2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Bugün doktora gidecek çok kişi var değil miCADIARZUMinik, mercimek, aspirin...başka var mıydı ki:uhm:Bakalım kimlerin doğum haberi gelecekdelikafadulden

günaydınn keşke benimde tutsada sancılarım bende gitsem doğurmaya ya....herkes tatlı tatlı bebişiyle oyalanıyor. bizim tosuncuğa içerisi rahat geliyor çıkmıyor herhalde

herkeslere günaydın.nevayı uyuttum nihayet.ama göğüsuçlarm harap tabi..ne zaman geçer acep?
YAVRULARINA KAVUŞAN ANNELER
göbeği düşmeden yıkanmazmı bebek. mesela 1 haftada düşecekse 1 hafta yıkamıcasmı.
finkiym bu konuda değişik görüşer var..düştükten sonra da hemen yıkamadık biz açık yara diye.silme yapmıştık..bu gün 2. banyısunu yapacak..basıyor yaygarayı biz de banyoluk oluyoruz onu yıkarken.ter içinde kalıyoruz
adaşımmm dün yıkadık minnoşumu apartamnı ayağa kaldırıcak şekilde ağladı
bide erkek ya boru gibi sesi var anası kılıklı
babacığı sakin sessiiz nerde gereksiz huy var bende alcak belli oldu
aksi inatçı yaygaracı şeklinde örnekler çoğaltılabülüüüüüü

gülistanım göbişi düşünce yıkanıyo diye biliyorum
mesela biz bu akşamda yıkıcaz artık her gün yıkıcammm
süper bişi yaa misss gibi oluyo kucak kucağa uyuyoruz manyak bişi yaaaa
bide masaj yaptım dün ona iyiii ce mayıştı 3 saat kesintisiz uyudu zorla kaldırdım emişmek içinnn
özellikle sırtına yapılan masajlara bayıluyo netten araştırın taktikler var nasıl yapılcağına dairr
alışana kadar hergün yıkıcam suyu sevsin istiyorummm
biz gün aşır yıkıyoruz şimdilik.biraz araştırdım günaşırı öneriliyor.ama hergün yıkamak da iyi fikir..inşallah alışırlar.o kadar yaygara yaptı ki saçına şampuan diye bebe yağı dökmüşüm..ulen diyorum niye köpürmüyor bu ..niye yağlı yağlı:))
selam kızlar..
bende tık yok hala..kayınvalidem geldi..ondan pek giremiyorum...hadi gel oğlum artık diyip duruyo..ama dinlemiyo sıpa..sabah kontrolümüz var bakalım neler olcak..yalnız 1 haftadır acayip dans ediyo içerde çok canımı yakıyo..ha patladı ha patalttı suyumu diyip duruyorum..o kadar güçlü yani..bir de derler son zamanlarda hareketleri kısıtlanır..bizde tam tersi..
doğum yapan anneleri okudukça içim bi garip oluyo..sanki ben hiç kavuşamıycam gibi geliyo..1-2 gündür taktım kafaya..eşime sürekli sorup duruyorum sağ salim kucağıma alabilecekmiyim bebeğimi diye..acayip bi ruh hali içersindeyim..dokunmadan ağlıyorum o derece..herkese nolur benim için dua edin diyorum sürekli..kimi görsem kim arasa..bebeğimi kaybetmek istemiyorum..niye böle oldum ben de bilmiyorum..
çooook iyi anlıyorum seni.ben manyağı bir gün önce bebeğimi kesip alacaklar benden ayıracaklar diye zırlamıştm.hepsi geçecek inan..bunlar normal duygular.
didom ben topik acıcamda benim agrılarım gecmediki acayım gulum. kendimi ii hissetmiorum ancak hisedince acabilirim. onume ne koyarlarsa yiyorum suan o moddayım :) ins haftaya.

bide benim dr 6 ay spor yasak dedi dumur oldum neyseki gobek asagı indi iice. emzirirken muthis bi ates basması oluyo su icinde kalıom kızımında kafası aynı oluyo

sezeryan olan annecikler sizin agrılarınız gectimi bendemi var nanelik anlamadım
canım benim sen iyi ol da..ağrı meselesine gelince ben çok ac çektim miyom yerim çok ağrdı.iki gün yürüyemedim.hatırlamak istemiyorum..4. gün geçmeye başladı ağrılarım.ağrı kesici de almıyorum artık.yalnız olduğum için yemek temizlik falan yapınca ağırıyor biraz.
herkese merhabalar..
belki aşağıda adımı sürekli görüp de "niye hiç yazmıyor da topiği okuyup duruyor" diye düşünenler varsa diye yazmak istedim.. topiği okumamın nedeni deneyimlerden faydalanmak, yazmamamın nedeni ise deyim yerindeyse pişmiş aşa su katmamak :) sonuçta aylardır yakın dost olunmuş burada, sizler için ne güzel.. ben ne yazık ki çok geç keşfettim :KK43: hani belki yeni birini araya almak bu saatte zor olur diye.. ama hepinizi baya bi tanıdım diyebilirim! :)
ben de bir ağustos annesiyim.. 21 ağustos sabah 8.30 da kadıköy acıbadem hastanesinde kısmetse bebeğimi kucaklıycam..hala inanamıyorum ama, kucağıma alınca dank edecek sanırım.. epidural sezeryan olacak, normal doğum yemiyor açıkcası.. (dürüstçe söylemekte sakınca görmüyorum, ama böyle olunca da baya bir üstüme geliniyor çevreden ""aaa neden "filan gibi.. nedeni yok işte canım, yemiyor..illa yalan mı soyliyim yani???) bugüne kadar hiç ameliyat da olmadığımdan aslında sezeryandan da korkmuyor değilim ama bu çocuk da bi şekilde çıkacak değil mi? yapacak bişey yok.. aslında biz kızımla böyle çok mutluyuz ama.. :)
bahsettiğiniz şikayetçi olduğunuz birçok şey bende yok.. mide yanması,bulantı, gece uyuyamama (hala tek yastıkla yatabiliyorum eskisi gibi) .. acaba diyorum bende mi bir gariplik var yoksa buyuk sans mı... nazar değmesin, bir 8 gün daha dayanabilirsek süper olacak...
hamileliğim 37+1 de. sat 25 Kasım..aranızda en sonunculardanım yani! :)çok güzel ve keyifli bir hamilelik dönemi geçirdim, Allah herkese böylesini nasip etsin.. Sevgili doktorumun da coook etkisi var tabii ki. o kadar rahat ve sakin biri ki; ben de oyle oldum, o nedenle de herşey yolunda gitti.. şimdi tek dileğim sonuna kadar böyle gitsin, sağlıkla gelsin bebeğim..
Deneyimlerinizden çok yararlandım, yararlanıyorum, sonsuz teşekkürler..
Kuzularına kavuşmuş olanları çok çok tebrik ediyorum,Allah analı babalı büyütsün,hepsinin kaderleri güzel, şansları bol olsun, hep doğru zamanda doğru yerde olsunlar.. Kuzularını dört gözle bekleyenler de zamanı gelince, sağlıkla, mutlulukla, kolayca alsınlar kucaklarına o tatlı bebişleri.. Hepiniz nazarlardan uzak olun dilerim..
Biraz uzun oldu, zaman ayırıp okuduysanız ne mutlu, teşekkür ederim..

PS: burko burcu, acaba seni Ankara Arı Kolejinden tanıyor olabilir miyim? Eğer değilse insanlar ikiz yaratılırmış diyeceğim çünkü :) Sevgiler..
hoşgeldin ben de hep görüyordum senin ismini altta.benim de aklıma Nazım'ın şiiri geliyordu hep..iç burkucu bir nickin var:) daha sık yaz olma mı?

Burko
travel sisiteminiz hayırlı olsun.biz evde oto koltuğunu denedik.emniyet kemerleri yüzünden neva hanım hiç hoşlanmadı.Anası gibi sıkıntıya gelemeyen tiplerden .cumartesi de doktora giderken puseti arabaya koyacağız.markette onuna gezdireceğiz.ben kuafördeyken babasıyla gezer artık

dünyanın tüm monologları adına nerede bu millet..herkes bir doğursa hayırlısıyla.

bu arada nurdan toromanı da ekledim..tontiş nanaklarını yirim onun ben.nasıl da sırıtmış öyle gamzeleri var mı?

Oh çok şükür bir Dİalog şansızemuszemusYapma yav Didem, beğenmedi mi Neva oto koltuğunu:bbo:Oto koltuğu dediğin ana kucağı olanlardan mı?

slm kızlAR BEN GELDİM SABAH SAGLIK OCAGINA GİTTİM kan tahlili için malum egersezeryan olacaksam ihtiyaç duyulur diye doktorum istemişti. bebişimin kalp atışlarını falan dinledik kafa tam aşagıda olmasada dunki gibi tepede değil yan yatmış durumda. inişe hazırlanıyor sanki. hayırlısı artık bakalım pazartesiye kadarne olacak...

slm kızlAR BEN GELDİM SABAH SAGLIK OCAGINA GİTTİM kan tahlili için malum egersezeryan olacaksam ihtiyaç duyulur diye doktorum istemişti. bebişimin kalp atışlarını falan dinledik kafa tam aşagıda olmasada dunki gibi tepede değil yan yatmış durumda. inişe hazırlanıyor sanki. hayırlısı artık bakalım pazartesiye kadarne olacak...

Hadi bakalım. Bakarsın bir güzel dönüş daha yapar senin oğlan 'şaka yaptııım' deyiverir sanahihoyyyt

minikim tugbamdan mj var sabah 10 gibi mj gönderdi. yatışı yapuılmış hastaneye ama sezeryna akaçta gircem bilmiyorum demiş. artık ben kendime gelince herşey olup bittikden sonra haber veririm demiş. dua istiyor

.

hoşgeldin ben de hep görüyordum senin ismini altta.benim de aklıma Nazım'ın şiiri geliyordu hep..iç burkucu bir nickin var:) daha sık yaz olma mı?

:) 99 yılında Japonyada Hiroshimaya gitmiştim..Nasıl etkilendiğimi anlatmam imkansız. O zamandan beri genelde bu nicki kullanıyorum. bi de başka bişey düşünmek zor geliyor :)) kolaaycılık biraz yani..

minikim tugbamdan mj var sabah 10 gibi mj gönderdi. yatışı yapuılmış hastaneye ama sezeryna akaçta gircem bilmiyorum demiş. artık ben kendime gelince herşey olup bittikden sonra haber veririm demiş. dua istiyor

Oh çok şükür o da alacak kızını kucağına demek:CüvCüv:İnşallah problemsiz, ağrısız sızısız olur herşey. Allah yardımcısı olsun:Saruboceq:

nurdan ve tazem burcumda evlerine gelmişler hoşgelmişler..

buarada maşallah teomuza. ayyy çok tatlı ya yerim ben onun gamzelerini.. bide maviş gözlerini görseydik. bakalım burkom burcunun busesi nasıl bi tip ee malum bunlar dünürler ya oglumuz yakışılı kızmız nasıl acep?oda prenses gibidri. şirine.:)

tazem burucm yahu senin bu oglanda harbi uzuur bi tip var. maşallah ya ne gğr saçları var öyle. yalnız bi tek capon gözler sana benzio bence babasına daha çok benzio bu yakışıklı minik erkek

hiroşima hoşgeldin aramıza.
hamilelik sürecinde yazamamışolabiliris sende bebekli bölümüzüde daha aktif olursun malum hayat bundan sonra bambaşka ilerliyecek hepimiz için

Oh çok şükür bir Dİalog şansızemuszemusYapma yav Didem, beğenmedi mi Neva oto koltuğunu:bbo:Oto koltuğu dediğin ana kucağı olanlardan mı?
burkom evde denedik sevmedi yanlarını emdi önce sonra emniyetleri bağlayınca tepindi,ağladı.ama araba yolculuğunu çok seviyor arabaya takınca farklı olur bence..bizimki ana kucağı değil -18 kg oto koltuğu chicconun.
Allah yardımcısı olsun.sevval geliyiiii

kkliste.png

burkom evde denedik sevmedi yanlarını emdi önce sonra emniyetleri bağlayınca tepindi,ağladı.ama araba yolculuğunu çok seviyor arabaya takınca farklı olur bence..bizimki ana kucağı değil -18 kg oto koltuğu chicconun.

Allah yardımcısı olsun.sevval geliyiiii

Hmm, ben de hep anakucağını seviyor bebekler diye duymuştum da ondan şaşırdım. Beli bükük duruyor ya onlar, kendisini anne karnında hissediyormuş bebiş. Ben kısmet olursa hastaneden onunla çıkarıp arabaya koymak istiyorum. Umarım sever

Hmm, ben de hep anakucağını seviyor bebekler diye duymuştum da ondan şaşırdım. Beli bükük duruyor ya onlar, kendisini anne karnında hissediyormuş bebiş. Ben kısmet olursa hastaneden onunla çıkarıp arabaya koymak istiyorum. Umarım sever
evet bende öyle hayalediyorum.. yani hastaneden çıkarken koycam oglumu :)
didomunki daha farklı onunki oto koltugu .senn bahsettiğin 0-9 kilo anakucagu şeklinde sanırım tarevl sistem aldıgınıza göre...hangi marka aldın..
bende henuz almadım bebek arabasını dogumdan sonra alıcaz amahenuz anakucagınıdaalmadık hep erteledik yahu..

evet bende öyle hayalediyorum.. yani hastaneden çıkarken koycam oglumu :)
didomunki daha farklı onunki oto koltugu .senn bahsettiğin 0-9 kilo anakucagu şeklinde sanırım tarevl sistem aldıgınıza göre...hangi marka aldın..
bende henuz almadım bebek arabasını dogumdan sonra alıcaz amahenuz anakucagınıdaalmadık hep erteledik yahu..

Bundan aldım pinkym. Gayet hoş görünüyor ve piyasadaki en hafif arabalardan biri

En ucuz Kraft Travel Sistem Energy Kırmızı fiyatı efiyat.com'da! Karşılaştırın. Kazanın.

X