2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Ya kızlar benim şu adet sancısı gibi ağrılar gittikçe şiddetleniyor:bbo:Biraz uyuyayım dedim uyuyamadım. Düzenli değil ama, bazen kısa, bazen uzun aralıkları. Ne oluyor ki böyle:uhm:

aynı ağrılar bende de var Burcu, bazen bütün gün sürüyor kasılmala oluyor.. uzandığım yerdne kalkınca hemen doğrulamıyorum 1 dk kadar yamulmuş geziyorum
sordum bugün rahim kendini doğuma hazırlıyor dedi mide bulantısı da başlarsa şaşırma normalmiş

rahim kasılmalarım başladı benim karnım taş gibi oluyoo bu durum rahim ağzının açılmasına sebep olurmu biliyomusunuz?? artıyodur inşallaahh....

sezeryan olan annecikler sizin agrılarınız gectimi bendemi var nanelik anlamadım
benim hala geçmedi canım öne doğru eğilerek yürüyorum
YAVRULARINA KAVUŞAN ANNELER
göbeği düşmeden yıkanmazmı bebek. mesela 1 haftada düşecekse 1 hafta yıkamıcasmı.
bana dr göbek düşmeden yıkama dedi bekliyoruz şu an
ben geldim doktordan

önce nst herzamanki gibi. oglum usluydu bu defa akıllıca durdu. sancılar çıkıyor ama şiddetli değil.kalp atışları normal.

am benim sıpam bana son dakika golu yaptı kızlar. şuanda ters.kafası yukarda. doktor bile bu niye döndüki falan dedi. ayy ne biliyim dedim sabah arabada gelirken zaten çok yuvarlandı içerde anladım çok fazla oynadıgını dedim ama meger ters dönmüş. dolayısıyla çatı muayenem olmadı bebeğin kafası yukardayken yapmanın bi manası yok dedi. vee pazartesi tekrar gidicem eger hala dönememişse ve doğrumamışsam sezeryan olucam mecburen. hakkımızda hayırlısı napalım. hep normal dogum istedim ama hayırlısı bilemeyez bakalım nasip kısmet. ama epey moralim bozuldu...

aynı kilodayım ben peki ebebk ALIYOKEN ben nasıl aynı k,lodayım dedim oda sen kilo kaybetmişsindir dedi. sabah akşam yürüyüşlerim işe yarıyır demekki.15 gubdur kilom hiç artmadı. bebişim 3100 gr. çok iri bir bebek değil normal dogum olursa zorlamaz dedi.valla yatar yatamaz aaa bu bebek ters dönmüş deyince moralim alt üst oldu bıyunu falan sormadım doktorda söyledimi hatırlamıyorum.zaten usg kagıdınıdavermed b u defa..suyum iyi plesantagayte iyi deid.

dönmesi için dua etmekden başka yapacak bir şeyimiz yok bakalım nasip kısmet..:) vee ekledi doktoru ayakalr aşagıda olursa suyunu patlatma ihtimali daha yuksek dedi. herhangibir şikyette hemen gel dedi. öyle yani benden haberler...dua edelimde hakkımızda hayırlısı olsun.
25.ci haftadan beri kafa aşagıda durupda bugun döndüğüne göre vardır bir hayır. Nazanın Ceren de hep tersdi sonra döndü ama normal dogum olmadı. kısmet işte hakkımızda hayırlısı bakalım...
hayırlısı canım bende normal olsun istiyordum 12 saat sancıdan sonra sezeryan oldum hayırlısı olsun hakkında sancı çakip sezeryana dönmek daha zor

kainattaki en güzel koku bebeğimin kokusu
en güzel ses onun nefes alıp verdiği o ses varya bitiryo beni
bide herkesin kucağında ağlarken bana gelince şıp diye susması varya anlatamam o manyak duyguyu
annelikten ötesi varmı merak ediyorum yaaa
bundan önce nasıl bi hayatım vardı hepsi geride kaldı unuttum ben nasl yaşamışım bebişm yokken bilmiyorum
kokluyorum kokluyorum doyamıyorum hiç büyümesin istiyorum
evlendirmek istemiyorum beni bırakmasın kokumdan ayrılmasın
askere yollamak istemiyorum
eledim eledim türksünü dinledğim zaman ağlyorum
mami dalga geçiyo 20 sene sonrası için ağlanırmı arızaya bağladın iyice diyor
saykoluğum son noktada...
esra duygularını sanırım hepimiz yaşıyoruz ama sen çok güzel anlatıyosun
[

sezeryan olan annecikler sizin agrılarınız gectimi bendemi var nanelik anlamadım
canım ben sadece ameliyattan sonra bikaç saat ağrı çektim o kadar kişiden kişiye fark ediyo ben çok rahatım hiç yatmadım...
Ya kızlar benim şu adet sancısı gibi ağrılar gittikçe şiddetleniyor:bbo:Biraz uyuyayım dedim uyuyamadım. Düzenli değil ama, bazen kısa, bazen uzun aralıkları. Ne oluyor ki böyle:uhm:
ameliyattan önceki hafta bendede öleydi dr. kontrolümüzde senin sancıların başlamış doğum başlamış demişti ve catım açılmadığı için bebek sıkışmış acil almamız lazım demişti...seninde az kaldı sanırımm
AslındA sezeryan olmakdan korkmuyorum benim normal dogum istememdeki amacım hem kendimi kolay toparlayabilmek hemde 2.ci bebek için çok fazla beklememekdi. hakkımızda hayırlısı sag salim kavuşalımda .bende oglumda saglıkla evimize dönelim niş. inan gerisi boş.
canım toparlarsın ya benim canım çok tatlıdır ama hemen toparlandım korktuğum gb bişey yokmuşş boşuna ağlamışım sezeryan olcam normal istiyordum die iiikide sezeryan olmuşum..
YAVRULARINA KAVUŞAN ANNELER
göbeği düşmeden yıkanmazmı bebek. mesela 1 haftada düşecekse 1 hafta yıkamıcasmı.
hayır canım kuru kalması gerekiyormuş düşene kadar bekliyceksiniz bizim kızın 4. günde düştü ertesi günde tuzladık yıkadık..
ben epüdüralli oldum. ameliyat faslı çok çok rahat oluyor. ama sonrasında bacakların uyuşuk olduğu için genel anestezide olduğu kadar çabuk ayağa kalkıp yürüyemiyorsun ve gazın da dolayısıyla geç çıkıyor. kişiden kişiye değişiyor olabilir tabi bende böle oldu. iki gün pek yürüyemediğim için büyük tuvaletim de dört gün kadar gecikti. duphalac diye bi ilaç içtim de ancak öle 5. günde tuvalete çıktım. o yüzden de çok sancılı geçti benimki. ama ben ağrıkesici de kullanmadım hiç. belki ondan da zor atlatmış olabilirim.
benim spinal sezeryandı ilk yürümemde zorlandım destek aldım diğerlerinde rahattım kendim hallettim herseyi yürüyünce gaz çıkışı hızlanıyo ama cok garip yanımda eşim var dırtt cıkıyo utanmıştım başlarda sonra alıştık osuruklu oldumm sadece tek problemm bu
kaydirigubbakcemile3

merhaba sekerler, nihayet eve cikabildim..ben ve teoman cok iyiyiz, en kisa zamanda foto ekliycem.hastanede internet yoktu malesef; 5 gun patladim, dogum hikayemide eklem en kisa zamanda...ben bi gecmise bakiyim..

ay aklımdan Nurdan geçiyodu gelmiş...Nurdanım gözün aydın.. Teo'nun fotosunu eklesene...çok merak ediyorum

iyim pervincim, teoda cok iyi ama cok gazimiz var ve suum yetmiyor ne yaziki, ek mama veriyoruz, bugun eve ciktik hastaneden..cumartesiden beri uykusuz ve gazli geceler geciriyoruz:KK43:(duzene girer insallah

merhaba sekerler, nihayet eve cikabildim..ben ve teoman cok iyiyiz, en kisa zamanda foto ekliycem.hastanede internet yoktu malesef; 5 gun patladim, dogum hikayemide eklem en kisa zamanda...ben bi gecmise bakiyim..
ayy canım cok şükür cıkmıssın hastaneden.teo ve senın ıyı olmana cok sevindim canım.yakısıklı oğlusunu öptüm nanaaakklarından opuyorumnanaktan

ayy cok heycanlıyım belkıde saatler sonra kuzum kollarımda olcak Allah ın izniyle inşallah.
Allah ım hala inanamıyorum.şaka gıbı gelıyo.sankı hep içimde kalcakmıs gıbı hissediyodum.
cok tuhaf duygular içindeyım,korku heycan merak sabırsızlık daha yazamadıgım bırsürü ruh halini aynı anda yasıyorum.
reesmen yasadıklarımın bır tarıfı yok gıbı.bugece bana uyku yok kesin ve hala kararsızım epiduralmı olsam genel anestezımı
neyse benım için bizim için dua edın kızlar olurmu.encok ihtiyacım olan sey sizin dualarınız olacak.enhayırlı hangı dogum seklıyse benım için, o şekılde dogurmak nasip olur inşallah.
doguma girerken yada kendıme geldıkten sonra pinky e msj atarım inş.daha tam olarak yarın dogum oacakmı oda kesın degıl
ayy hiç bişe bilmiyorum kafam bomboş sankı,ruh halim karısık ama encokda kuzumu kucagıma alacagım an için sabırsızlanıyorum ve bian önce o an gelsın istiyorum.
yazdıklarımı belkı tebessümle okuycaksınız :)) ammada sacmalamısm dıe.ordan oraya atladıgımın farkındayım ama deıgım gıbı cok tuhafım ve heycanlıyım.hepinizi cok öpüyorum enkısa zamanda şevval imle bırlıkte aranıza dönmek dileğiylee
opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

ayy cok heycanlıyım belkıde saatler sonra kuzum kollarımda olcak Allah ın izniyle inşallah.
Allah ım hala inanamıyorum.şaka gıbı gelıyo.sankı hep içimde kalcakmıs gıbı hissediyodum.
cok tuhaf duygular içindeyım,korku heycan merak sabırsızlık daha yazamadıgım bırsürü ruh halini aynı anda yasıyorum.
reesmen yasadıklarımın bır tarıfı yok gıbı.bugece bana uyku yok kesin ve hala kararsızım epiduralmı olsam genel anestezımı
neyse benım için bizim için dua edın kızlar olurmu.encok ihtiyacım olan sey sizin dualarınız olacak.enhayırlı hangı dogum seklıyse benım için, o şekılde dogurmak nasip olur inşallah.
doguma girerken yada kendıme geldıkten sonra pinky e msj atarım inş.daha tam olarak yarın dogum oacakmı oda kesın degıl
ayy hiç bişe bilmiyorum kafam bomboş sankı,ruh halim karısık ama encokda kuzumu kucagıma alacagım an için sabırsızlanıyorum ve bian önce o an gelsın istiyorum.
yazdıklarımı belkı tebessümle okuycaksınız :)) ammada sacmalamısm dıe.ordan oraya atladıgımın farkındayım ama deıgım gıbı cok tuhafım ve heycanlıyım.hepinizi cok öpüyorum enkısa zamanda şevval imle bırlıkte aranıza dönmek dileğiylee

canım karnında kasılmaların varmı.. benide yarın sabah çağırdı doktorum riske atmayalım beklemeyelim daha fazla dedi sabah erkenden hastanede olucaz bakalım.. ama sancı ağrı falan bişiy yok bende sadece kasılıyo kanım sık sık rahim kasılması bu galiba ilk doğum olunca pek bilemiyo insan .. rahim ağzımda 2cm di belki -umarım- artmıştırda normal olurum.. epiduralde istemiyorum hissetmek istiyorum ağrıları bebeğimin çıkışını çatır çatır kendim doğurayım istiyorum.. bide hiç heyecan falanda yok bende bi tuhafım yani... hayırrlısı hepimiz için.. yarın büyük gün....delikafadulden

herkese merhabalar..
belki aşağıda adımı sürekli görüp de "niye hiç yazmıyor da topiği okuyup duruyor" diye düşünenler varsa diye yazmak istedim.. topiği okumamın nedeni deneyimlerden faydalanmak, yazmamamın nedeni ise deyim yerindeyse pişmiş aşa su katmamak :) sonuçta aylardır yakın dost olunmuş burada, sizler için ne güzel.. ben ne yazık ki çok geç keşfettim :KK43: hani belki yeni birini araya almak bu saatte zor olur diye.. ama hepinizi baya bi tanıdım diyebilirim! :)
ben de bir ağustos annesiyim.. 21 ağustos sabah 8.30 da kadıköy acıbadem hastanesinde kısmetse bebeğimi kucaklıycam..hala inanamıyorum ama, kucağıma alınca dank edecek sanırım.. epidural sezeryan olacak, normal doğum yemiyor açıkcası.. (dürüstçe söylemekte sakınca görmüyorum, ama böyle olunca da baya bir üstüme geliniyor çevreden ""aaa neden "filan gibi.. nedeni yok işte canım, yemiyor..illa yalan mı soyliyim yani???) bugüne kadar hiç ameliyat da olmadığımdan aslında sezeryandan da korkmuyor değilim ama bu çocuk da bi şekilde çıkacak değil mi? yapacak bişey yok.. aslında biz kızımla böyle çok mutluyuz ama.. :)
bahsettiğiniz şikayetçi olduğunuz birçok şey bende yok.. mide yanması,bulantı, gece uyuyamama (hala tek yastıkla yatabiliyorum eskisi gibi) .. acaba diyorum bende mi bir gariplik var yoksa buyuk sans mı... nazar değmesin, bir 8 gün daha dayanabilirsek süper olacak...
hamileliğim 37+1 de. sat 25 Kasım..aranızda en sonunculardanım yani! :)çok güzel ve keyifli bir hamilelik dönemi geçirdim, Allah herkese böylesini nasip etsin.. Sevgili doktorumun da coook etkisi var tabii ki. o kadar rahat ve sakin biri ki; ben de oyle oldum, o nedenle de herşey yolunda gitti.. şimdi tek dileğim sonuna kadar böyle gitsin, sağlıkla gelsin bebeğim..
Deneyimlerinizden çok yararlandım, yararlanıyorum, sonsuz teşekkürler..
Kuzularına kavuşmuş olanları çok çok tebrik ediyorum,Allah analı babalı büyütsün,hepsinin kaderleri güzel, şansları bol olsun, hep doğru zamanda doğru yerde olsunlar.. Kuzularını dört gözle bekleyenler de zamanı gelince, sağlıkla, mutlulukla, kolayca alsınlar kucaklarına o tatlı bebişleri.. Hepiniz nazarlardan uzak olun dilerim..
Biraz uzun oldu, zaman ayırıp okuduysanız ne mutlu, teşekkür ederim..

PS: burko burcu, acaba seni Ankara Arı Kolejinden tanıyor olabilir miyim? Eğer değilse insanlar ikiz yaratılırmış diyeceğim çünkü :) Sevgiler..

hiroshima hoşgeldin aramıza hiçte geçte değil hatta hayat bundan sonra başlıyor bebişler sorunları büyümeleri gelişimleri vs o zaman paylaşımlarımız olur bol bol Allah kurtarsın canım seni

nurdannnn hoşgeldin evine kuzummm

pervinim bendede ağrılar sancılar devam ediyor doktor niye 6 ay dedi ya çok uzun değilmi?hiçmi egzersiz yapamıcaksın
bu arada evrimimle msjlaştım hala iğne oluyormuş ağrı kesici dua edelim kızlar çok sıkıntılı bu günlerini bi an önce atlatır inşallah :KK43:((

minikimmm inşallahhhh doğurursun yarınnnn ay yetiiinn gayrııı koca göbükler herkesler doğursunda diğer topik daha aktif olur hem daraldım bunaldım yaaa
neyse ben kaçar hiç monolog yapasım yok

cok tuhaf duygular içindeyım,korku heycan merak sabırsızlık daha yazamadıgım bırsürü farkındayım ama deıgım gıbı cok tuhafım ve heycanlıyım.hepinizi cok öpüyorum enkısa zamanda şevval imle bırlıkte aranıza dönmek dileğiylee

minikim seni çok çok iyi anlıyorum..ben de sabah gidicem dr.a..bakalım ne diycek çok merak ediyorum..hakkımızda hayırlısı olsun..dualarım seninle..allah yardımcımız olsun..

nurdannnn hoşgeldin evine kuzummm

pervinim bendede ağrılar sancılar devam ediyor doktor niye 6 ay dedi ya çok uzun değilmi?hiçmi egzersiz yapamıcaksın
bu arada evrimimle msjlaştım hala iğne oluyormuş ağrı kesici dua edelim kızlar çok sıkıntılı bu günlerini bi an önce atlatır inşallah :KK43:((

inşallah atlatır kısa sürede..çok üzüldüm ama geçecek bugünler de..girmediğinden belli sıkıntısı olduğu..kıyamam..

Hiroshima hoşgeldin canım...güzel dileklerin çok çok saol..sen takıl aramıza hiç bişey için geç değil..topik devir atlıyor, farklı boyuta geçicez..anne oluyoruz (olduk) artık..yeni paylaşımlarımıza sen de katıl..hayırlı bi doğum diliyorum sana da şimdiden..

X