağlıklı, uzun ömür versin oğluna:Saruboceq:

Yani resmi olarak üç kişi kaldık öyle midelikafaduldenKK'nın müzmin hamileleri-tatlicadiarzu-Çok ünlü olduk kızlar, bu günlerimizin kıymetini bilelimşakkıdı

Ne macera olur ama:roflol::roflol::roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…