2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

deryacım allah sana sabır versin kardeşim yanlızlık zor valla annem hep başımızda biran olsun ayrılmadı burçin aglayacak diye yatakta bile yatmıyor yere battaniye serip yatıyor mamasını yesiriyo altını alıyor bana seslnmiyor bile ama ben hemen kalkıyorum onlar yatana kadarda yatmıyorum sen aklıma geliyorsun hep annemde annen gibi kırılılgan incinmesin diye hiçbirşeye karışmıyorum burçin ona emanet.

selam arkadaşlar,
doğum yapanlara geçmiş olsun allah yavrularıyla mutlu hayırlı bi hayat nasip etsin.
doğum yapacakları allah kurtarsın. bi terslik çıkmadan bebişleri alırız inşallah kucağımıza.

bende ağustos annesi olma yolundayım az kaldı benimde. haftaya son bi konrolüm var öbür haftayada doğum olacak inşallah. sezeryan olcam genel anezteziyle. :sinifsinif: çok korkuyorum ama sonunda yavruma kavuşmak var.

KADRİYECİM, yaa çok üzüldüm sütünün heba olmasına. Ama artık mamalar da anne sütüne çok yaklaşmış, öyle okudum nette. Hiç üzülme Burçin için! Keyfi değil ya bu durum... Önerini Evrim'e ileticem. Ayrıca teşekkürler, gerekirse ben de uygularım...

selam kızlar doguran anneleri tebrik ediyorum geçmişi okuyacak kaar vaktim yok burçin banyo yaptı bugün göbegi düştükten sonra 3 gün yıkamadık sildik ama banyo gibisi yok ama cadı annem başını tersten yıkarken ayaklarının üstüne bastı ve kafasını kaldırdı burnuna sabun kaçmış biraz nefes problemi oldu valla çok korktum biran panikledim şimdi iyi uyuyor.
birde kızlar çok üzgünüm dün itibariyle kızımı anne sütünden kesmek zorunda kaldım artık mamayla besliyecegim birkaç gündür çok hastaydı ve durmadan aglıyor acı çekiyordu durmadan emmek istiyordu karnı çok şişti nedeyse göbek deligi patlamaya geldi emmeyi bıraktırdım sonradan aklıma geldi içtigim ilaçlar özellikle tansiyon ilacım ve ignelerim süte karışmış olmalıydı yavrum etkilendi bende sütümü sagıp döküyorum vermedim şimdi yavrum çok rahat uyuyor aglamıyor en azından acı çekmiyor çok üzülüyorum ama ilacımıda alamlıyım tansiyonum çok yüksek ben ayakta olmalıyımki yavrularıma bakayım sizce çokmu gaddarlık bebegi anne sütünden mahrum etmek yüragim parçalansada mecburum yavrum acısına dayanamıyorum o agladıkça bende aglıyorum kaç gündür acısından yüzlerini yoldu resmen
canım benim kıyamam ben ona yaa..yapacak bir şey yok anladığım kadarıyla.karnı doysun beslensin de..senin de sağlığın önemli üzülme ne olur
dimek herkeste aynı sıkıntılar..bitsin artık yaa..çok kıcık oluyom mide yanmasına.

kıyamam ben ona..allah sabır versin..konu anlaşıldı..hemen gidilip bi pompa alınıyor..sen hangi marka almıştım taze'm???

çok sevindim düzelmene..demek teksin artık..herşeyiyle kendin ilgilenmek daha bi heyecan verir artık..biraz daha ele avuca geldimi değme keyfine..
bilgilendirmelerin için ayrıca teşekkürler canım..arada girin bisi yalnız bırakmayın..
rica ederim..herkesin bildiği şeyler.bu topikte paylaşılanlar çok işime yaradı..mesela emzirme atleti..çağın icadı gibi benim için.iki tane daha aldırdım.85 takıyordum hamileyken 100 aldım 2 sini 2 si de 90markaları değişik kalıp farkı var.çok memnunum almadıysanız alın derim
Denizkızı Özlemden ufak bir haber - yattığı hastaneyi aradım akşam 8 de ziyarete açık mı diye - açıkmış gidecem ancak oradaki bayana sordum durumunu Özlem hala doğum yapmamış - doktorun gelmesini bekliyolarmış - 11 de çağırmışlardı hala gelmemiş doktor nekadar sinir bozucu bişey delirmiştir beklemekten
Neyse akşam gidince doğumuş olacak Özde bebek bilgi veririm
Allah kolaylık versin inşallah.
canlarım hani su sut artıran caylar varya ondan sakın oceden icmeyin ben dogum oncesi ictim 2.gunde ictim ecenin heryeri taradı acil dra gosterdik ictigim bitki cayı yapmıs hemde markalı anneler icin olan bir cay. icindeki karısık bitkiler cocuga dokunmus igne olmak zorunda kaldı benim yuzumden cok uzuldum. suan icmiorum bisey benden soylemesi
pervin hangisi bu..ben de içiyorum bir markanınkini bir sorun yaşamadım.ama çok içmiyorum.ara ara içiyorum.

işte fotolarımız canlarım
maşallah size pervinim.emziki de çok tadluymuş..yalnız o emzik zincirleri önerilmiyor..Allah korusun boynuna dolanma riski var diye.söyleyeyim dedim.umarım kızmazsın

evet burcu başagada aynı mamadan yapmış ve büyütmüştüm burçininde kaderi aynıymış ama dedigin gibi üzülücek birşey yok kızımın saglıgı daha önemli varsın mamayla büyüsün en azından dokunacakmı diye endişem olmuyor.
önerime glince gerçeken rahaterdersin burcu sagmana bile gerek kalmadan akıp gider zaten kayısı kompostosuna devam edrsen dogumdan sonra bak sütün ne kadar çok geleek valla herkese tavsiyem denedim gördüm birazdan yine pişiricem kyısı en azından kabızlıgı önlüyor posasıyla

evet didecim karnı doyuyor çok şükür en azından acı çekmiyor mışıl mışıl uyuyor kuzum allahtan daha ne isteyeyim birde kakamızı yapabilsek valla hazine bekler gibi mok bekliyorum

Rica ederim. Evet, doçent girecek. Ben 4. aydan beri bu adama devam ediyorum. Her ay muayenesine 150 TL veriyorum. 1300 TL her şey dahil. Doktor için ayrıca para vermiyormuşuz. Özel oda için de ekstra 60 TL gibi bir ücret verecekmişiz, başka da bir şey yokmuş.

Bir de ek bilgi, Ege'de ilk gece yoğun bakımda kalınıyor, ertesi gece özel odaya geçiyorsun. Toplam iki gece kalınıyor.

Yalnız 1300 TL net bir rakam değil. Ben epidural istiyorum dediğimde "yaklaşık 1300" dedi doçent. Genel olursa farklı olabilirmiş fiyat ama daha da artmaz sanırım...

evet canım bende her ay doç muayene oldum.yani özel odada 1 gece kalıcaz mantıklı olan özel oda.çok tesekürler canım.ben daha konuşmamıştım doğum fiyatlarını.buarada senin cok az kalmış son 2 gün.sağlıkla bebişini kucagına alman dileğiyle.sonrasındada ağrısız sızısız günler canım.

slm kızlarr görüşemiyoruz artık gelen giden faln yoğunuz birde lena hanım sürekli emmek istiyor falan günler nasılgeciyo anlamıyorum 15 gün olduk bile...

geçmişide okuyamıyorum pek doğum yapan arkadasları tebrik ederim allah analı babalı büyütsün evriş----babymom----valla aklıma gelemeyenlerdende özür dilerim

Gece 2.30 sıralarında cebim çaldı, "ben Özgür" diyor, Evrim'in eşiymiş. Daha yatmamıştım. Bir an çok korktum. Yazık Evrim'in memişler dolmuş, Kuzeycik hepsini emememiş tabii.. Kalan sütler nasıl ağrı yaptıysa, acıdan ağlıyormuş Evrişim. Pompa soruyor Özgür, nereden bulabilirim, diye. Dedim gel, bende var. Hatta steril durumda. Yarın alırsın, şimdi nereden bulacaksın? Onur ve Özgür buluştular, pompayı gönderdim. Bugün de bir ara gideceğim yanına. Yazık kızcağıza yaa mafoldumben

ay kıyamam en kısa zamanda düzelir umarım
aramak istiyorum Evrim'i rahatsız etmemek için erteliyorum biraz daha düzelsin sonra ararım...Allah kolaylık versin evrişe

Herkese selam
Kabus gibi gece yaşadım yine - sabah 8 e kadar sıfır uyku - sonra kalktım salona geldm sızmışım ve 9 gibi asfalt makinaları ile uyandım öyle bir evi sallıyolar ki vitrindeki bardaklar zangır zangır ötmeye başladılar korktum deprem mi oluyo diye
Of ya nolcak böyle bilmiyorum ki- başım feci ağırıyo gözlerimin altı simsiyah hortlak gibiyim
Üstüne birde kasık ağırıları sol tarafımı hissetmiyorum resmen içinden çürümüş gibi sanki
Esra haklıydı son hafta uyunmuyo anacım ama gece yapılacak bişey de yok ne yapacam hiç bilmiyorum :sinifsinif:

ah canım birde sıcaktan uyuyamıyorsun dimi ben de gündüzleri daha rahatım geceleri çok rahatsız geçiyor yorgun uykusuz.. sabredelim azkaldı

işte fotolarımız canlarım

pembiş pembiş ne tatlı yerim ben onu opuyorumnanaktan
annesi çok güzelsiniz maşallah

evet didecim karnı doyuyor çok şükür en azından acı çekmiyor mışıl mışıl uyuyor kuzum allahtan daha ne isteyeyim birde kakamızı yapabilsek valla hazine bekler gibi mok bekliyorum

o da olur inşallah canım.burçin nazlı kız kaydirigubbakcemile3

birde kızlar çok üzgünüm dün itibariyle kızımı anne sütünden kesmek zorunda kaldım artık mamayla besliyecegim birkaç gündür çok hastaydı ve durmadan aglıyor acı çekiyordu durmadan emmek istiyordu karnı çok şişti nedeyse göbek deligi patlamaya geldi emmeyi bıraktırdım sonradan aklıma geldi içtigim ilaçlar özellikle tansiyon ilacım ve ignelerim süte karışmış olmalıydı yavrum etkilendi bende sütümü sagıp döküyorum vermedim şimdi yavrum çok rahat uyuyor aglamıyor en azından acı çekmiyor çok üzülüyorum ama ilacımıda alamlıyım tansiyonum çok yüksek ben ayakta olmalıyımki yavrularıma bakayım sizce çokmu gaddarlık bebegi anne sütünden mahrum etmek yüragim parçalansada mecburum yavrum acısına dayanamıyorum o agladıkça bende aglıyorum kaç gündür acısından yüzlerini yoldu resmen

canım ya üzme kendini kızın rahat etmiş işte, öyle düşünme Başak neden gaddarlık olsun hem senin hemde bebeğinin sağlıgı önemli
şimdiki mamalarda anne sütüne çok yakın üzme kendini

selam arkadaşlar.. beni hatırlayan arkadaşlar için.. 4 Ağustos sabahı spinal sezeryan ile doğum yaptım ve oğluma kavuştum ALLAHIN ıZNıYLE. Diğer doğum yapan arkadaşlarada geçmiş olsun diyorum. bebeklerimizle sağlıklı mutlu yıllarımız olsun inşallah. doğum bekleyen arkadaslarda sağlıkla kavuşsunlar bebişlerine..

agustos anneleri bebeklerini kucaklarına alan annelere hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün darısı bekleyen annelerin başına,sizin yazılarınızı da artık son zamanlarda takip ediyorum... dogum öncesi ve sonrası neler yaşıyosunuz sorunlarınız neler oluyo tecrübe kazanmak açısından bakıyorum azcık...casus sanmayın benii...hayırlı dogumlar herkese

saolaın allah razı olsun..bak tabiki..ben de bakıyorum başka topiklere..

selam arkadaşlar.. beni hatırlayan arkadaşlar için.. 4 Ağustos sabahı spinal sezeryan ile doğum yaptım ve oğluma kavuştum ALLAHIN İZNİYLE. Diğer doğum yapan arkadaşlarada geçmiş olsun diyorum. bebeklerimizle sağlıklı mutlu yıllarımız olsun inşallah. doğum bekleyen arkadaslarda sağlıkla kavuşsunlar bebişlerine..

gözün aydın..allah analı babalı büyütmek nasib etsin..darısı başımıza..

çok sessiz buralar çooook hamileyken yalnızdım doğurdum yine yalnızım..esi günleri özledim..neredesiniz??

Esra eski doktorun erkek diyordu ya kızının resmini mail at ona kapat olsun kötükedihüso kaydirigubbakcemile3

ya sorma dimi nesrin hastane donusu ugurayıp elini opturcektim:)))

Doğurana kadar kötürüm kalmayız değil mi kızlar?:gitme:Gece resmen beni ortadan ikiye ayırıyorlar sandımsenağlamaAğrımayan eklemim yokkafamçokkarıştı

kalmassınızmerak etmebende çok zorlandım ama dogum sonarısı hersey daha kolay oluyor

Gece 2.30 sıralarında cebim çaldı, "ben Özgür" diyor, Evrim'in eşiymiş. Daha yatmamıştım. Bir an çok korktum. Yazık Evrim'in memişler dolmuş, Kuzeycik hepsini emememiş tabii.. Kalan sütler nasıl ağrı yaptıysa, acıdan ağlıyormuş Evrişim. Pompa soruyor Özgür, nereden bulabilirim, diye. Dedim gel, bende var. Hatta steril durumda. Yarın alırsın, şimdi nereden bulacaksın? Onur ve Özgür buluştular, pompayı gönderdim. Bugün de bir ara gideceğim yanına. Yazık kızcağıza yaa mafoldumben

ah yavrum ya evrimcim yazık ona insalah enkısa zamanda acılarından kurtulur of myom agrısı haric birde gogus acısı çıktı kıza
x
herkes nerede yahu?? ben geldim ..esrako ecemiz nasıl? sen nasılsın? sana bişe sorucam..hangi bezi kullanıyorsun.ben huggiesle başladım sonra prima aldım..prima daha ince daha hoş..ama yandan çiş çıktı iki kere.bu gün tüm elbiseleri batmıştı.tek başıma değiştirdim ter içinde kaldım.çarşafın altında alez de yoktu.beşiğine geçmiş.alez taktım artık

canımeneucuz ne vasa onu al diyorum esime baby stra alıyor o da ucuzmus dakkabası kaka yapıyor bizimki çunku

selam kızlar doguran anneleri tebrik ediyorum geçmişi okuyacak kaar vaktim yok burçin banyo yaptı bugün göbegi düştükten sonra 3 gün yıkamadık sildik ama banyo gibisi yok ama cadı annem başını tersten yıkarken ayaklarının üstüne bastı ve kafasını kaldırdı burnuna sabun kaçmış biraz nefes problemi oldu valla çok korktum biran panikledim şimdi iyi uyuyor.

basakcım uzulme daha çok yazcaktımsuan hanım uyandı emzirme saati

ESRAKO nasılsın iimisin canım dikislerin ne alemde.sanırım aramızda en ii olan sensin. ins hepte oyle devam eder

iyiyim canmı dikislerimde iyi çok sukur sutum olsun kızım gazsız olsunbaskabir derdim yok sende iyimisinn
kızının resimleri harikay aaa

herkese selam .neva uyuyorken takılayım biraz..artık tamamen iyileştim diyebilirim.3. gün göğüsüm çk fene oldu içinde kitleler vardı sonra neve boşalttı da rahatladım.pompa da aldım tabi.sıcak suyla ıslatılmş havlu ile kompress yapmak çok iyi geliyor aklınızda bulunsun..bir de emzirme öncesi ılık su ile yıkamak.
neva'yı duyma testine ve topuk kanı almaya götürdük.topuğu delinirken bakamadım annemein kucağına verdim.çok fena oldum.çok ağlamadı iyi ki.bu ayın sonunda aşıya götüreceğim kendi başıma.koyarm ot koltuğuna atarım arabaya ço heyecenlı olacak..yeni annelerimiz varmış çok sevindim bu güzel haberlere..bu gün annem gitti.ağladı giderken nevayı öptü kokladı ben de üzüldüm.ama er ya da geç gidecekti.kızımla başbaşayız..bu da ayrı bir güzellik..

negüzel Dido ağrıların geçmesine çok sevindim darısı diğer sezeryan olan annelerin başına
başbaşa kaldınız kuzunla nasıl alıştınızmı birbirinize geceleriniz nasıl ?

benden bir tavsiye daha

avent gogus kalkanı
inanılmaz bir bulus bence birilerniden duymustumbende sutyen gogus ucunayapısıyor normalde takılmazzaboylebirsey ve ucu içine gocuyor zaten acıyor emzirmek içni acarken yapısmıs gbii oluyordu birde orda canımnyanıyordu bu kalkanı aldık içine sutde birikebiliyor deliinden gogus ucu sokulup takıldıgı için gogus uçları hep iri iri ve dibine baskıyaptıg ıiçin daha irilesiyor sanki ucları o yuzden kesinlikle tavsiye ediyorum kızlar aklınızda olsun avent gogus kalkanı
gogus pedi falanonlarda yapısıyodur kesin
su ana kadar kalkanda biriken sutlerbircay bardagı ettinasılsaklayacagmı nee kadar saklanacagınıbilsemsaklayacagım ama bilmiyorum bir arastırmam gerek bilen varmı????

X