2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar bende eylül annesi olucam inşallah.son aylar kolay değilmiş hele son haftalar sizlerdende anladığım kadarıyla cok zor .allah sağlıkla kurtarsın bebişleri olanlara da zun mutlu ömürler versin.

tazefasulye sağol diğer topikteki soruma cevap vermişşin.peki senin sezeryana doçentmi girecek özel olarak.yani 1300tl içinde doçent parasıda varmı canım.

evrimi bende aramak istiyorum ama ev hiç boş kalmıyor burko veye burcu hanginiz görüşürseni bir tavsiyem olacak bir süre sütyen takmasın evrim meme uçlarının geldigi yere tşötrünün içine ince pamuklu bez koysun sütlr bu sayede rahatça kendiliginden akıp rahatlatacaktır onu bende aynısını yaptım valla şelale gibi aktı sütler göğüslerim hiç sertleşip agrımadı şimdi daha yeni takıyorum sütyen ada sütüm azalsın diye malum emzirme işlemi olmayınca gerek yok degilmi o kadar sütün gelmesine

Kadriye..acaba başka bi dr.a da mı görünsen..prospektüste anne sütüne geçer diyo ve dr.da bişi olmaz diyo..adam rahat gibi geldi bana..baya baya oluyo işte..başka bi çözümü vardır belki..dr.una dedin mi peki bebeğim rahatsız oluyo diye

canlarım hani su sut artıran caylar varya ondan sakın oceden icmeyin ben dogum oncesi ictim 2.gunde ictim ecenin heryeri taradı acil dra gosterdik ictigim bitki cayı yapmıs hemde markalı anneler icin olan bir cay. icindeki karısık bitkiler cocuga dokunmus igne olmak zorunda kaldı benim yuzumden cok uzuldum. suan icmiorum bisey benden soylemesi

basak ya bende antibiyotik ve minoset iciorum .. antibiyotik icerken tırsıorumda biraz ama sorun olsaydı dr yazmazdı. minoset zaten hamilelikte icilen bir ilac o sorun olmazda. demekki bisiler etkilio cocuklari dikkat etmek lazım

ESRAKO nasılsın iimisin canım dikislerin ne alemde.sanırım aramızda en ii olan sensin. ins hepte oyle devam eder

MINISSS sat 1 kasımcılardan bi senmi kaldın canım. hayırlısıyla kurtarsın allah senide canım atlat biran once

agız cene benmis ustu babasıymıs :)) ama ben kimseye benzetemiom bitek yatısını ellerini ayaklarını bana benzetiorum :)) profildende teyzesine benzetiorum

ortaya karışık bi bebek olmuş yani:)) ne güzel doğumdan bikaç gün sonra girebiliyosunuz, bakalım biz napcaz.. herşey yolunda değil mi??

Gece 2.30 sıralarında cebim çaldı, "ben Özgür" diyor, Evrim'in eşiymiş. Daha yatmamıştım. Bir an çok korktum. Yazık Evrim'in memişler dolmuş, Kuzeycik hepsini emememiş tabii.. Kalan sütler nasıl ağrı yaptıysa, acıdan ağlıyormuş Evrişim. Pompa soruyor Özgür, nereden bulabilirim, diye. Dedim gel, bende var. Hatta steril durumda. Yarın alırsın, şimdi nereden bulacaksın? Onur ve Özgür buluştular, pompayı gönderdim. Bugün de bir ara gideceğim yanına. Yazık kızcağıza yaa mafoldumben
of çok zor benim kızımda olmuştu ucu yara olduğu için emzirememiştim çok feci şişmişti bizde pompayla boşaltıp kuzuya vermiştik en dolu anne sütü aldığı gün o gün olmuştur
evrişim canım benim çok canın yandığını biliyorum ama gececek hepsi az sabır
selam kızlar doguran anneleri tebrik ediyorum geçmişi okuyacak kaar vaktim yok burçin banyo yaptı bugün göbegi düştükten sonra 3 gün yıkamadık sildik ama banyo gibisi yok ama cadı annem başını tersten yıkarken ayaklarının üstüne bastı ve kafasını kaldırdı burnuna sabun kaçmış biraz nefes problemi oldu valla çok korktum biran panikledim şimdi iyi uyuyor.
birde kızlar çok üzgünüm dün itibariyle kızımı anne sütünden kesmek zorunda kaldım artık mamayla besliyecegim birkaç gündür çok hastaydı ve durmadan aglıyor acı çekiyordu durmadan emmek istiyordu karnı çok şişti nedeyse göbek deligi patlamaya geldi emmeyi bıraktırdım sonradan aklıma geldi içtigim ilaçlar özellikle tansiyon ilacım ve ignelerim süte karışmış olmalıydı yavrum etkilendi bende sütümü sagıp döküyorum vermedim şimdi yavrum çok rahat uyuyor aglamıyor en azından acı çekmiyor çok üzülüyorum ama ilacımıda alamlıyım tansiyonum çok yüksek ben ayakta olmalıyımki yavrularıma bakayım sizce çokmu gaddarlık bebegi anne sütünden mahrum etmek yüragim parçalansada mecburum yavrum acısına dayanamıyorum o agladıkça bende aglıyorum kaç gündür acısından yüzlerini yoldu resmen
gaddarlıkla ne alakası var böyle düşünüp kendini yıprtama her anne en iyisini ister hangisi iyiyse tabiki onu uygulayacaksın
desteginiz için sagolun kızlar hamileyken kullandıgım tansiyon ilacını kullanıyorum dr dozunu artırmıştı halen yüksek tansiyonum düzelmedi dr kullanıcaksın dedi içerigini okudum anne sütüne geçer yazıyor dr birşey olmaz dedi ama yavrum çok etkilendi bende mecbur kesicem sütten o acı içineyken ben nasıl rahat ederim.
onlar için inanınki hastaneden çıktıktan sonra hiç yatmadım allaha şükür agrılarımda dayanılmazdegildi allah gerçekten zor durumda olanın yardımcısı oluyormuş

sen ayakta olacaksınki kuzularınla ilgilenebilesin ilaçlarınıda kullanmak zorunda olduğuna göre canını sıkma kadriye bende hala mama takviyeli devam ediyorum öyle dolu dolu sütüm gelmiyor hiç dinlenemiyorumki gece gündüz devamlı ayaktayım dikişlerimde acımaya başldı yine çok yoruluyorm yanlızlık çok zormuş uykusuzluktan bittim bitecem hiç durmuyor uyumuyor öyle ağlıyor gazımız çok fazla gece boyu yarım saatte bir ayaktayım uykuyu unuttum bu günde hepten yanlızım annemler şehir dışına çıktı 1 geceliğine eşimde gece görevine gitti gecede ilk defa yanlız kalıcam ne olur bebeğim uyusun
birazdan banyo yaptırıcam yanlız başıma

canlarım hani su sut artıran caylar varya ondan sakın oceden icmeyin ben dogum oncesi ictim 2.gunde ictim ecenin heryeri taradı acil dra gosterdik ictigim bitki cayı yapmıs hemde markalı anneler icin olan bir cay. icindeki karısık bitkiler cocuga dokunmus igne olmak zorunda kaldı benim yuzumden cok uzuldum. suan icmiorum bisey benden soylemesi

bebeğine geçmiş olsun tabi içitiğimizde yediğimizde süte geçiyor dokundu demekki yavrucağa
ya bende içiyorum acaba onlarmı dokunuyor yavrucak çok huzursuz emince hepte sancılanıyor mama yiyince gıkı çıkmıyor bende süt yetmiyor diye yükleniyorum amanın bende kesip suyu bollaştıryaım birde öyle deneyeyim sağol ya hiç aklıma gelmemişti be humana içiyorum birde aktardan bi karışım ama gerçektende artırıyordu

kızlar bende eylül annesi olucam inşallah.son aylar kolay değilmiş hele son haftalar sizlerdende anladığım kadarıyla cok zor .allah sağlıkla kurtarsın bebişleri olanlara da zun mutlu ömürler versin.

tazefasulye sağol diğer topikteki soruma cevap vermişşin.peki senin sezeryana doçentmi girecek özel olarak.yani 1300tl içinde doçent parasıda varmı canım.

Rica ederim. Evet, doçent girecek. Ben 4. aydan beri bu adama devam ediyorum. Her ay muayenesine 150 TL veriyorum. 1300 TL her şey dahil. Doktor için ayrıca para vermiyormuşuz. Özel oda için de ekstra 60 TL gibi bir ücret verecekmişiz, başka da bir şey yokmuş.

Bir de ek bilgi, Ege'de ilk gece yoğun bakımda kalınıyor, ertesi gece özel odaya geçiyorsun. Toplam iki gece kalınıyor.

Yalnız 1300 TL net bir rakam değil. Ben epidural istiyorum dediğimde "yaklaşık 1300" dedi doçent. Genel olursa farklı olabilirmiş fiyat ama daha da artmaz sanırım...

agustos anneleri bebeklerini kucaklarına alan annelere hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün darısı bekleyen annelerin başına,sizin yazılarınızı da artık son zamanlarda takip ediyorum... dogum öncesi ve sonrası neler yaşıyosunuz sorunlarınız neler oluyo tecrübe kazanmak açısından bakıyorum azcık...casus sanmayın benii...hayırlı dogumlar herkese

Rica ederim. Evet, doçent girecek. Ben 4. aydan beri bu adama devam ediyorum. Her ay muayenesine 150 TL veriyorum. 1300 TL her şey dahil. Doktor için ayrıca para vermiyormuşuz. Özel oda için de ekstra 60 TL gibi bir ücret verecekmişiz, başka da bir şey yokmuş.

Bir de ek bilgi, Ege'de ilk gece yoğun bakımda kalınıyor, ertesi gece özel odaya geçiyorsun. Toplam iki gece kalınıyor.

Yalnız 1300 TL net bir rakam değil. Ben epidural istiyorum dediğimde "yaklaşık 1300" dedi doçent. Genel olursa farklı olabilirmiş fiyat ama daha da artmaz sanırım...

senin tarihinde netleşmiş allah yardımcın olsun tazecik emişenler arasına katılamana az kalmışkaydirigubbakcemile5

biraz uzanamaya fırastım olursa uzanacağım hepinizi öpüyorum doğum yapanları kutluyorum arkadaşlarada dua ediyorum ve heyecanla haberlerini bekliyorum

X